Neplánované třetí dítě s milencem

bella_001
15. bře 2015

Dobrý den, zdravím vás všechny. Nejsem si uplně jistá, jestli tohle téma patří zrovna do této kategorie, nicméně se pokusím. ..takže velmi stručně 😒 ...je mi 36, jsem samoživitelka se dvěma dětma, 10 a 7, otec již není. Mám velmi prestižní práci, kterou jsem se rozhodla po několika letech ukončit k poslednímu dubnu, především z důvodu časové vytíženosti a konfliktních situací s vedením a také nové výborné nabídky, kterou jsem si vždy přála....finančně jsem na tom ne moc zdařile, jelikož vše táhnu sama a velmi mi i pomáhají rodiče, kteří nejsou zrovna z chudých poměrů....bez nich by to byla skutečně síla a velká omezení, koupili mi auto, vlastně téměř vše dětem platí, veškeré kroužky, babička má velkou zálibu v nakupování oblečení, takže si myslím, že mají i nadmíru všeho...a teď již k věci, zadařilo se, naprosto záhadným zpusobem, samozřejmě v uvozovkách 🙂 , že jsem otěhotněla s jedním s nejlepších kamarádů..již v několika předchozích vztazích se snažil s partnerkami o dítě a nikdy to nešlo, a už byl téměř přesvědčen, že plodný nebude, přitom mě bylo jasně řečeno, že třetí dítě počít u mě by byl velký problém....každopádně jsem to neřešila, jelikož jsem se zařekla, že dvě jsou dost a už další mít nikdy nechci, i vzhledem k zdravotním problémum mladšího dítěte a také skutečnosti, že jsem na ně sama...vždy jsem se mohla i na dobu ovulace spolehnout naprosto stoprocentně....těhotenství bych tipla tak na čtvrtý týden, udělala jsem si již 4 testy a vždy jasně pozitivní...vzhledem k výše uvedenému bych vás ráda poprosila o váš objektivní názor, již jsem si vyslechla spoustu těch subjektivních od nejbližších přátel, nicméně by mi skutečně pomohly i názory jiné..tak nějak jsem již na 80% rozhodnutá, nicméně matka ve mě křičí neskutečných způsobem a nedá se s tím poprat tím správným způsobem..každopádně představa, že bych byla na tři děti sama je jedna velká šílenost, teď kdy jsem konečně dostala vysněnou práci, kdy jsem se konečně parádně sehráli a s dětma skvěle spolu fungujeme....s otcem dítěte jsme to už řešili velmi důkladně, několik hodin a výsledek byl ten, že je v šoku a absolutně nechápe, navíc je dle jeho ve fungujícím vztahu..a nechce se ho vzdát..je to komplikovanější..mě v žádným případě nechce ztratit, ale jako kamarádku...no prostě plky..který lze těžko odůvodnit..skutečně je to muj jeden ze skvělých kamarádů a nedovedu si představit, že by nebyl..měli jsem skutečně vzácný vztah....bylo toho povícero, každopádně to vidí tak, že by nejvhodnější řešení byl potrat, kdybych si ho nechala, samozřejmě by ho nezavrhl, ale zničilo by mu to vše, vztah atd..finanční zázemí...ale nechci se zde rozepisovat..už tak je to slohovka....ještě bych dodala, že potrat jsem již jednou podstoupila cca před 16 lety, a dodnes si vzpomenu...velmi mnoho děkuji za každou reakci!....

lv
15. bře 2015

stránka o maminkách,miminkách a porodech..tady asi moc rad na potrat nedostaneš, to si musíš rozhodnout sama..i já se přikláním k tomu dítě si nechat, starší už jsou větší, vypiplané, sama víš, jak to uteče, věk na to máš a zázemí - i když je to pomoc rodičů - taky. A kamarád s tebou neměl lézt do postele, pokud je to rovnej chlap, se vztahem, předpokládám, že mu není 15, aby nevěděl, že otěhotnět můžeš..

kamaradicek
15. bře 2015

Na nikoho se neohlizej a rekni si sama, co chces doopravdy ty ... kamarad, tvoje rodice, tvoje deti...je to tvuj zivot, tvoje telo....

bella_001
autor
15. bře 2015

@lv ..moc díky za reakci..s kamarádem máš naprostou pravdu 🙂 já se jim právě ted chtela začít více venovat vzhledem ke změně pracovní doby a s třetím prckem bych si moc nepomohla🙂)..

kesurka
15. bře 2015

Za mě - nech si ho. Nejlepší věci jsou stejně ty neplánované 😉

bella_001
autor
15. bře 2015

@kamaradicek ..máš naprostou pravdu, s tím souhlasím, nicméně jsou to právě rodiče, na kterých jsem svým způsobem závisla..ti mi to určitě neposvětí....velmi bych ho chtěla, každopádně veškerý vnější okolnosti jsou proti 😒 ..i tak děkuji za reakci..

bella_001
autor
15. bře 2015

@kesurka čte se to krásně, díky moc 🙂

kamaradicek
15. bře 2015

Chapu Te. Clovek s cistym rozumem by to vyresil tim jednodusim zpusobem. Ale, otazka je, jestli si to pak nebudes cely zivot vycitat...tvoje situace neni opravdu lehka...preji Ti at se rozhodnes spravne.

petjuna
15. bře 2015

Krásné 🙂 situaci opravdu nezávidím,nicméně ani já bych na potrat nešla. Také nechápu otce proč když má tak fungující vztah tohle dělá ale uz jsem vzdala snahu pochopit chlapy :'( co ti na to řekla mamka,pomůže?? Nepůjde pracovat i s miminkem? Já nechtěla přijít o své zákaznice takže jsem u židle stala pár dní před porodem a pak ve třech týdnech znovu. Teď chodim 3krat v týdnu je to hukot se třema detma ale dá se to. Držím palce ať se rozhodnes správně a dej vědět 😉

anetka1701
15. bře 2015

Udělej to, co opravdu chceš. Jak to cítíš ty - aby ses byla schopná sama sobě podívat se do očí...

Já osobně nejsem zastáncem potratů, vím zcela jistě, že bych na potrat zdravého miminka nikdy nebyla schopná jít... Ale znám pár holek co na tom byly a ruku na srdce... Většina z nich udělala dobře (některé ne, byl to naprosto sobecký a nepromyšlený akt - a vyčítají si to dodnes).

Starší děti budou parťáci, jistě s něčím pomohou... Třeba pomůže i nadšená babička... Do nové práce můžeš nastoupit těhotná a pokusit se to utajit - a až to budeš oznamovat, můžeš "hrát blbou" že jsi o tom nevěděla...

Na druhou stranu, za 5 tisíc a chvíli nervů bude po všem... Pokud si už na potratu byla, tak sama musíš vědět, jak jsi to snášela a jaké to pro tebe bylo...

Držím palce ve správné rozhodnutí... Já na tvém místě bych si miminko nechala.

tarra27
15. bře 2015

@bella_001 pokud mas rodiče co ti pomáhají, mimi si nechej....kamarád je pohodlný, nechce se mu měnit svůj původní vztah dle jeho funkční,což je otázkou,když m sex s tebou...za me když v tobě křičí máma, mimi si nechej....kamaráda bych nevydirala apod....klidně bych ho neuvedla jako otce, určité bych po něm nic nechtěla....netlacila na něho. Ale nevzdala se dítěte...navíc vysněný prace,ta může klídně za 3mes skončit a ty nebudeš mít ani mimi ani práci.....ze to snadné nebude to ne....ale jednou budeš rada,ze SIS mimi nechala ;) rodina tvoje krev je prostě tvoje krev ;)

tarra27
15. bře 2015

@bella_001 rodičům to řekni az po 12tt..ještě budou radi za vnouce pak...

bella_001
autor
15. bře 2015

@kamaradicek děkuji, chtělo by to vypnout to racionální myšlení, a řídit se jen srdcem....škoda jen, že pocit zodpovědnosti má potřebu stále převažovat....též si přeji správné rozhodnutí 🙂 at bude jakékoli, tí správným také bude 🙂 ..hezký večer..

dorinek
15. bře 2015

@bella_001 - já věřím v osud, mělo to tak být, tak to tak je....život si naplánuješ, už už se to začne plnit a přijde obrovská zkouška....Tohle za tebe nikdo nerozhodne. Já osobně bych na potrat nešla, bála bych se, že si to budu do smrti vyčítat. Ten tvůj kamarád asi zase tak skvělý partnerský vztah nemá, když utíká k tobě, ne ?? No, nepřísluší mi to soudit, když ho neznám. Každopádně jestli se to narodí, chtěla bych, aby se finančně podílel. Má taky svůj "podíl vinny" , takže jestli mu to zamává s rozpočtem, no.....na to měl myslet dřív. Rodiče to možná budou chvíli rozdýchávat, ale nakonec to rozdýchají, jako každý milující rodič. A tebe jak vidět milují, podporují tě, pomáhají s dětma.... První dvě děti už máš docela velké, takže nebude problém je doma trošku zapojit. A práce ?? Finance jsou sice důležité, ale možná, že jednou najdeš ještě lepší práci.....

bella_001
autor
15. bře 2015

@petjuna pochopit ho nebude uplně jednoduchý a též mám tendenci už se tím nezabývat, buď se probere z prvotního šoku, nebo ne🙂)) ono asi víc možností není 🙂 mamce jsem to ještě neřekla, mám panickou hrůzu, že mě přerazí a vyslechnu si hodinové kázání, jak ve svým věku můžu to a tohle 😀 ..paní dokónalá, která chyby nedělá..do práce, těžko říct, šlo by to, nicméně chci odejít a na tu novou bych musela zapomenou 😒

bella_001
autor
15. bře 2015

@anetka1701 skvěle napsaný, vážně k zamyšlení...díky Ti 🙂 moc!

mythologist
15. bře 2015

Ciao bella, to je opravdu trochu jine kafe nez vsechny Snazilky, Nedostalky, mimísci, prďolky, plínečky a příkrmečky :-/ ...asi se ti to nebude libit, ale:
U borce jsi skoncila jako milenka i jako kamaradka, i kdyz tomu mozna jeste nejakou dobu nebudes chtit verit. Momentalne jsi pro nej synonymem chodiciho problemu a uz si o tebe neopre ani kolo. Proc tedy stat o jeho prizen nebo nazor? Neni ti 17. Si dospela zenska a mas dve deti ve veku, kdy uz tvou urgentni kazdodenni peci opravdu nepotrebuji - naopak ti s miminem muzou pomoct stejne jako babicka a dedecek.
Drzim pesti a preji odpovednou volbu. Vysledek s tebou v obou pripadech zustane navzdy a jenom na tobe ted zalezi, jakou bude mit podobu 😉

mandala
15. bře 2015

@bella_001 Děti budou rádi za dalšího sourozence, prarodiče taky, uvidíš. Jasně, že to máš těžký, já bych si to ani nedovedla představit, ale věř mi, že by to byl benjamínek rodiny a všichni byste ho obletovali, mluvím ze svých zkušeností. Pokud je kamarád srab, tak ho neuváděj jako otce, i když tam je zase otázka výživného. Za mě - 🙂 NECHAT. 🙂

bella_001
autor
15. bře 2015

@tarra27 jo, přesně tak, jak jsem tvrdila i já, ve fungujícím vztahu se x měsíců nespí s kamarádkou🙂)..ale každý si to odůvodní jinak...s prací je to složitější, takový podraz bych neudělala...vydírat ho rozhodně nehodlám, nejsem ten typ..vím, že on by svou krev též nezapřel..bohužel by to měl vykoupený tím udajně fungujícím vztahem🙂.. s tím sdělením rodičum po 12 tt...je zajímavý přístup.. 😀

syrecek01
15. bře 2015

@bella_001 Myslím si, že už stejně podvědomě víš, co uděláš, jen ti do toho stále kecá to racionálno... Kamaráda bych kopla do zadele, ať se rozhodneš jakkoiv, má fungující vztah, spí s tebou a pak ti navrhne potrat? Charakter, fakt že jo!

sasi2222
15. bře 2015

Mysli na to dítě - na to, jestli ho uděláš šťastným. Nejsem zastánce potratů, opravdu ne, ale okolo sebe vidím tolik případů, kdy děti trpí nezodpovědností a bezmyšlenkovitým jednáním svých rodiců ... je mi z toho smutno ... lidé nemají pevné vztahy a trpí tím hlavně ty děti, které z toho vzniknou ... bez lásky, nechtěnné ... kéž by lidé začli být zodpovědní!

bella_001
autor
15. bře 2015

@dorinek víceméně s Tebou souhlasím, dokonce věřím i v to, že děti si své rodiče samy vybírají, ale to je na delší diskuzi..každopádně se nemůžu zbavit pocitu nezodpovědnosti v tom, že další dítě bude bez plně funkcního otce, bez toho mužského elementu..to je jedním kamenem úrazu...s prací to bude složitejší, když si nechám utéct tuhle, tak snad budu doufat, že mi to mimco vynahradí, jelikož by to pro mě bylo hodně velký sousto ke zpracování...ale Tvuj nazor na věc je velmi pozitivní, díky moc 🙂

amallie
15. bře 2015

nech si ho! tvoje stávající děti už jsou velké, to zvládneš. Kdyby byl kamarád tak skvělý, na potrat tě nežene, ale o něm to není, jestli jsi sama, tak děti jsou a budou jediné, co máš. Buď ti na něj otec přispěje, nebo se trochu uskrovníte a rodiče ho budou mít stejně rádi, jako ostatní vnoučata!

bella_001
autor
15. bře 2015

@mythologist naprosto úžasná reakce, děkuji...patrně jsem potřebovala slyšet!..díky

anetka1701
15. bře 2015

@bella_001 p.s. život je plný paradoxů... Co já bych dala tedka za pozitivní test... A to mám taky dvě děti :o) No vypadá to že jsi rozhodnutá? :o) Hele moje máma a tchánovci kdykoliv se zmíním že chci třetí tak na mně koukaj jak na blázna a vymlouvaj mi to kudy choděj... No, řešení problému je nasnadě - oznámíme jim to až někdy v 17tt :o) S pěknou fotkou miminka z 3D UTZ... A at si prskaj, už budou mít smůlu... Tak to prostě přijmou a hotovo...

bella_001
autor
15. bře 2015

@mandala dík za názor, k zamyšlení, jako otce bych ho rozhodně uvedla...na schovku si rozhodně hrát nebudu 🙂 jednou otec je, tak není čas na hrdinství a sám říkal, že by nedokázal vlastní krev zapřít..i když uvidíme...ono se toho namluví, když někomu teče do bot, že ano🙂)

77moona
15. bře 2015

Také si myslím že už jsi rozhodnutá, ale pokud bych se já ocitla v Tvé situaci, dítě bych si nenechala. Vadila by mi ta myšlenka, že já se svojí blbostí dostanu do průšvihu, ale co, mám rodiče, kteří vytáhnou peněženku a bude to v pohodě. Pokud nejsi schopna se sama o všechny děti finančně postarat, nepřiváděla bych na svět další dítě.

amallie
15. bře 2015

@bella_001 hele chlap to má asi tak, že buď se postaví čelem a bude mít nejden starosti, ale i radosti. A nebo se otočí zády a bude mít jenom starosti. To je taky na něm.

bella_001
autor
15. bře 2015

@syrecek01 jj, jak říkáš, taky mi to příjde takový ten přístup typického přizdisráče, které nemůžu ani vystát..omlouvám se za výraz...mi přišlo, že mluvím uplně s jiným člověkem..veškerý jeho přesvedčení, charakter a přístup ke všemu, morální hodnoty, tak jak jsem u něj znala ..ty tam..pracuje u bezpečnostích složek, je velmi zásadovej, bez disciplíny ani ránu...ale patrně chyba lávky 😒

bella_001
autor
15. bře 2015

@sasi2222 ..mluvíš mi z duše, to je právě to, čeho se bojím, co když to pak nebudu dávat..pod tlakem, pod tíhou všech povinnost a starostí a odnese to někdo, kdo za nic nemůže...ale snažím se myšlenky tohoto typu vytěsnit..jelikož na co myslíme, to žijeme...děkuji Ti..

barlin
15. bře 2015

Taky bych si ho nechala. Mám dva bráchy, jeden je o 2 roky starší a druhý o 13 let mladší. S bráchou jsme byli nadšený z mimina. Ale jinak komplikovaný to máš slušně. Souhlasím s Amallie, že děti jsou to jediné co ti vždy zůstane. Držim pěsti ☺