Pístová odsavačka mateřského mléka. Ano či ne?

sarkal
9. zář 2008

Čusík holky.Máte někdo zkušenost s pístovou odsavačkou mateřského mléka?Funguje?Byli jste s ní spokojené?Děkuji za odpovědi 🙂

nikol_79
9. zář 2008

Ahoj, moja sestra používala piestovú odsávačku dva týždne, malú nemohla kojiť, kvôli silnej žltačke, tak jej v pôrodnici dávali UM a ona odsávala, keď žltačka prešla, bábo už nevedelo sať, tak musela ďalej odsávať a dávať z fľaše, darilo sa jej to len dva týždne, neviem či prišla o mlieko preto, že úplne nerozbehla laktáciu, keďže od začiatku iba odsávala, alebo preto, že tá odsávačka nebola bohviečo...
Ja som mala bábo 6 týždňov po nej, tak mi ju nechala, keď by som potrebovala, našťastie ešte dojčim, nikdy som neodsávala. Len pár krát v noci, keď malý spal a ja som sa budila na plné boľavé prsia, chcela som to odsať, ale nedarilo sa mi. A takisto sa mi zdalo, že je to dosť bolestivé, a celkovo, že to zničí prsia, že budú také vyťahané, keďže ich ten tlak dosť ťahá.. aspoň ja som mala z odsávania taký pocit. Ja ju teda nepoužívam 😉

lila794
9. zář 2008

Ahoj, ja mam s piestovou zle skusenosti. Mala som strasne vela mlieka a musela som stale odsavat, ak som nechcela riskovat zapal. Bola som po sekcii, takze v sprche sa mi furt nedalo stat a odsavat rucne. Kamoska mi pozicala piestovu odsavacku - katastrofa, iba zbytocne nervy mi robila. Tazko to islo, bolo to narocne na ruky, velakrat mi ten piest z nej pod tlakom vyletel a mlieko mi splechlo do tvare - bola som z nej na zrutenie. Znacka, tusim Babynova. Manzel hned bezal kupit pakovu rucnu Aventku. To sa neda porovnat, lepsie saje, ide lahucko, odsate raz dva.

neelli
9. zář 2008

Ahoj, mám podobnou zkušenost jako lila794 - měla hodně nalitá prsa, malý to nestačil vypít, tak jsem už v porodnici odsávala - půjčili mi pístovou odsávačku, ale byl to děs - nešlo to a dost to bolelo. Pak mi jiná sestra dala pákovou Aventku, prý je šetrnější k bradavkám - a musím souhlasit, bylo to v pohodě. Používala jsem ji pak i doma, nemohla jsem kojit, odsávala jsem 3 měsíce a krmila z lahvičky. Byla jsem s Aventkou maximálně spokojená. Prý pístové všeobecně jsou bolestivější - kdo má citlivější bradavky nebo bude odsávat delší dobu, měl by si asi pořídit pákovou.

sarkal
autor
9. zář 2008

Holky děkuji!!!

ssissi
9. zář 2008

Ahoj Sarkal, ja som nekupovala počas tehotenstva žiadnu odsávačku. Nevedela som, ako to budem s mliekom atd. a dodnes nakupujem veľa vecí až keď ich naozaj treba (silokónové klobúčiky, nosič pre bábätko ........., ktoré sme dokupovali keď vznikla potreba, naopak, mnoho vecí sme vôbec nekúpili ani vopred - napr. klasické perinky, perinky do autosedačky, košieľky, fľaše, odsávačka a tisíc iných vecí, ktoré nám nechýbajú dodnes).

V pôrodke som odsávačku 1 deň potrebovala, tam mali sterilné - piestové a elektrické. S ani jednou nič moc.. Tak som radšej preštudovala všetko možné o ručnom odstriekávaní a skúšala takto. Šlo to lepšie (aj keď spočiatku žiadna sláva) a robím to tak dodnes. Ak by som si mala ale vybrať z dvoch odsávačiek, tak radšej volím pákovú ako piestovú.

lila794
9. zář 2008

Ssissi ma pravdu, tiez by som nekupovala dopredu, my sme mali len zakladne veci a potom sme dokupili, podla potreby. Niektore veci co som nakupila doteraz lezia len tak. Skoda penazi.

gucz
9. zář 2008

Piestová odsávačka = stredoveké mučidlo (viem o čom hovorím)!!!!!!!!!
Sesternica mi potom požičala odsávačku avent a to sa nedá porovnávať. Odsávala som tri mesiace, malá sa nikdy neprisala, bola slabučká a nešlo jej to.
Popredu si odsávačku nekupuj, ak ju budeš potrebovať, na šestonedelí Ti ju určite požičajú 🙂

kacka.va
9. zář 2008

já mám pákovou od Nuku a pohoda. Ze začátku jsem měla pístovou, ale nic moc. Jinak rozhodně bych koupila až po porodu, až je jisté, že je potřeba odsávat.

zunka
17. zář 2008

A aky je rozdiel medzi piestovou a pakovou? Som myslela, že je to to isté. ☹

listicka77
17. zář 2008

Sarkal, nevím, jak v Teplicích, ale v Ústí mě nutili odstříkávat ručně, protože prý odsávačky ničí bradavky. Tak jsem odstříkavala, byl to horor. Malá neuměla sát, bylo to na budku. Doma jsem už fakt nemohla, měla jsem i drobnou laktační krizi a narychlo sháněla odsávačku. Aventka mi nesedla, lepší pro mě byla Medela harmony. Do pístové bych nikdy nešla.
No to jen tak na okraj, že v porodnici ti nic půjčit nemusí, záleží na tom, jak jsou pokrokoví. Ale ani tak bych předem nekupovala.

kacka.va
18. zář 2008

zunko, pístová je takový ten válec, se kterým musíš hýbat a u pákové jen přiložíš k prsu a mačkáš páku a je to víc podobné tomu, když ti saje mimčo.

zuzek22
30. zář 2012

me osobně pistovka vyhovovla

sara07
30. zář 2012

ja nemám dobrú skúsenosť s piestovou, nešlo mi to vôbec, vyskúšala som Anvent a bolo super, prvý raz to bolo za 20 min a potom pohoda za chvilu bolo odsaté

bejami
2. říj 2012

Ahoj, ja som na zaciatku par krat pouzila tu Anvent, ta je fajn v pohode s nou odsajes.Odsavacku som si pozicala od tety. Ale pouzivanie odsavacky zvysuje nadprodukciu, radsej dat odsat babatku ked je naliate bolestive prso. Na zaciatku prvy tyzden-dva sa upravuje mnozstvo tvorby mlieka podla potrieb dietata, preto som tu odsavacku radsej dala prec a vsetko sa mi pekne upravilo. Kojim doteraz mala ma 8 mesiacov striedam prsniky kojila som na poziadanie teda vtedy ked babo chce.

dvpetra
Odpověď byla odstraněná
Zobraz