Za jak dlouho vám zabrala dieta při těhotenské cukrovce?

zuza2008
1. črc 2015

Prosím jak dlouho vám trvalo, než se vám spravila glykemie po zahájení diety? Mám glukometr a začala jsem držet dietu teprve v pondělí. Jenže včera ráno glykémie na lačno 7,7 a dnes dokonce 8,2. A dietní hcyba to opravdu nebude, vše poctivě vážím a počítám. Je možné, že se to spraví třeba až po týdnu? Děsím se inzulínu....Děkuji.

sim007
1. črc 2015

@zuza2008 musis chvilicku pockat je to teprve treti den 🙂 abych rekla pravdu tak dietu jsem drzela tak prvni tyden a pak jsem to dost flakala a mala je ok akorat byla trosku vetsi (4030g)

blannie
1. črc 2015

@zuza2008 Mně zabrala okamžitě, ale neměla jsem moc problémy s lačnou glykémií, jen, když jsem se nenajedla pozdě večer, to mi to pak ráno trochu vylítlo. Dáváš si něco těsně před spaním? Někdo si musí dávat i budíka, aby v noci něco pojedl.

zuza2008
autor
1. črc 2015

@blannie no jedla jsem večer o půl9, tak hodinu a půl před spaním. Právě dodržuju rozpis 6 jídel denně od doktorky, tak jsem myslela, že to je dost...

zuza2008
autor
1. črc 2015

@sim007 no já to po těch hraničních glykémkách nebrala vůbec vážně, ale po tom měření teď to vážně beru 🙂 no snad máš pravdu a musím chvilku počkat než to zabere.

xxlucka90
1. črc 2015

@zuza2008 Já byla na dietě cca 14 dní a potom mě stejně nasadili inzulín 😖 Ranní hodnoty se ještě daly, ale po jídlech mě to lítalo kolem 9-10. Nejhorší bylo, že jsem vůbec nemohla přijít na to, co mě tu glikémii tak zvedá, přišla jsem jen na pažitku, po té mě to vylítlo i na těch 10 😀

blannie
1. črc 2015

@zuza2008 zkus si tam dát ještě jedno jídlo, já jedla klasických šest plus tu noční svačinku, neměla bys být v noci déle než 8 hodin bez jídla .. tady kopíruju: 🙂

Druhá večeře:
je malá svačinka před spaním (mezi 22.-24. hod.) o obsahu 30 g sacharidů
je důležitá zejména u žen, které mají sklon k vyšší glykémii nalačno
ideální je kousek pečiva (např. 40 g chleba nebo 3 plátky knackebrot) a k tomu např. něco mléčného (200 ml mléka nebo 250 ml kefíru nebo 120 g bílého jogurtu nebo 50 g žervé)
nevhodné je ovoce

Za zkoušku nic nedáš 😉

zuza2008
autor
7. črc 2015

@blannie
@xxlucka90
@sim007 Holky, děkuju za dřívější odpovědi. jen vás chci pobavit. nějak se mi ty hodnoty nezdály, tak jsem volala doktorce, která mi řekla, že si mám přijet pro inzulín. No a tak jsem jí na místě řekla, že se mi nezdá, že ten glukometr funguje správně a normálně opravdu byl špatně nastavený. Měřil v jiných jednotkách, takže při přepočtu byly moje hodnoty zcela v pořádku. Docela síla. Díky za odpovědi a mějte se fajn 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru