Jaký kočárek je dobrý? Chci prostorný, odpružený

petrasmi
17. kvě 2013

Dneska máme za sebou ultrazvuk ve 20tt, a protože je všechno v pořádku, šla jsem se podívat na kočárky... Byla jsem tam jak Alenka v říši divů, to je masakr.... Chtěla bych poradit od zkušenějších, jaký kočárek je dobrý.. mám představu - prostorný, odpružený.... Poradíte

ange_de_la_morte
17. kvě 2013

Mi se líbí Jané Salom Pro nebo Peg Perego GT3 - my máme nakonec zatím Chipolino Gema , ale sporťák asi koupím ten Peg Perego. Je třeba si wzít w úwahu co wšechno od kočárku požaduješ a taky jaký máš cenowý strop a pak už jen hledáš a pročítáš recenze 🙂 🙂 ale ideální kočárek na wše asi není ( omlouwám se za ,w,)

ilonkaseda
17. kvě 2013

@petrasmi Připrav se, že na každý kočárek najdeš negativní recenzi...

mavanka
17. kvě 2013

@petrasmi Ahoj, máš spoustu času, kočárků je spousta a pro každého je jiný ten nejlepší - takže koukej po netu, po obchodech, srovnávej si, co od kočárku chceš a kolik za něj chceš dát... jestli chceš tří/čtyřkolku, s ruční brzdou, s otáčecím spor´tákem nebo přehazovací rukojetí... parametrů je hodně a čím déle to budeš studovat, bude Ti jasněji... já došla k výběru postupně přes tři favority...

ssassi
18. kvě 2013

@petrasmi hlavně si musíš stanovit priority. co potřebuješ, aby kočár určitě měl. já jsem potřebovala velkou korbu, nafukovací kola, odpružení, čtyřkolku, ale přední kola otáčecí, sportovní sedačku s možností posazení proti směru jízdy, velkou a hodně stínící střechu na sporťáku, musel být černý a hlavně musel projet šedesátkama dveřma. a nakonec mi z toho vyšel jeden jediný 😀 a nakonec stál i docela málo peněz. sice kolikrát brblám, že je to polský krám, ale ve finále jsem s ním už skoro dva roky spokojená :o) http://www.kocarek.cz/kocarky-Baby World-Kočárk...

petrasmi
autor
18. kvě 2013

Ten se mi libí..... 🙂 zatím jsem se ještě dívala na Dorjan a Tako, ty jsou taky dost prostorné... Spousta kočárkú je krásných ale hrozně malých...

petrusew
18. kvě 2013

Nejdřív bych si určila priority: velký hluboký, nebo prostorný sporťák. Jestli to bude hluboký zvlášť nebo kombinace. Jestli chceš nafukovací kolečka, otáčecí. Tříkolku nebo čtyřkolku, s otáčecím sporťákem nebo přehazovací rukojetí... Já chtěla hlavně prostorný sportovní kočárek a ten mám. Mám Jané a jsem spokojená. Hluboká korbička pro mě dostačující, sporťák perfektní. Je odpružený, ale není "houpací". Hlavně bych si určila strop, do kterého jsi ochotná finančně jít. Ceny se hodně liší.

madormi
18. kvě 2013

@petrasmi ono je hodně podstatné, kolik do něj chcete investovat- měla jsem kočárků víc a za mě nejlepší ( a na druhé jej budu kupovat zas) je brio go ! zmiňované kočárky- dorjan, takko- mají super prostorné korby, ale teda sportáky žádný zázrak nejsou- dorjan má teda dobrou ložnou plouchu, ale větší dětí už po roce šoupou v sedě hlavičkou o boudu- já měla kajtex matrix- s hlubokým max spokojenost ale sporták letěl rychle z domu, to samé ti tu hodně mamin napíše o camarelu, dorjanu, taku....navíc jsou těžké a neskladné, ale na druhou stranu levné.... pak taky záleží, kde s kočákem budete jezdit- zda se musí vejít do výtahu, zda budete více ve městě, či na polních cestách, zda jej budete často převážet autem)....

madormi
18. kvě 2013

@petrasmi pokud byste chtěla spíše terénní kočárek- a nevadilo by, že sedačka nejd eotočit proti směru, tak super mi přišel jané slalom -sporátk je prostorný a plusem je ruční brzda(super na brusle) ale využije se i po cestě z kopce 🙂

snowvwhite
19. kvě 2013

@petrasmi taky doporučuju přečíst si pár recenzí a pak si sepsat priority a ty probrat s ostatníma a podle toho si pak kočárky ošahat v reálu; třeba:
skládání do auta - pohodlné, rychlé, jednoduché?
nošení kočárku / nebo jen korbičky - váha, způsob sundavání, úchyty?
doplňky - pláštěnka, moskytiéra, fusak, nánožník, autosedačka, sportovní "korba"?
Moje zkušenosti najdeš na https://www.modrykonik.cz/kocarek-cybex-easywal...
Já třeba nejdřív chtěla přední kola neotočná, dnes jsem vděčná, že mi to manžel rozmluvil - pořád kočár zvedat při zatáčení je hrozná otrava, nehledě na to, když zrovna nemáš ruce prázdné.
To odpružení jsem taky nejdřív chtěla, ale dnes jsem ráda, že ten muj ho měl "slabé". Sestřenka měla kočár odpružený skoro jako klokan, dítě v něm uhoupávala, a jinak ji spát nechtělo. To moje spalo v kočáru i v postýlce bez problémů.
Taky koukni na příslušenství v ceně, abys nekoupila levný kočár a na doplňkách neutratila to, co by tě stál drahý kus.
Tak přeju dobré pořízení.

teresak
24. led 2014

Ahoj maminky,
chci poprosit o radu ohledně výběru kočárku. Mám přesnou představu a to je možná ten problém 😀. Vím, že z pár požadavků budu muset ustoupit, ale pro jistotu napíšu všechny, třeba mi něco doporučíte 🙂.
- nejlépe trojkombinace
- čtyřkolka
- musí být do terénu (odpružená nafukovací kola kola, alespoň zadní)
- ocenila bych lehčí konstrukci
- otočná přední kola s možností aretace
- možnost změny směru jízdy
- polohovatelná rukojeť
Díky moc za tipy!

snowvwhite
30. črc 2014

krom změnu směru je easywalker ideální - viz můj předchozí příspěvek

maladi
13. únor 2015

@teresak Dobry den, tak jaky kocarek nakonec vyhral,mam podobnou predstavu o kocarku 🙂. Zatim mam favority peg perego a cam dinamico ... Jaky jste vybrala nakonec vy ?

teresak
13. únor 2015

Dobry den, nakonec se to vyresilo tim, ze jsme dostali od kamaradky Mutsy usban rider. Byla jsem s nim moc spokojena. Jediny problem a to pro nas dost zasadni je mensi korbicka. Muj syn mel v peti mesicich pres osm kilo a s fusakem se mi do ni nevesel. Takze jsme nakonec stejne kupovali kocarek novy. Vyhral Firkon Flipper prave diky prostorne korbicce. Zatim jsem nezkusila sportak, ale nemam co bych vytkla. Snad jen uzavreny vak misto kosiku mi moc nevyhovuje, ale nekdo to muze naopak ocenit.
Hodne stesti pri vyberu 🙂

rebelinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
loc
17. únor 2015

Já když vybírala kočárek, prioritou byla hlavně dostatečně prostorná korba (aspoň 85cm), ptž jsme oba s manželem vysocí, tak aby v ní malý aspoň přes zimu i s fusakem vydržel. Musím říct, že to byla hrůza najít kočár s takhle velkou korbou, ale nakonec jsme objevili v Německu značku Knorr a model Classico a ten kočár je úžasnej! Skvěle se s nim jezdí, má velká kola a krásně houpe a půlroční syn má už 70,5 cm a jestě se do něj vejde, ale pocitam, že tak do měsíce budu měnit za sporťáček. A i cena byla dobrá - v přepočtu asi 15000 kč se spoustou vybavení jako slunečnik, rukávníky do zimy, 2 tašky apod. v ceně. A další výhoda, tím, že se tahle značka do Čr moc nedováží, málokdy potkáš na ulici maminku se stejným kočárkem. Takže pokud hledáš prostorný kočárek, doporučuju alespoň omrknout tenhle model😉.

lucaaak
17. únor 2015

@rebelinka prosim te, ma hluboka korbicka toho Paradise nejake madlo na prenaseni? Podle obrazku se mi zda, ze ne, ani o nem nic nepisou, tak jestli neni treba skryte 😀 Jinak me kocarek zaujal, vidim ho prvne, a vypada, ze ma vse co jsem hledala.. ty pises, ze jezdis i po polnackach, takze by mohl zvladnout i vychazky po horach 😉 Jeste se zeptam, protoze jsem se u prodejce nedocetla, jakou ma kocarek brzdu a zda ta predni kolecka jsou otocna s aretaci? Dekuji 😀

lumixii
1. čer 2017

Zkusím obnovit diskuzi, marně hledám prostorný a hlavně odpružený sporťák. Ideální by byl i s otočnou sedačkou, ale to bych chtěla asi už moc. 😅
Za rozumnou cenu a polohováním zádíček. Je mi jedno jestli to bude 3 nebo 4 kolka.
Poradíte?