Kafe v těhotenství, jedno slabší je v pořádku nebo ne?

monikafrystakova
6. pro 2014

Holky asi blba otazka, ale jak to mate vy, co jste tehotne? jedno , slabsi kafe denne je v poradku nebo ne?

ewicka
6. pro 2014

@monikafrystakova Ahoj, někde jsem četla, že jedno slabý kafe denně je ok. Dřív jsem pila dvě silné kávy denně a teď na ní ani nemám chuť, ale tak co tři dny si jeden hrnek dám. Ale dřív jsem milovala klasickýho turka 🙂 a teď snesu jen rozpustný s hodně mlíkem. Právě ho piju 🙂

luciinka001
6. pro 2014

Urcite,taky si davam 🙂

viktorkaa
6. pro 2014

Ahojky tak já jsem ve 14tt a když mám chut tak si dám jednoho slabšího turka s mlékem..nebo rozpustný nescefe.. 😉

franerka
6. pro 2014

já si dám kafe. jedno denně určitě neškodí ...

monikafrystakova
autor
6. pro 2014

@ewicka
@luciinka001
@viktorkaa
@franerka holky diky 🙂 kafe miluju a bez kafe mi ten den nejak spravne nefunguje 😀

mydvaapes1
6. pro 2014

Nevím jestli denně, ale když mám chuť, tak si ho prostě udělám 🙂...před těhu jsem pila tak 3 nesca denně, závislák. Ze začátku těhu vůbec a v pokročilém stádiu jak píšu, dle chuti 🙂

dana3262
6. pro 2014

@monikafrystakova těhotná žena může vypít až 3 šálky denně. To se mi zdá, ale dost. Nejlepší je presso bez mléka.

monikafrystakova
autor
6. pro 2014

@dana3262 tak teda 3 , uz je teda vazne moc 🙂 kafe bez mleka bych asi nevypila :D piju Nescafe Velvet 🙂

kacaba85
6. pro 2014

Kdyz mam chuť, tak si ho dám. I silný espresso.

kattyd
6. pro 2014

Já se na to ptala dr a řekla mi že 1-2 kafe denně mohu v pohodě

sarkar
6. pro 2014

Taky si dávám 1 kávu denně, většinou z french pressu. A bacha na rozpustnou, vzhledem k tomu, že se jedná o koncentrát, tak může obsahovat o dost víc kofeinu než třeba turek 😉

monikafrystakova
autor
6. pro 2014

@sarkar davam si jen jednu lzicku 🙂 tak snad to bude v pohode 🙂

barinkas
6. pro 2014

já taky pila 1 kafe denně, dle mě to na malé žádné známky nenechalo, že by byla víc akční, od narození spala jako špalek..

frantiska85
6. pro 2014

Káva s mlékem několikrát denně. Těhu netěhu furt. Při kojení taky.

dana3262
6. pro 2014

@monikafrystakova ono právě to rozpustne, čili koncentrat je skodlivejsi než to čisté presso. Nějaké výzkumy zas dokazují, ze mléko konzumovane s kávou vytváří v těle nějaké škodliviny.. ale přesněji si to nepamatuji.

dana3262
6. pro 2014

@monikafrystakova našla jsem tohle: způsobuje křeče dvanácterníku. Tím se zavřou vývody a trávicí šťávy ze slinivky i žluč ze žlučníku nemohou postoupit do střev a přichází problémy se zažíváním.
Bůh ví, co je na tom pravdy..

ckei
6. pro 2014

@monikafrystakova před těhotenstvím jsem pila 4-6 kafí denně...když jsem otěhotněla, tak jsem stále pila v průměru 2kafe denně...a pak přišel zlom, kolem 19tt, a kafe jsem nemohla ani cítit 😀 😀 Ovšem chuť na něj se naštěstí po porodu zase vrátila 😉 A mám zdravého 26měsíčního kluka 😉

ladyhacek
6. pro 2014

Já tedy kafe v těhotenství nepiji, dřív jsem pila jen slabé nescafé s mlékem (jak někdo říká kakao). Na začátku těhu jsem měla trochu závratě a doktor říkal ať si kafe dám. Takže jedno asi neuškodí 😉.
Četla jsem o nějaké zelené kávě, že by měla bát zdravější,ale přesně to nevím. Také mi někdo říkal, že nekofeinová káva je ještě horší ve škodlivinách než když si dáš jedno normální kafe.

jahodarka
6. pro 2014

Ja v prvnich dvou tehotenstvich pila jen bezkofeinove a ted si davam normalne dve denne a zadna kakaicka. 🙂 mam hrozne nizky tlak, tak mi to naopak doktori doporucili, piju i colu pomerne ve velkem - na mou obranu tlak 60/90...

hany_bany
6. pro 2014

taky jsem slyšela max. 3 kafe denně, ale taky mi to přijde trochu moc. Já piju jeden zelený čaj, a to hlavně s nízkým obsahem kofeinu (Bancha) a tak 1 kafe za týden. Otázkou je, jestli kafe nemůže škodit i kvůli jiným látkám - při pražení vzniká např. akrylamid, který je prý teratogenní...

ladyhacek
6. pro 2014

@hany_bany v rozumné míře snad neuškodí nic.
Já jsem četla a zjišťovala co bych neměla nebo měla omezit na minimum a snad nebudu jíst nic 🙂. Nesmí se vnitřnosti především játra, musí se ryby,ale jen některé které neobsahují rtuť a já ryby moc nejím a ty co jo tak mají tu rtuť 🙂. káva, cola (ale když mi bylo zle tak cola prostě pomohla ) měla by se pít neperlivá voda - tak po té se mi dělalo na začátku těhu ještě víc špatně (a to jí normálně piji) - také limonády, perlivá voda. a halvně ten alkohol, že jedna studie uvádí že malé pivo nebo sklenka vína neuškodí, ale jiná to zakazuje.
Neměl by se česnek, tak po něm je mi fakt zle . a nemělo by se tisíc dalších věcí, ale něco jíst a pít musíme.

Takže jedna kvalitní káva snad neuškodí 🙂

hany_bany
7. pro 2014

@ladyhacek Jasně, člověk by se měl řídit hlavně rozumem. Kdybych se měla řídit tím, co se všude píše, tak piju asi jenom obyč. vodu. Ale když jdu někam s kamarády "na pivo", tak co mám pít? občas si malé pivko dopřeju, jinak si dám kofolu, zázvorovou limču (o zázvoru jsem taky četla, že by se neměl)...

ladyhacek
7. pro 2014

@hany_bany ano? mě zase doktor říkal (když jsem byla nastydlá) abych si ho udělala a četla jsem že je dobrý na nevolnosti (asi né ve velké míře), jak říkám pokaždé píše někdo něco jiného 🙂 a pak aby se v tom člověk vyznal

sarkar
7. pro 2014

@hany_bany obyč. voda je taky diskutabilní 😀 Slyšela jsem teorii, že ta kohoutková obsahuje něco, co škodí (chlór možná?), do balený se zase údajně uvolňujou ty chemikálie z PETek 🙂
Takže souhlasím, všeho s mírou 😉

Jediný případ, kdy bych kafe nepila je kdybych potom měla výčitky, nevím jak to vysvětlit, prostě mám u nějakých věcí nějaký nastavení v hlavě a buď je mi ta daná činnost příjemná a nepochybuju, že by škodila anebo naopak. Takže já konkrétně si sem tam dám i skleničku vína nebo vaječňáku s rumem, ale už se neodvážím (oproti netěhu stavu) líznout si syrového masa na karbanátky nebo dělat vaječňák z tepelně nezpracovaných vajec.

cernoskaa
7. pro 2014

mám certifikát na baristu takže vím že kávu mužeš opravdu i třikrát za den,ale opravdu kávu ne instantní kávové šlichty ty škodí i když těhu nejsi 😀

saryk9
12. únor 2015

tak já na kávu ze začátku neměla vubec chuť, teď jsem na 14 dní v Miláně a holky...nedat si v Itálii latte nebo capuccino.....to je hřích 😀 takže jedno lattečko odpoledne s úžasným croassantem mi myslím neubíží. Až budu doma, tak to kafe nekafe zase klidně oželím 🙂

japona
12. únor 2015

Ptala jsem se na to doktorky, protože před otěhotněním jsem pila kafe dost (ráno k snídani, dopoledne na poradě, po obědě, odpoledne také jedno až dvě) a jedno dvě jsou prý v pohodě🙂 Stejně tak sklenka vína či piva k večeři.

koblizkonos
21. únor 2015

@cernoskaa
Tvoje odpověď mě moc potěšila 🙂 Vždycky když narazím na diskuzi o kávě, všichni mluví o rozpustné,... mě by ale zajímal spíše názor na kvalitní dobré presíčko 🙂 Já ho teda omezila, ale aspoň o víkendu po obědě prostě dobrá káva musí být 😉

karlajasmine
21. únor 2015

Nezlobte se holky ale rozpustna kava je fakt hnus... v instantni rozpustne kave je jenom 15% kavy, zbytek jsou ruzny stabilizatory, ochuceni, synteticky kofein, hlinik... fuj!
Instantni kava nema mensi obsah kofeinu nez normalni espresso...

Udelate v tehotenstvi daleko lip, kdyz si date klasicky espresso nebo turka..

xpila
21. únor 2015

@karlajasmine Hlavně rozpustný kafe má paradoxně víc kofeinu než klasicky presso 😉 Nehledě na ty ostatní věci, jak píšeš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru