Proč se nesmí čokolada při kojení?

misala
23. říj 2011

dobry den chci se zeptat proc se nesmi cokalada kdyz kojim dekuji

helcas
23. říj 2011

čokoláda obsahuje theobromin a kofein, které mají budící účinky a navíc způsobuje zácpu..těžko říct, jestli by i miminko mělo po jednom čokoládovém bonbonu zácpu, nebo by celý den nespalo, ale já si v těhotenství a při kojení sladkého včetně čokolády dopřávala 🙂

pavcza
23. říj 2011

Tak já si říkala, že asi jen kvůli možné alergii, ale v prvním půl roce, kdy jsem plně jen kojila, jsem jedla čokoládu ostošest, neb jsem ji šíleně prostě potřebovala, dodávala mi energii a nebyl problém sníst celou na posezení, naštěstí malej neměl žádný problém, kdyby něco ano, tak bych si ji nedala (i když by to bylo náročné). Jinak spinkal krásně, od 6 týdnů celou noc a zácpu taky nemíval, takže myslim, že jsem na něm žádné následky z maminčiny čokolády nepozorovala. 🙂

katcha21
23. říj 2011

@misala Je silný alergen, ale já si občas kousek dopřeji 😉 Při kojení by se nesmělo skoro nic a nevím z čeho by se pak mlíko mělo tvořit, takže asi jako u většiny - Všeho s mírou 😉

rydal
23. říj 2011

Cokolada se smi, stejne jako se smi vsechno ostatni. Samozrejme pokud vypozorujes, ze neco miminku nedela dobre nebo vyvine dokonce alergickou reakci, je to neco jineho. Ale omezovat se jen kvuli doporucenim, ktera se mj. neustale meni, je zbytecne. Sama to tak praktikuju a myslim, ze tim mym neomezovanim se, jsem si udrzela pohodu dusevni i fyzickou a moje mimi se dostalo z porodni vahy 3.4kg na skoro 8kg v pul roce 🙂