Je otěhotnění na podzim/v zimě rizikové?

kera.k
17. zář 2014

Zdravím. Zkoušela jsem nějaké podobné téma hledat, nenašla, tak zakládám.
Začali jsme se s manželem pokoušet o miminko, byla bych ráda, kdyby se to povedlo během října, listopadu. Dneska jsem mluvila se švagrovou (zdravotnicí) a ta mi říkala, že by mi otěhotnění na podzim, případně v zimě nedoporučovala kvůli nemocem. Chřipkové období, virózy, riziko pro plod v prvním trimestru... To mě docela vystrašilo. Jak to vidíte vy? Uvítala bych i zkušenosti těch z vás, které právě na podzim otěhotněly. Braly jste více vitamínů? A co případná nachlazení, nebo i nemoci? Bylo vše o.k.? Asi se předčasně nervuji zbytečně, nejlépe bych chtěla jarní dítko, jako jsem já sama 😀 (narozená v březnu), ale už se mi nechce čekat zase téměř celý rok, než bude "to správné" roční období k otěhotnění... 😉

evaamy
17. zář 2014

Já myslím, že je jedno v kolikatem tt onemocnis, myslím, že nebezpečné je to vždy.

anetka1701
17. zář 2014

No, myslím že to je celkem jedno... Já otěhotněla poprvý v dubnu, podruhý koncem srpna, u obou těhotenství jsem prodělala hnusnou virozu (mám pocit že i několikrát) a holky jsou zcela OK... Přijde mi horší, než chytnout podzimní virozu a pak s ní rodit, než prodělat nemoc v 1.trimestru... Myslím že pokud by ti něco bylo, zcela jistě bys šla na neschopenku a odležela si to, takže bych se ničeho nebála... Navíc ten první trimestr bývá buď a nebo - kdyby měla hrozit nějaká vývojová vada, tak by to byl s největší pravděpodobní stejně potrat...

curdibilka
17. zář 2014

Otěhotněla jsem poprvé 1.1., virozy se mi vyhýbaly a upřímně jsem to ani nějak extra neřešila. Horší než virozy jsou v prvním trimestru dětské nemoci (třeba zarděnky). 🙂 Držím pěsti, ať se zadaří. 🙂

mysonek
17. zář 2014

Nesmysl. Já otěhotněla v lednu. A celé těhotenství jsem měla imunitu lepší než kdykoliv jindy. Měla jsem snad jednou rýmu.

romca05
17. zář 2014

Poprvé jsem otěhotněla v lednu, takže v zimě, podruhé v září, takže na podzim. Při obou těhotenstvích jsem ze začátku prodělala nějakou virózu (kolem 6. - 7. týdne), jinak byla těhotenství v pořádku a děti jsou taky 🙂 Nemyslím si, že by otěhotnění v zimě bylo nebezpečnější než kdykoliv jindy 🙂 Třeba rodit v únoru (když otěhotníš v létě) s virózou asi taky není nic moc 🙂

marcicek84
17. zář 2014

@kera.k - to si nevybereš, já byla během těhotenství zatím nemocná 2 x, v únoru (od otce) a v dubnu/květnu (od kolegyně) a vždycky mě nakazili jiní...těhotná jsi 9 měsíců takže vždycky budeš v určité fázi v období, kdy více hrozí virózy, takže bych to vůbec neřešila...mimochodem te´d už mám před porodem a mám doma nemocného manžela...co k tomu více říct?

denyzuza06
17. zář 2014

s oběma dcerkama jsem otěhotněla na podzim a nemůžu si to vynachvalit, u každe jsem byla tuším jednou nachlazená jinak nic, vitaminy navic jsem nebrala....ted jsem otehotnela na konci jara a uz nikdy vic, nejvetsi nevolnosti pres leto v tech nejvetsich vedrech to bylo to prave peklo...jestli pujdem jeste nekdy do ctvrteho ditka, chci otehotnet opet na podzim a porodit na konci jara nez zacnou vedra.

radushka1
17. zář 2014

Skočte na to a toto neřeš. Ať neodkládáš a pak se vám hned nezadaří.
Mi přišlo, že jsem měla spíš oslabenou imunitu po porodu než v těhotenství. Viróza může být v kterémkoli období. Já v těhu chytla od klientů nějakého bacila v lednu, měsíc jsem s tím bojovala a nakonec skončila na plicním, dali mi slabé kortikoidy a nic se nestalo, mám tu krásnou zdravou holčičku. Takže ať máš jakékoli období, tak riziko nemocí je.

nikollita
17. zář 2014

Poprvé jsem otěhotněla v prosinci a prodělala akorát nachlazení v 9tt (bez problémů). Termín porodu září. Moc mi to vyhovovalo. Na jaře mi začalo krásně vykukovat bříško, přes léto jsem se válela u vody a pak přišel porod 😉 Jako jediné riziko v tomto případě vidím způsob stravování přes léto - samé ovoce (tedy cukr) a podle toho vypadala porodní váha mého miminka 😀

gepe
17. zář 2014

@kera.k otehotnela jsem na prelomu listopad/prosinec. Mala se narodila v polovine srpna vloni. Nejdriv jsem byla zpruzena, ze na leto budu s pupkem 😀 ale! Bylo mi zle az do 24tt, vzhledem k pocasi, dalo se v pohode nejak prezit 🙂 nedokazu si predstavit, ze bych ty stavy mela pres teple mesice. Nemusela jsem kupovat zimni veci, na jare a v lete toho clovek moc nenosi, kdyz je teplo. Dalsi vyhoda - pres zimu byla mala "lezak", takze zadne navlekani vrstev, ci se vzpouzejici dite, jako ted obcas 😀
A k tem nemocem 🙂 cokoliv muzes chytit kdykoliv. Napr. v polovine leta jsme ted oba s manzelem chytli brutus anginy. Takze si nevyberes, "plivnout" na Tebe bakterii ci virus muze kdokoliv a kdykoliv nezavisle na rocnim obdobi. 😉 takze hlavne klid a bez stresu 🙂

gepe
17. zář 2014

Jo jinak dalsi mlade bych brala porod taky nekdy zacatkem az koncem leta. Takze otehotneni na podzim 🙂 nebylo nic lepsiho, kdyz mi nebylo dobre, otevrit si okno a nadychat se zimniho krasne chladnyho vzduchu 🙂 v lete bych asi umrela 😀

kera.k
autor
17. zář 2014

Holky, moc Vám všem díky za odpovědi, uklidnili jste mě. Já už nějaký ten týden beru vitamíny, kde je 800mikrogramů kys.listové, tak doufám, že i tímto to trochu zabezpečím ;)
Jelikož jsem doma (invalidní důchod), tak mám možná tu výhodu, že během případné chřipkové epidemie na podzim nebudu nucená nikam chodit - práce. Tak i menší riziko.
Ještě jednou moc díky ;)

gepe
17. zář 2014

@kera.k za malo a drzim pesti! 😉

suzanna123
17. zář 2014

@kera.k tohle řešit mi přijde jako hloupost - každé období má nějaké klady a zápory. Nehledě na to, že taky nemusíš otěhotnět hned, jak se do toho pustíte...

majvik
17. zář 2014

otěhotněla jsem v létě a v osmém měsíci (v lednu) jsem dostala tak krásnou chřipku.... A ono kýchat s osmiměsíčním pupkem je mooc veselý😀 ono si nevybereš, nech tomu volný průběh a ono to nějak dopadne🙂

vevebubu
17. zář 2014

No já nevím, ale nejvíc se kolem mě rodí děti v červenci, v srpnu nebo v září.... takže bych to neviděla nějak černě 🙂

glimmer
17. zář 2014

já otěhotněla jednou v prosinci (měla jsem 2x angínu, zánět močáku) a podruhé v únoru, taky jsem měla angínu, zánět průdušek a mám dvě zdravé děti ...

janapavlik
17. zář 2014

@kera.k mě bývalý gynekolog říkal přesně to samé, že vhodné měsíce k otěhotnění jsou spíše jarní a letní, že na podzim a v zimě snadněji chytne těhotná virózu a může to být právě na tom začátku nebezpečné. Je fakt, že 2x jsem potratila, když jsem otěhotněla v prosinci a listopadu, chytla jsem rotavirovou infekci od starší dcery v 8tt a plod to zabilo - musela jsem na revizi, před tou infekcí byla srdeční akce a všechno v pořádku, pak po prodělané infekci na kontrole bylo embryo na kousky - prý následek ošklivé virózy 😔 S první dcerou jsem otěhotněla v létě a teď s poslední v únoru, ale stejně jsem se nachlazení v těhotenství nevyhla, brala jsem i antibiotika, ale vždy až ve 2. trimestru 🙂

mariti
17. zář 2014

@kera.k tak za mě - poprvé jsem otěhotněla na přelomu října a listopadu, VŽDYCKY jsem bývala na podzim nemocná - a tentokrát ne. asi to těhotenství člověka líp vyzbrojí, když má dobrou imunitu. Porod v červenci mi přišel fajn, navzdory vedrům, a navíc to bylo i praktické - krásně mi schly na sluníčku pleny. Teď jsem neplánovaně otěhotněla v červenci, a v srpnu jsem nehezky stonala - kašel, rýma, únava. Ale tam asi hrála svou roli psychosomatika a rodinné problémy.Navíc, těhu se zkommplikovalo i jinak (hematom), jenže u druhého už je to náročnější, člověk má domácnost, dítě, sebe a ta únava je někdy veliká.
jinak mi to přijde poměrně logické a rozumné, co říkáš, ale na druhou stranu - všechno nenaplánuješ a stát se může opravdu cokoli. abys taky nečekala donekonečna, opravdu se nemusí hned zadařit. já bych radila moc to neodkládat, vždycky něco riskuješ.

eliskaxox
18. zář 2014

Ja otehotnela v listopadu a je pravda ze v prosinci me kasel trapil ale dalo se to zvladnout. Pak ale jakoby zazrakem nic,zadna nemoc ani nachlazeni a to okolo me byli vsichni nemocni. Jinak za zimu vetsinou stihnu tak troje antibiotika mam velmi nizkou imunitu. A muzu rict ze se mnohem lepe kasle ve 1.trimestru nez ve 3. 🙂

mrazulkav
18. zář 2014

Já otěhotněla na přelomu listopadu a prosince, od ledna do dubna jsem byla nemocná v podstatě pořád. Teď mám zdravou a šikovnou holčičku.
A opravdu radši nemoci na začátku těhotenství, než před porodem!!! 😉
Stejně tohle naplánovat nejde... někomu se zadaří hned, někdo si musí počkat, takže roční období bych moc neřešila... Hlavně být co nejvíc v klidu 😉

mirkapalcr
18. zář 2014

S obidvomi dcerkami som otehotnela v listopadu, obdobie viroz sme presli v obidvoch pripadoch bez ujmy. V druhom tehotenstve som musela na jar, zial, uzivat antibiotika kvoli zapalu prinosnych dutin, ale aj to preslo bez ujmy na dietatku. Takze zbytocne sa nestrachuj, bezne virozy sa daju prekonat aj v tehotenstve celkom bez komplikacii. Uzivala som bezne vitaminy pre tehotne a ked som ochorela, robila som si ovocno-zeleninove stavy. Drzim palce!

elvira
18. zář 2014

@kera.k - vůbec bych to neřešila - každé období má svoje... na jaře alergie, v létě hice, v zimě a na podzim chřipky, případně mrazy, riziko uklouznutí atd.
A vůbec bych si netroufala až takto plánovat - po 4 letech snažení mi bylo u zadele, kdy otěhotním, hlavní bylo, že jsem těhotná a miminko je v pořádku. 😉

kataol
18. zář 2014

Já otěhotněla na vánoce, chodila jsem do Prace kde bylo X lidi se mnou, nebyla jsem nemocna ani jednou...a ne plánování, takže vitamíny před otěhotněním jsem netěšil a. ..to Dítě přijde stejne AZ budete připraveni, rozhodne si to samo, takže to mas jedno

zzuzinda
19. zář 2014

S oběma dětma jsem otěhotněla na podzim, s Adamem jsem chodila do práce (měla jsem jednou zánět ledvin a jednou nějakou chřipku) a s Bárou jsem byla pořád nastydlá, ukašlaná, z nosu mi teklo, mluvit jsem nemohla, jestli jsem za to těhotenství byla dva týdny fit, tak jsem optimista. A děti jsou obě zdravé jako řípy a čiperné. A vitamíny jsem nebrala ani jednou, zvracela jsem po nic. Jen kyselinu listovou a hodně ovoce a zeleniny (ale to jím pořád).

nikaak
19. zář 2014

Já jsem otěhotněla na jaře a i tak jsem hned v 7tt chytila chřipku ☹ Bylo to sice náročný, horečky jsem srážela hlavně obkladama, ale nic se nestalo, krásně jsme to zvádly 🙂 Myslím si, že si nevybereš, i v létě můžeš chytit pořádnou chřipajznu nebo virózu 🙂

luciebx
19. zář 2014

ja nasal // zacatkem listopadu.. je fakt ze sem mela rymu 6 tydnu v tahu ale to spis beru ze proste v tehu se nachladit da kdykoliv a kdekoliv a je to jednoduzsi ... vitamin sem brala ty pro tehulky.. nic extra... podle me ridit se rocnim obdobim je blbost.. pac lete jsou zase vedra jako svina.. takze ono si fakt nevyberes..

olasek
19. zář 2014

Jednou jsem otěhotněla v lednu, podruhé v únoru. Zima byla mírná takže chorobama se to jenom hemžilo. Ano, měla jsem v prvním trimestru virózku, ale nic závratného. Brala jsem těhotenské vitamíny, kyselinu listovou, vařila čaj s citronem a medem a když to nešlo jinak tak jsem si lupla jeden Paralen, koupila do krku Bioparox....zvládla jsem to a děti jsou ok 😉 Ono, můžete chytit nějakou nemoc vždycky a tak je lepší o tom vůbec nepřemýšlet a tyhle věci si nepřipouštět....Rozhodně neplánujte těhu dle harmonogramu, ale tak jak to cítíte 😀 , šup do toho 😀

nellygray
19. zář 2014

@kera.k Tvoje starosti na hlavu holek, které nemohou otěhotnět třeba několik let! Ne, nic ve zlém. 😉 Otěhotněla jsem poprvé v červnu, nemocná-silně nachlazená-jsem byla pak před porodem (únor/březen) a bylo to hrozný, navíc jsem u porodu nemohla dostat epidural kvůli tomu, že v krvi ještě byla vidět doznívající nemoc.
Podruhé jsem otěhotněla v říjnu a nemocná jsem skoro nebyla, až na nějaké maličkosti, nejvíc v květnu.
Potřetí v březnu a v dubnu jsem potratila. ☹ Jestli to bylo kvůli nějaké viróze, kterou jsem tehdy zrovna měla, nebo kvůli něčemu jinému, to nevím.
Počtvrté v lednu a byla jsem nemocná-nachlazená-skoro celou první polovinu těhotenství, bylo to hrozně nepříjemné a únavné, chodila jsem navíc do práce a starala se o dvě malé děti, nicméně těhotenství probíhalo výborně (a doufám, že i nadále bude 🙂).
Takže za mě-je to úplně jedno. 😀
Nenervuj se, nic neplánuj, a jděte do toho. 😉

apacheee
AMBASADORKA
19. zář 2014

Otěhotněla jsem vloni v listopadu, pracovala jsem po celou dobu těhotenství v MŠ a nebyla jsem rozhodně nemocná víc než jindy. Přesto se mi nevyhla šílená virová nákaza v 1. trimestru a všechno bylo a je i tak v pořádku. Myslím, že myslet takhle dopředu je blbost, nikdo ti nezaručí, že neonemocníš zrovna v červenci🙂