Od kolika let se může u holčiček podporovat parádění?

helenaos
25. srp 2014

Od kolika let myslíte, že se může u holčiček tak trochu podporovat, když mají tendenci se parádit? 😀
Přemýšlím, jestli jsou neteře ještě malé na šatičky ...?

edeltraut
25. srp 2014

Spíš bych řekla, že do školních lavic je to na rodičích... na jejich úsudku a vkusu....pak už si děti řeknou, že tohle či ono nosit (ne)chtějí.... 😉. Mimochodem parádit se dá miminko už od narození 😉

konidana
25. srp 2014

Já na žádné parádění tedy nejsem, děcka byly v dupačkách a dcerka nějaké oblékání vůbec neřešila, tak do 4 let. Potom to postupně začalo a teď si tedy fakt vybírá a obléct ji do něčeho, co se jí nelíbí téměř nelze. Po rodičích to rozhodně nemá asi geny širší rodiny. Nebráním jí, ale šatičky miminu do kočáru bych rozhodně nedávala (stejně tak rifle - přijde mi to pro miminko i maminku nepohodlné).

kaculinek1
25. srp 2014

kamarádčiny holky jsou každá jiná - starší je jedno, co nosí, mladší neobleče nic než růžovou - výchovou to rozhodně není, prostě to je v krvi 🙂 Pokud má dítě tendenci se parádit, klidně bych jí v tom podpořila - ovšem je dobré si při tom samotném aktu parádění říkat si, kam je jaké oblečení dobré - jako že nakoupit můžeme jít v šatičkách ale na písek si vezmele raději legíny a pod. k parádění že patří i hygiena, čištění zoubků, mytí rukou atd. Nevidím důvod proč by o sebe nemohlo dbát už malé dítě (tím myslím cca 2,5 roku dřív je jim to asi fuk 😀) ale nic nepřehánět aby z ní nevyrostla přecitlivělá nanynka 😎

chroustinka
25. srp 2014

@helenaos nase mala si od roku vybira saty 🙂 dava jim prednost pred jinym oblecenim, takze od malinka za me saticky jooo 🙂 bezne chodi v satech i na pisek a na hriste.
mmch po me to urcite nema.

romca05
25. srp 2014

Moje dcera nosí šatičky už od novorozence 🙂 První dítě je kluk, takže mám po něm spoustu bodýček, tepláků, mikin, ... Dceři tak kupuju už jen šatičky 🙂 Naše malá ale asi bude parádnice, vždycky když jí šaty obléknu, úplně jinak chodí, nakrucuje se, usmívá se, chodí se dívat do zrcadla, předvádí se před ostatními 😀 Fakt už takto malinká (bude mít 15 měsíců, ale toto dělá už dlouho). Takže za mě žádná holčička není na šatičky malá 😉

lv
25. srp 2014

malá si vybírá oblečení cca od 20m..taky se nakrucuje před zrcadlem, některý trička má raději, šatečky chce..říká jak jí to "šuší", to samé s česáním vlásků..i nehtíky jí na přání sem tam nalakuju, ruce i nohy..asi že to vidí u starší, ale ta s tím taky začala kolem 2roku..
/pozn. já si nehty nelakuju, mám 2laky jen pro ně. šaty a sukně nenosím, necítím se v tom dobře..takže po mě to nemaj 😎 ..jen se denně líčím/

abalajda
25. srp 2014

Naše tříletá slečna je vybirava pouze v botách,šaty kategoricky odmítá a nehty? Lakuju jen bezbarvým lakev,stejně jako ty svoje... V poslední době ale ulitava na prasatku Peppine,ta musí být i kalhotkach.... Co se šatů týče,ja je nenosim nikdy a nikam,takže ji v tomhle docela chápu...

jarunkaxyz1
25. srp 2014

Já bych parádění určitě zdravě podpořila, ale spíš co se týče do citu pro kombinace oblečení, barev atd.....osobně úplně nenávidím, když vidím 5ti leté holčičky s rudými nehty na rukou či nohou.....i kdyby to bylo na prázdniny (když už pocit vyjímečnosti, tak bezbarvý nebo slabě růžový), ale bohužel těch křiklavých barev na nehtíkách je víc než dost

sebka4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simonceli
9. zář 2014

Mám ráda svoje děti hezky oblečené, samozřejmě do lesa, do školky dávám věci na zničení, ale jinak je hezky oblékám a parádím.

suzanna123
9. zář 2014

Já na tom nevidím nic špatného. Jednak malou fintím odmalička, jednak ona si teď taky říká, co chce a co ne. A taky se nakrucuje před zrcadlem a chce se malovat a česat. Tak jí dám štětec, ona se "namaluje" a je spokojená 🙂 Přijde mi naprosto v pořádku, že ji to zajímá - vždyť je to holčička 🙂

tarra27
9. zář 2014

za mě parádit, at mají vkus...

máme dvě holky dva a tři roky a už ted přibehnou se štetcem a chtejí se pudrovat, pusu leskem...jako řasenku (tu deláme jako) a oblečení milujou šaty už ted....a já je nechávám...čím víc se zakazuje, tím horší podle mě...myšleno v budoucnu....takže at se namalují ted, dokonce me napadá, že když nekde jdeme, tak chtejí i dát parfem...

jarunkaxyz1
9. zář 2014

Nic se nemá přehánět , ale myslím, že střídmá podpora parádění od malička je stokrát lepší než když pak vyroste ženská bez vkusu nebo holka, kterou z oblasti parádění a líčení nic nezajímá 😒

lu777
9. zář 2014

tak parádit se dá od narození...

jinak si myslím, že je hezké, když jsou holčičky upravené a mají nějaké holčičí oblečení... ale přiznám se, že tco je moc to je příliš, když občas vidím holčičky v růžové od hlavy k patě nebo když jdou na hřiště a mají komplet bílé oblečení nebo zlaté boty, tak nechápu jak si v tom mají hrát, aby to nezničily 😕 😅

jinak já to doma neřeším nijak zvlášť, ponechávám na dcerce, jen sem tam vysvětím co se k sobě asi hodí nebo co se hodí na kterou příležitost 🙂 ...
do 3 let chtěla být jako brácha 😀 teď ji začaly zajímat korálky, náramky.... šaty si obleče jen když musí (narozeniny, Vánoce apod.), ale moc ji baví třeba kabát s jakože kožeš. límcem nebo se začíná koukat po kabelkách.... doufám, že z ní bude hezká holka, ale že to bude v nějakých rozumných mezích, aby se nejen fintila, ale aby taky využila to, že je šikovná na sport, sociálně velmi zdatná, dobře kreslí atd....
takže za mě: ano, pokud to dítě s paráděním nepřehání a je to přirozené, tak bych to podporovala... to samé u nás dospělých, upravená žena je hezká, ale nesmí se to přehánět, když jsou pak odbarvené vlasy, solárko až do oranžova a podpatky i na písek, tak je to někdy až legrační 😉

jarunkaxyz1
9. zář 2014

Teď mě napadla jedna perlička, vsuvka pro legraci - tuhle jsem potřebovala něco v jednom modním řetězci a zaskočila tak s malou dcerkou - skončilo to tak, že já asi po 10ti minutách otrávená ze zkoušení, spocená až "na zadku" a milá zlatá si s úsměvem zkoušela kožíšky a promenádovala se od zrcadla k zrcadlu 🙂 Z obchodu jsem jí musela doslova tahat:o))

ija1
9. zář 2014

moje 4 leta dcera si obleceni vybere, ja ji to doupravim podle pocasi a v pohode, jo rika co chce nosit, ale nikdy jako nad necim neofrnuje,.......
preferuje ruzovou, cervenou, zlutou, fialovou a do tech barev ladime hadriky......
popravde nemam problem ji dat saticky na pisek, prijdou mi lepsi nez tricka, pac ji nekoukaji zada....a nemusim ji neustale zakasavat........a co chodi do skolky, tak nosi pravidelne saticky k leginam a v zime k puncocham........ takze saticky tvori vetsinu satniku z ryze praktickych duvodu.........
druhe ditko je taky holcicka a popravde saticky uz ma od vel. 62 taky, klidne i do kocaru, vzdusne bavlnene materialy, mala je frajerka, a zase rikam si proc ne, drobne paradeni neuskodi a to mimco z toho stejne nema rozum, a tim ze mame hromady obleceni po starsi, muzu si dovolit te mladsi koupit neco "smrncovniho" protoze jinak zakladni hadrovou vybavu ma..........

ija1
9. zář 2014

@jarunkaxyz1 jak u nas, akorat ja to nakupuju na netu, protoze ona by si byla schopna zkouset vsechno 🙂))

rampepurd
20. bře 2016

Mám dvě holky už od maka je oblikam spíše do klucicich barev.Na růžovou jsem nikdy nebyla. Starší má přes tru roky a preferuje šaty....hraje si na kralovnu 🙂malíoú oblekam spíše pohodlné cancat se bude až bude větší jako její sestra k třetím narozeninám dostala od babičky parfém no byla v sedmém neby...

olusenka
21. bře 2016

já třeba vůbec netuším, KAM bych měla dceru parádit. Koupila jsem jí asi dvoje nové šaty (jinak nakupuju na bazaru použité oblečení), ale byly to spíš vyhozené peníze, pač ty šaty měla asi 2x. Buď je doma, nebo na písku, nebo o víkendu někde na výletě, u babičky na chalupě, na zahradě apod., kde je spíš jako čuně, těch příležitostí kam, je fakt strašně malinko.
Ale určitě souhlasím s tím, pokud se to holčičce líbí, proč ne, jen to nepřehánět, hlídat tu mez a (ne)důležitost toho.