Jak se hodit do klidu, do pohody?

evelle
5. říj 2014

Maminky, co vám pomáhá, uklidňuje, a zabírá při stavu když vás dítě nebo manžel vytočí, vyprovokuje nebo jen naštve? Jak se zase uklidňujete? Čím? Co si říkáte, myslíte pro sebe? Po čem saháte? (Knížka, pc, hudba, venkovní kyslík, ulevuje mě. Občas sladkost. Po panáku rumu jsem sáhla jednou a naposledy, byla jsem ráda, že jsem nezvracela. 😒 ) Hledám inspiraci, děkuji! 🙂

kacenka1111
5. říj 2014

Sama jsem nervak a jeste k tomu brblajici vecne nespokojeny manzel a narocne dite. Navic tehotenske hormony. Litam jak papinak a zabira jedine, kdyz vsichni odejdou na prochajdu, ale minimalne na 2-3 hodiny. Nebo jet k nasim, odevzdat holku ( coz se me dari jen zcela vyjimecne ) a courat po meste...Hlavne je dulezity, teda pro me, delat v tu chvili jen co chci ja. 2-3 hodky ve meste a jsem novej clovek🙂

salikova
5. říj 2014

😀 Já sbalím s dětma jdu s ním na procházku nebo si zaběhat 😉 .. anebo zavolám ségře a vykecám se🙂

ono je taky důležité mít sama sebe ráda a tím pádem mít ráda i ty kolem sebe a s tímhle láskyplným pohledem na svět tě ani nikdo moc nenaštve.. a když už, tak víš, že prostě to přejde... pro mě je strašně důležité vidět a vnímat ten konec toho blbyho stavu - prostě to přetrpět a víš, že to bude lepší...

jamia
5. říj 2014

Joga, prochazka, spanek.

berenika39
5. říj 2014

Já si vždycky představím, jaký to bude, až to bude za mnou, vyřešený a že je to jen přechodná věc a že jak jsem se na...., tak se taky ode...... Když chytím nerva, snažím se úplně nevybouchnout, protože pak napáchám víc škody, než je třeba, nevidím si do pusy a řeknu, co mě pak mrzí. Takže vyklízím prostor, mizím někam a vracím se klidnější. Já tedy ráda mezi lidi trochu poutrácet peníze. Nemyslím jako úplně bezmyšlenkovitě vyplenit kartu, ale udělat si radost něčím, jako na truc - sama sobě, odměna za nerva... 😉 😉. Stačí mi dvě hodinky v ikea, nebo kabelka, parfumerka.

mon_88017
5. říj 2014

Vycházka se psem nebo s něčim hodně třísknout, naposled s dveřma od skříně, až popadaly poličky. Jo a nadávat nahlas a hodně sprostě, to se mi dycky uleví 😀. Dřív sem to řešila i terapeutickýma nákupama, což tady v divočině teď nejde (a po internetu to neni vono). No a večer panáka, cigáro a kopyta hore a pěknou knížku k tomu 🙂

anetka1701
5. říj 2014

Mně pomáhá se vykecat... Díky bohu za kamarádky vrby...

evaamy
5. říj 2014

mně pomáhá poslechnout si hudbu, která frčela za mých mladých let. nebo si zajít někam zapařit- zatančit.

denyzuza06
5. říj 2014

mě nejvíc pomáhá samota, někam se zavřít, uklidnit se, zavřít oči prodýchat, vyčistit hlavu...pokud to není možně tak se zpravidla neuklidním dokud nejdu spát

evaamy
5. říj 2014

a když mě naštve manžel tak si říkám, že za něj ještě můžu být ráda, že oproti ostatním chlapům je zlatý a těžko bych si polepšila jinde 🙂

latkovkybrno
5. říj 2014

Chvilka o samotě, chladnu rychle, stačí 30min. V klidu si dát kafe a sušenku a jsem v pohodě. 🙂

lv
5. říj 2014

Já jsem rychlonasiraci typ, ale zase rychle vychladnu.. Takže prásknu dverma a jdu na nákup /bohužel ne jako @berenika39 ikea a parfumerka/ ale blízké potraviny 😝 kde těm zloduchum ještě koupim proviant! Tech 20-30 min bez nich mi uleví..
Jinak pestrý slovník, někdy zuřivý úklid, unik do vany..

kamilka007
5. říj 2014

@evelle Ja mam pri nervaku jako vedlejsi priznaky uklid - cim casteji jsem nasr..., tim je u nas cisteji. Posledni dobou je u nas ale teda peknej bordel. 🙂
Na zlepseni nalady po jakemkoli opruzu mi ale 100% funguje kino a popcorn. 🙂

evulina77
5. říj 2014

@evelle doporučuji zvýšené dávky magnezia dlouhodobě. Já sama poznám, když mě vytočí i ranní pozdrav, vím, že ho mám málo a začnu dopovat. Fakt to pomáhá...

castava
5. říj 2014

@evelle Já když už se do této situace dostanu, tak (pokud to jde) dám malého babičce a jdu na procházkou se psem. Když nevyjde procházka, tak jakmile uložím malého ke spaní, tak si napustím vanu, kolem sebe samé svíčky a příjemná hudba s vonnými tyčinkami to jistí. Jo a když jsem hodně vytočená, tak si do vany vezmu i něco dobrého.

baraz
5. říj 2014

Ja jsem v klidu porad,nic takoveho neznam ...🙂

magdalenkatruhlarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
povidalka911
5. lis 2014

Když mě fakt vytočí, tak nepomáhá nic. Prostě se vyřvu, nedokážu to v sobě dusit. Pokud nemůžu ven, tak sahám po čokoládě. A pokud mě vytočí extrémně, většinou si koupím něco na truc. Posledně, když už jsem toho měla vážně po kokos a zaujala stanovisko, že tohle prostě nikam nesměřuje, vzala jsem peníze, které jsem šetřila na společnou dovolenou a koupila si příslušenství k fotoaparátu (cca za 7tisíc). A krize předtím mě stále 14tisíc za nový objektiv 😀 . Nemám sice moc peněz, a nedá se tak řešit každé nas..ání, Jen jsem chtěla říct, že když už mám opravdu pocit, že má snaha není dlouhodobě oceněna, že přichází jedna jobovka za druhou a žádné vlídné slovo či pochvala, tak si musí člověk 1) provětrat hlavu (takže doporučuji buď dlouhou osamocenou vycházku, nebo dlouhou vanu se spoustou pěny) 2), musí si udělat radost alespoň materiálně, což znamená, kupte si něco pro sebe, i když to zatíží rodinný rozpočet, on si pak muž bude dávat větší pozor, zda Vás vytočit nebo ne, když nebude mít chvíli co jíst 😀

yamdena
5. lis 2014

Jsem vytočená nebo naštvaná denně :( oblíbenou hudbu poslouchat nemůžu, protože se nelíbí dítěti a večer by jej to mohlo taky rušit (uklidňující efekt to má jen tehdy, je-li hudba nahlas). Alkohol nepiju vůbec. Hlídání, vanu a peníze nazbyt nemám. Na cvičení bych měla čas jen večer, ale to také ruší. Kamarádkám a rodině se ze svých starostí nevykecávám, nemám na to povahu. Čtení mě neuklidňuje, protože mám pocit, že bych měla raději dohánět všelijaké resty a ne číst fikce. Takže mi toho moc nezbývá, nicméně pomáhá uklízení, cigareta a čokoláda.

katynka78
5. lis 2014

@lv Jsem ten stejný typ. Rychlonasírací - super název.

katynka78
5. lis 2014

Zrovna dneska byl den, kdy jsem vytáhla kabelu a chtěla odcestovat. Už toho mám plné brejle, potřebuju oddecch. Pro mě nejvíc funguje, když jedna či druhá strana rodiny vyklidí pole - pak se to dá. Takže buď já jdu ven, nebo tatínek s malou. Když jsem venku, jdu na nákup - ale žádné drahoty, jen co se potřebuje, projdu se, pročistím hlavu a trošku to pomůže. Když jde tatínek s malou ven, tak vždycky uklízím a pustím si k tomu telku - seriál či film a lítám s hadrem, protože naprosto nesnáším bordel. A on se pořád nějak záhadně dělá. Když ten den něco neudělám, tak mám pocit, že to stálo za prd a že bych měla. Ale měla bych spíš umět vypnout, což mi nejde a na to je právě nejlepší odjet mimo byt, protože na návštěvě si užíváte.
A já se těším, že takto vypnu příští týden, pojedu na jednu noc do Prahy, tak snad mi to pomůže. Prostě změna prostředí a hotovo. A vyhovuje mi, i když jedeme všichni na dovolenou, tam si odpočinu, tam nemusím to běžné, co každý den a nabiju baterky a vydrží to.

makka
9. lis 2014

@evulina77 jak vysoké dávky brát?? díky

kacca11
9. lis 2014

Já mám rychlý průběh emocí. Takže se snadno nastvu nebo naopak rozesmutnim a vyventiluju to. Za chvíli mě špatná nalada doslova přestane bavit, přijde zase dobrá, dobré naladění. K tomu docela pomáhá uklízení, jako by to pouklizelo i emoce u mě v hlavě. Pokud jde o konflikt s manželem, nejde o vážně věcí, tak to prostě vyventilujeme a nakonec se obejmeme, víme, že je to v poradku.

elafonisi
9. lis 2014

Mně pomáhají procházky v přírodě a klidně i s dětmi a kamarádkou, že se zároveň vypovídám. Nemusím hlídat auta, děti jsou spokojené, máma spokojená 🙂 Používám i jako prevenci 🙂 A chce to být dostatečně vyspaná, pak člověk ustojí hodně situací v klidu a vyřeší se o to lépe.

evulina77
10. lis 2014

@makka dávkování nevím, ale v lékárně jsem chtěla nejsilnější tablety bez lékařského předpisu a ty jsem jedla. Teď mám Magne B6 stick pack...

jbzirafa
10. lis 2014

když už mě (a to už musíí být) dítě (miminko) naštve, řeknu si sama pro sebe, že už jsem kvůli němu vydržela hodně, bála se o jeho život, zdraví a tak mě taková blbost kterou zrovna dělá přece nemůže takhle naštvat! jinak fyzická práce, vypustit energii ze sebe ven, něco prostě dělat. občas si připomenu, že když nejde o život, jde o h... (a naší rodiny se otázka života a smrti týkala, takže to pro mne má opravdu hloubku).

ligeja
10. lis 2014

Ahoj. U mě na uklidnění, nebo nakopnutí dobrý nálady na 100% zabírá hudba v autě. Sednu, někam jedu a hudbu mám pořádně ohulenou 🙂

medla
10. lis 2014

Já mám osvědčené heslo - CHŮZÍ PROTI STRESU 🙂
Chodit,chodit,chodit.
Sama,s kočárkem,s kamarádkou,s manželem...doplň si..
Pro mě nejlepší terapie - a bez chemie 😉