Suprový krém na opruzeniny - Sudocrem

aaabbbc
6. led 2010

maminy, objevila jsem suprový krém na opruzeniny¨- Sudocrem!!! Kam se hrabe bepanthen!Vyzkoušejte. Loupala se nám kůže pod paží a v tříslech, bepanthen, imazol nezabíral, tak jsme zkusili sudocrem a je pokoj.... Doporučuji!

kachidlo
30. pro 2013

Mám zkušenost s hodně krémy. Sudocrem byl fajn, ale přišlo mi, že je to jako předražená zinková mast (Sudocrem se ale lepe roztírá) a vadilo mi sahání rukama do kelímku. Bepanthen byl fajn jak pro malého tak i pro nás dospělé doma. Chlapovi občas praskají prsty, tak si to mázne a dá do ponožek na noc.Já začla s krémy na opruzeniny ještě před porodem. Na konci těhotenství jsem hrozně otekla a trápil mně opruzený zadek , tak jsem aspoň vše vyzkoušela na sobě. Bepanthen je i vynikající jako prevence proti opruzeninám.

bosoorka
30. pro 2013

Tak nám doktorka řekla, ať sudocrem nepoužíváme, kvůli složení (v porodnici nám to taky doporučovali). Když jsem si tedy googlila jednotlivé látky co obsahuje, tak hádám že to bylo kvůli konzervantu BHA. Evidentne je to rozporuplná látka http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E320 . Neříkám, že je krém špatný, jenom posouvám dále co jsem se dověděla.

uztotakbude
30. pro 2013

Právě jsem ho koupila v lékárně psovi. Ne není to sranda, on trpí na opruzeniny v tříslech a už to má fakt škaredé. Šla jsem před hodinou do lékárny a poradili mi toto. Dojdu dom, zapnu koníka a vybafne na mne tato diskuse. Jsem zvědavá na účinky 🙂

rory_g
30. pro 2013

Za nás Sudocrem ne, nedám dopustit na "obyčejnou" Rybilku

gepe
30. pro 2013

Za nas doma jednoznacne Weleda na zadecek a opruzeniny.

simca1987
23. črc 2014

Také mám sudocrem a super. Ale v porodnici mi řekli, že to je jen na zadeček, že mu s tím nemám mazat pytlík. Prý to strašně vysušuje. Ale když jsem ho tím namazala opruzeninku po Pamperskách, tak to pomohlo. tak nechápu, co to vykládali, že to na to není.....

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
simca1987
23. črc 2014

@rzymani proto jsem právě nechápala. Jako řekli hodně blbostí... Řekli mi, že se nemá po koupání používat olejíček (takový ten modrý azulenový), že to vsaje obleček a není namazaný potom a že používat krémy. Jasně, krém se nevsaje... Dříve jsme olejíček na synovce používali.... Prostě to co kolikrát řekli, to stálo za to.... Nechápala jsem. Stejně ho používám tak jak jsme ho používali na synovce... Příjde mi, že spíše chtěli, abych koupila ty Hipp a takové krémy aby udělali reklamu sponzorovi, který dodával do porodnice balíčky apod...

picasso
23. črc 2014

@simca1987 olejíčky všeobecně hrozně vysušují. Oproti krémům, které udržují v pokožce vlhkost, tak olejíčky ji do sebe vsáknou a pokožka má málo "vody". Např. modrý azulenový - Aviril je super právě na podplenkovou péči. Zabrání "mokrému a dráždivému" prostředí působit na pokožku. Sudocrem je výborný, ale spíš používat až při opruzeninách apod. Na čistou, nenarušenou pokožku v plenkách jsou lepší ty olejíčky nebo jiná kosmetika 🙂

matyasek29_6
23. srp 2014

máme 8 týdenního chlapečka a jednoznačeně u nás vede Weleda měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny, super konzistence a jedná se o přírodní kosmetiku...

blahova_andrea
23. srp 2014

já mám sudocrem jen vzorek, ale nijak mě nenadchnul 😅 necháme si ho na kouty a opary apod...ale na prdelku asi nee

prcek21
1. zář 2014

Můžu se zeptat na mastičku Lavarizini?.. Dostali jsme jí v porodnici a musim říct, že nám vyhovuje, ráda bych si jí nechala namíchat v lékarně.. Nevíte jestli je na předpis nebo volně prodejná? Díky

avantgarda
14. zář 2014

Já pro syna používám oba. A s oběma jsem spokojená. Bepanthen jako prevenci opruzenin a Sudocrem v případě, že opruzenina přeci jen vznikne, protože ten na rozdíl od Bepanthenu vysušuje podrážděnou pokožku.

lucinajda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanunulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hannasti
8. srp 2015

Ahojky, já použivám pro malou na opruzeniny bud tento krém http://www.dermokil.cz/cs/Ostatni-kosmetika/Der... nebo arganový olej, který používám zároveň na ekzém - mám osvědčený odtud http://smilargan.cz/cs/Arganovy-olej/Kosmetika-... Obojí mi vydrží docela dlouho a cena také není nijak závratná.

ladyhacek
8. srp 2015

také používáme sudocrem a jsem spokojeni. I manžel říká jaký je zázrak (celý den v tohle vedru chodí v práci 12h a má také opruzeniny a prý super a já na něj nedám dopustit na akné. Zabírá i na potničky.

dusanba
19. led 2016

Já jsem ho pouzivala kvuli sobe, mam atopicky ekzem a pomahal mi. tak jsem ho chtela koupit i pro mimi, ale nasla jsem, ze obsahuje BHA, coz by veci, ktere se pouzivaji pro deti, nemeli obsahovat. muze byt karcinogenni. chapu, ze je tam urcite jen male mnozstvi, aby to pusobilo jako konzervant, ale i tak, kdyz to vim, tak to pro miminko radsi pouzivat nechci...

elusina
23. únor 2016
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Ten nam zrovna nejako nesedel, v lekarne mi pani doporucila po tomto krem Panthé-baby a ten nam sedel uz perfektne

liduska66
29. únor 2016
Uživatel liduska66 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od liduska66.

Ten je dobry, ted je toho na trhu hodne na vyber

blazbucha
21. bře 2016

Ahoj holky! Já mám dobré zkušenosti s Rybilkou Neo. Je to český výrobek,bez parabenů a konzervantů,který nedráždí a pomáhá.Krásně kůži promastí. Já ho používám třeba i doma na spáleniny.I cena je např. oproti Bepantenu nebo Sudocreamu lepší

21klara21
13. kvě 2016

každému miminku vyhovuje něco jiného..my jsme taky měli nejdřív koupený sudokrem, ale vůbec nepomohl, možná skoro naopak..perfektně ale funguje Rybilka Neo. Jsem spokojená, že se lehce rozetře. Mají i ubrousky, tak ty se chystám teď vyzkoušet až pojedeme o víkendu na výlet

monikagurthova
13. kvě 2016

Souhlas ze každé mimco je jiné. Eliška po sudocreamu mela suchou prdelku a začala se mi loupat, mazu Bepanthenem a pohoda hlavne taky od chvíle co dávám pres den látkové plenky...

astyna
13. kvě 2016

On ten sudocream potřebuje mastný podklad - namazat pod to bepanthenem, hodně rozmazat, pak sudocreamem. Jinak se mi malý ještě víc osypal, pak se krásně zahojil. Ikdyž já už nemažu nyní ničím - jen vlhkou žínkou otřu a suchou vysuším 🙂

medved09
13. kvě 2016

Já Sudocrem používám na opary - tam u mě nemá konkurenci 🙂

yorii
26. kvě 2016

@martimarti JJ, sudocrem mají v Anglii skoro v každé obchodě s hygienickým příslušenstvím. A vychází tam dokonce levněji, než v ČR. 🙂

petraneko
1. črc 2016

Nam Sudocrem pomohl na mokvave opruzeniny..jako jediny. Bepathen je u nas uplne k nicemu a Rybilka zpusobila alergicke reakce a zhorsila to az do krve. 🙂

lusidka
23. led 2017

za mě je teda Sudocrem tak ,,super",že jsem ho vyhodila a udělala si vlastní krém na opruzeniny 😉

petronelaw
24. bře 2017

Bepanthen je prevence, sudocrem uz na nasledky

lenouch23
9. kvě 2017

Já se připojím a patřím k tém, kterým teda sudocream nepomohl :/, takže jsem dlouho hledala něco, co by malé na opruzeniny pomohlo.