Deprese v 1. trimestru, měly jste něco podobného?

terulef
19. črc 2014

ahoj maminky 🙂 musím se podělit s mým stavem teď v těhotenství.Jsem v 9tt a trpím hroznýma depresema.Je mi stále zle,nemám chut k jídlu a hlavně mě uvádí do největších depresí stres že má můj přítel milenku a nebo že je semnou jen proto že jsem těhotná.Každý den brečím.Kolikrát ani nevím proč.Nevím co dělat,jak se toho zbavit ,aby jsem byla zase normální.Nemám vůbec chut na sex takže to ještě ty mé představy o milenece prohlubují.Přítel je nazlobený že si to myslím ,ale málo který chlap se přizná.Nemám ani nijak důvod si myslet že mě podvádí.Ale prostě to mám nějak v sobě.Hlavně když je semnou doma chci aby na chvily odesel ale hned jak odejde třeba něco zařídit tak brečím protože jsem sama.Nejsem asi normální.Potřebuji vědět zda jste měla některá něco podbného a co proti tomu. Děkuji za všechny odpovědi.Aspon si i popovídám 🙂) Hezké maminkovství 🙂

profiss
19. črc 2014

Pro mě bylo těhu jedno z nejhorších období v životě. Bylo mi zle, byla jsem tlustá, musela jsem jít na rizikové zanechat práce, která mě bavila, byla jsem pořád sama doma ( manžel byl buď v práci i v noci a nebo pracoval na novém bytečku)...jedna deprese za druhou...svěřila jsem se s tím u svého doktora a ten mi to vysvětlil, slovy...proto se těhotenství říká jiný stav a je to normální.

terulef
autor
19. črc 2014

Já se jen bojím že jsme se tak moc těšily na miminko a ted se nám kvuli tomu pokazi vztah.Nesnesu kdyz je pritel v práci a já doma v depresi.Kazdej rikal uvidis prejde to ze ti je zle a budes si to uzivat a ono prd.Je mi lepe ale stale jen a jen brecim.Hlavne to muj pritel nechape a mysli si ze se deje neco jineho nez to ze me meni miminko :/

bambulal1
19. črc 2014

Todle su jen hormony hlavne bud v klidu ubližuješ takto miminku. Porad se se svím gynekologem.Rozhodne to ale není normálne. Proč ted když čekáte miminko řešíš jestli nekoho má. na toto si mala myslet před tým.
Partner te už nekdy podvedl? Ak ne tak nechápu proč te to napadá.

terulef
autor
20. črc 2014

prave ze nepodvedl,ale nepripadam si pritazliva a jeste vubec nemam chut na sex a hormony tomu pomahaji aby jsem hned myslela na spatne veci vis?ja tomu taky sama nerozumim proto jsem to psala..vzdy vim ze to ublizuje miminku a me psychice ale nic na to nepomaha :( jsem stále v nervu jen co pritel nekam odjede nebo odejde..

denyzuza06
20. črc 2014

stres není dobrý, řekni to doktorovi, existují antidepresiva co je možné užívat v těhu, ničí to tebe, miminko a ničí to i přítele

moucha
20. črc 2014

Výdrž, stav se ve 4.měsíci zlepší.....musíš vydržet...byla jsem na tom stejně,první tři měsíce je většinou hrůza.

makuka88
20. črc 2014

to nevím, já začala mít těžké deprese naopak od 4. měsíce ... ☹

maia74
20. črc 2014

@terulef Ahojky, hodně dělají splašené hormony.... Já na přítele normálně nežárlím, ale teď jsem jak poděs! Samotnou mně to děsně štve! Doma mi leze na nervy, když odejde z domu, taky mně přepadají šílené myšlenky - už abych byla zase "normální" Tuhle jsem se musela jít v 11 večer projít, protože doma bych se zbláznila, courala jsem po městě a brečela jak krokodýl, ani pořádně nevím proč. Držím palečky

terulef
autor
20. črc 2014

no ja doufam ze to prejde...prave 5.8 jdu na kontrolu k doktorovy tak mu to reknu..nemuzu byt porad takova...to se to miminko ve me zblazni i kdyz nechci :// a na prochazky v noci taky chodim kdyz neni doma..ze zoufalství..ja doufam ze vse prijde ted a pak si za nejaky mesic konecne zacnu uzivat 🙂 dekuji za odpovedi

makuka88
20. črc 2014

@maia74 Ahoj, jen jestli můžu reagovat, přesně tohle mám já dnes a vůbec poslední týden, musela jsem jít ven, protože jsem brečela a brečela ... spíše kvůli pocitu že můj vztah z budoucím manželem ( za 3 týdny svatba ) jde do kopru ... snad za to můžou hormony ...

maia74
20. črc 2014

@makuka88 ymslím že jo a u tebe ještě asi i stres ze svatby. Kecala jsem o tom s holkama, co jsou taky těhu a většina jich tohle má. U mně je to ještě horší v tom, že jsem se před těhu dost hýbala a strey vyběhala a teď to nejde. Snažím se o pohyb, ale je ho o hodně míň. Neboj, musíme doufat že to přejde a teď to nějak prostě vydržet 😉

makuka88
20. črc 2014

@maia74 to jo svatba je další kizovka, si kolikrát řikám, jestli to je dobrý nápad a tak :-/ nikdy jsme se takhle nehádali ☹ a co plavání ? když jsou tepla tak jít do bazénu nebo na koupák místo běhu 🙂

maia74
20. črc 2014

@makuka88 když u nás je koupák strašně narvaný a ty mraky puberťáků tam strašně vyvádí, je široko daleko jediný. A rybník je hrozný humus, takže to je taky pasé, bohužel

makuka88
20. črc 2014

@maia74 to je pak těžké se odreagovat, já to znám, pomáhá mi jen práce.. snad ty depky přejdou ...paradoxně mám bezproblémové těhotenství a teď tohle, chudák malé ☹ trošku se začínám děsit co bude v šestinedělí ..

luccy.luccy
20. črc 2014

@terulef Nikdy bych tomu nevěřila, ale podle vlastní zkušenosti bych řekla, že nálady a psychika má hodně vliv na miminko. tak si na to dej pozor. já jsem v prvním těhotenství byla pořád vysmátá, kolikrát jsem nevěděla proč se směju, ve druhém jsem měla spíš stavy smutku a špatné nálady a u dětí to je znát, zatímco první holčička byla od narození smíšek a pohodář, druhá je teď zamračená a musím hodně ji chovat, aby celý den neprořvala. 😀 😀 😀 ale přesně se dokážu vcítit, taky jsem měla deprese v těhotenství a nešlo ty špatný nálady ovlivnit. snažila jsem si vždycky říkat, jaký mám štěstí, že mám manžela, první dceru a že jsem těhotná. užívat si to a nerouhat se a zbytečně se nestresovat tím, co by mohlo být... 😖

brouzdalka
20. črc 2014

Máš nějakou kamarádku, které bys tohle všechno mohla říct? Nebo mamku, se kterou se dá normálně mluvit? Případně by nebyla špatná psychoterapie, ta je na psychické problémy v těhotenství mnohem lepší než antidepresiva. Cloumají s tebou hormony, zkus se trochu odreagovat. Nevím, jestli chodíš do práce, ale jestli se doma kopeš do zadku, tak mají myšlenky volný průchod, zaměstnej se, vybírej věci pro miminko, je toho tolik, v čem se můžeš v eshopech přehrabovat, nebo si najdi nějakou těhotnou kamarádku, třeba tady na MK, svěříš se jí, ona zase tobě, nebudeš s tím sama. Chlapi tohle těžko chápou 🙂

s_b
30. črc 2014

@terulef Teda musím přiznat, mluvíš mi z duše. Taky jsem měla I. trimestr totální deprese. Nic nepomáhalo, všechno jsem viděla černě, s přítelem jsme se málem rozešli, málem jsem se od něj odstěhovala, v práci špatně, pořád jsem brečela. Mě to teda přešlo samo od sebe, když jsem začala 14.tt. Ale říkám si, že to nebylo normální, že na to musí něco existovat. Nemyslím tedy konkrétně antidepresiva, ale přece nemůžou ze mě udělat hormony úplně jiného člověka. Není to nedostatek nějakých vitamínů? Od včerejška mám zase blbou náladu, tak jsem vyděšená, jestli se to nevrátilo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru