Listerióza a těhotenství. Jaké jsou příznaky?

13. dub 2013  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lara1znk
Registrovala se 24. října 2005 na modrykonik.cz. Přidala 5488 příspěvků a 3 alba.
 mam to odkonzultovane s mojou porodnou asistentkou aj v knihe sa uvadza mozarella medzi syrmi ktore sa mozu
14. led 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rafaela23
Registrovala se 14. ledna 2007 na modrykonik.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Český Krumlov.
 Listerióza je sice zákeřná, ale jen hodně zmedializovaná nemoc: vzniká v půdě, takže veškerá zelenina, maso atd. může být tímto virem nakaženo. Stačí si špatně umýt ovoce či salát a je to tam!!! Dokonce je možné ji chytit vzduchem od zvířat. To už mi přijde dosti extrémní a podle statistik je potratů způsobených listerií k počtu těhotenství tak jeden z tisíce, mnohem více je rizikem potrat spontální ten je poměrem asi 250 z tisíce. Každopádně není na škodu se vyhnout lahůdkám a jejich výrobkům, jíst vesměs tepelně opracované potraviny a hlavně dodržovat přísnější hygienické návyky (kvalitně omývat zeleninu, ovoce, nádobí a věci s nimiž potraviny připravujeme). Takže žádný strach, zbytečně se stresovat nemá smysl, onemocnění beztak nemůžete nijak zvlášť zabránit. Četla jsem článek o ženě, která sic vše dodržovala, tak ve čtvrtém měsíci následkem listerie přestalo jejímu děťátku bít srdíčko a ona potratila. Můžete pouze snížit riziko.
14. led 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
elly
1
Registrovala se 4. prosince 2006 na modrykonik.cz. Přidala 1220 příspěvků a 3 alba.
 POZOR POZOR dnes zjisteno!!!!!

Praha - Po sýrech, lahůdkových salátech a paštikách se nebezpečná bakterie listerie v ČR objevila u dalšího druhu potravin, a to v uzených lososech. Výskyt prokázaly mikrobiologické rozbory Státního veterinárního ústavu v Praze. Oba výrobky, irský uzený losos Ocean Queen z Německa i norský uzený losos Almar z Polska, již byly staženy z trhu. Bakterie obsahoval vzorek zakoupený koncem ledna v prodejně Makra. Množství bakterií mnohonásobně překračovalo přípustný limit. Podle Mfd šlo o dávku, která by mohla ohrozit těhotné ženy a lidi s oslabenou imunitou. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy proto v obchodní řetězci odebrali další vzorky, v nichž nález rovněž potvrdili.
9. únor 2007 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitulech
Registrovala se 1. února 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 29 příspěvků a 1 album. Region Cheb.
 To je fakt katastrofa, zrovna jsem to ráno zaslechla. A zrovna jsem si včera jednoho uzenýho lososa koupila a ještě sleďové filety ve smetanové omáčce. Tak nevim, jestli to nemam vyhodit emoticon nejdřív jsem si myslela, že je to fakt nafouknutá bublina, ale teď když jsem těhule to nějak více sleduji a připadá mi, že nebezpečí číhá doslova v každém regále. Ach jo emoticon
9. únor 2007 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
papaya
2
Registrovala se 17. května 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 1158 příspěvků a 1 album.
 holky ja toneresila az do vcerejska,kdy jsem zjistila,ze jsem mela kousek syra ktery byl oznacen v tv za zavadny emoticon mela jsem kousicek a vyjimecne.ted muzu jen doufat,ze to bude ok.nic se nema prehanet,je to mozna hysterie,ale za ty nervy to nestoji.jestli se neco stane,nikdy si to nodpustim.tak se opatrujte,at tohle nemusite vubec resit emoticon
9. únor 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kyri
4
Registrovala se 15. ledna 2007 na modrykonik.cz. Přidala 2309 příspěvků a 1 album.
  • meluzínek5 let
  • kalupinka7 let
  • 15. října 2014 čekáme miminko, pohlaví neznáme a necháme se překvapit (29. týden těhotenství)
 papaya - myslím, že se dají dělat nějaké krevní testy, pokud bys chtěla zjistit, jestli máš v krvi tu bakterii - a pak se to dá docela dobře vyhubit antibiotikama (čímž se odstraní riziko přenosu na mimi)

elly - kdes našla ten článek? lososa teda moc nejim, měla jsem ho naposledy někdy minulý rok v září...
9. únor 2007 v 11:37  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2014 (29. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pollyanna (32 r.)
Registrovala se 17. března 2005 na modrykonik.cz. Přidala 205 příspěvků. Má 4 přátele. Region Senica.
  • Snažíme se otěhotnět
 najvacsim zdrojom listerii su vraj sklady obchodnych retacov a mysi v nich... emoticon a specialne si treba davat pozor na napoje v plechovkacha pred pitim ich umyt...
9. únor 2007 v 11:38  •  snaží se  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
len
17
Registrovala se 29. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 23780 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha - západ.
 Kyri, ten článek vyšel dneska v MF Dnes hned na titulní straně emoticon
Jo a jinak tam psali, že ty listérie tam byly už od výrobce, že se v žádném případě nemohly dovnitř dostat při přepravě nebo chybou skladování...
9. únor 2007 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
papaya
2
Registrovala se 17. května 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 1158 příspěvků a 1 album.
 kyri uz jsem to zjistovala,testy se delaji 2x po 14ti dnech,ale zjisti jen jestli mas bakterii v sobe a ne ze propukne nemoc,pak se dela taky rozbor stolice.ja jedla jinou serii nez ta co byla spatna.je pry mala pravdepodobnost,ze by byly zavadne vsechny syry co vyrobili.uz jsem klidnejsi a radsi nemyslim na nejhorsi ,mimcu stres nesvedci.jen jsem chtela varovat ostatni,protoze to muze byt pekny prusvih
9. únor 2007 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bielanevesta
17
Registrovala se 30. dubna 2006 na modrykonik.cz. Přidala 5156 příspěvků a 2 alba. Má 31 přátel. Region Nymburk.
 Holky a keď zvyknem na chleba si ráno dávať šunkovú salámu a občas si kúpim tuniaka v konzerve Rio mare... myslíte že tam riziko je?? Žeby som to mala prestať jesť?? emoticon
9. únor 2007 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kyri
4
Registrovala se 15. ledna 2007 na modrykonik.cz. Přidala 2309 příspěvků a 1 album.
  • meluzínek5 let
  • kalupinka7 let
  • 15. října 2014 čekáme miminko, pohlaví neznáme a necháme se překvapit (29. týden těhotenství)
 v tom tuňákovi snad ne..? ten se do té konzervy dává zavařený, teda doufám...
9. únor 2007 v 11:55  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2014 (29. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
len
17
Registrovala se 29. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 23780 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha - západ.
 Aničko, klid, to by snad mělo být OK emoticon Kdyžtak si kup tu dnešní MF (jen tak pro zajímavost - když si připlatíš 38 Kč, je v ní DVD Kolja emoticon ), tam se toho opravdu píše spousta - kde se všude vyskytuje, jak se jí bránit, jak upravovat potraviny, abyses jí vyhnula... Fakt docela zajímavé čtení emoticon
9. únor 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dorotka
Registrovala se 14. září 2005 na modrykonik.cz. Přidala 3153 příspěvků. Má 14 přátel. Region Bratislava.
 No kocky akurat vcera bolo v spravach ze uz to mame aj na slovensku dostalo sa to sem od ceskeho vyrobcu syra niva a doviezol to sem liddl takze si fakt asi treba dat bacha so salatmi a plesnivymi syrmi
9. únor 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bielanevesta
17
Registrovala se 30. dubna 2006 na modrykonik.cz. Přidala 5156 příspěvků a 2 alba. Má 31 přátel. Region Nymburk.
 Leni, díky. Nesmiem na to zabudnúť a určite ju kúpim emoticon
9. únor 2007 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
len
17
fotoportrét
fotoportrét
papaya
2
 Anicko nestras,ja jim taky obcas salam nebo rybicky... emoticon ale na zrajici syry a lahudky si urcite necham zajit chut emoticon
9. únor 2007 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bielanevesta
17
 Uf, tak som sa cez tie články prelúskala. Celkom síla. Ale keď budem všetko dodržovať snáď nás s prckom nič neohrozí
9. únor 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bielanevesta
17
 Leni si poklad emoticon emoticon
9. únor 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marinka
459
Registrovala se 22. června 2005 na modrykonik.cz. Přidala 7094 příspěvků, 10 alb a 1 článek. Má 125 přátel. Vsetín, Region Vsetín.
 Těhulky, a chystáte normálně maso? Já přijdu do styku se syrovým masem, které chystám manželovi, ale dnes mi sestra říkala, že je možné nakazit se lysteriozou i takto.. co myslíte?
12. únor 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
len
17
 Marinko - ve zvláštních případech, pokud se u toho třeba řízneš, nějaké malé riziko tam možná bude... Daleko častější je ale, dle mého, nakažení tím způsobem, že se na stejném prkénku/ stejným nožem/ špatně umytýma rukama... zpracovává nejdřív syrové maso a potom něco, co neprojde dostatečnou úpravou (např. zelenina).
12. únor 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
marinka
459
Registrovala se 22. června 2005 na modrykonik.cz. Přidala 7094 příspěvků, 10 alb a 1 článek. Má 125 přátel. Vsetín, Region Vsetín.
 Len, děkuju. Na tohle jsem si dávala pozor, abych nůž a prkýnko nepoužila na nic jiného a hned jsem ho umývala..
12. únor 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ena (37 r.)
Registrovala se 13. ledna 2005 na modrykonik.cz. Přidala 6262 příspěvků. Má 38 přátel. Region Bratislava.
  • T (24.12.2010)3 roky
  • M (31.12.2007)6 let
  • F (1.2.2006)8 let
 aj tu je nieco o listerioze a prevencii: http://www.ta3.com/sk/reportaze/24009_prevencia-voci-listerioze
14. únor 2007 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajule
11
Registrovala se 3. prosince 2006 na modrykonik.cz. Přidala 4175 příspěvků, 5 alb a 3 články. Má 29 přátel. Liberec, Region Liberec.
 Četla jsem, že se nesmí ani paštiky, čajovky a co třeba suchý salám?!
15. únor 2007 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
perada
2
Registrovala se 15. června 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 1340 příspěvků. Má 1 přítele.
 Kajule, četla jsem, že ty se taky nesmí...dr. mi říkala, že jen šunku. Mě naštěstí vysočina apod. teĎ strašně smrdí emoticon
15. únor 2007 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajule
11
Registrovala se 3. prosince 2006 na modrykonik.cz. Přidala 4175 příspěvků, 5 alb a 3 články. Má 29 přátel. Liberec, Region Liberec.
 Já jsem právě slyšela, že se to u nějaký firmy objevilo, ale člověk nikdy neví, kde se objeví příště. emoticon Problém je v tom, že já Vysočinu přímo miluju. emoticon
15. únor 2007 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajule
11
 Nejhorší je, že kolikrát těhotná ani nepozná, že tu listeriózu má, pže na ní nejsou žádný příznaky. emoticon
15. únor 2007 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
perada
2
Registrovala se 15. června 2006 na beremese.cz. Na modrykonik.cz přidala 1340 příspěvků. Má 1 přítele.
 No právě, to nás vyděsilo, tak se hodně hlídám...já visočinu taky miluju, ale teď v tt mě lechtá v krku..a smrdí mi emoticon Co mě štve, jsou utopenci!! Ty já miluju nejvíc, nechala jsem si je koupit a pak mi to došlo.. emoticon
15. únor 2007 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kajule
11
 Ale budeme to muset nějak vydržet, i když mě to teda bude stát hodně sil. Doufám, že ale bude všechno dobrý, pže už se na toho Prcka moc těšíme. Teda tady už mám napsaný 28.tt a přitom ho začínám až zítra. emoticon
15. únor 2007 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lucqa
Registrovala se 19. září 2006 na modrykonik.cz. Přidala 3067 příspěvků. Má 16 přátel. Region Malacky.
 Uz som snad precitala vsetky dostupne clanky o listerioze a stale mam pocit, ako keby som citala o toxoplazmoze. Stale sledujem co sa z coho vyraba, ci to je pasterizovane a potom sa docitam, ze vyrobok sa moze nakazit bakteriou aj po pasterizacii emoticon Ako ma potom clovek verit vyrobcom?
Ale uprimne, zacala sa chripkova epidemia, ako rozoznat ci ma clovek "len obycajnu" chripku, alebo ci ma so strachom utekat k doktorovi? Hlavne teraz, ked sa vsetky sledujeme 10x citlivejsie ako normalne a dr. sa chytaju za hlavy co zbytocne panikarime emoticon
15. únor 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iga
Registrovala se 13. února 2007 na modrykonik.cz. Přidala 63 příspěvků. Region Praha.
 Ahoj holky, a co sunka? Myslite, ze je v pohode? Zrajici syry jsem vynechala, slaty s majonezou nejim, mekke salamy mi smrdi, ale sunku miluju! Cetla jsem o listerioze v anglicke slanine - to je des! Prece nemuzeme jist vsechno jen vareny! Jo, a co tehu ze slovenska - co brynza? Ta je O.K.? Jedeme dneska s s manzelem na Slovensko a tam uz "svokra" urcite vari halusky...
15. únor 2007 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí

Podobné diskuse

Populární alba