Natírání plotu v těhotenství, máte zkušenost?

aspnet
5. zář 2014

Zdravím, chtěla bych se zeptat na zkušenost s natíráním plotu v těhotenství? Mamka mi " vynadala" že to rozhodně nesmím... Já si to nemyslím, cítím se fajn a budu celou dobu na čerstvém vzduchu, né někde zavřená, myslím si, že by to nemusel být problém?! Co vy na to?

achjonetusim
5. zář 2014

Zalezi jakou barvou plot natiras a jak velkou plochu. Vodou reditelnou bych se nebala vubec, glycerinovou (smyvatelnou pouze redidlem) bych nechala na manzela/pritele - vypary jsou silne toxicky.

jitukka
5. zář 2014

Spíš jestli maminka neměla nemysli přímo tren akt natírání, protože jestli netíráš něco víš nahoře, tak ten pohyb zvedání ruk nahoru, nutí miminko k pohybu a je tam velké riziko toho, že se miminku může omotat pupeční šňůra kolek krku....

arnettacek
5. zář 2014

Tak pokud se jedna jak se pise vyse, ze by mohly byt barvy toxicke, tak asi bych nenatirala. Je vsak zase pravda, ze jsi natirala venku na vzduchu, takze by jsi se nadychat tak nemela.
Jinak co se rika o omotani pupecni snury- nevim. Rikalo se neveset pradlo, zaclony,....
Ja na toto cetla odborne clanky a nikde to neni potvrzene. To bychom jako tehotne nešely zvedat vubec ruce :-0
Proste bud v klidu a nepremyslej o tom. Jiste je vse v poradku 🙂

ined77
5. zář 2014

Ahoj, nevím kolik je na tom pravdy, ale tohle jsem slýchávala v těhotenství také od své milé tchýňky. Prý se říkává, že by těhotná žena neměla zvedat příliš často ruce nad hlavu, tudíž nevykonávat práce jako je např: mytí oken, věšení záclon atp., že hrozí omotání pupeční šňůry kolem krčku miminka. Ale jak už jsem psala...kolik je na tom pravdy, to netuším 🙂. Takže maminka měla namysli asi tohle, bych řekla 😉 .

daskagal
5. zář 2014

Na to zvedání rukou jsem se ptala lékaře i porodní asistentky a je to blbost. Já v těhotenství montovala lustr.

ivasad.
5. zář 2014

Jsou to nesmysly. Já v těhotenství natírala trámy a prkna na novou střechu a dřevo na pergolu. Samozřejmě venku, na vzduchu. V uzavřeném prostoru bych se bála. A s těma rukama nad hlavou... haha. Spíš jde o to se při tom věšení záclon nezamotat a nespadnout. .

kaculinek1
5. zář 2014

Tak já si v 6. měsíci vymalovala byt komplet i se stropem - nebo jsem alespoň hodně aktivně pomáhala. Barvy bych se nebála - spousta fabrik našich maminek používala horší drijáky, ony museli pracovat skoro do porodu a jsme tady 🙂 A co se týče rukou nahoře, tak to je opravdu naprostá blbost - jen si vemte, co se cvičí na cvičení pro těhotné(my zvedali gym míče nad hlavu a nakláněli se na strany, třeba 🙂, plaváním se taky natahujete... Navíc dítě tam cca do 5 měsíce může dělat klidně salta celý den bez ohledu na pohyb matky. Do šňůry se může zamotat i když ležíš celé těhu a navíc - když má dítě šňůru kolem krku, tak ho nedusíš (pokud je šňůra průchozí) protože dokud není šňůra přestřižená, dýchá právě skrz ní a ne plícemi...
Vykašli se na okolí a pěkně si to natři 😉

mesiacik2924
5. zář 2014

jak sa na to citis kludne mozes no s odpocinkom....ja som 2tyzdne pred porodom prestala teda skoncila v praci a nic sa mi nestalo a to som minimalně 2 krat do tyzdna zdvihala dost tazké věci tak pohodka 🙂 samozrejme opatrne, v hre je to miminko pod srdickem...

pampeklec
6. zář 2014

Myslím, že hlavní problém můžou být výpary z barev. I když to vadí hlavně řekněme v první půlce těhotenství 🙂 A když si přečteš obal, tak ti určitě dost napoví, jestli v pohodě nebo ne. Zvedání rukou bych se taky nebála. Ale ty chemické výpary můžou být celkem nepříjemný, například modelářské lepidlo způsobuje o hodně vyšší riziko různých postižení. Na druhou stranu, modeláři obvykle lepí někde zavření v místnosti 🙂

tarra27
6. zář 2014

Jde hlavně o barvu a zápach z ni.....je to na úrovni drog, dříve cichali ředidlo....proto ne žádné natírání a prace s barvou....

Nic udělat nemusí ale taky může.....já mela obavy ze všech smradu i z mytí oken.....a pozor v tehu žádné velké umývání oken, neb pozor na pupeční šňůru a mimi....

bjoucik.15
6. zář 2014

Já jsem v 8 měsíci natírala dětský pokoj a žiju a dcerka taky 😀 Je pravda že jsem se nijak nenatahovala na to jsem měla štafličky 😉 Když se jí něco nelíbilo uměla dát signál, takže jsem dělala dokud jsem mohla 😎 Nevím jak je váš plot vysoký,ale myslím, že na takové natahování, jako při věsení záclony asi ne. Takže to by mohlo být úplně v klidu. Hlavně nestresovat, maminky to s námi vždy myslí dobře 😉

luciebx
6. zář 2014

my sme se stehovali kdyz sem byla v 8 mesici.. taky sem natirala.. uklizela.. atd.. kdyz se malej narodil.. furt sme se stehovali. .pac sme predelavali domek.. .takze ja nakojila.. dala malyho lezet.. do kocarku a malovala sem dal..

tohle opravdu vadit nemuze..

nocinoci
6. zář 2014

já v těhotenství natírala ústřední topení 🙂 .. bylo počasí pod psa protože byl konec února, měla jsem roušku a vše bylo dokořán. A malá je zdravá jako řípa a potíže žádné nenastaly 😉 . Pokud se člověk cítí dobře je dobře i miminku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru