Auto pro 3 děti, máte zkušenost?

diuse
5. srp 2013

Ahoj holky, ač to tak nemusí vypadat, řešíme docela problém. Máme dvě děti a na cestě třetí - budeme tedy potřebovat auto, kam se vejdou 3 dětské autosedačky a dva dospělí. Věk dětí bude 4, 2, a novorozeně. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Už jsem zoufalá. Bráním se zuby nehty MPV vozům (Galaxy, S.Max, Sharan atd.) a nejradši bych prostě velkýho kombíka, 5ti místného. Už jsem i slyšela, že se tři sedačky dají narvat i do oktávky. Mám tip na Volvo XC70... Poradí někdo na základě vlastních zkušeností? 🙂 Budu fakt vděčná, to je horor 🙂)

lv
5. srp 2013

poradím jen, že ne Chevroleta Tacumu 😒 , většinou máme děti 2, z mužova 1.manželství dcera je s námi jen občas, ale třeba výlet i jen na víkend je se zavazadly, kočárem a cestovní postýlkou nemožný = malej kufr..já bych ráda práve Sharana, Galaxy a tyto typy..

nasekuratko
5. srp 2013

My mame VW Touran, jsou tam vzadu 3 samostatna sedadla, takze tri autosedacky tam nejsou problem. Navic mega kufr, kam nemusime rozkladat kocarek, jen ho polozime a nalozime cely i s korbickou. Moc doporucuju. My jsme spokojeni. Sice mame teda dite jedno a na ceste druhe, ale pro tri by taky stacilo.

majatob
5. srp 2013

máme Ford Mondeo a vejdou se a navíc má i veliký kufr 🙂 teď teda koukáme po 7 místným, protože pomalu dosluhuje, ale jinak myslím, že to Mondeo není špatná volba 🙂

cernalu
5. srp 2013

mám jedno dítě a Citroena C8 a tam se určitě tři děti vejdou bez problémů, a jezdí se s ním bezvadně 🙂

lulii
5. srp 2013

My máme teda zatím jedno dítě a auto citroen c8 a je super. Kočár neskládám, neskládám ani nákup...Navíc jsou dveře posunovací, takže se tam dobře leze a dostává k dítěti. Jako plus je i to, že jsem se k dítěti dostala v pohodě i ze předu (samo jako spolujezdec a né řidič 😀 ). Je tam krásný prostor mezi sedačkama (tam si dávám např. kabelku a nemusím jí držet na klíně). Takže až budeme vybírat další auto, tak zase něco takového 😉

ezenduska
5. srp 2013

kamarádka má citroen berlingo

hofka1
5. srp 2013

Dacia Logan MCV, ale jestli se tam vejdou tři sedačky nevím, tři dospělí ovšem dozadu ano a mají pohodlí, k tomu velkej kufr, kočár nemusím skládat a přitom to pořád vypadá jako osobák🙂

m_d
5. srp 2013

Ahojky mame dve octavky v kombiku a tri deti v autosedackach se tam nevlezou ani nahodou. Kufr obstojny, ale tez by to chtelo vetsi, ale my mame jedno dite a psa a ten jezdi v cestovni bedne v kufru, takze tam dam jen podvozek a korba musi dopredu 😉 tazkze si tam tri deti nedokazu predstavit 😉

romcovaklarka
5. srp 2013

Viděla jsem na fotkách 3 sedačky v Mondeu a kufr je u kombíka opravdu prostorný (měli jsme ho, ale to jsme měli jen 1 dítě, příležitostně 2).

Jinak my máme Chrysler Grand Voyager, když tam nechám jen 5 sedaček, vezmu v pohodě 3 děti a neposkládaný dvojčecí kočár 😀 a když tam narvu všech 7 sedaček, tak musím sice kočár skládat, ale vejde se mi tam 5 dětí 😀

Taky dej pozor na délku pásů u sedaček, které se dávají proti směru jízdy. Hlavně u starších modelů bývají někdy pásy dost krátké.

marton
5. srp 2013

Mercedes Benz R500 🙂 .

pajapoj
5. srp 2013

my máme VW Passat a teda 3 sedačky si vzadu taky neumím představit, a to by to měla být obdoba oktávky. Kufr je obrovský a pojme toho fakt tunu. Ale vzadu se buď vejdou pohodlně 3 dospělí, nebo 2 děcka v sedačce. Teď tam máme 2 autosedačky Romer 9-18kg a druhou 15-36kg a mezi ně se vejde jen hodně tenkej člověk, třetí sedačka ne

blahova_andrea
5. srp 2013

my máme jedno dítě, ale druhé nebylo zamítnuto + dvě děti z prvního partnerova manželství, takže 3-4 děti občasně. k tomu chceme jezdit na dovolené autem a svést po výletech občas i rodiče, tak jsme si nedávno pořídili VW multivan, ale to už je trošku jiná kategorie. pochopila jsem, že hledáš něco více "přízemního"

medvidek
5. srp 2013

My máme CITROËN Grand C4 Picasso. Je až pro sedm osob. A tři autosedačky vedle sebe žádný problém. Nemůžeme si ho vynachválit našeho čokoládového medvídka. 🙂

veruska007
5. srp 2013

Ahoj, řešili jsme to samé. Máme děti 4 - 2 a každým dnem bude miminko. Po dlouhém vybírání jsme si pořídili Nissan Almera Tino. Moc jsem ten vůz neznala, ale jen u nás na malém sídlišti už jsou za poslední rok 4 🙂. Vzadu jsou tři samostatné sedačky, dost široké (máme bytelné autosedačky). Auto je podle crash-testů bezpečné. Velmi dobře se ovládá, spotřeba vcelku nízká. Jsme z většího města, tak jsem nechtěla rodinné auto typu malé dodávky, abych vůbec někde zaparkovala. Tohle auto nám vyhovuje, má i skrytá úložná místa v podlaze, kufr tak akorát (obsah stejný jako u felicie kombi).

Mimochodem, jak jsi psala o větším kombíku - musí být vzadu všude 3 bodové pásy, abys tam mohla dát tři autosedačky - ne každý je má. A pak: zjistila jsem, že auta, která mají vzadu jen "lavici" a ne tři samostatná sedadla, mají někdy od výrobce zakázanou přepravu tří autosedaček vedle sebe (např. starší modely zafiry, ale bylo těch aut víc).

Podle zákona už můžeš dát staršího jen do sedáku, ale neudělala bych to - vyzkoušela jsem jednou, u rodičů, na trase dlouhé 2 km... a děs. Bezpečnost nulová.

zuzi82
5. srp 2013

Máme Opel Astra Caravan a tři autosedačky tam dáme, ale je to natěsno. Jeli jsme tak jen dvakrát, protože to prostě jinak nešlo, na denní ježdění bych to nedala. Teď se chystáme koupit nové auto a protože třetí dítko nezavrhujeme, tak plánujeme Toyotu Verso, ale naživo jsme jí zatím neviděli. 😉

ined77
9. srp 2013

Máme Renault Kangoo a tři sedačky se vejdou, sice na tip ťop, ale vejdou 😉 . Kufr má obrovský, kočár není třeba skládat.

lindafr
28. srp 2013

Ahoj, tak my máme Volvo XC90, 7 míst a vlezou se tam sedačky v pohodě, vejce doprostřed a velký kolem... Zadní sedačky máme fuč, protože jsem lenoch na skládání povozu 🙂

elu
28. srp 2013

marton...tam ale děti zase nesmí 🙂 🙂 , můj chlap vždycky nadává, že děti mají jezdit octavkou 🙂, aby nezničily interiér 🙂

janyjany
2. zář 2013

Ahoj, máme Renault Grand Espace, jsem maximálně spokojená! Nemusím skládat kočár a kufr je dost velký i na golfky a milion tašek, který neustále tahám s sebou. Maximálně variabilní (oproti třeba Ford Galaxy), děti si mohou posedat jak chtějí - sedačky se dají všelijak přeskupit, takže i odvezeme hodně s dětmi, neb stavíme, kupujeme neustále nadměrný věci a zařizujeme se, opět!! 🙂 🙂 druhý auto máme celkem velikého kombíka, sedačky se horko těžko vejdou( vejce, maxi cosi tobi a romer - ta poslední velikost), nejstarší sedí uprostřed a sama se bohužel nezapne 😖 já si pak jako řidič připadám, jak když sedím na zemi 😀 . a to jsem teto typ vozidla taky nechtěla, dokonce jsme se docela i dohadovali 😝

tkanicka
30. říj 2013

předpokládám správně, že asi není auto, kam by bylo možné upevnit tři sedačky s použitím isofixu?

kloketka
30. říj 2013

Známý si tenkrát pořídili Dacia Logan, tam se jim tři sedačky vešly, ale je to šílený auto 🙂 Děti měly 3 roky, rok a novorozenec.

zuzazuzanta
30. říj 2013

Mazda MPV?

ojo
30. říj 2013

já mám Citroen Berlingo a jiný auto už nechci, v pohodě se tam dají dát 3 autosedačky, jakkoli poskládat, standartně mám sedačky vedle sebe... do kufru se vejdou i dva kočáry (jela jsem s kámoškou a její malou na výlet), je vyšší, takže se krásně poutají děti, aniž by člověk lámal záda, je z něho pěkný rozhled a dobře se s ním parkuje a zadní šoupací dveře jsou k nezaplacení, když vedle vás u obchoďáku někdo zaparkuje na těsno, tak i přesto otevřete a v poho děti naložíte 🙂 pořídila jsem si obyč potahy v lidlu, aby nezaprasili interiér a pohoda 🙂
mám takový matný dojem, že tady jdou i tři sedačky dát s isofixem 🙂

vrana
30. říj 2013

Ford Galaxy, vejdou se s přehledem a ještě zbyde hafo místa. Máme a jsme spokojeni

wendy_
30. říj 2013

Taky mame citroen berlingo. Super pro tri deti. Isofix je u krajnich sedacek, uprostred neni. Nechapu proc a byla jsem z toho prekvapena. Ale to je asi jedina moucha, i bez ni je auto super, hlavne za tu cenu. Nemuzu si vynachvalit ten prostor a potom zadni dvere, ktere jsou soupaci. Pokud bychom nemuseli hledet na penize, tak bych chtela ford galaxy. A manzelovy se libi seat alhambra (hooodne stejna auta, taky je vyrabi spolu jeste s vw sharan). Neni nad velke auto, uveze toho hodne.

baraz
30. kvě 2014

zkusím trošku oživit diskuzi. aktuálně máme fabii v kombíku, ale protože čekáme druhé mimčo a celkem často vozíme mého brášku (9)let, uvažujeme že jí prodáme a chtěli bychom rodinné auto - tj. takové, kam se dají dát bez problémů 3 dětské autosedačky. máte typy na spolehlivá vozidla? rozpočet je však dost omezený - cca do 100-120 tis... :(

hojda
30. kvě 2014

Sousedí mají Berlingo.

ann_87
30. kvě 2014

My máme Renault Grand Scénic a spokojenost veliká, ačkoli máme zatím jen jedno dítě 🙂 Vzadu jsou 3 samostatné sedačky, plus v kufru další dvě. Není to klasické MPV ani kombík, něco mezi.

hanelka
4. čer 2014

VW touran 😉 tri sedacky v pohode...a jak je videt, jednali jsme prozirave, kdyz jsme si priplatili za dalsi dve sedadla v treti rade...brzo vyuzijem 😉

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz