Skúsenosti s kočíkom Phil & Teds?

gitkam
20. aug 2008

Mate prosim niekto skusenosti s kocikom Phil a teds? dakujem 🙂 😉 😨

sima.e
20. aug 2008

znama ho ma a je z neho nadsena, ma teda tandem, protoze ma deti brzy po sobe, ale pry je uzasny na ovladani a to i preto, ze tam vozi dve deti, tak si myslim ze s jednim to bude vubec parada

sima.e
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danuska24
21. aug 2008

ja tiez poznam 2 baby co ho maju a su s nim spokojne

zuzana612
8. sep 2008

Ahoj Gitka,

ja som mala tento koncik v UK a musim povedat ze je to moj vysnivany kocik. Teda pre 2 deti, pretoze cisto pre novorodenca sa mi moc nepacil. Ale ako kocik pre 2 deti za sebou je idealny. Ak budeme mat druhe babo do roka, urcite urobim vsetko preto aby sme ho kupili, aj ked je dost drahy

lamia
8. sep 2008

My máme nově PT Vibe,zatím jezdím jen s jedním dítkem a jsem maximálně spokojená,tak jsem zvědavá jak bude sloužit pro dvě děti....ale to se dozvím až za 7 týdnů 😀

keiko
8. nov 2008

Lamia, ako si spokojna ked voziš dve deti??? Neni to mensie moc skryte??? 😕

jamik
10. nov 2008

Aj my mame Phila a som do neho priam zamilovana. Je uplne dokonaly. Vozim tam oboch mladsich a pritom ten kocik vyzera, akoby tam bolo len jedno dieta. To sa mi na nom paci najviac. Nemam problem s nim cestovat v autobuse / to s beznym dvojickovym kocarom je nemozne/, v obchodoch rovnako. Ten kocar plne nalozeny vazi cca 30 kg a ja ho v pohode manevrujem jednou rukou. Nema sa tam co pokazit, lebo nema ziadne plastove spojky a ine somarinky. Je velmi lahucko zlozitelny do auta, aj velmi spratny, sama dokazem ist s dvomi malickymi detmi autom do mesta a nikomu sa nemusim prosit o pomoc. Je to PAN KOCIK. Zatial som na nom nenasla jedinu chybicku. Vrelo ho odporucam aj len pre jedno dieta od narodenia. 🙂 😀

qetinka
10. nov 2008

no ja som ho velmi chcela...ale uz nie...desing....fantasticky 🙂 ale to je asi všetko..bola som si ho omrknut na predajni a co ma zarazilo..manipulacia..nic moc...nebol dosť odpruzeny...moj terajši chicco sa ovlada ovela lepsie...na vibe sa mi moc nepaci ta strecha...podla mna nieje to dobre vyriesene...pre mimino..ved mu tam v zime musi fukat 😒 a zas pridavne sedadlo pre druhe mimi...tam sedi vzadu mladsie...nam to vychadza ze naše mimi tam pojde sediet od pol roka...akurat od jesene do jari...polrocne mimi dat do zadu na zimu...ani strecha nic... 😒 no skratka ako som ho velmi chcela uz nechcem...toť moj nazor...

keiko
12. nov 2008

My ho mame zajednany, ale dost sa toho obavam,hlavne ked budu dve deti, doteraz sme mali concord, a to je super kočík...dufam, ze nebudem lutovat,ale inu možnosť aj tak nemáme 😒

jamik
14. nov 2008

GETINKA, vobec nemusis dat 6m babo dozadu. Kludne tam moze byr Oliverko.
Vzadu v sedacke nemusi vzdy sediet len mladsie dieta. Ale dieta do 18 kg. A to ma dieta po 3-och rokoch. Hore moze byt dieta do 15 kg. My sa zatial vozime tak, ze Jakub je hore a Terezka lezi pod nim. A na jar, ked bude Terezka sedkat, necham ju vpredu v kocariku a Jakub pojde dozadu do sedacky.

Co sa tyka odpruzenia kocara, fantasticke je to, ze ked sklopim operadlo, aby dieta spalo, ten "kos" ktory tak vznikne sa pohojdava pocas chodze a je to velmi fain.

Babatku vobec nefuka, lebo dozadu sa dava podla potreby krycia folia. A okrem toho, ako u nas sedi hore Jakub, robi Terezke super teplo. Takze ja tu foliu teraz vobec nepouzivam, lebo zpredu je Kubko a ja stojim zozadu, takze ju chranim pred vetrom.

Manipulacia s kocarom je tiez uplne bezproblemova a jednoducha.

KEIKO, urcite nebudes lutovat. Ja som maximalne spokojna a kupila by som si ho znova. Ja mam SP 2. Teraz sa uz da kupit lacnejsie, ako pred rokom.
Podla mna, je ten kocar dokonale premysleny do kazdeho detailu.
Keiko a v TN v pre deti ti da nan veduci istotne zlavu. Je to jeho srdcova zalezitost.

keiko
16. nov 2008

Dakujem jamik, troska si ma ukludnila 😀 , zacina sa mi to pozdavat...uz sme boli v juzanke a jasne ze s veducim to riesime...

garzonka
18. nov 2008

Lamia, prosim te, kolik meris, protoze kdyz jsem videla P&T Vibe zive, tak se mi madlo zdalo byt dost vysoko (aspon pro mne, merim totiz 152 cm 😵
Jsi s nim spokojena?

krista
3. jan 2009

katunka82 • Včera ve 21:12
Ahojte holky, je tady nekdo kdo ma tento kocarek?
Jak jste s nim spokojeni?

Ja jsem mela tu mznost ho pouzivat v UK, kde jsem hlidala deti a vyhovoval mi, je vysoky a super kdyz mate dve deti (ja hlidala 2roky a 5 mesicu).. to jsou ale zkusenosti z mych mladsich let, kdy jsem se tim nezabyvala, ze bych si mela jednou ja sama vybirat.

Jak jste s nim spokojeni vy?

zdenallicka • snž • Včera ve 23:40
KAty, me na nej upozornil Martin a moc se nam libi... Da se v nem prepravovat i malinke mimi? Jako dejme tomu, ze mi narodi miminko, j si koupim tento kocar a za rok a pul budu mit dalsi dite.. Da se to vetsi presunout do zadni sedacky a mensi dopredu? Z obrazku mi to moc jasne neni.. Tam vzdy mesi mimi lezi vzadu.. A jak je to s tou boudickou pro to zadni mimi? Jak ho tam davam? Da se predni sedadlo preklopit dpredu, umistit mimi a vetsi dite samo naskoci? Diky za info... 😀 😀 😀

zdenallicka • snž • Včera ve 23:41
Mimochodem - v nextu ho maji o 3000,- levneji nez u nas... 😒

A kdo by nevedel, jak vypada, tak tady je odkaz:

http://www.kocarky-lvicek.cz/Kocarky/kocarky-pr...

zdenallicka • snž • Dnes v 08:56
A jeste me ted napadlo - kdyz budu mit vzadu mensi miminko a ono zacne plakat a vetsi dite vepredu treba spi, jak to mimi dostanu treba na kojeni ven, jestlize je predni sedacka odklopna??? 😕 To mji jasne neni a nikde to neni popsane... 😒

Spoleham na tebe, kamosko... 😀

katunka82 • Dnes v 09:13
Jo tak tento problem jsem Zdeni resit nemusela, pac jsem nekojla 😀
Ale asi to nebude dost dobre mozne, vytahnout ditko na kojeni... holt to starsi bude muset spat v polosede, aby jsi pak nemusela resit tento problem.
Urcite bych tento kocarek chtela, az druhe mladsi dite bude mit pres rok (i v tomto veku se muze kojit, ja vim...) 😉

zdenallicka • snž • Dnes v 09:24
No, tos mi ale stejne neodpovedela... 😒 Jak je to s tou druhou sedackou? Jak tam dam to miminko???

katunka82 • Dnes ve 12:06
Zdeni blbe... neni to jako dva samostatne kocarky... neni tam tolik mista, aby horni cast mohla bt polozena na spani a ty jsi do spodni s klidem dala miminko.. nejaka rezerva tam je, ale zadna hitparada to neni 😉

katunka82 • Dnes ve 12:08
http://www.bobbysbest.com/images/products/bb-st...
Jak jsem pochopila, tak ta horni cast neni vubec polohovaci... a my meli ten kocarek jak na 4. obrazku... coz je pro malinko vetsi dite, ne uplne mimi... ted jsem pochopila co myslis... ja myslim, ze to mimi tam das v pohode podle obrazku 2 a 3 - podle me ho tam vkladas ze zadni casti kocarku..

lusinta
8. jan 2009

mám problém,třeba mi poradíte🙂
koupila jsem si PH přes MMB a až po půl roce,když se mimi narodilo, jsme ho šli složit a prozkoumat.A nejde nám nasadit ta přední sedačka (když je mimi vzadu a batole vepředu na sedačce)Máme tam roury, na který rpostě ta sedačka nejde a žádný náhradní díl k tomu nebyl. Paní říkala,že sice nějaké náhr.díly ještě má, ale nemají vliv na zasazení sedačky,ale jen estetickou.Aby nebyly vidět v trubkách ty díry
chybí nám tam něco?nebo to nasazujeme špatně?
díkec 😉

sophie1981
18. jan 2009

lusinta, mali by ste tam mat take dve male nadstavce, ktore zalozis do ruriek, na to zalozit prednu sedacu....tie nasadky su v tvare L, ak ich nema, double kit nenasadis....

ena
19. jan 2009

LUSINTA- presne ako pise sophie1981, musis na tie rury dat najprv tie nasadky v tvare L a na to nakliknes sedacku.

my mame tiez phila a ja som s nim maximalne spokojna.. kupili sme ho, ked mal mladsi č mesiace, takze sme ho pouzivali aj s opierkou nalezato.. do original P&T fusakotasky sa nam uz maly nezmestil, pouzivali sme emitex fusak.

JAMIK- s tymi hmotnostami, co ja viem, tak je,ze sedatko to hlavne-kocikove ma nosnost 25 kg a to pridavne naklikavacie 15 kg.. a mali by sediet deti tak, ze tazsie vzdy vpredu kvoli tazisku.. nase deti maju teraz 12kg a 16 kg, ale davam starsieho dozadu a kocik sa neprevazi.. davam ho tam preto, ze vpredu mam teraz fusak, tam sedi mladsi a vzadu je starsi- on bud sedi alebo beha.. ak by som to mala naopak a z prednej sedacky by som starsieho syna vybrala, vtedy by sa uz mohol kocik mozno pri manipulacii prevrati... nastastie sa nam to nestalo, ale asi by to bolo mozne..

ked este bol mladsi babo, tak mi tam trocha vadilo, ze ked spal, tak ta zadna cast je otvorena.. je tam sice ten igelitovy kryt, ten sa mi velmi nepaci, nepouzivali sme ho.. kedze sme mali kocik od aprila/dubna, tak ked uz bolo teplejsie a svietilo slnko, tak som tu cast prekryla plienkou.
Babo tam vyzera sice ako v truhlicke 😉 , ale pokial spi, tam mu je to jedno. Ked bol hore, tak tam mal povesane hrkalky, lebo inak tam nema vobec ziadny vyhlad.. ked zacal sediet, isiel do predu a starsi dozadu.

Ale zas, to ze
je ten kocik lahky, maly, a podobne, musi byt na ukor niecoho ineho..

Kocik je super v tom, ze aj ked je pre 2 deti, tak rozmerovo je ako single kocik, dokonca je este o sirku kolesa uzsi ako trojkolka quinny speedi sx.

Lahko sa sklada. A lahko sa s nim manipuluje.. Pri tlaceni necitite, ze tam mate 2 deti..

MHD, nizkopodlazne busy su uplne v pohode, s oboma detmi v kociku, nastupuje sa najprv prednym kolesom, pri vystupovani opacne, najprv zadne 🙂)
Pri klasickom autobuse ja vzdy starsieho syna vyberiem a on nastupi sam, a s kocikom mi vzdy niekto pomoze...

Nevyhody.. dieta sediace vzadu ma nohy v tom nakupnom kosiku... takze ak je vonku clapkanica, tak potom aj tak vyzera to vnutro kosika..
Ten kosik je odst nizko, takze pri obrubnikoch treba davat pozor, ja tym dnom kosika dost casto suchnem o obrubnik..

a potom asi uz len ta otvorena zadna cast.. to ma dobre vyrieseny VIBE... neviem ,preco to nespravili aj na SP

jaj a este ta cast kde dava nohy dieta sediace vpredu, tak zalezi od toho, aku farbu potahu si vyberiete, lebo na zelenom je aj ta cast svetlo zelena , pri oranzovom oranzova, si sa lahko zaspini a neda sa to odopnut..
my mame cerveny a tam je ta cast nastastie cierna..
Toma tusim tiez VIBE lepsie, ze je tam plast tusim..
ale na druhej strane, na nete bolo, ze VIBE z predaja mali stiahnut, lebo mal vela reklamacii... ale ma par veci, ktore na SP chybaju.. tak by mohli vytvorit novy model z tych dvoch 🙂)

Ja nechavam nakliknutu druhu sedacku, aj ked mam v kociku len jendo dieta, lebo je to supe nakupny kosik 🙂) takze ked ideme do obchodu, tak tam veziem obe deti a naspat starsi cupita, ved nech sa unavi a v jeho sedatku sa odvezie cely nakup 🙂)

SP ma tusim najdlhsiu opierku chrbta.

este jedna nevyhoda.. pridavna sedacka sa da troska polohovat, teda spustit opierka nizsie, odzipsuje sa a sklopi o par cm.. ale pri vyssom dietati tam potom jeho hlave zavadzia kovova konstrukcia.. taks esa to vyuzije skor pri mensich detoch..

nasi ked su unaveni, tak tam zaspia obidvaja posediacky 🙂 vid foto 🙂 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ak chcete nejake detailnesjie kocikove fotky, tak mam nieco pofotene, tak si kludne povedzte 🙂

zdenallicka
19. jan 2009

Ja bych prosila par fotecek... 🙂 Dekuji... 😀

sophie1981
19. jan 2009

ena, aj ja mam ten cerveny a uz sa nemozem dockat, kedy sa male narodi ze na nom frcime von...ja tento kocik poznam z LOndyna, staram sa o deti v 4 rodinach a vsade mali len tento a od prvej chvile ho milujem, co ja som moc 3-kolesove nemusela.....ale je vazne super.....ja by som este dala k plusu, ze ked sa kociarik sklopy das ho v pohode do kufra a sklopeny je rozmermi mensi vacsina kociarikov, kedze ak odoberies kolieska mas s toho len taku dosku.... 🙂 🙂 ...mne sa par krat stalo, ze sa kociar vyvratil, ked mi starsia nabehla bez vedomia na zadnu sedacku, kym som malu pripravovala na von.....ale to az ked starsia mala 4 roky a vyuzivali sme to posledne mesiace...hned pochopila ze uz je starsia...ja som tiez stale starsie mala vzade a madsie v predu, koly tomu ze starsie stale vybehovalo von a dnu......co sa tyka vibe, ja som mala moznost si vybrat vibe alebo sp.....ked som sa dostala k vibe, hned ma presla radost...aj ked dizajnovo je krasny, mne uz neprisiel taky stabilny ako sp. kedze je ovela vyssi, co pri mojom vzraste urobilo dost....ale aj tak sa tesim s mojho sp.....mozem en vrelo odporucit tenko kociarik, hlavne pre rodicov, co planuju deticky hned po sebe.....

ena
19. jan 2009

lusinta- tato cast ti chyba https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
to co si spominala, ze ma este ta pani, co ti predala kocik, tak to su len take plastove dzindziky- koncovky na zakrytie dier, ak tam nemas nakliknute sedatko ani madlo..

ena
19. jan 2009

inak, skuste si najst na youtube su videa z manipulacie s kocikom, ako sa rozklada, sklada, nasadzuje madlo, sedatko a pod.. tam to sice naklikavaju az veeelmi lahko, to chce trocha cviku 🙂

ena
19. jan 2009

sophie: cerveny je asi najpraktickejsi, mne sa paci aj oranzovy a zeleny, ale tam by vyzerala ta cast na nohy,hlavne v tomto clapkanicovom obdobi ...
ale ani bezovy a tmavomodry nie je skaredy, co som videli nazivo...
a tu na konikovi som videla na jednej foto ten ruzovy maskacovy a v nom dve dievcatka, tak vyzeral tiez takto babsky obsadeny velmi pekne 🙂

zuuzuu
19. jan 2009

holky velmi seriozne rozmyslam o PT vibe, ale mam par dilem. viete mi prosim povedat ci existuje moznost nakliknut tam nejaku autosedacku? je ta zadna cast dostatocne stabilna aj pri prechode roznym terenom? (nase chodniky su hotova rally) vdaka za radu

ena
19. jan 2009

zuuzuu: vibe neviem ako .. ale na SP sa da dat autosedacka, ale to je na to opat nejaka zvlastna konstrukcia, ktoru treba dokupit.. idem pohladat,ci nemam nejaky obrazok ulozeny...
a ta zadna cast je na pevno, takze vytrasie oboch rovnako 🙂

ena
19. jan 2009

zuuzuu: nasla som obr, ale iba na Sp, teraz mi nejde neviem preco prihodit foto do albumu, tak to tam supnem neskor.

ena
19. jan 2009

zuuzuu- ta autosedacka na kociku, kuk tuto
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a dalsie 3 foto

sophie1981
19. jan 2009

inac ta zadna cast-double kit sa da pouzit aj ako sedacka doma, cize nemusis kupovat extra, tiez sa dokupia len nozicky a na tie nasadis sedadlo...a myslim ze sa to da aj na 2x polohovat, len to uz niesom ista....akurat som dosla z roboty, po ceste som stretla asi 3 vibe.....tak som sa sustredila na tu zadnu cast, ale je taktiez otvorena ako na sp......my sme este stale v Londyne, tak este stale spekulujem co na kociarik dokupit.....a vysiel nas dokonca o polovicu lacnejsie...ked som pozerala ceny na svk, tak tam si to riadne palkuju......skuste pozriet aj na angl. stranky, mozno by to aj s dodanim z UK vyslo lacnejsie....ja som dostala sp za 380 libier kociar+double kit+cocoon+fusak+raincover....vtedy bol kurz 30 sk za libru a teraz je kurz este lepsi.....tak mrknite....

ena, ja som sa velmi rozhodovala medzi cervenym a svetlo modrym maskacovym......ale kedze dufam ze bude aj dievcatko, tak som sa preorientovala na cerveny....ja ten orandzovy a zeleny moc nemusim....ale v ciernom tiez dobre vyzera....

ena
19. jan 2009

sophie1981: tak jedine ze by som si dash s vibe poplietla 🙂 ale urcite z toho malo taku sustakovu cast, po obvode je to asi stiahnute gumou alebo snurkami, ze to stiahnes az na sklopenu opierku, neviem popisat, ale ako ked mas na bunde kapucnu, co ju mozes do vnutra vetrovky zazipsovat a potom v pripade potreby rozzipsujes, das na hlavu a stiahnes snurky 🙂

my ho mame tiez za dobru cenu zo zahranicia.. s druhou sedackou stal menej aok tu samostatny bez sedacky.. a doplnky mame plastenku velku , slnecnu clonu velku, potom tu vkladaciu tasku do nakupneho kosika, tasku na zavesenie na rucku, fusakotasku pre babo a potom cestovnu tasku, do ktorej zbalis cely kocik..
fusakotasku sme ankoniec ani nepouzili, lebo maly mal uz 4 mesiace a bol na nu velky, a tu tasku na rucku som este tiez nepouzila, teraz ked tam vzadu sedi filip, takby mu to tam zavadzalo.. takze az ked to budem pouzivat ako single kocik..
viacej by som mozno vyuzila tie tasky-batohy, co sa daju pripnut po bokoch kocika.. ale nevidela som ich nazivo na kociku, ani presne neviem, ako sa to tam pripne.

inak, ta slnecna clona vyzera dost srandovne, je to taky velky sierny kus sietoviny.. ale zvonku a zdaleka to vyzera ako cierna plachta prehodena cez kocik 🙂) ale zvnutra cez nu deti paradne vidia a chrani pred UV, tak neriesim.

k tomu lehatku sa da dokupit este taka kovova cast a potom to plni funkciu lehatka.. tie kovove palicky stoja tu cez 1000 cku. polohovat sa da do dvoch poloh. mame chicco lehatko, tak to som ani neuvazovala nad tymto.

sophie1981
19. jan 2009

ja este lehatko nemam, tak uvazujem, ze by som to aj mohla kupit...kedze lehatko chcem len klasicke bez vybracii a inych sprostosti.....ja tu slnecnu clonu nemam, nejako som nad nou ani nepremyslala.... 😕 ...ale asi by aj bodla.....
k tomu vibe, asi to bude ten dash s tou prekrytou zadnou castou.....vibe je otvoreny ako aj sp....
inac ja si myslim ze je to najlepsi kociar aky svet vymyslel....no nobelovu cenu tomu co ho vymyslel... 😅 😅

ja ako nanny som v nom raz zo skolky vliekla 4 decka....vsetko vek 2-3 roky..zmestili sa vsetke....jedno v zadu, jedno v predu, jeno sedelo na tom kde sa davaju nohy, a jedno som vylozila na striesku....tak mi cseta zo skolky trvala namiesto 2 hodin 10 minut.... 😀 ...a kocia prezil bez ujmy... 😀

jamik
19. jan 2009

Babule, ja mam na predaj 6 mesiacov pouzivanu tasku pre novorodenca, tmavomodru SP. Uz nam je mala. Je v 100 perc. stave, bez jedinej skvrnky. Ozvite sa.

jamik
19. jan 2009

Sophie, mas pravdu, lepsi kocar nie je. 😵