Těhotná, 1. mimi je 1,6 měs. Pořídit sourozenecký kočár?

dae
23. dub 2015

Dobrý den mam prosbu budeme mit druhe miminko a lamu si hlavu jestli mam investovat do noveho kočáru pro sourozence a nebo nějakého příslušenství (skejt, přídavného sedátka) mimi se narodi koncem srpna. Děkuji.Muzete mi napsat znacky nebo typy jste byly spokojeny

lucka_zaoralova
23. dub 2015

Ja jsem mela nejdriv sourozenecky kocar (ale nekupovala jsem novy, meli jsme uz po dvou mamkach) - obyc ABC design, a kdyz pak mala zacala vic chodit jak se vozit, poridila jsem si skejt ke kocarku. A vyuzila jsem oboje a hodne. Za sebe urcite doporucuju oboje!

lucka_zaoralova
23. dub 2015

Jo a skejtik ted prodavam... 😉

mysonek
23. dub 2015

@dae záleží kde bydlíš a jaký je starší dítě chodec. Jaký bude věkový rozdíl? Já budu mít 21 měsíců a budu mít od kamarádky skejtík. Bydlím ale na malém městě, nemáme MHD, všude je to blízko. Malé je teď 19 měsíců a v kočáře být nechce. Takže sourozenecký kočár nekupuji. Na delší výlety do přírody a na kolo máme vozík chariot pro 2 děti. Kdybych ale bydlela v Praze a musela jezdit MHD asi bych uvažovala jinak a sourozenecký kočár pořídila.

chris_n
23. dub 2015

jestli je ted malé(mu 1,5 roku, tak než se sourozenec narodí, bude jí/mu ještě víc ne? to už bych sourozenecky kočar nebrala, jen skejt třebas

paracka
23. dub 2015

@dae mam děti od sebe 15 měsíců a mam sourozenecky Kocarek vedle sebe, bazarovy a spokojenost, když chce starší sedět tak si sedne 😊

betelgeuzz
23. dub 2015

Záleží, jak od sebe děti budou, jak daleko chodíte na procházky, jak starší dítě chodí. Holky jsou o 23 měsíců,starší chodila tak nějak průměrně, ale potřebovaly jsme chodit i dál na dlouhý procházky. Do kočárku jsem nechtěla investovat, měla jsem skejtík. Zvládly jsme to s ním, i když někdy jsem si říkala, že by se kočárek hodil, když se starší vztekala, lezla ze skejtu apod. Ale časem se to utřepalo. skejt jsem měla lascal, je docela široký. ale chce to vyzkoušet, ne každý skejt sedne na každý kočár, i když je označený jako univerzální.

loupacek
23. dub 2015

Mám od sebe děti 2 roky a sourozenecký kočár jsem neměla. Holka byla celkem solidní chodec. Neměla jsem ani skejt.

mandala
23. dub 2015

Dcery jsou od sebe rok a 4 měsíce a sourozenecký jsme neměli. Starší docela chodila a když už nemohla, posadila jsem ji do kočáru k nohám té mladší. Kočár jsme měli nový a bylo mě líto ho rušit a pořizovat zase další. Dnes bych si možná ten skejt koupila, sourozenecký kočár ne. 😉

dae
autor
24. dub 2015

mezi nima bude rozdil 1rok a 11mesicu ona uz ted porad vylézá z kočárku. Ujde dost. Jen se obavam zimy jestli to zvládne 😕

ludmilad
24. dub 2015

@dae já měla děti od sebe 25 měsíců a starší byl bez kočáru už dřív, natrvalo od 23 měsíců, předtím chodil pořád vedle kočáru a nechtěl v něm být. Uvažovala jsem o skejtu, ale ani ten jsem nakonec nekoupila.
Počkala bych, až se mimčo narodí, jak to do té doby starší zvládne, skejt můžeš vždycky dokoupit.
Sourzenecký kočár bych koupila jen v případě měnšího věkového rozdílu nebo kdybyste často chodili na delší výlety. My chodili na hřiště a zpět nebo nakoupit, ždáné dlouhé trasy, co by neušel. A na jaře už jezdil na odrážedle, takže u nás to fakt nebylo potřeba.

julietta111
24. dub 2015

Pokud už bude rozdíl skoro 2 letý koupila bych jen skate. Uvidíte jak to půjde, kamarádka má přesně o dva roky, nejdřív sour. kočár neměla, ale po 2měsících si koupila bazarový. Chodí hodně pěšky a zjistila, že to bez něho nejde. Záleží, jak chodítde dlouhé vzdálenosti pěšky atd.

dae
autor
29. dub 2015

Děkuji za info holky 😉