Roční dítě mi v 11tt promáčklo podbřišek, máte zkušenost?

pajaozik
14. srp 2014

Ahoj holky, chtěla jsem zeptat, jestli máte nějaká zkušenosti s tím, že vám dítě promáčklo podbříšek v 1. trimestru?
Jsem 11+1 a večer mi roční dcerka znenadání skočila na břicho a plnou vahou na ruce promáčkla podbříšek (tuky žádné nemám). Sestřička na gyndě šílela, že mám okamžitě přijet, doktor zase, že kdyby se něco stalo, tak by se to přes noc už projevilo a že tam má mimčo dostatek prostoru a pakliže nešpiním, břicho mě nebolí tak není důvod k panice. Máte s tímto někdo zkušenosti? Díky.

curdibilka
14. srp 2014

@pajaozik Tak asi bych dala na dr., ne? Zkušenosti mít někdo může, ale je to čistě subjektivní. Pro klid duše bych možná k dr. zašla, ale pokud nemáš žádné problémy, bude to určo v pořádku. 🙂

faminka
14. srp 2014

Me nekolikrat skocili psi na bricho, nebo me zalehli (35 kg) a nic se nestalo, ale kazda to mame jinak, tak asi pri nejake nejistote nebo dokonce spineni bych asi jela k doktorovi... drzim palce, at je to ok!

nuali
14. srp 2014

Zkušenosti nemám, ale za sebe bych asi jela - pro jistotu. Nikdy se mi zatím (ťuk ťuk) nic podobného nestalo ani s hyperaktivním štěnětem. Osobně bych ale radši jela, pro klid duše. Kdyby nad tím člověk pořád přemýšlel a stresoval se, jestli se něco nestalo..

kocicinka
14. srp 2014

@pajaozik V klidu, mě děti skočili na břicho x krát, a nemám roční 🙂 , kdybych měla jezdit pokaždé na pohotovost, musela bych se tam už ubytovat. 🙂
Doktor má samozřejmě pravdu. Navíc, kdyby to mělo tomu mimču nějak ublížit, tak oni s tím stejně nemůžou udělat v 11. týdnu vůbec nic. Při problémech jako krvácení či bolesti bych tam ale jela.

tkanicka
14. srp 2014

Mala po mne taky hopsala a obcas i silou. Pochopila uplne, az jsem mela vetsi brisko. Ja jsem to teda vubec neresila. Kdyby bylo neco spatne, jako krvaceni nebo bolesti resila bych, ale jinak ne. Stejne ti nicim nepomuzou, kdyby bylo neco spatne. Miminko je male bricho mekke, ma se kam vmacknout

pajaozik
autor
14. srp 2014

Díky za rady, já jsem byla v pohodě, spíš mě vyděsila ta reakce sestřičky. Tak uvidíme za 14 dní na UTZ.

apollonka
15. srp 2014

Ahoj musím té uklidnit mám 3 děti,a ver že nejmladší skoro 4 roky mi skáče po břiše furt ale neví že tam je miminko a předevčírem mi dverma u auta jak je otevřel vrazil do břicha docela silou a v pohodě 🙂 miminko vydrzi hodně 🙂 když té bříško neboli a nekrvacis tak v pohodě taky sem vyplasena takže té chápu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru