Klion-D v těhotenství. Má špatný vliv na plod?

janashka
19. dub 2011

Dobrý den, mám jen dotaz zda užívání Klion-u D během zřejmě prvního měsíce těhotenství má skutečně špatný vliv na "skoro" plod. Bohužel jsem vůbec netušila, že jsem těhotná. Mám tři dny přes a na těhotenském testu mám světle růžovou čárku. Možná je to falešný výsledek, je zřejmě brzo na nějaký závěr zda jsem vůbec těhotná /s těhotenstím zatím nemám žádnou zkušenost/. Pokud ano, asi bude lepší podstoupit interupci? Děkuji Jana S

latvia
20. dub 2011

@janashka chod ku gynekologovi, nech ti potvrdi alebo vyluci tehotenstvo (krvne testy na hcg). Ak si naozaj tehotna, porad sa s nim. Pri tomto lieku je sice pisane ze je kontraindikovany v prvom primestri, ale nepise sa ze pri nahodnom otehotneni bude podkodeny plod. Metronidazol sa cice dostava do obehu plodu cez placentu, ale zatial neboli jasne preukazane studie na tehotnych zenach, ci nevhodne posobi na plod. Testoval sa len na potkanoch, ktorym aplikovali 5x vyssiu davku ako je normal u ludi a neboli zaznamenane ziadne skodlive ucinky na plod. Taktiez pri podavani gravidnym mysiam cez papulku neboli preukazane toxicke ucinky na plody. tak sa predom netrap, najprv zisti ci tehotna si 😉

janashka
autor
26. dub 2011

latvia, diky za radu, k MUDr. jdu az 11. kvetna, driv me pry nemusi videt, takze hlavne na to nemyslim. Jak jsem prave volala MUDr. kvuli tomu to problemu, tak me prave rikala, ze tyto leky se netestuji na tehotnych zenach. O tech mysisch jsem cetla....bylo tam i neco o zakrnelem plodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru