Učení na láhev - mám strach, že pak nebude chtít prso

ladyhacek
13. dub 2015

Ahoj snad jsem vybrala dobrou kategorii
Budu se vracet na částečný úvazek do práce (asi 1-2 dny v týdnu na 6 hodin) . Budu odsávat mlíčko a krmit pak z lahve. Ale teď když se to pomalu blíží mám strach že pak nebude chtít prso?
Máte zkušenosti? Nejlépe pozitivní 🙂. Potřebuji povzbudit 😉. Láhev začnu dávat asi 2 týdny před nástupem nebo jak jste řešili vy?

Děkuji
p.s. lahvičky mám avent

zo_ja
13. dub 2015

Jak máš starý dítko? To je dost podstatný.

mysonek
13. dub 2015

A kolik malému bude až půjdeš do práce? Ono každé dítě je jiné, některé lahvičku nechce vůbec, jiné naopak nechce pak prso. Já dala malé lahev prvně ve 3 měsících a v pohodě. Prso chtěla. Také jsem měla Avent. Z té novorozenecké to teče docela blbě, takže je šance že prso chtít bude 🙂

jge
13. dub 2015

Neboj, ja prvne daval lahev v 5-6 mesicich a mala nejdrive nechtela lahev, trvalo to asi tak mesic, nez si zvykla a pak chtela prso i lahev a tedka v 2 mesici maly dava oboji. Take jsem se bala, ale bylo to a je zatim v pohode. Malou jsem mela na lahvi a prsu asi 5 mesicu, tedka uvidime. Jinam mam lahvicky Tommee tippee. Ode me zezacatku dcera lahev nebrala a ani jsem nemohla byt v mistnosti, kdyz mela mit lahev. Asi jak citila me. Nevim, ale pak se to zlomila a bylo to super.

love12345
13. dub 2015

je důležité jak staré dítě je, já taky tak začala v 6 měsících pracovat...za mně tommee tippe lahev naprosto TOP, dala bych malý průtok, já dala 1dničku (coz je pro novorozence) at hezky tahá a měli jsme ji až do odstávky v 8měs., už jsem poradila 3 holkám,kdy dítě nechtěly lahev a všechny se chytly... doporučuji odsávat mlíko, a zkusit začít dávat z lahve třeba jen na noc...malou jsem takhle na lahev naučila....večer už byla unavená, lehla jsem si k ní...nebo si ji dala na polštář jako bych ji kojila a místo prsa dala lahev... a kojili jsme až do 8 měs, než si malá začla dělat z kojení hru 😉

ladyhacek
autor
13. dub 2015

@zo_ja
@mysonek
@jge
@love12345
jé to jsem zapomněla uvést jsou mu teď tři týdny a kvůli financím začnu chodit u nějak po 6-nedělí ☹ > proto se bojím - pokud už nebude chtít prso nedá se nic dělat (třeba nevezme láhev a my budeme mít smůlu 🙂), ale nerada bych o to přišla kvůli dvou dnům

love12345
13. dub 2015

aha tak to je docela malinky...ja bych se tím zbytečně nestresovala dopředu...ono stres kojení nepřispívá a hlavně může dojít i k úbytku mléka, pokud budete celý den pryč a prsa nebudou mít výdej, tak se bude i mín mlíčka vytvářet, takže pokud to půjde odsávejte v práci...třeba aspoň o pauze na záchodě.....zkuste lahev dát jen na zkoužku....a uvidíte, třeba vás prcek překvapí...a 6 hodin to je vpostatě 2 krmení denně z lahve...takže myslím,že pokud budete normálně kojit dál kromě těchto dnů tak to bude ok 🙂

mysonek
13. dub 2015

@ladyhacek no a jak Ti jde kojení teď? Jak umí malý pít? Pokud Ti teče mléko dobře a malý se napije za pár minut, tak bych se nebála. Pokud mu to trvá déle a musí se hodně snažit, tak je možné, že z lahve to bude pohodlnější. Ještě můžeš zkusit nějaké alternativní metody krmení - po lžičkách, stříkačkou a pod...ale chápu, že do toho se Ti moc chtít nebude

versatilka
13. dub 2015

@ladyhacek - Avent dávám také, poprvé jsem je použila kolem 6ti neděl po návratu z nemocnice, kdy jsme měli trochu s kojením problémy. Prso neodmítal ani jeden. Teď je jim skoro 5 měsíců a stále kojím a střídám lahvičku (1 den v týdnu) a občas na noc. Takže se tím zbytečně nestresuj. Bude to v pohodě 😉

ladyhacek
autor
13. dub 2015

@mysonek řekla bych že saje celkem hezky někdy mu stačí i 10 minut, ale já kojím jak si řekne a někdy to je i po 1-2 hodinách- Z jednoho prsa se mu saje lépe. ale u obou mu vždy trochu vyteče s pusinky tak doufám, že vysaje hodně a nestíhá polykat 🙂.
co mě ale manželovy asi moc ne - počítáme z lahví

ladyhacek
autor
13. dub 2015

@versatilka skvělé to jsem potřebovala děkuji 🙂

zo_ja
14. dub 2015

Já bych doporučila Calmu od Medely http://medela.cz/produkty/calma-lahev-pro-kojen...
Je tam jiný princip - dítě musí sát, musí vyvinout úsilí, aby se napilo. Protože jinak, pokud z flašky teče samo, tak pak k prsu často nechtějí, protože je to namáhavé.

Já teda chodila od strochu staršího, ale 3 hod byly max pro moje prsa (odstříkat jsem možnost jednak neměla, druhak bych odstříkávala aspoň půlhod a teda po 6N to házelo ještě dobrý trysky z druhýho). Ovšem ačkoli jsem měla naprosto velkolepýho savce, hladovýho, kterej pil často a hodně, tak z žádné flašky nikdy nehodlal pít, hlad nehlad. Ode mě si ji nikdy ani vzít nechtěl, pže cítil mlíko z prsa, a proč by měl pít z flašky, když má vedle sebe prso, ale ani když jsem doma nebyla a měl fakt hlad, tak ne. To už spíš na lžičku, ale taky moc ne. Muž mě pak vozil tam, nakojila jsem na 3 hod byla pryč, vrátila se, ale pže máme dětí víc, tak třeba když měl pár měs. jeli domů, řval hlady, a nevzal to nijak. Spíš se vyřval a usnul.
Takže se může stát i tohle.

blahova_andrea
14. dub 2015

moje děti teda kombinovat nechtějí. syn chtěl jedině lahvičku, takže kojení šlo rychle do kopru. dcera naopak lahvičku stále odmítá, takže i s příkrmy kojím a kojím a to jsem zkusila několik lahviček, saviček i hrníčků. je už i dost velká a stejně jedině prso. přeji ti moc štěstí, aby jsi měla méně náročné dítko. ty moje si hned na začátku vybrali a pak už s tím nešlo hnout ☹

tynka23
20. dub 2015

Obecně používání lahve je dost rizikové co se týká zachování kojení.Jsou různé metody,jak to vyřešit a flašce se vyhnout,např.suplementor,stříkačka...Doporučuji vznést dotaz přímo tady: https://www.modrykonik.cz/group/2356/detail/
@ladyhacek

simonatut
20. dub 2015

Mě malá nechtěla zase lahev..

ladyhacek
autor
20. dub 2015

tak zkouška za námi > úspěšná 🙂 > párkrát již vzal láhev a prso také bere > doufám, že to vydrží

emin
21. dub 2015

LP - je mi líto, ale mám k tomuto tématu samé špatné zkušenosti. Ze své praxe znám jen jedno dítě, které dlouhodobě bylo dokrmováno z láhve (1x denně) a stále chtělo pít i z prsu. Odmítání prsu není naráz, je to pomalý postupný proces, kdy dítě postupně zjišťuje, že z láhve je to snazší a teče více. Trvá to cca měsíc až dva, typické období je kolem 3-4 měsíce, kdy dítě pochopí a dá jasně najevo, co chce - prostě si vybere to snazší - a je jedno, jaký typ láhve to je (mám zcela stejné zkušnosti s Calmou, Aventem, atd) . Být na Vašem místě, naučí dokrmovat cévkou přes prst. Je to snadné, téměř stejně rychlé jako z láhve a riziko odmítání prsu je výrazně nižší.

love12345
21. dub 2015

@emin no ja zase znam asi 5 kamarádek co navečer davali lahev a jinak kojily asi do roku dítěte naprosto vpohode...

hojda
21. dub 2015

Někdy bývá problém opačný. Dítě odmítá lahvičku, takže počítej i s touto možností.

versatilka
21. dub 2015

@ladyhacek vydrží 🙂

me79
21. dub 2015

@ladyhacek Prijimani mléka z prsa neni jen o výživě,ale především o nenahraditelnem kontaktu dítěte s matkou. Takze o odmítnutí prsa bych strach nemela. Spíše o přijetí lahve - Jak jiz bylo zmíněno. Ma dcera (8,5m) do 3 mesicu pila bez problému z lahve ci prsa(odstrikavala jsem mleko, jelikoz jsem mela rozbolavela prsa, nadbytek mléka...).pak nebylo nutné krmeni z lahve a ve 4 m mi zacala láhev odmítat . Stejne tak dudlik do pusy nestrci.

anggely
6. kvě 2015

Já jsem teď taky začala občas dávat lahev, když potřebuju prcka dokrmit a zatím mu to nevadí. Sápe se jak na prsa tak lahev 😉 Ikdyž teda u lahve se tak moc nevzteká a je spokojenější jak mu to teče samo 😀

ladyhacek
autor
7. kvě 2015

@anggely u nás také vše co teče, bere i dudlík vždy tedy hází škleby,ale po chvíli ho vezme a pak mu pustím písničky (trochu tvrdší 🙂) pohladím ho a jde spinkat-občas zabere hned někdy déle, ale nebrečí. Někdy spíme bez dudlíku někdy s ním jak potřebuje