Je to ekzém? Fleky po celém těle kromě obličeje

renca21
12. čer 2015

Maminky moc prosím,co sem otěhotněla udělaly se mi na zadech tyto fleky,uz jsem pul roku po porodu a krom obliceje mam ty fleky vsude.Kozni doktor je u nas jednou tydne ale vzdy po dvou hodinach sezeni v cekarne vzdam a jdu domu....Nevite co by to mohlo byt?Nijak to nesvedi nic

kocour1
12. čer 2015

Nevím, co by to mohlo být...takhle podle fotografie to není moc vidět, zda je to suché či spíš mokvající...pokud je to suché, doporučuji promašťovat nějakým masťovým základem a v případě, že by to nějak více svědělo, tak nějakou mastí na ekzém - já mám dobrou zkušenost s Bepanthenem sensiderm (vyzkoušela jsem ho nedávno a opravdu mi pomohl). Pokud je to spíše mokvající, tak nějakou mast, která vysušuje - něco na bázi tekutého pudru, s obsahem zinku. Tak jsem asi moc nepomohla - asi by bylo nejlepší zajít k tomu lékaři, zkusit se třeba objednat, nebo zajet do jiného města.

qz
13. čer 2015

@renca21 pokud to nejsou jen pigmentove skvrny, tipla bych plisen, doktor povi vice...

vanusak
24. črc 2015

Bohužel to vypadá na kožní plíseň, chce to nasadit léčbu, jinak se to rozleze.

anitram18
24. črc 2015

@renca21 urcite v cekarne vydrz a nech se vysetrit koznim lekarem....ten provede klinicke ci dalsi vysetreni nutne ke stanoveni diagnozy, jen z obrazku to vetsinou stanovit s jistotou nelze....jde i o tvoji osobni anamnezu,rodinnou anamnezu atd...
Jen podle obrazku se muze jednat napr.i o formu lupenky...

zannynka1994
22. dub 2016

Dobry den, chtěla bych se zeptat ? Pritelovi se Adi před 3 lety začali na pazich vyskytovat bile male flíčky. Někdy to zmizí samo od sebe a během let se mu to stále opakuje. Nesvedi ho to ani nepálí. Kožní lékařka mu napsala plno masticek a sprchových gelů. Prý je to kožní plíseň, ale už opravdu nevíme jak se toho zbavit. Vypadá to dost ne esteticky. Ted už to nejsou bile flíčky ale červene flíčky a z blizka to vypadá jakoby se to olupování. Má to po Celých zadach pazich dneska se mu udělali už i na předloktí a za ušima. Pokud s tim někdo máte zkušenosti byla bych vděčná za každou radu.

anitram18
23. dub 2016

@zannynka1994 ahoj,jde o pityriasis versicolor....premnozeni kozni telu vlastni kvasinky (Malasezzia furfur) u cloveka nachylnejsiho k zapoceni...kvasinka se potem zivi a kde se premnozi,vzniknou flicky.Lecba je casto zdlouhava....pouz.se ruzne lipofilni antimykotika -kremy,gely,spreje....ev.pokud se nedari,lze prelecut celk.leky-Prokanazol (intrakonazol)...,nemene dulez.je prevence poceni,dusledna hygiena po zapoceni....

zannynka1994
24. dub 2016

Strasne moc děkuju 🙂

binki
24. dub 2016

Omezit cukr!

vojcek666
3. bře 2017

Dobrý den reagují na tu plíseň navštěvuji kožní a stále nic nepomáhá !! Nevím taktéž příčinu!!! Nepotim se !!2× denně se se koupu ráno večer a stejně toho mám všude požehnaně 😢😢

angelon
22. lis 2022

Přítel má po celém těle krom obličeje nejvíce nohy záda tyto fleky občas ho to svědí někdy ne , kožní předepsala mast ale stále to nezabírá, už nevím co by pomohlo.