Povede se odsávačkou odstříkat víc mléka než ručně?

allinka_k
18. lis 2013

Hezký den,
zkoušela jsem poprvé ručně odstříkat MM a povedlo se mi jen nějakých 20 ml. Bylo to zdlouhavé, únavné a ke konci už to i bolelo...myslíte, že když si koupím odsavačku, že se mi povede odstříkat víc?
Díky

kikimaruska
18. lis 2013

Tak každá s nás máme jiná prsa. Já sem oba syny nekojila, protože se nedokázali přisát a sestry mi hned pokaždé řekly, že mám hodně špatná prsa. Oba sem krmila odstříkaným mlíčkem a odsavačky sem měla a dokonce několik, než sem našla tu správnou, co mi vyhovovala. Ručně bych neodstříkala ani pár ml. Naopak kamarádka má prsa ukázková, bradavky má vysoké, jako kráva struky-(prostě hodně dobré,dají se dát hezky mezi prsty) a ta si nedovede zase představit odsavačku a odstříkávala dcerce pouze ručně a opravdu jí to krásně šlo. Takže pokud jsi nebo budeš muset odstříkávat častěji a intenzivně, odsavačku bych pořídila, nebo si ji alespoň zkus půjčit. 😉

frantiska85
18. lis 2013

Dost záleží na šikovnosti 😉
3dcl za 10 min ručně v poho

editah222
18. lis 2013

@allinka_k já jsem ručně neodstříkala nic a elektrickou odsávačkou spoustu. Ručně mi to prostě nešlo.

lucyhavirov
18. lis 2013

Každá to máme jinak,mě odsávačka nic neodsála,ale ručně to bylo hojné,že bych nasytila i ostatní děti,taky mi to ze začátku nešlo,ale pak jsem se do toho dostala a jela jak drak a chlap nechápal jak těma prstama kmitam..... 😲

kammka
18. lis 2013

@allinka_k já ručně taky nic leda ve sprše pod horkou vodou, ale to je na prd, když má dítě hlad. pak jsem si půjčila odsávačku a s tou to šlo super. odsávala jsem v noci, abych podpořila laktaci, protože mi malej spal celou noc, jaké štěstí, ale začalo mi pak přes den chybět mlíko.. noční odsávání celkem pomohlo.

orinek
18. lis 2013

@kammka To samé, malej si vychrupkával a já budíček a odsávat. No jedině s odsávačkou !!! Je to lepší

orinek
18. lis 2013

@allinka_k U nás jedině s odsávačkou, měla jsem ruční, ale příště jdu do elektrické.

petrajurinova
18. lis 2013

@allinka_k na to musíš přijít sama zkoušením - u každé ženské je to trošku jiné. Já jsem v době kojení vyzkoušela několik různých odsávaček a s žádnou jsem neodsála víc než 30 ml mlíka a když jsem odsříkávala ručně, tak jsem za pár minut měla lahvičku plnou - vedle dcerky bych tak tehdy mohla krmit ještě druhé dítě.

katyxq
18. lis 2013

a spousta žen má prsa jen kojící (což není nic divného, k tomu jsou uzpůsobena), já ručně ani odsávačkou z prsou nedostala skoro nic

elana
18. lis 2013

@allinka_k záleží na každé z nás...já nemít odsávačku, nekrmím MM ani minutu (syn se nepřisál)...s odsavačkou (manuální Avent) jsem to dala na 100% 4 měsíce, pak už mlíko prostě skončilo, přece jen odsavačka neutáhne co dítě a po 3. měsíci už je to řízeno hlavně poptávkou. Já bych si fakt neodstříkala ani mililitr, bylo mi to nepříjemný (fyzicky, ale i-a hlavně-psychicky), s tou odsavačkou jsem to brala čistě pragmaticky a šlo to. Ale vím, že jsou ženy, co na ně odsavačka (žádná) nefunguje, hlavně mívají problémy ty s velkými prsy, ale je to určitě individuální.

monivo
18. lis 2013

@allinka_k taky asi záleží, kolik toho chcete odsát. Jestli jen na příležitostný dokrm nebo na získání větších zásob. Já odsávala elektrickou, protože dcera se narodila nedonošená. Elektronická je z mého pohledu určitě lepší a snazší.

denda.d
18. lis 2013

já jsem teda ručně nikdy neodstříkávala, ale měla jsem chvíli manuální odsávačku a to byl děs, myslela jsem že se z toho pumpování zbláznim, zlatá elektrická odsávačka, jedu takhle už 3 měsíce a nedám na ni dopustit 😉

olusenka
18. lis 2013

@allinka_k těžko říct, ale asi ano. Ovšem u každého je to jiné, tohle je podle mě hodně individuální záležitost. Víc to asi bude, ale jestli to bude dostatečné množství..... dokud to nevyzkoušíte, nevíte.
Já zkoušela všechno: ručně odstříkat, manuální (pákovou Avent) odsavačkou odsát, elektrickou odsavačku (Medela Swing) a všecko dohromady nic moc. Maximálně jsem kombinací dvojího dostala tak asi 30ml za 50minut až 1hodinu. Zachraňovala jsem tím svoje prsa a situaci, když byly u syna problémy s kojením během prvních asi 4-5měsíců (spurt, bojkot apod.), ale prostě to moc nešlo. Dítě holt vytáhne víc. Takže mě ruční odstříkání ani odsavačky moc nepomohly. Podotýkám, že syna jsem nakonec úspěšně kojila 1,5roku až do porodu druhého dítěte, do 6měsíců byl výhradně kojený. Holt někdo má asi prsa "výhradně kojící". 🙂

cajomilka
18. lis 2013

Odsavačka je podle mě určitě efektivnější, ale všude si přečteš, že ruční odstříkávání je (logicky) šetrnější pro bradavky... Já jsem na ruční odstříkávání neměla trpělivost, používala jsem jen občas mechanickou odsavačku Tomme Tippee a OK, ale je fakt, že to nebylo úplně příjemný. Elektrickou jsem nikdy nepoužívala a ani to neplánuju u druhého miminka.

tulena
19. lis 2013

Já jsem neodsála odsávačkou nic (ruční, ani elektrickou), zato ručně to šlo samo. Po pár měsících mě z toho teda bolely dost ruce, ale co se dalo dělat. Navíc z odsávaček mě příšerně bolely bradavky.

schnek
19. lis 2013

@allinka_k je to značně individuální. Někdo odstříká ručně, někdo odsávačkou - někomu to jde i tou nejobyčejnější pístovou a někomu zase jen kvalitní elektrickou. Mně to ručně moc nešlo a odsávačkou jedině Medelou sving - ruční vůbec, ani s Avent, ta Medela byla super. Zase to nebyla zrovna malá investice, ale prodala jsem ji pak dál. Taky záleži na tom, proč potřebuješ odstříkávat 😉

allinka_k
autor
19. lis 2013

Díky...jde mi jen o občasné odstříkání když budu mimo domov delší dobu než je pauza mezi kojeními...