Bolestivý sex po porodu - jak se to řeší?

astra11
30. srp 2014

Zdravím všechny, co mají takovouto zkušenost. Vypadá to, že mě špatně sešily nebo něco jiného, ale výsledek je dost nepříjemný, pocit natrhnutí atd.
Řešilo se to nějak u vás prosím a jak? Jsou nějaké možnosti?
Děkuju As.

vera_vila
30. srp 2014

jak dlouho jsi po porodu? jinak nejlepší, jizvu hodně promazávat, třeba jen sádlem nebo olejíčkem nebo hodně mastným krémem... A pokud jsi byla šitá i uvnitř, tak se může stát, že bude chvíli trvat, než se to vše zhojí a srovná... Mě to třeba bolelo ještě půl roku po porodu, takže jsme to prostě řešili tím, že jsme neměli sex... Sem tam jsme to zkusili a když to bolelo, tak prostě nic... Je možné, že se Ti třeba zatím netvoří dostatek sekretu, tak i to může bolet, tam může pomoct lubrikační gel...
Třeba holky poradí něco jiného, těžké radit jinak, když jsi nenapsala, jak dlouho po porodu jsi...

romantika
30. srp 2014

u mne taky bida, slo to az rok po porodu. sita jsem byla všude, krom toho u kojeni je to vse krehke. zmeny nastali az jsem prestala kojit a dala se do kupy. bylo to frustrujici, ale mala stejnak totalne nespala tak se na to pak nejak casem zapomnělo. podruhe také nastrih, ale uz to bylo lepsi. Ono po prvním porodu je to pro telo všechno nove, takze každý se dava do kupy ruzne. hlavne nedej na to, ze nekomu to jde hned. Bohuzel každý takove stesti nemá. Takkze hlavne zadne prehnane predstavy a pomalu trénovat a jak se říká, kdo maze ten jede. Když to nepujde tak to nelam přes koleno, ono porodit dite není sranda tak i to telo potřebuje cas.

martinakl
30. srp 2014

Mně to taky bolelo několik měsíců, myslím kolem tři čtvrtě roku... Nijak se to neřešilo. Dle doktora bylo vše ok a prostě se to stává.

radushka1
30. srp 2014

Moc dobře si pamatuji, sex jsem si začala užívat 11 měsíců po porodu. Do té doby různé gely a prd platné, co budu vykládat... Jinak co jsem slyšela, plastikou to řeší až pokud to přetrvává do 1,5 roku po porodu... Tak držím palečky, ať to brzy přejde a manža je trpělivý...

betelgeuzz
30. srp 2014

Nevím, jak dlouho jsi po porodu. Moje zkušenost je, že to nemusí být jen jizvou, ale během kojení jsou sliznice sušší a citlivější a spravilo se to vždycky, když se holky přestaly tolik kojit. První porod byl s nástřihem, druhý bez a stejně byl u obou sex dost bolestivý. Stejnou zkušenost má i kamarádka, která rodila císařem.

dokument
30. srp 2014

mně říkal doktor, že pokud žena kojí, tak to "tam dole" není moc zvlhčené, že je třeba používat lubrikační gel a hodně. Ale nemám ten pocit - i když.. my velmi sporadicky, já na to nemám po celodenní námaze s děckem náladu

arrowka
30. srp 2014
radulkapol
30. srp 2014

Jsem po porodu rok a 2 týdny a stále bolest, takže raději nesexujem ☹ Takže sem s každou funkční radou 😀

datela
1. zář 2014

Lubrikovat,lubrikovat,lubrikovat a nepřestat sexovat,ať si to zvykne a navíc jizvu masírovat.Lubrikanty na bázi vody,bez parfému a příměsí.Chce to trpělivost a nevzdat to

avantgarda
14. zář 2014

Taky mě to po porodu dost bolelo. Myslela jsem si, že je to kvůli jizvě po nástřihu. Nakonec jsem zjistila, že to není až tak vinou jizvy, ale že je to kvůli hnuté kostrči. Šla jsem k fyzioterapeutce kvůli migrénám a ta při vyšetření zjistila, že mám hnutou kostrč. Ptala se mě, jestli mě to při sexu bolí, říkala jsem, že ano. Tak mi kostrč vrátila do správné pozice a říkala, že teď už by to bolet nemělo. A měla pravdu. Od té doby je to ok.

eldrag
14. zář 2014

jsem po porodu 14 měsíců a do dnes mam pocit bolesti v miste kde jsem se trhla, ale nešili mě jizvu mam na druhe straně ta je relativně OK... prý je to jako s jakoukoliv jizvou v měkké tkáni, prostě to bolí :(