Vyrážka, ekzém u 4 měsíčního miminka. Co vám zabralo?

neeve
7. říj 2007

Holky poraďte, Nelinka se vysypala po tělíčku takovou ošklivou vyrážkou, jsou to taková suchá rudá ložiska... začalo to pod krčkem a šlo to k uším... ale postupně se to rozlezlo po celém tělíčku kromě oblasti pod plenkami a nožiček... Něco malinko má i na bradičce, ale tam mi přijde, že je to spíš z toho jak si cucá ručičky a slintá pod dudlíkem...jinak má obličejíček a hlavičku taky komplet čistou...
U doktora jsme na to dostali Holtovu mast... nejen že hodně smrdí, ale dvákrát jsem ji s tím mázla na noc a že by do rána nějaké převratné zlepšení, to teda ne... 😕 Máte zkušenosti? Co vám zabralo?
Díky moc!

xjanex
7. říj 2007

Ahoj,my měli podobný problém,akorát Verunka měla tu vyrážku po celém obličeji,pak pod bradičkou a v záhybech na ručičkách,mudr. nám na to dala Jarishův roztok,zinkovou mastičkou a vitamínovou mast a můžu říct že to zabralo...taky ji koupu jen v čisté vodě bez pěny a používám olejíček od Nivea 🙂

neeve
autor
7. říj 2007

Ty jo tak zinková mast mě napadla sama od sebe, tak jsem ji koupila a zkusila a přišlo mi to ještě horší 😕 Ten Jarishův roztok se mi ale líbí... jak jsi ho ředila?

neeve
autor
7. říj 2007

Jinak kosmetiku používám Weledu... teď teda jen dvě kapky mycí emulze do koupele a ani už pak nemažu, max. tou holtovou mastí, protože se bojím, abych to něčím nerozdráždila... Dokud jsme neměly tu vyrážku, tak jsem takhle koupala ve Weledě a mazala olejíčkem nebo jen krémem, podle toho, jestli byla pokožka sušší nebo ne...Třeba vím, že nám neseděl Sebamed, po něm jsme měly hrubou kůžičku. Weleda velká spokojenost...ale teď tohle 😠

musko
8. říj 2007

Ahoj!
Nezmenila si prací prach, alebo aviváž? Skús do posledného máchania pridať 1 lyž octu - lepšie sa vyperie saponát. Na premastenie suchých ložísk by som skúsila Excipia Lipolotio U, alebo len čistú medicínsku vazelínu, čo sa používa ako základ do robených mastičiek - tým nič nepokazíš.

anavka
8. říj 2007

Naše malá ekzém měla od narození, MUDr nám na ty největší ložiška dala speciální mastičku Locoid, ale tim mazat jen ty největší ložiska slabou vrstvičkou, ta za bere hned. Pak už jsme jen promašťovali nějakou obyč mastičkou dělanou v lékarně. Tou malou mažeme doteď a ekzém už nemá. Základní pravidlo je, nepoužívat vůbec žádnou kosmetiku, koupat jen v čisté vodě, párkrát do týdne můžeš vykoupat v oleji Linola (taky v lékarně), nepoužívat aviváž, dále neexperimentovat s ubrouskama ani s plenkama, tyhle dětičky jsou na to hrozně citlivý.

xjanex
8. říj 2007

Dávala jsem 2x denně po dobu tří dnů obklady tím roztokem,tak vždycky na dvě minutky,potom namazala tou zinkovou mastí,až se ty ložiska začnou vysušovat a dělat takové šupinky,je lepší je natírat už to vitamínvou mastí,je mastnější a tolik nevysušuje jako ta zinková 🙂

neeve
autor
8. říj 2007

Holky díky moc... 🙂 Zeptám se na ten olej Linola i na ten Excipia... Je fakt, že ubrousky docela střídáme, tak budu kupovat raději jen Nivea sensitive, zdají se mi nejjemnější. Taky jsem teď někde vyčetla dát do koupele pár zrníček Hypermanganu... slyšel o tom někdo? Že prý to je fajn jemná dezinfekce...

schnek
8. říj 2007

neeve,
když se mi malej osypal, tak jsme dostali Holtovku a ještě jsem každý večer dávala do koupele svařenej řepík a za pár dní ok. a taky kupujeme na mytí jenom výběrové mýdlo s jelenem. Já měla jako malá atop. exém a měla jsem tohle mýdlo na mytí a i naše mudr mi ho pro Ondru doporučovala.
A bacha kdybys dávala ten řepík, barví to jak vzteklý 🙂

neeve
autor
8. říj 2007

Ty jo v řepíku už jsme koupali a nic ☹

neeve
autor
10. říj 2007

Tak jsme dnes byly na kožním a máme atopický ekzém ☹

schnek
10. říj 2007

Juj, tak to je mi líto, to není nic přijemnýho. Já to měla asi do 13 a pak mi to naštěstí zmizelo. Hodně mi na to pomáhalo dávat si do koupele otruby. Sem si vždycky připadala jak koník 🙂

neeve
autor
10. říj 2007

Schnek, já to měla taky do třinácti... má to po mně... já doufala, že se jí to vyhne a ono ne. ☹ Takže vím, co to obnáší a jak to svědilo...
No v otrubách jsem se ale nekoupala... jak jste to dělali? Už jsem to totiž slyšela vícekrát...

schnek
10. říj 2007

neeve, já už si to tolik nepamatuju, ale co si vzpomínám, tak mi je nasypali do vany. Ale někde na netu o tom určitě bude víc. A taky jsem tenkrát měla nějakou speciální olejovou koupel od doktorky. Ale to vám určitě na to něco napsali, ne?

neeve
autor
11. říj 2007

Jj, napsali... tři mastičky - jednu na ložiska když je to nejhorší s kortikoidy 😒 , používat jen dva až tři dny než se to zklidní, druhou udržovací po zklidnění a třetí na celé tělíčko promazávací. Plus olej do koupele, po kterém mám strach, že mi vyklouzne z ruky, když ji vyndavám z vaničky 😕 No a pro mě dietku, jelikož kojím, takže nejíst žádné alergeny, což samozřejmě přesně vím co nesmím... skoro všechno co mi chutná 😅 Ale spíš lituju Nelinku, bylo to na houby nesmět jako malá skoro žádnou čokoládu, mandarinky... vždycky na Vánoce jsem to měla nejhorší, páč mě samozřejmě neuhlídali... 😅
Po manželovi malá zdědila ksichtík a po mě ekzém 😠 😀 😅 😝

schnek
12. říj 2007

Já si teda nejsem jistá, ale mě snad naši nikdy neříkali, že bych něco nesměla kvůli ekzému. Je fakt, že jsem to neměla tak hrozný, vpodstatě jenom v loktech a pod kolenama, ale stejně 😕

viiikousek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketinkakopretinka
12. lis 2014

zkus lamellarni radu od Justu, pokud chces něco, co zabira a je testovano nejlepším derma testem v Nemecku. Není to uplne obycejna rada, na vyrobu lamellodermu je třeba specialni postupy nez třeba jiné kremy, doplnuje porusene lamely v pokožce, když si to představíš, ze pokožka je tvorena lamelami a pokud nektere chybi, tak jsou postupne doplnovany. A cena odpovida plne kvalite v porovnani s jinými takto kvalitními produkty 🙂

andiienka
28. srp 2017

Na takovéhle červené fleky nejlepší Bepanthen sensiderm. Já tím mažu AE u syna, kdykoliv se mu objeví červený flíček, nebo suché místo, namažu a brzy zmizí.