Genitální bradavice aneb HPV v těhotenství

korinka8
29. srp 2015

Ahoj holky,
Je mi to dost trapne ale tohle tema uz tu parkrat bylo a doufam ze mi nekdo poradi jsem 24tt a na pipine se mi obevily dva pupinky jeden vetsi spis delsi vypada jako vacek ... Jedine co se mi podarilo dohledat ze to muze byt virus HPV ... Na zacatku tehotenstvi me pred tim jedna slecna varovala a rikala ze mam jit na potrat ... Byla to ex meho tehdejsiho partnera tvrdila ze je nakazenej a ze to od nej chytla ... V tu dobu jsem ji neverila ale po 5 mesicich pomalu zacinam verit :(
Mam docela strach ! A vztek ... !
Od dotycneho od ktereho to mam mit ma jinou partnerku !
V utery jdu ke gynekologovi na kontrolu tak se zeptam ... Ale nedalo mi to a zajimaji me vase zkusenosti ...
To ze sem blba sem psat nemusite to ja vim ....
Diky

akankeo
29. srp 2015

HPV ma hoooodne velke procento populace, da se to chytit leckde, nejenom pohlavnim stykem, ale i na blbem verejnem zachodku atd., takze tomu se nemusis vyhnout i kdybys byla svata... Na miminko se muze prenest i placentou, takze i deti rozene cisarem to muzou mit. Ja to mela od prvniho partnera co mel prede mnou jednu partnerku. Je to virus, takze ti stejne zustane v krvi, spis jde o tvoji imunitu, kdyz budes mit dobrou, tak se ti bradavicky a podobne vyhnou, kdyz budes mit slabsi, tak si to na tobe smlsne. Hlavne at ti hlidaj cipek, kdyz mas deti, je treba opravdu chodit na gyndu pravidelne a volat si na vysledky, nekdy se chodi i co 3 mesice, aby se ti to nerozvinulo v rakovinu, kdyz uz je cytologie spatna, resi se to konizaci. Jinak to jsou proste bradavice, vec neprijemna, ale zit se s tim da. U me to nijak neresili, ale ja bradavicky nemela, jen nalez na tom cipku, coz je ale ta stejna infekce, ktery po druhem porodu zcela zmizel aneb telo ma po porodu velke samolecici schopnosti. Zkonzultuj to s lekarem, treba ti daj nejakou masticku, myslim, ze ti to ted pod anestezii vyndavat stejne nebudou. Drzim palce, at si zdrava a mas zdrave miminko

brendamonique
29. srp 2015

Genitální bradavice způsobuje HPV virus, který má dle naší kožní lékařky v sobě tak 10% populace aniž by o ní vědělo. Někomu to neublíží a někomu to způsobuje problémy. Můj 11 letý syn je chytl - zřejmě díky přenosu z vody (bazénu) či což si spíše myslíme díky společnému půjčování ručníku. Nejprve mě "kožařka" vyděsila, že jde o pohlavně přenosnou chorobu - což je fakt, ale existují i způsoby (jež jsem popsala) jak je možné, že je mohou chytit i děti - což se tě netýká ... ale mimo jiné - zajdi si k dr. není to nebezpečné - spíš nepříjemné a hlavně kosmetická nepříjemnost, jako i obyčejné bradavice. Nám je dr. na kožním odstraňovala dusíkem a můj syn byl celou dobu úplně v pohodě - dokonce se smál, že ho to prý lechtá. Paní dr. byla opatrná. Nezabralo to na poprvé - proto nám stejný postup opakovali 2x a zabralo + ještě nám doporučila zakoupit si v lekárně +- asi za 500,- léky, který by vzniku těchto bradavic apd. obtíží s HPV virem spojené měli přecházet. Určitě si tedy zajdi k obvoďačce a ta tě nejspíše pošle na kožní, kde tě toho zbaví ... a nemeškej ... protože jsou to potvůrky, které se dokáží rychle množit a pak to nehezky vypadá - přeji úspěšnou léčbu 🙂 ... jinak ano většinou se to "předává" pohlavním stykem a paní dr. nám řekla, že se s tímto problémem na kožním setkává poměrně často, ale spíše u mužů ve středním věku 🙂

brendamonique
29. srp 2015

... a blbá určitě nejsi ! To je stejné jako bys dala pusu někomu, kdo má rýmu, tys o tom nevěděla a prostě to chytla 🙂 užívej si těhotenství a přeji zdravíčko 🙂

korinka8
autor
29. srp 2015

Dekuju holky ... Vsude sem cetla jak je to pro mimco nebezpecne a ze se musi rodit cisarem ze pri normalnim porodu by to mohlo mimco chytit a ze se pry muze i udusit ! Tak sem trochu v soku

korinka8
autor
29. srp 2015

A mam teda jit na kozni a ne na gyndu?

nonnni
29. srp 2015

@korinka8 ano, v pripade, ze bys nela zrovna vysev, tak te nenechaji rodit vaginalne. Pokud vysev mit nebudes, tak rodit muzes, ale nekdo argumentuje tim, ze vysev muze byt rapidni zalezitost a otazka hodiny a muze to spustit i porod samotny, takze radeji bych to zkonzultovala s nekolika odborniky.

nonnni
29. srp 2015

@korinka8 na gyndu.

brendamonique
29. srp 2015

@korinka8 ... při porodu by se mohlo miminko infikovat ... ale do porodu koukám, máš ještě nějaký čas, tak se to nejspíš zvládne vyléčit. My šli na dětské k pediatrovi, takže by stačil tvůj obvoďák nebo tedy i gyndař - beztak si myslím, že tě pošlou na kožní i z gyndy. 🙂

evcabil
30. srp 2015

@korinka8 ahoj, já mám HPV a měla jsem už jít na konizaci a když mi dělali předoperační kontrolu, zjistili, že jsem těho. Teď jsem 27.tt a když jsem se ptala své gynekoložky (dokonce 2x), jestli kvůli tomu teda budu mít císaře, říkala, že NE, že normálně - přitom jsem na netu taky četla, že se musí císařem. Tak mám teď strach, ptž vím, že budu rodit normálně, tak aby to malé nějak nechytlo ☹

evcabil
30. srp 2015

Kor když HPV je svinstvo, máš to v těle prakticky pořád, jen se to objevuje zrovna podle síly tvé imunity, dr. říkala takový "nevyléčitelný problém". Dá se to řešit až když to dojde do hodně špatného stadia, tzn. těsně před rakovinou=konizace, to mám teď já. A když jsem to před dvěma lety chytla, hned jsem to chtěla léčit, aby to do tohodle stádia nikdy nedošlo no a dr. říkala, že to léčit nejde-buď se toho tělo zbaví samo nebo se to naopak zhorší. A jelikož jsem těho, tak jsem na tu konizaci jít nemohla a mohu jít až po šestinedělí.Tudíž se to za těch 11 měsíců mohlo ještě zhoršit. Takže ti to vůbec nepřeji a držím palce, aby se o HPV nejednalo, nebo aspoň aby se s tím tvá imunita sama vyrovnala.

mrazulkav
30. srp 2015

Mám taky HPV, ale bez kožních projevů. V září 2012 jsem byla už na konizaci a hned poté jsem otěhotněla (s povolením od lékařky). Celou dobu až do teď mě stále hlídají, chodím každý čtvrtrok na stěry a zatím vše dobré. Máme zdravou holčičku a teď čekám druhé mimčo.
Gynekoložka o tom samozřejmě ví, před porodem jsem také konizaci uváděla do anamnézy a nikdy nikdo nic neříkal... Internet taky není vševědoucí a občas kecá. Nespoléhala bych na něj jako na 100% pravdu.
Nenech se vystresovat a poraď se s lékařem 😉

mrazulkav
30. srp 2015

@evcabil Mě doktorka říkala, že v těhotenství se HPV často "zlepšuje", protože zapracují hormony. Ale samozřejmě to může být u každého jiné... U mně se to potvrdilo, během těhotenství jsem měla cytologie velmi dobré.

bartovka83
31. srp 2015

Pokud by se potvrdilo, ze se jedna o gen. bradavice, pravdepodbne budes muset na sekci. Pry je to pro miminko nebezpecne. Ja jsem ji pri prvnim tehu mela take, rodila jsem sekci kvuli spatne poloze miminka, takze tento problem byl vyresen. Za nejaky cas po porodu bradavice zmizela sama. Co se tyka HPV, tak kvuli tomu jsem byla nekolik let hlidana, hodnoty byli stale hranicni a po druhem porodu, je vse uz v poradku, takze neco pravdy asi bude na tom, ze tehu pomaha. Presto i nadale musim chodit na kontroly, ale uz jen jednou za rok.

akankeo
31. srp 2015

@evcabil HPV se prenasi i placentou, i kdyz budes rodit cisarem, tak to miminko muze mit, je to obdobne jako s bradavicema, kdyz se to hlida, neni to problem, kdyz je lepsi imunita, nejsou kocni problemy, kdyz je oslabena, vylezou bradavicky - ty sem teda nezazila. Ja byla sledovana dobrych 10 let, kdyz to znova pocitam, taky sem mela jit na konizaci kdyz sem otehotnela a mala me z toho nejak vylecila, takze po porodu nejenze nebyla treba ale nalez byl dokonce negativni. Mam deti sekci z jinych duvodu, mala a velka, KP a tenka jizva a tak, kazdopadne obe dve ode me muzou mit HPV a ma ho znacna cast populace, uvadi se sice 10%, ale to jsou ti, o kterych se vi...

elu
31. srp 2015

@korinka8 nemusíš se bát, těhotenství to nemusí nikterak ohrozit, jen bxch uvedla na pravou míru, co tu holky píší, hpv virus je možné dostat opravdu pouze z matky na plod nebo sexuálně...ručníky a koupaliště jsou teoreticky připustěny, nicméně v praxi zcela vyloučeny..bohužel

korinka8
autor
1. zář 2015

Holky diky ... Dr. Rikal neco v tom smyslu ze to nebudem resit pokud se to nezversuje a. Nemnozi ... Tak ja. Mu budu verit ;)

petrastudio
15. zář 2015

ahoj holky...i já gen. bradavice měla, stopro z nechr. pohlavního styku, mě z toho vznikly "pouze" bradavičky..kamarádce (stejný sex.parner) bohužel napaden děložní čípek.byla na operaci, naštěstí vše ok, má už i děti..byla jsem na odsrtanění, jelikož výskyt byl opravdu velký, málem jsem se propadla hambou..je to již deset let, nyní jsem po druhé těhu (29tt) a zda se mi, že se mi malinký útvar dole vytvořil, mám z toho strach a vůbec jsem netušila, že mě má někdo sledovat. gynekolog o tom nemluví, jdu tam ve čtvrtek, tak jsem zvědavá..každopádně první těhu ukončeno sekcí pro KP..

simonadobesova
17. říj 2016

Ahoj.. Mám tento problém také, proto bych se chtěla něco zeptat. Můj manžel bradavice nemá a já ano. Já jsem mu nezahla a myslím si, že můj manžel se bojí tolik těchto pohlavních nemocí a vztah máme velmi pěkný..proto si myslím, že by mě nepodvedl.. Jde i tedy o to, že na internetu píšou, že se dá nakazit pouze pohlavním stykem a to že se dá nakazit v bazénu apod. že je lež..
Je možné mít vir v krvi třeba 10 let a teď když sem měla špatnou imunitu tak se to objevilo??
Pokud někdo odpoví.. moc děkuji

simonadobesova
17. říj 2016

@brendamonique Ahoj.. Mám tento problém také, proto bych se chtěla něco zeptat. Můj manžel bradavice nemá a já ano. Já jsem mu nezahla a myslím si, že můj manžel se bojí tolik těchto pohlavních nemocí a vztah máme velmi pěkný..proto si myslím, že by mě nepodvedl.. Jde i tedy o to, že na internetu píšou, že se dá nakazit pouze pohlavním stykem a to že se dá nakazit v bazénu apod. že je lež..
Je možné mít vir v krvi třeba 10 let a teď když sem měla špatnou imunitu tak se to objevilo??
Pokud někdo odpoví.. moc děkuji

brendamonique
17. říj 2016

@simonadobesova Ahoj, samozřejmě, že nejrozšířeněji se to dá chytit pohlavním přenosem a to ti řeknou i na kožním či u obvoďáka. Ale až potom, co kožní zjistila, že můj tehdy 11 letý syn doopravdy sexuálně nežije, protože tehdy ještě ani netušil na co krom čůrání to má ( jak se říká) :D my přiznala fakt, že vlastně nositelem genitálních bradavic jak se všude dočteš je HPV virus - vysvětlila mi, že někdo z nás má tento virus v sobě a že jemu se to přímo projevit nemusí, takže se to dá chytit i po použití stejného ručníku. U žen se HPV virus projevuje především nejznámější rakovinou děložního čípku a u mužů právě těmi bradavicemi. To sama mi řekla kožní, tak nevím - ale je fakt, už jen když se zamyslíš, že můj 11 letý syn, který v té době ještě ani neprodělal pubertální tělesné změny a neměl zájem (což nemá ještě ani teď) o holky, tak kde by k tomu přišel ? My na to koukali jako bl*ci, nevěděli jsme o co jde. Nevím, třebas je možné, že tvůj přítel/manžel tě "nakazil" už jen tím, že spolu zřejmě nejste od vašeho úplně prvního sexuálního styku - od té doby co jste začali sex. žít ? Takže se mohl teď to ber jako konspiraci - nakazit od nějaké slečny, když mu bylo třebas 16 let a tobě to mohl předat v den, kdy jste na to šli prvně. Víš co tím myslím, určitě. Nebo tak to stejné to může být i u tebe. Nemuselo to být nutně v průběhu manželství a když se ti snížila imunita jak uvádíš, tak ti prostě mršky vylezly na povrch. Imunita s tím má také co dočinění. Snad jsem tě trochu uklidnila ?

brendamonique
17. říj 2016

Šmárjá, omlouvám se za chyby, to je hnus to moje rychlo-psaní :D

sukynecka01
17. říj 2016

Ja byla na vypalovani bradavic z cipku pred 3 lety od te doby mam porad odchylku na steru.... mela jsem jit na konizaci cipku ale otehotnela swm za 6-7tr rodim tak po sestinedeli jdu na konizaci...mam uz treti pred adprovy stupen. Muj pritel to mel taky pak zase rok a
Nic zase sem tam se mu udela bradavice me uz ne ale ceka me konizace

brendamonique
17. říj 2016

@sukynecka01 No teda, to si doma užíváte :( Snad už to dá pokoj ? Synovi se vrátily jednou, ale od té doby už má pokoj, tak snad na dobro. Ještě nám doporučovala koupi nějakých léků, které ale pojišťovna nehradí - ovšem na název si už nevzpomenu - stojí 1x asi kolem 500,- a musí se koupit min. 2 balení - údajně. Že to prý vyloženě posiluje imunitu, aby se potvory nevrátily. Tak pohodový porod a zdravíčko 🙂

simonadobesova
21. říj 2016

@brendamonique Děkuji Vám za odpověď. Právě, že se člověk nedočte nic rozumného na internetu. Doktorka si myslí, že deset let je dost velká doba a myslí si, že nepravděpodobné. Pak ale když se nakazí děti tak na to koukají a říkají si kde to mohlo chytit když vlastně se to šíří jen pohlavním stykem. Nakonec najdou něco kde mohlo ale mě doktorka utvrdila, že jen stykem. Sem z toho fakt jelen. Hlavně ta mast mi vůbec nezabírá.

brendamonique
21. říj 2016

@simonadobesova no právě, já mohu na 1000% odpřísahnout, že můj 11 náctiletý syn to opravdu pohl. stykem dostat nemohl - v té době by nedal holce ani pusu a především se nedostal z domu krom do školy. Jen mě užírá myšlenky, že to tedy musíme mít v sobě nejspíše někdo z nás, po kom se mohl utřít do ručníku nebo si vlézt po někom do vany.
Těžko říct, nikdo žádné obtíže nemáme - ani bradavice a já chodím pravidelně na gyn. prohlídky. Synovi zabralo až na podruhé vypalování, od té doby má pokoj a co k tomu musím dodat je, že když mu to dusíkem na kožním dr. vypalovala, tak se smál, že ho to lechtá 🙂 díky Bohu z toho tedy nemá žádné trauma. Letos je mu 14 let, pubertální tělesné změny se na něm během minulého roku už vyřádily 🙂 a stále děvče nemáme a bradavice také ne 🙂 a doufejme, že už NIKDY mít nebudeme 🙂

luthiii
21. říj 2016

Já vím o tom, že mám HPV od té doby, co chodím na gyndu. A to jsem měla a pořád mám stálého přítele a ani jeden z nás předtím nikoho neměl, takže ta "nutnost", že to člověk musí nutně chytit od někoho taky beru s rezervou...
Nikdy jsem tedy žádné problémy neměla, jen chodím častěji na preventivky na kontrolu čípku.

toscannii
21. říj 2016

Tak za mně to vůbec nemusí byt genitální bradavice. Mne se to občas stane a mam podezření, ze je to zarostlým chloupkem. Žádnou HPV nakazu nemam a objeví se mi to občas taky. Hlavu vzhůru a na gynde to rozlousknou, o co se to vlastně jedna😉

simonadobesova
22. říj 2016

Všem moc děkuji, jste úžasné.

nikyzub
30. lis 2016

Ahoj koukám, že nejsem jediná kdo si tím prošel a tak bych chtěla taky trošku povzbudit. Mám vnější genitální bradavice už asi rok furt stejné(nerozrůstají se,nezvětšují se) bohužel podle mé obvodní co mi řekla před rokem to řešit nemám, že si s tim tělo poradí samo a nyní jsem těhu 24tt a dozvěděla jsem se, co to je za hnusný vir ☹ gynekolog s tím nic dělat nechce teď, že až po porodu. Všechny stěry a testy mám v pořádku. Je tedy možné miminko ohrozit když mám jen vnější bradavice? Popřípadě asi není typ jak se jich do porodu zbavit? Děkuju moc všem!!!

jitulka1989
8. led 2017

Ahijky,jsem ve 22tt a po druhe po odstraneni se mi objevili bradavice genitalni,odstraneni dusikem a sklapelem nezabira,muj gun to resi hned,nechce to nechavat az po porodu,jen me stve co qrdni chodit do sebe zaziva rezat,neni to fakt prijemny..mam asi 3 bradavice..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru