Z jakého zaměstnání se bude počítat mateřská? Z obou?

indien
9. čer 2014

Ahoooj, už jsem tady psala..., ale nechápu, když jsem měnila zaměstnání a pracuji v novém od prosince 2013 až nyní a plánují do konce srpna v práci vydržet. Poté chci odejít na nemocenskou a nástup na mateřskou by byl první týden v listopadu. Mateřská se počítá průměrem za 12 měsíců, ale když nemám v nové firmě odpracovaný celý rok, ale budu mít jen 9 měsíců? Staré zaměstnání nebo respektive firma, kde jsem pracovala zkrachovala. Díky

j.a.n.i
9. čer 2014

@indien Bude se ti počítat z těch 9 měsíců.

indien
autor
9. čer 2014

A nebude tam mateřská nižší? Když se to počítá jen z 9?

apacheee
AMBASADORKA
9. čer 2014

@j.a.n.i A ta celková částka pro výpočet se vydělí jen těmi 9 měsíci nebo normálně 12? Řeším podobnou situaci a zajímalo by mě, jak mi to bude finančně vycházet? Předem moc díky za odpověď🙂

j.a.n.i
9. čer 2014

@apacheee Jen těmi 9, prostě počítáš průměr na den.

apacheee
AMBASADORKA
9. čer 2014

@j.a.n.i Moc děkuju🙂

j.a.n.i
9. čer 2014

@apacheee Respektive ono se to počítá přesně na dny, takže pokud si třeba byla někdy v těch 9 měsících nemocná, tak se ještě odečítají ty dny nemoci...

apacheee
AMBASADORKA
9. čer 2014

@j.a.n.i Nebyla jsem nemocná ani 1 den (respektive 2 dny jsem byla doma ale měla jsem to jako že z dovolené), takže tam předpokládám, že to bude v pořádku. Na konci smlouvy mi budou proplácet i 14 dní dovolené, ty by mi měli do toho vyměřovacího základu taky promítnout? Plus jsem ještě pod stejným zaměstnavatelem vedla kroužek angličtiny a peníze mi byly normálně započítávány do výplatnice, takže s těmi se asi také bude kalkulovat, že?

j.a.n.i
9. čer 2014

@apacheee Jojo, pokud si to měla na jedné výplatnici, tak ano 🙂 S tou dovolenou záleží kdy přesně nastupuješ na mateřskou a kdy končí smlouva.

apacheee
AMBASADORKA
9. čer 2014

@j.a.n.i Smlouva končí 30. 6. a na mateřskou mám v plánu nastoupit 1. 7. Nebo mi klidně poraď, jak to udělat, abych měla ten vyměřovací základ co nejvyšší.