Myom v těhotenství. Máte s tím zkušenosti?

bugsy
21. srp 2007

Ahoj holky po všech možných útrapách jsem konečně těhotná.Těhotenství je rizikové,mám Leidenskou mutaci takže si denně píchám inj.na ředění krve,ale to by vše ještě šlo.Teď jsem 10+1 týden a začala jsem se´m tam špinit,včera mi lékař dignostikoval myom-bohužel jsem se v šoku nezeptala jak velký.Máte někdo zkušenost s těhotenstvím s myomem,jaká jsou rizika a tak?Jestli to bude 5té neúspěšné těhotenství už asi končím.Nemám na to nervy.Díky za všechny opdovědi.

consti
21. srp 2007

bugsy hlavu vzhůru, každý myom hned neznamená komplikaci 😉 . Ale ym těžko poradíme, jde o to, co řekl lékař, jak je myom velký, jak je umístěný atd. 😉

krista
21. srp 2007

Bugsy, já bych s tím špiněním pelášila za Dr. nebo do nemocnice, taky jsem 10+1 a špinila jsem v 5tt, určitě bych někam šla než zůstat takhle doma, daji ti léky na udržení 😉 Neboj se 😉 Hodně štěstí 🙂

pepka
21. srp 2007

bugsy, nevzdavaj to, lezala som v nemocnici s kockou, ktoru operovali myslim v 6.mesiaci, pretoze mala oooobrovsky myom na maternici a proste nemohli cakat a musel von, operovali ju behom tehotenstva, napriek tomu donosila a porodila zdrave dietatko 🙂 Takze nezufaj, ale dufaj 🙂
A fakt zalezi od velkosti, mne vcera doktorka tiez objavila mensi myom, ale vravela, ze rozhodne nie je na operaciu, ze sa mozno aj vstrebe.

mima07
22. srp 2007

bugsy mne povedali v 20 tt ze mam myom 6,5*7 cm povedali ze netreba sa tym zaoberat akoze ja na to mam zabudnut ze ho budu sledovat tak som sa skludnila do konca tehotenstva mi nerobil ziadne problemy ani uz nenarastol nastastie teraz po porode je trocha mensi asi tak o cm a uvidime co bude mozno sa nevyhnem aj operacii ale maly sa narodil prirodzene uplne v poriadku a to je hlavne. Vyhod to z hlavy aj tak si teraz nepomozes a stresom mozes este viac ublizit.

olina01
22. srp 2007

Ahoj bugsy.
Ja som chned pri prvom ultrazvukovom vyšetreni počula namiesto toho že som tehotna,že mam velky miom "6,4*7,3 a že take sa operuju.Tak som išla domov hotova.Ale vo štvrtom mesiaci sa sam vstrebal a Sisi sa narodila normalne.
Akurat som bola po cely čas na PN.Inak bolo všetko v poriadku a mala sa
narodila normalne a hlavne v poriadku.Takže sa neboj ,dobre to dopadne,len tomu musiš veriť.

lussius
22. srp 2007

bugsy hlavu vzhůru a proptej se lékaře především.
než jsem otěhotněla,měla jsem též myom, cca 5-7cm. dověděla jsem se, že záleží na tom, kde se myom nachází (zda dole u čípku, zda uprostřed či na konci dělohy), a zda je ven z dělohy, do dělohy, nebo zda prorůstá děložní svalovinou. já měla tento poslední a cca uprostřed děloh. lékař mě řekl, že myom je vlastně živený hormony, které se v těhu zvyšují, tudíž může růst a to až několikanásobně. a riziko z toho plynoucí, předčasný porod, protože by se tam miminko s myomem poslední měsic už nevešlo..
ale jak píšu, moc záleží na velikosti, poloze a umístění myomu. jak píší ostatní,s některými je lepší nic nedělat, jen sledovat, jiné doporučují jít ven. ten můj šel ven,otěhotněla jsem a máme krásného chlapečka 🙂
hodně zdraví a pohody přeju a ať vše dobře dopadne 😎
pa Lus

asara
23. srp 2007

ahoj bugsy, mysli hlavne na svoje babatko a myom pust z hlavy, pokial s nim nebudu komplikacie, tak sa nestresuj, lebo to bababtko to citi... ja mam na maternici dva myomy, pocas tehotenstva narastli na 7 a 8cm, operovat ma velmi nechceli, vraj ked este nemam deti, aby neposkodili maternicu. jeden ten myom sa mi posunul a tlacil tak, ze vyvolaval kontrakcie, aj som si polezala v nemocnici a potom aj doma na PN, ale spolahla som sa na doktorov a oni to dali do poriadku 🙂 akurat nevedeli, ako budem rodit, ci prirodzene, alebo cisarskym... ale nakoniec to dopadlo v pohode, maly sa narodil prirodzene, v poriadku...a myomy sa zacali zmensovat...
takze hlavu hore a netrap sa. drzim ti velmi, velmi palce, nech to dobre dopadne

lante
24. srp 2007

Bugsy: Mne vyberali jeden myom tri roky predtým, než som ostala tehotná. A pri tomto tehotenstve mi na začiatku (asi v takom čase ako si teraz ty) lekár povedal, že mám druhý. Na inej strane a mieste ako predtým. Povedal, že nie je moc veľký (ibaže ja neviem čo podľa neho znamená, že nie je moc veľký). No podstatné vraj je umiestnenie myomu. Čiže, aby nestál v ceste bábätku, keď bude prichádzať na svet. Aby bol radšej uložený nad bábom a nie pod ním. Bohužiaľ ako náš Vilík rástol a maternica sa zväčšovala myom sa "schoval" za maternicu a nedá sa sledovať jeho veľkosť. Ale v tehotenstvo môže rásť rýchlejšie ako za normálnych okolností. Myslím, že myom je omnoho menšia zloba ako cysta.
Držím palce, aby všetko dopadlo dobre. A aj ja som mala slabé špinenie asi od 8tt do 12tt. 😉

lula5
24. srp 2007

Bugsy, ja som mala pred tehotenstvom myom 2x2cm. Po otehotneni som spinila 6tt-8tt a potom 13tt. Myom narastol na 4x4cm. Okrem dvoch dni v nemocnici som nebola ani PN. Od 18tt myom nevidia, v mojom pripade sa asi natiahol na stene maternice spolu ako rastla ona. Stale sa nan informujem, ale v podstate som bola len upozornena na pripadne spinenie (ktore samozrejme treba riesit s Dr.) a ze ostatne sa uvidi (porod atd).
Nestresuj sa, klud, to je najpodstatnejsie a do toho 13-14tt skus mat pokoj a nenamahaj sa.
Drzim palce.

bugsy
autor
26. srp 2007

Ahoj všichni moc vám děkuji za milé a uklidňující zprávy. 🙂 Léky samozřejmě mám ,jsem od začátku na PN.Chce to jen klid a žádný velký vycházky.DĚKUJI ještě jednou moc moc moc.Pa

krista
12. bře 2009

marcellkah • Včera v 15:58
Ahojda,

na začátku těhotenství ( 8 tt ) jsem krvácela a doktor mi našel myom v děloze. Od té doby jsem doma. Mimi všechno zvládlo a teď už jsme v 28 tt. Doktor o tom na prohlídkách už nemluví a já se bojím zeptat ☹ . Měl jste někdo podobný problém?

Děkuju moc
M.

krista
19. srp 2009

poupe • 1d, 8tt • Dnes v 16:46
ahoj,dneska jsem byla na ultrazvuku a bylo mi receno,ze mam myomy,nevim jak velky,kde,byla jsem docela v soku,jen jsem se zeptala,jestli to nejak neohrozuje tehotenstvi,bylo mi receno,ze ne,ale precetla jsem si par diskuzi a zas takova pravda to neni ☹ jsem v 7 tt,mate s tim nejaka zkusenosti?

tygrous
19. srp 2009

Ahoj poupe, mne nasli myom pred dvema lety (3x4cm, nastesti kouka smerem ven z delohy,ne dovnitr) a Dr. me pekne strasil, ze asi bude problem s otehotnenim a kdyby, tak pak s tehu... No..., otehotnela jsem po mesici snazeni😉, prvni tri mesice Dr. ten myom sledoval kazde 3 tydny a velikost se nemenila, pak uz ho na ultrazvuku pres bricho ani nevidel (ale to neznamena, ze tam neni, asi bude nekde na boku). Ted jsem v 6.mesici, citim se celkem fajn a verim, ze to bude ok. Dr. ale taky rikal, ze se obcas stava, ze se na deloze stahne kousek svaloviny naproti mistu, kde se uhnizdi oplodnene vajicko, tak treba je to prave tvuj pripad... Pokud ti Dr.rekli, ze to tehu neohrozuje, tak tomu ver a bud v pohode. Pokud je myom z delohy ven a neutlacuje mimi nebo pokud neni v miste uhnizdeni nebo placenty, tak si myslim,ze opravdu neni v nicem problem.

briketa
19. srp 2009

Myomy pocas niektorej fazy zivota ma az do 80% zien, mnohe sa o nich dozvedia az pocas ultrazvuku v tehotenstve.
V tehu sa im vacsinou dari omnoho lepsie, koli zvysenej produkcii hormonov, ktora ich vyzivuje. Po tehu sa zvycajne naspat scvrknu, ci uplne zmiznu.
Pokial nie su velkosti, ze by mechanicky tlacili na plod, alebo sposobovali neustale krvacanie, nic sa s nimi nerobi.

poupe
19. srp 2009

diky za odpovedi,snad se za 14 dni dozvim vic

mirip
20. srp 2009

ahojte myom v tehotenstve nerobí žiadny problém, to isté povedal Dr. aj mne a aj zápeží na tom kde sa nachádza v maternici, niekedy može bábo tlačiť ale inak nerobí žiadny problém, jasné že z narastajúcou maternicou aj myom rastie ale po porodne ako sa maternica zmenšuje tak ako myom sa zmenšuje, niekedy sa zvykne aj vplyvom tehot. hormonov zvykne aj vstrebať ale ozaj len niekedy, porod z myomon nie je problém ale naozaj záleži kde ten myom je iba ako je myom niekde dolu pri porodných cestách teda medzi bábom a cestou von vtedy sa rodí sekciu inak by to malo byť v pohode

junovka
20. srp 2009

ja som mala myom velky asi 3 cm.Ked som rodila prvu dcerku Timeiku, tak pri cisaraku mi az zistili ze mam myom 😀 ...cudovali sa, ze som vobec nepotratila 😉

briketa
20. srp 2009

Junovka, z troj cm myomu za normalnych, beznych okolnosti nie je dovod potratit. Myom je nezhubny zhluk svaloviny.
Pri prvom som mala myom velkosti grapefruitu a nesposoboval mi ziadny problem.

rigulka
6. zář 2009

Ahoj. Mne zistili myom velkosti 6x6,5 cm v 20tt, kedy sposobil kontrakcie a ja som skoro potratila. Polezala som si v nemocnici, kde mi zistili aj zapal maternice sposobeny myomom. Dnes som na rizikovom a zatial je vsetko v poriadku. Naozaj zalezi na tom, kde je myom umiestneny. Ja ho mam na zadnej stene maternice a tlaci na placentu, takze budem rodit cisarskym a popri tom mi zoberu aj ten myom. Clovek musi mysliet hlavne pozitivne. Urcite nam to vsetkym dobre dopadne a nasi drobcekovia budu v poriadku a my tiez.

hexe66
9. zář 2009

ahojte. ja mám myómy 3. som v 35 týždni a to mi dr. na začiatku povedala, že to! nikdy nedonosím. som stále na PN a nejaké vážnejšie problémy som nemala. našťastie myómy rastú iba máličko, tak ten najväčší ma zo 4 cm asi okolo 6 cm. rodiť budem asi cisárskym, ale páni Dr. z rizikovej sa ešte rozhodnú. stále nevedia čo by bolo lepšie. tiež som čítala o odstránení myómov počas cisárskeho. keď som navrhla túto možnosť Dr. len vyvalil posmešne oči- že by to bola krvavá kúpeľ. a že telo sa má čo zotavovať z cisárskeho a nieto ešte z tohto. tak teda fakt neviem.

junovka
9. zář 2009

hexe, mne bol odstraneny myom pocas cisaraku, a moj porodnik povedal, ze je to dobre, ze to zistili teraz/nakolko cele tehu nevedeli, ze mam myom/, ze ho mozu vyoperovat, nakolko keby som rodila spontanne, tak by som asi o mesiac musela prist opat do nemocky na operaciu, aby mi ho vyoperovali.A tak, sa vlastne " zabilo " 2 muchy jednou ranou.Len si predstav tu hnusnu predstavu, zeby si musela si o mesiac ist opat do nemocky asi na tyzden od mesacneho babatka 😝 😝 😝 😝 ....ved to je des!!!!Drzim palce

junovka
9. zář 2009

stratila som pritom 200 ml krvi 😉

hexe66
10. zář 2009

dne som bola na rizikovom a zase zvažujú, či by nebol lepší normálny pôrod. ja som sa zmierila s cisárskym. zase som sa pýtala, či by mich ich neodstránili pri cisárskom. ani počuť.

atarra
15. zář 2009

ahojte, ja som mala v prvom tehotenstve myom, o ktorom nik nevedel az kym sa mi v siedmom mesiaci neototcil na stopke a bol tak bolestivy, ze mi ho museli vyoperovat, ale rodila som spontanne bez vacsich komplikacii

mikat
15. zář 2009

Ahoj, tak aj ja sa k Vám pridávam....
na začiatku tehotenstva - v 7. týždni mi lekár povedal, že mám myóm, nebol však veľký, cca 2x3 cm....povedal, že sa netreba báť...mal pravdu, do mesiaca zmyzol...nejako sa vstrebal alebo niečo podobné. Potom mi však robili tie krvné testy, screening a tie výsledky nám vyšli trošku na hranici...potom sme išli na kontrolné sono a všetko bolo v poriadku. Tak skonštatovali, že tie výsledky mohli byť ovplyvnené tým myómom...A odvtedy sme nemali už problém...až na to, že v 26. týždni sa mi urobila slabinová hermia...tak budeme rodiť aj s ňou, lebo operovať sa to nemôže...:(

stanusa
15. zář 2009

Ahojte,
pisala som tu este pred otehotnenim, lebo na folikulometrii mi nasli maly myom 0,8 cm. Lekarka ma upozornila, ze bude problem otehotniet a o mesiac nato sa stal nas zazrak.
na sone v 8 tt mi namerala uz 2 cm, velky skoro ako nas plodik. vravela, ze vo vyssom stadiu tehot. ho uz ani nemusi byt viediet.
vo stvrtok ideme na NT a dufam, ze hodnoty budu ok.

hexe66
15. zář 2009

ahojte. stanus, mne tak iso minulý rok našli 3 myómy. tiež mi povedali, že budem mať obrovský problém s otehotnením. do troch mesiacov sa to podarilo a to sme sa ani nejako zvlášť "nesnažili". keď som otehotnela lekárka mi povedala, že to nedonosím- vtedy bol ten najväčší myóm ako maternica cca 4 cm. hneď ma depresívnu dala na PN a nasadila duphaston. no a v pohode som vydržala doteraz. myómy rastú len veľmi málo-asi ako sa naťahujú s maternicou. takže dúfam, že to dotiahneme v pohode do konca.

stanusa
15. zář 2009

drzim palce hexe, mas to uz za par 😵

renko74
22. zář 2009

Ahoj všechny snažilky. Je mi 35 let, mám dva kluky - 12 a 10 let. Snažím se o třetí dítě, ale mám 2 myomy (3,5x3,5 a druhý 3,7x3,7). Lékaři tvrdí, že to těhotenství nevylučuje, že jsou na zadní stěně dělohy. Také jsem prodělala trombózu. Potřetí jsem otěhotněla letos v srpnu, ale v 8tt zamlklý potrat. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo řeší podobnou diagnózu a s jakým úspěchem? Díky

renko74
8. říj 2009

Přečetla jsem si všechny zprávy na tomto vlákně a jsem ráda, že většina z vás donosila dítě v pohodě. Co Hexe? Už máš baby a je to holčička nebo kluk? Stanusko, kolikátý týden a jak se daří? Doufám, že jste všechny v pořádku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru