Fenistil (E386), může se brát při bezlepkové dietě?

nikysek28
17. dub 2015

Holky prosím Vás vyznáte se některá v "éčkách"..na Fenistil kapkách je E386 a já potřebuju vědět zda se to může brát při bezlepkové dietě..Děkuji moc 🙂

zo_ja
17. dub 2015

Který éčko vadí celiakii?

nikysek28
autor
17. dub 2015

je jich spousta které vadí 🙂 ale já vám to přesně neřeknu,neteř má celiakii takže se v tom orientuje spíš sestar..jen právě tohle éčko nemá zapsané ani v těch které můžou ani které nemůžou tak mě to zajímalo...s přiloženého odkazu toho moc nevyčtu..taky sem jeden našla (http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek/E386 ) ale není tam psané zda může obsahovat lepek...myslím si že ne ale nevím no..tak sem zkoušela zda někdo neporadí víc 🙂

nikysek28
autor
17. dub 2015

@zo_ja ale pokud o to stojíte můžu od sestry zjistit..

anina32
17. dub 2015

@nikysek28 V tom odkazu co jsem dávala byla popsaná celá stránka a tabulka kde bylo zeleně odfajfkováno že to éčko při celiakii nevadí a dvě hodiny poté na té samé stránce píší že tato stránka je zatím prázdná, jako rozumíte tomu někdo? To to smazali, ale proč???

zo_ja
17. dub 2015

@anina32 To je teda zajímavý, až divný! ?? 😕 😖

zo_ja
17. dub 2015

@nikysek28 Páč máme stejnou dg., tak by mě to zajímalo, pže éčka neřeším, řeším lepek, možná to řeším blbě... Na druhou stranu, kolik toho v tom Fenistilu asi tak bude? (nevím, ptám se, nerejpám)
Nám ale nevadí stopové množství lepku, a někomu ano, a hodně, a to je taky velý rozdíl.
Jeslti někdo něco ví/zví, budu ráda za info. 😉

nikysek28
autor
18. dub 2015

@zo_ja ségra řeší i éčka pač byla s malou v lázních a tam jí bylo řečeno že i to může malé "ublížit" rozhodit jí ty střeva..tak teď chodí s vypsanýma éčkama v peněžence a zkoumá 🙂 a na ten fenistil se ptám jelikož teď zjistili tuhle diagnózu synovi od kamarádky a ta mu fenistil dává nejmíň 2x denně aby se neškrabal,má problémy s exémem k tomu...takže to už by mohl být problém asi..dám Vám na sestru klidně mailík a můžete jí písnou a řekne Vám k těm éčkům víc..já se v tom opravdu až tak neorientuju,vždy mi řekne co neteři můžu dát a co ne 🙂 a popravdě jsem se celkem divila kde všude lepek je :-O nejvíc mě zaskočil třeba ocet nebo kupované jablka...no nestačím se divit...