Kočárek Gesslein F6 nebo Britax B-Motion 4, poradíte?

alendariela
29. zář 2014

Ahojte, jsem už úplně zdrcená tím výběrem🙂
Máme kočár Inglesina, ale mrňousek nám trochu víc roste ( 8 měsíců) a sporťák u Inglesiny má šířku cca 28 cm. Take sháníme větší. Z mnoha diskuzí a výběrů mi zůstaly dva kočárky: Gesslein F6 a Britax Motion 4. Já vím, že výběr je na mě, ale poradíte, nějaké zkušenosti? Díky moc. 😉

hocapinka
14. říj 2014

@alendariela Dobrý den, před rokem jsem řešila stejné dilema. Přemýšlela jsem, jestli vzít Gesslein F6 nebo Britax B-motion. Oba kočárky jsem řádně zkoušela na prodejně. Rozdíl v ceně je velký. Nakonec jsem vzala Gesslein F6. Důvodů bylo více. Britax se mi líbil, ale přece jen neměl takové vychytávky jako Gesslein. Co mi vadilo.. nešly polohovat nožičky, odpružení veškeré žádné, bouda při poloze v sedě tak divně visela. Jinak se mi kočárek líbil, hlavně ta cena za celý set. Gesslein je odpružený, jde pěkně houpat, možnost koupě terénních kol (využívám často), úplný sed, úplný leh, nožičky jdou polohovat, kočárek je prostorný, bouda lze hodně sklopit, po rozepnutí zipu v boudě ještě víc, tvoří sluneční clonu, je tam integrovaná síťka - výborné na léto, vložka je měkká, příjemná, hřeje. Mám originál nánožník - došila jsem si 3 poutka a drží. Nákupní koš nic moc, ale když je vše v tašce, tak OK. Mám ještě přebalovací tašku - ta je luxusní. Vložnou tašku nemám, používala jsem hlubokou korbu, myslím, že u-díl je zbytečnost. 1x mi prasklo brzdové lanko, do týdne přišlo nové a manžel mi ho vyměnil. Celkově jsem spokojena. Akorát teda ta cena je vysoká. Na léto bych chtěla pořídit Gesslein S4, mám řadu kompatibilních doplňků, tak si myslím, že by se to vyplatilo lépe než jiné golfky, ale opět ta cena ☹ Jinak se s ním jezdí bezvadně, každý kdo vozí, tak jásá nad snadnou manipulací. Jinak ta přehazovací rukojeť není důležitá. Pokud máš malé kolečka vepředu, po přehození jsou vzadu a s kočárkem se jede špatně, vlaje ze strany na stranu. A když je zaaretuješ, tak se zase zasekávají. Proto bych možná dnes koupila jen S4 se sportovní nástavbou a měla bych 2 kočárky v jednom. Třeba jsem ti pomohla. Klidně se ptej.

alendariela
autor
14. říj 2014

@hocapinka Ahoj a děkuji moc za rady🙂 Nakonec jsme se rozhodli a kupujeme S4, vyjde trochu levněji a je to takový kompromis si myslím🙂 A také se mi líbilo, že je lehká.Sice nemá tu přehazovací rukojeť, ale když říkáš, že není potřeba🙂 Koš také nebude velký, jenže ideální kočár asi nelze sehnat.Chtěla jsem se zeptat jestli nemáš informace, zda nejde použít jiný košík, někde jsem četla (ale už nevím kde), že jde vyměnit nebo předělat za jiný. A pak taky na tu přebalovací tašku, to máš Gesslein? Děkuju.Alča

hocapinka
14. říj 2014

A budete kupovat i tu sportovní nástavbu nebo jen buggy? Ona ta sportovní nástavba jde otočit po/proti směru, kdežto buggy je jen sportovní potah, který máš po směru. Hodně maminek psalo, že musely dokoupit ještě vložku (neoriginál z MMB), protože to menší dítko tam klouže. Podle fotek nákupní koš vypadá lepší, na té F6 je opravdu mělký (už jsem vytratila deštník ☹ ). Diskuzí o gessleinech jsem přečetla mraky, ale nikde jsem na možnost výměny košíku tedy nenarazila. Chvilku jsem přemýšlela, že bych zašla za švadlenou, ale pak jsem to zase vypustila. Přebalovací taška je originál, je prostorná, má vnitřek rozdělený na 2 díly, jsou tam další 2 kapsy, součástí tašky je pouzdro na zip (používám na pleny, ubrousky), dále přebalovací podložka a malá kapsička na dudlík. To uchycení není nic moc - suché zipy, takže je to pracnější, ale já jsem spokojená, vozím tam toho dost, někdy i menší nákup. Já jsem to chtěla mít vše v jednom designu 😉

hocapinka
14. říj 2014
alendariela
autor
16. říj 2014

Ahoj, díky za obrázek🙂 Na tu tašku mrknu🙂
My máme sporťák, pak bych chtěla dokoupit buggy. Koupili jsme ho i s tou vložkou, ale máme velké dítě, takže ji na zimu vyndám , aby měl s fusakem místo🙂
Jen nemáme vepředu velká kolečka, tak uvažuju, že je dokoupíme. Bydlíme na vesnici:-/ Je v tom velká rozdíl malá/velká kola? Díky.Alča

hocapinka
19. říj 2014

Aha, takže máte F4. Ono ten podvozek je jen jeden, ale když kupuješ F4, je tam sportovní nástavba a když S4, tak vlastně jen buggy. Mají to teda složité 🙂 No, myslím, že 8 měsíční dítě se do vložné tašky nevleze. My máme hlubokou korbu (ta byla ze všech 3 nabízených možností největší) a malá se mi tam vlezla do začátku 8. měsíce. Velká kolečka jsou prima. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem do Gessleinu šla. Malá kolečka nějaký lehčí terén zvládnou, ale velká jsou lepší. Když jdu do města, tak volím malá, ale když jdu do lesa, na pole, všude tam, kde je prostě jiný než rovný povrch, beru terénní. I s velkými koly se dobře jede. Já říkám ano.

lorca
5. únor 2015

Píši jen informaci pro maminky, které přemýšlí nad Gessleinem. Máme f6 s vložnou taškou a malé je 8,5měsíce a stále jezdíme v tašce i s fusakem (v 8měsíci měla 70cm a 9,2kg), je pravda, že už tam moc prostoru nemá, ale teď ten únor tam ještě dojezdíme. Do nepraktického košíku jsem si nechala ušít takový vak na MMB, vozím v něm drobnosti, které bych jinak vytratila (deku, deštník, pláštěnku). Jinak asi vše bylo napsáno dříve. S kočárkem jsem spokojená.

eileen
14. únor 2015

Ahoj,
máme F6. Na vyměnitelná kola nedám dopustit, bydlíme ve městě, ale hodně času trávím na vesnici procházkami po lese. Takže ve městě jedou malá a na chalupě a ve sněhu velká.. Mám sportovní verzi s vložnou taškou a malá se mi tam i s fusakem, vejde ještě v devíti měsících a to má 72cm a 9,5kg, připouštím, že je to nahraně. Košík je mělký, ale nákup v tašce tam dám a odvezu bez problému.
Kdybych teď volila koupila bych F4 oproti F6 je skladnější sportovní verze jde otáčet po i proti směru jízdy a když je dítko větší dá se na něj Buggy potah. Navíc i on má vyměnitelná kola.. Nedávno jsem se ptala, jestli by nešla použít kola z F6, ale nejdou jiný průměr a jiná přední osa.. Jo a rozdíl mezi F4 a S4 F4 sportovní verze jde dát po i proti směru jízdy a na S4 jde cvaknout sportovní nástavba, ale jen proti směru(boudou k voziči) jo a S4 se prodává jen s bugy potahem a možnost výměny kol není...

amadeuska
27. únor 2015

Na Facebooku jsem akorát vytvořila novou skupinu pro Gessleinové nadšence, takže kdo má tento kočárek, nestyďte se a přidejte se- můžeme se podělit o tipy, triky, zkušenosti nebo inzeráty 😉 https://www.facebook.com/groups/506371616167356/

frufrunka
25. dub 2015

@hocapinka
@lorca
@eileen
@amadeuska Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o radu... Mám taky Gesslein, spokojenost veliká, jen si nevím rady s originálním nánožníkem... Máte ho některá? Jak a kam se kotví? Já jsem ho kupovala přes internet, bez vyzkoušení a nějak mi nesedí... Je nízký (po stranách do kočárku prostě fouká) a navíc nevím, na co jsou v něm ty dvě díry po stranách? Myslela jsem, že se skrz ně strčí takové to madlo sporťáku, ale na to to taky nevychází. A má se nánožník používat s tím sporťákovým madlem, nebo se musí sudnat? Nánožník mi prostě nesedí tak ani tak... ☹ Univerzální Emitex z minulého kočáru je daleko lepší, jenže chápejte - nemůžu jezdit s hnědým vyladěným kočárem a černým nánožníkem! 😀 😀 😀 Třebas někdo bude vědět, kde je chyba a poradíte...

lorca
25. dub 2015

@frufrunka já jsem také nánožník kupovala přes net, ale ještě jsem ho nezkoušela. Ale nejsi sama, kdo s tím bojuje. Hned zítra to zkusím a myslím, že na tom budeme podobně. Ozvu se.

frufrunka
25. dub 2015

@lorca Děkuji! 🙂 A doufám, že mi napíšeš něco lepšího, než že to v podstatě nepasuje a že je to úúúplně naprd! 😀 Protože ten pocit právě teď mám.... 😀

amadeuska
25. dub 2015

@frufrunka Nepasuje a je na prd. Sousedka má Emitex a sedí daleko lépe. Co k tomu dodat..

frufrunka
25. dub 2015

@amadeuska Děkuju, přesně tohle jsem "chtěla" slyšet... 😀 Nechápu, jak mohli něco takovýho vymyslet, na stránkách gessleinu to vypadá dobře, i ostatní věci mají vychytaný, ale tak základní věc se jim nepovedla... ☹ Nadávám si, proč nemám černý kočár, pak by bylo po starostech!

hocapinka
26. dub 2015

@frufrunka Kočárek už jsem prodala, ale orig. nánožník jsem měla. Našila jsem si tam 3 poutka a krásně mi tam seděl. Používala jsem ho bez madla před dítě. Posílám foto.

frufrunka
26. dub 2015

@hocapinka Teeeda, to jsi moc hodná! Děkuji moc za isnpiraci! Joo, takhle na těch fotkách to vypadá vážně parádně, tam sedí jak ulitý! 🙂 Chce to vychytat. S dovolením se budu inspirovat. Ale podle mě by nánožník měl sednout i přes to madlo, pro děti je tam podle mě důležité. Fakt zlatý Emitex! Jenže když si panička vybrala barvu, jakou si vybrala, tak holt bude muset vzít zavděk s nepovedeným originálem.... 😀 😀 😀

lorca
26. dub 2015

@hocapinka děkuji za typ. Také to musím nějak vyladit.

lorca
26. dub 2015

@frufrunka jo, já ho objednávala ze stejného důvodu, aby to bylo sladěné 🙂 Jinak, když jsem kočárek vybírala, tak v jedné prodejně tvrdili, že jedině nánožník od Gessleinu je ten nejlepší a v druhé mi na férovku řekli, že lepší je od Emitexu 🙂

hocapinka
26. dub 2015

Holky, ještě jsem tam měla poutko ze spodu, to není na fotu. Aby to tam tak neviselo.
Nánožník jsme používali hlavně na podzim a na jaře, kdy teda nebylo potřeba madlo. Když bylo pěkně, tak jsem dala madlo a deku. S tím madlem to tam bohužel tvoří takovou bouli ☹

frufrunka
26. dub 2015

@hocapinka Jojo, já si právě říkala, že to máš i hezky zakončené u nožiček, že to tam neplandá... Holt budu muset vyndat šicí stroj a doladit to taky, protože s černým nánožníkem jezdit nemůžu... 😀 Tak ještě jednou moc děkuji za inspiraci! 🙂 PS: Dneska jsem zjistila, že nánožník jde krásně dát i pod to madlo (malý ho tam prostě chce, rád se ho drží). Vypadá to určitě líp než přes něj, když už, a hlavně pokud se dá přes to madlo, tak tam po stranách hrozně fouká...

hocapinka
27. dub 2015

@frufrunka Mám teď jiný kočárek a tam se originál nánožník taky dává pod madlo a vypadá to velmi dobře 😉

babanci
9. únor 2016

Děvčata,ode dneška màme nový Gesslein. Jsem z něj hotová,je tak krásnej. Nevím jen,kam uchytit sluneční clonu a pak se mi nelíbí ta síťka ve vložné tašce v oblasti nožiček. V létě,pokud bych chtěla mimčo přikrýt jen lehkou dekou,tak to musí zavazet,ne?Neustřihly jste to?

babanci
13. kvě 2016

Tak už vozím kočárek Gesslein F6 a musím říct, že to je jízda. Nelitujeme, byla to perfektní volba. Máme vložnou tašku namísto hluboké korby, víc se nám to líbí.