Kočárek Dorjan, máte zkušenost?

monye
27. čer 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Dorjan. Mě se první strašně líbily Camarelo, ale u této značky jsem nenašla barvu kterou si představuji. Nechceme dát za kočárek víc než 15 tisíc, a značka Dorjan se mi hrozně zalíbila, jak desingově tak barevně a i cenově. Tak pátrám po zkušenostech a recenzích 🙂

roseinka
27. čer 2016

Dorjan můžu jen doporučit. jezdím s ním už 14 měsíců. Má kvalitní konstrukci, takže je tedy těžký a nevhodný pro lidi, co chtějí cestovat mhd. Ale já jezdím autem, tak je mi to jedno a naopak mi přijde perfektně stabilní (kamarádka má myslím Camarelo a nebo něco hodně podobného a je to lehoučký, ale ta stabilita a jak to rachotí, hrůza). Dá se dobře složit. Má gumová kolečka a když píchnete, můžete jen za 100 koupit novou duši, pokud se vám tu původní nepodaří slepit. Je hodně odpružený a to dokonce víc než značkové kočárky jako Britax. Takže s ním jezdíme i do terénu a paráda. Korbu jsme měli asi rok, je opravdu hodně veliká, větší jsem snad neviděla, nefouká tam. Teď máme sporťák. Tam jsem dokoupila Emitex podložka (letní a zimní stranu). Jezdíme protisměru, protože se malé po směru nelíbí. Jediné, co hodnotím negativně je, že pokud dítě sedí a je zima a chcete přes něj dát ten nánožník, tak sahá až přes obličej kvůli upínání, které je vysoko. Takže nánožník jedině pro spící dítě. Já to řešila tak, že ho nepoužívám a dala jsem deku navíc. Jinak nemám co vytknout. Máme teda trojkombinaci a do té bych už nešla. Myslím do autosedačky. Ta se mi zdá prostě taková... nevím, málo bezpečná. Ale zjistila jsem, že na Dorjan jde koupit adaptéry na autosedačky maxi cosi, takže u dalšího dítěte si je koupím a koupím i jinou autosedačku. Je parádní malé miminko převést z auta na kočárek k doktoru, že se se sedačkou nemusíte tahat v ruce. Jinak máme verzi Danny sport 2 prestige rok 2015. Jestli máte nějaké dotazy, sem s nimi. 🙂

monye
autor
27. čer 2016

@roseinka Děkuji Vám mockrát, potěšila jste mě pozitivní recenzí 🙂 Já zatím jenom pokukuji po internetu, na kočárek máme ještě spoustu času, ale zároveň chci pak do prodejny přijít aspoň trošku připravená, a vědět co chci 🙂

mimar
27. čer 2016

dobrý den, také máme dorjan ale dvojčecí a jsme spokojeni. A máme trojkombinaci a i v těch sedačkách jsme to zvládli. Protože jiné prý na to nejdou jak je to dvojčecí kočár.

roseinka
27. čer 2016

@monye já se na něj byla podívat osobně před koupí, protože když jsem viděla ty ostatní polské kočárky, tak katastrofa, pocitově nestabilní, vrzající papundekl, ale Dorjanem jsem byla nadšená já i manžel, tak jsme do něj šli... 🙂

roseinka
27. čer 2016

@mimar ony ty sedačky určitě jsou v pořádku, má to certfikaci atd... to spíš byl můj osobní pocit, že nejsou až tak bezpečné, když jsem pak měla v ruce maxi cosi třeba 🙂

v2e2rka
27. čer 2016

K tomu co píše @roseinka už nemám moc co dodat, máme dorjan danny sport 3, aktuálně v něm vozím druhé dítě. Je to opravdu kočár do terénu, těžký a stabilní. Kola jsme píchli nesčetněkrát, zatím se pokaždé povedly zalepit. Jediné co mi trošku vadí, je systém přichycení korby k podvozku, trošku hůř se ovládají ty packy (ale to může být chyba daného kusu). Kamarádka má taktéž dorjan danny sport, jenom starší řadu a je též naprosto spokojená. Pokud máte kopce, je trošku těžší ho vytlačit nahoru, ale jinak má pro mě samé plus 🙂

maja13
27. čer 2016

Dorjan jsme měli taky Danny Sport 3, zatím odvozil jedno dítě, a tříletá dcera v něm dodnes odpoledne spí. Super velká korba, dcera v ní byla asi do 8 měsíců i s fusakem, vešla by se ještě v pohodě dál, ale už chtěla koukat ven. Autosedačku jsme měli Maxi Cosi + adaptéry na nacvaknutí na podvozek. Autosedačky z trojkombinací mi přijdou takové ne úplně vychytané, jak na bezpečnost (mají často třeba nižší opěrky hlavy a tak), tak pro manipulaci (obtížněji se třeba provlékají pásy). Jedinou výtku mam k systému brzdy, občas zlobila, musela jsem si pomoct rukou, ale takový systém mají snad všechny polské kočáry. S Dorjanem jsem jezdila i MHD, ale většinou bezbariérovými, takže pohoda. Jinak kočár projede úplně všechno, i do lesa na houby jsem s ním chodila 🙂 A určitě ho budeme používat i na druhé dítě, je prakticky netknutý. Ještě je prima u sportovní nástavby, že jde dát až úplně do lehu, do rovné nenakloněné plochy, což každý kočár taky neumí. A má příjemně tvarovanou rukojeť.

blauen
27. čer 2016

Kamarádka má taky dorjan, je krásný, elegantní a hlavně do každého terénu, uplne jsem koukala, jak s nim jezdí i po lese. Sice se občas stane, že pichnou kolo, ale v takovém terénu co jezdí se není ani Čemu divit. Taky jsem rozhodnuta, že půjdeme do dorjanu.

roseinka
27. čer 2016

@v2e2rka
@maja13
Tak my mame system prichyceni zatim ok a brzda bez problemu. Asi to bude kus od kusu.

chris_n
27. čer 2016

mam variantu Danny sport 5, hnědý s kočkama. A za mě, znovu bych ho koupila jen jako hluboky. Ne jako dvoj nebo trojkombinaci. Se sportakem jsem spokojena nebyla, chtela jsem neco jednoduššího, skladnejsího a lehčho. Ale jako hluboky super. Spousta prostoru a tak.

chris_n
27. čer 2016

@roseinka jdou tam Maxi cosi a cybex.. mají stejné adaptery

chris_n
27. čer 2016

jinak nové dorjany bych nechtela ani za zlaté prase... nelíbí se mi. Takze pokud chces, doporučím koukat po tech danny sportech 3 nebo 5 na bazaru

v2e2rka
27. čer 2016

@monye jinak koukám že jsi z jižní Moravy, na podzim budu nejspíš náš kočár prodávat, je petrolejový a bez problému v něm jezdil kluk i holka 🙂

monye
autor
27. čer 2016

@v2e2rka děkuji za nabídku, ale mám vybranou jinou barvu, a navíc kočárek chci nový 🙂

v2e2rka
27. čer 2016

@monye v pohodě, já jenom kdyby náhodou. Ještě stejně nejsem rozhodnutá, jestli opravdu půjde z domu 🙂

monye
autor
27. čer 2016

@chris_n z jakého důvodu se ti nelíbí? Nechci kočárek z bazaru, je to naše první miminko, a kočárek dostane od babiček 🙂

chris_n
27. čer 2016

@monye nové podvozky se mi nelíbí. To hlavně. A prostě podle mě ty starší modely byly hezčí obecne

roseinka
27. čer 2016

@chris_n tak to je zas o vkusu, pokud nejsou jine kvalitativne, tak proc ne 🙂

chris_n
27. čer 2016

@roseinka to nevím. Spíš mi přijdou podvozky min prakticke

lenycka27
27. čer 2016

@monye Já jsem měla Dorjan Prestige Butterfly a byla jsem s ním spokojena, co se týká hluboké korby, tak ještě v 9 měsících v ní dcera mohla krásně ležet, je prostorná 🙂 Design super, každému se kočárek moc líbil... Sporťák taky fajn, jen později se mi začal zdát zbytečně velký (i když dlouhou dobu to byla na druhou stranu výhoda, protože dcera mi přes den do roka a půl spala jen v kočáře a aspoň v něm měla dostatek místa 🙂 ), tak jsem kočárek prodala a pořídila už jen golfáč. Ale za mě Dorjan mohu doporučit, do auta se mi vešel, posloužil dobře, je prostorný.

tereza1316
2. led 2020

Dobrý den, máte některá prosím zkušenost s kočárkem Dorjan M-Ecri? Moc děkuji předem za odpověďi