Jak dlouho jste využili hlubokou korbu?

marses
5. dub 2014

Ahoj, malé je 5,5 měsíce, v hluboké korbě má ještě dost místa. Ale zajímalo by mě, jak dlouho tam bude ještě chtít být. Prosím o Vaše zkušenosti, v jakém věku jste dali mimčo do sporťáku a proč. Díky.

lenkalenulka
5. dub 2014

Ja mela malou do 7 mesicu v hluboke pak uz sportak.. nejdiv vleze pak uz jak sama sedela tak v sede...

kimby
5. dub 2014

5 měsíců

gepe
5. dub 2014

Ahoj, maly ted bude 14.4. osm mesicu a budeme nejak ted uz menit korbu za sportak.
Duvod vymeny, preci jen mame zizalu a 80cm dlouha korba uz ji je pomalu kratka. Muzeme dat do korby ksiry, protoze ji korba nikdy nevadila. Avsak vzhledem k pocasi i tomu, ze jeste nesedi bude lepsi sportovni sedacka do lehu. 🙂 jo a typ kocarku mame Stokke Crusi.

vendullkaa
5. dub 2014

Malá bude mít zítra 8 měsíců a zatím máme stále hlubokou korbu. Ale dávám tomu max. měsíc a půjdu do sporťáku - vlézt, by se vlezla, ale už chce čučet ven 🙂

hojda
5. dub 2014

U prvního 6,5 měsíce a u dcery 8 měsíců.

lolap
5. dub 2014

Starší dcera byla v hluboké korbě do konce 6.měsíce, mladší jsme přendávali už na konci 5.měsíce, korba je dlouhá 82 cm, ale mladší dcera má 70 cm a mlátila se tam, s fusakem se tam ani nevešla.

pavlinka83
5. dub 2014

Malej jezdil v hlubokým do 10 měs. protože až v té době začal samostatně sedět. Měla jsem na něho kšíry a jezdil obráceně na bříšku a pak v kleče dokud neuměl sám sedět a měl lepší výhled než v leže ve sporťáku. 🙂

madormi
5. dub 2014

7 měsíců pak už nechtěla, hlavně že jsem kupoval kočár dle velikosti korby a ani jsem její kapacitu nevyužila 🙂

soleilll
5. dub 2014

Skoro 13 měsíců - Firkon Verano Long, drobné a velmi klidné dítě. 🙂

petrajurinova
5. dub 2014

syn šel do sporťáku v 5 měsících a ani v něm nebyl dlouho (on se ve 4 měsících začal sám posazovat a v půl roce už stál a začínal chodi a v sporťáku vydržel asi do 8 měsíců a pak už v něm být nechtěl vůbec - běhat bylo zábavnější. Dcerka byla antikočárkové dítě (v kočáru ječela), ale když jsme šli někam, kde jsem ji nemohla nosit, tak v kočáru být musela a v hluboké korbě jezdila zhruba do 7 měsíců - než se sama naučila posadise a začala se snažit postavit.

vilibalda
5. dub 2014

U obou dětí byla hluboká korba do roka 🙂

holubice.petra
5. dub 2014

Do 6.mesice presne..zacal se mi posazovat a zvedat na kolinka tudiz mi malem z korbicky vyskakoval 😎

zickemartina
5. dub 2014

mi do 4. potom byl ve sportaku na brisku a pasl konicky - chtel porad cumet kolem sebe a predtim byl skoro porad v nositku

kamino
5. dub 2014

10 měsíců,od července do konce dubna, pak to už vypadalo při jízdě jako scéna z Titanicu, stál a držel se boudy, tak šel do sporťáku. Kočárek jsme měli polský Baby Marc Q7. Hluboký skvělý, sporťák už horší.

vkkc
5. dub 2014

My přestěhovali kluky do sporťáku zrovna dneska, je jim 7 a půl měsíce. V korbičkách už si chtěli sedat, vadilo jim, že nevidí,když se vzbudili. A taky už jim začínaly bejt korbičky malý.

cajomilka
5. dub 2014

Až do roka, nechtěla jsem dceru posazovat dřív, než to bude umět sama, a seděla až v 11 měsících. Ty poslední měsíce ale v hluboké korbičce většinou klečela, seděla na patách nebo stála a držela se kraje nebo řidítek, bez kšírů by to bylo naprosto nemyslitelné. Druhou hodlám ještě víc nosit a do sporťáku dát dřív.

lucieandrlova
6. dub 2014

V 5-tém měsíci. Byla dlouhá a už se tam nevešla... Jinak bych řekla, že dítě může být klidně v hlubokém, dokud se tam vejde a dokud nesedí...

olasek
6. dub 2014

Do 7.mesice, pak lezel ve sportaku lehonce vyvyseny, aby videl ven 🙂 v tu dobu samozrejme jeste nesedel, neposazovali jsme 🙂

ffiinnkkaa
6. dub 2014

Ještě v jednom roce v ní i ve fusaku spal... 😉

marrei
6. dub 2014

Do 4. měsíce, ale dcera byla extrém, když z kočárku neviděla, tak ječela. Brzy jsme šli do sportovní verze, která se dala polohovat.

ange_de_la_morte
6. dub 2014

Matýsek přecházel do sporťáku kolem 6 měsíců - měli jsme docela malinkou korbičku ( příště zvolím jinou značku kočáru) a docela dlouhé miminko. Nicméně nám to vyšlo na léto a sporťák jsem mohla dát úplně do lehu, takže to nebyl problém, v úplném lehu jezdil až dokud sám neseděl ( okolo 8.-9.měsíce, nevím přesně, musela bych se podívat kdy se posadil 😀 ). Jo a na zahradě ještě teď ve 14ti měsících spí ve staré Libertě po manželovi, ale tam se vejde ještě i 3-letý synovec 🙂

verdos
6. dub 2014

Do 13. měsíců. Nejprve měl malý jít do sporťáku, až se posadí, což se pořád a dlouho nekonalo, tak jsem nakonec prohlásila, že teda až po stěhování (protože sportovní nástavec na kočárek byl v krabici vysoko na skříni a nikomu se s tím nechtělo tentononc...). Sedět se teda naučil nakonec asi v těch 14 měsících 🙂.
Do korby (Xlander) se vlezl v pohodě, výškově byl jako průměrná holčička (na kluka mírně pod, ale jen mírně), od cca 8 měsíců stejně jezdil po kolínkách a když usnul, tak jen zabořil hlavu a spal (tak jak v postýlce - zadkem nahoru) 🙂.
Do sporťáku jsem ho dala, protože jsem mu to už slíbila a už mi to bylo i krapet blbý pořád tahat takového macka v korbičce pro miminko :D. Ale asi by tam ještě vydržel, kdyby musel. Nic jiného neznal (jen nosítko), tak nebyl důvod ke vzteku 🙂. Výhled z kočárku si musel vydobýt pěkně sám.

pisisvori
6. dub 2014

Do asi 7 měsíců jestli se tomu dá říct využití... dcera v ní byla minimum času....hrozně v hlubokém brečela....tak v něm byla jen na balkoně když usnula....
schválně jsme kupovali velkou ,že bude v létě narozená a veliká...a byla nám skoro na nic.

paulia
6. dub 2014

U dcerky 1 a čtvrt roku,je narozená v prosinci,tak jsem chtěla,ať je v zimě dobře chráněná a byla drobek a syn 11 měsíců 🙂

elvira
6. dub 2014

6 měsíců - malý byl velký, tak se nám pak nevlezl ani do maxi korbičky od Firkonu, takže jsme ho vozili vleže na sporťáku - naštěstí to bylo v létě, tak to bylo jednodušší. 🙂

loafeer
6. dub 2014

8 měs a býval by vydržel dýl, kdyby nám nezačal vylézat:o)

madulinka
6. dub 2014

Kolem 9.mesice jsme ji presunuli, z korbicky uz nevidela, jak by si predstavovala a hodne se vztekala.. po presunuti to bylo zase o.k. 🙂

ivular
6. dub 2014

Tak u nás:
do 1. měsíce vajíčko, do půl roku hlubokou korbu, do 18. měsíců sporťák a do 3 let golfky 😉
V tom půlroce jsme přešli už na sporťák z toho důvodu, že nám na rehabilitaci radili pokládat syna do kočárku na bříško. Z hluboké korby nic neviděl a nechtěl proto v této poloze setrvávat, ze sporťáku naopak viděl hezky, takže se sám na bříško otáčel a aktivně vše sledoval a komentoval😉

pehaka
6. dub 2014

do 4. měsíců..synek byl velikej korba mala 😉

ajina17
6. dub 2014

u nás do 9.měs měla jsem velikou korbičku cam cortina a kdybych neprodala tak by se tam syn určitě ještě vešel 🙂