Kontryhel. Jaké jsou vaše zkušenosti?

forensica
13. led 2008

Ahojte devcata,

ja jsem zacala pit kontryhel nekdy na konci listopadu. Jednu lzicku sypaneho do hrnku 1x denne. Jelikoz o tom holky mluvily ze je to dobre na hormonalni rovnovahu a sliznici,tak jsem si rikala ze to zkusim. Zatim zadnou zmenu nepozoruji az na BT. Merim uz 11 cyklu ale tak vyrovnane teploty jsem nikdy pred tim nemela jak minuly mesic (tento nemerim). Co me prekvapilo je ze se mi drzi docela nizko a dost vyrovnane, i kdyz OVU urcite probehla dle teplot. Driv jsem se pohybovala v rozmezi 36.8-37 DPO ale ted to sotva preleze 36.8C.

No tak me napadlo jestli jste treba taky pozorovaly nejake zmeny pri pouzivani kontryhele a jake?

kay
13. led 2008

ahoj forensico, já piju kontryhel cca třetí měsíc, myslím, že jsme pozorovala první účinky už první měsíc, kdy jsem měla docela malé bolesti při MS.. Zároveň s kontryhelem hjsem ale začala cvičit i Mojžíšovou, takže je možné, že to bylo i cvičením.. S růstem sliznice jsme problém neměla, takžeto nemohu posoudit..

Zkus mrknout na diskuzi Snažení a bylinky - má někdo zkušenost?, tam je toho o kontryhelu hodně.

forensica
autor
13. led 2008

DIk, mrknu na to, ja to nemohla nikde poradne najit. Spis je to jen ze zajimavosti, ja myslim ze nepotrebuju nic moc vylepsovat a bolesti mam minimalni. Me jen prekvapily ty teploty 🙂

tictac
14. led 2008

ja piju kontryhel asi 3 mesice, nevypozorovala jsem, ze by to melo vliv na BT. Taky konkretne nevim, co mi kontryhel zlepsil, beru ho totiz v kombinaci s Femigardem a malinikem a jsem maximalne spokojena.

sah
14. led 2008

Tak já asi mám dobré zkušenosti. Pila jsem ho teď prvně, jen těch prvních 14 dní v cyklu. Mám totiž hrozně nepravidelnou MS. No a tento měsíc první pití a zrovna včera, 15 DC jsem měla ovulku. Takže u mě rozhodně zabral. Teď musíme zabrat my doma 😀 . Takže uvidím, zda se dostaví výsledek. Beru k tomu ještě Duphaston, tak čekám, co to se mnou udělá.

luzza
14. led 2008

holky prosím na co je Duphaston a Femigard? Díky

grej
14. led 2008

Já piju kontryhel už asi rok a čtvrt. Sliznice mi po něm opravdu krásně roste. A co se týče vlivu na BT, tak jsem vypozorovala, že už mi teploty taky tak neskáčou, že jsou poměrně vyrovnané. Ne nižší nebo vyšší, ale nemám tam takové skoky.

Na bolesti při MS mi to nepomohlo, ale já mám endometriozu, takže na to asi nepomůže nic...

poletucha
14. led 2008

holky můžete mi prosím poradit, kde v Praze konkrétně seženu kontryhelový čaj nebo kapky? Já se ptala už v tolika lékárnách a nic takovýho nemaj

sah
14. led 2008

Femigard nevím, ale Duphaston jsou léky na úpravu menstruačního cyklu nebo se dává těhulkám na začátku těhu na minimalizaci rizika na potrat. Blbě napsané, ale tak nějak 😅

grej
14. led 2008

Poletucha: kontryhelový čaj mají v každé lékarně. Aspoň já jsem to zatím koupila všude. Všude maj sypaný. Pokud chceš v nálevových sáčcích, tak to je trošku problém, ale taky se to dá.

Nebo můžeš zkusit internet:
http://www.gresik.cz/bylinne-jednodruhove-caje-...

sah
14. led 2008

Hm, to je divný. Snad všude v lékárnách mají ten sypaný. Nebo do zdravé výživy nebo prodejny na koření. Aspoň u nás to taky chodí.

mmmk
15. led 2008

Ja si kontryhel kupuju v normalnich lekarnach a vzdycky dostanu na vyber porcovany nebo sypany. Nasla jsem si novou doktorku, co mi poradila kombinaci kontryhele s mesickem zahradnim a fenyklem (pomer 1:1:1) a zobat jednou denne zensenove vytazky a pupalku. Mela jsem brutalni anovulacni super dlouhy cykly a myslim, ze tomu pomohly ty caje. 😵

forensica
autor
15. led 2008

Grej- no to je tak asi to co pozoruju, ze se mi ty teploty zajimave vyrovnaly..zvlastni..
Cetla jsem ze sypany je lepsi, ze se to pry lip porcuje. Z pytlikoveho se clovek pry snadno predavkuje (i kdyz teda nevim jak by se to predavkovani poznalo 🙂 ).
mmmk- super ze ti to zabralo, to je dobra zprava

jovi
15. led 2008

Ahoj.. také se podělím o zkušenosti z kotryhelem. Trápily mě dlouhé cykly... v prosinci to bylo po 40 DC.Pak jsem na diskuzi oběvila kontryhelový čajík a zkusila ho. Pila jsem ho 14 dní(do ovulace, i když u mě to byl anovulační cyklus) a světe div se.. mrcha dorazila teď po 22 dnech.. sice je to brzo, ale dorazila 😀 Takže mě pomohl. Cyklus se mi výrazně zkrátil 😎

grej
15. led 2008

Forensica - není to právě naopak? Že ten pytlíkový se dobře dávkuje naopak od sypaného? Opravdu se říká, že sypaný je lepší, ale spíš pro to, že má větší účinnosti, když to není asi tak strojově zpracovaný...

Mě kontryhel i chutná, takže ho piju ráda a pravidelně a už ani nemyslím na to, že to piju kvůli sliznici 😉

forensica
autor
15. led 2008

Grej- no ja nevim, taky mi to prislo divny... ale je fakt ze z jednoho pytliku si clovek udela 0.5l docela silneho...ja si davam jednu lzicku na hrnek,jelikoz to nechci prehanet (tezko rict co by to mohlo udelat) a pak je z toho docela normalni caj a neni to moc koncentrovane...kdo vi jestli to teda piju dobre 😀

jovi
15. led 2008

forencisa: v návodu je malá lžička na hrnek (250 ml) vody, 10-15 minut louhovat..... pít 2x denně

forensica
autor
15. led 2008

jovi- tak tak to piju, akorat 1x denne 😒

jovi
15. led 2008

forensica: já sice nejsem žádná odbornice.... ale zkus přidat ještě jeden hrnek a uvidíš.. jestli se bude něco dít. Za to nic nedáš a navíc, čajík je mooc dobrej.

elana
15. led 2008

Já piju kontryhel asi třetí cyklus, vždy do ovulky, tentokrát prvně jsem ho zkusila už doporučované cca. 3-4 dny před MS (poznám, že se blíží, mrcha, i tentokrát🙂), jak mi bude, nevím, povím zítra. BT křivka je normální, výrazně mi ji nevyrovnal, tak nevím.

Sypaný vs. porcovaný, skoro každý bylinkář doporučí sypané, dokonce jsem slyšela názor, že porcované čaje nemají s bylinkami co společného, fakt je, že když otevřete sáček, tak ten porcovaný je jen taková prašná drť, zatímco u sypanéh je to fakt nasekaná nať. Piju od fy. Megafyt, stál mě asi 26kč, stále mám to první balení, takže láce veliká😀, užívám 2xdenně šálek.

len
15. led 2008

Zkušenosti mám mnohaměsíční - pila jsem 2x denně půllitr přesně dle dávkování a neudělalo to se mnou ale vůbec nic. Cykly stále stejně ovulační, stále stejně krátké, MS stále stejně silná a stále relativně nebolestivá, teploty naprosto shodné co se týče výše i uspořádání - prostě nic, ani těhotenství 😀 Ale dobrý je, to zase jo 😉

forensica
autor
15. led 2008

jovi- no ja fakt nevim, ja totiz s cyklem problem nemam...bez bolesti, pravidelny,ovuluju a menstruuju taky snad normalne(mineno mnozstvi) 😀 ..akorat hlen by se mohl zlepsit 🙂..ja to piju jen kdyby jsem mela nahodou mensi sliznici,ale ja zadne vysetreni nikdy nemela tak nevim jestli to potrebuju..ale zvysit davkovani teda muzu, dobra 😉

jovi
15. led 2008

forensica:mě zas právě trápily ty dlouhé cykly jak už jsem psala a po užívání se mě to o hodně zkrátilo.. ale asi je tohodně individuální. Také jsem poprvé měřila BT a zjistila jsem, že ještě nenaběhla ovulka, takže jsem ještě nasadila Femingard. Tak uvidíme.. snad něco zabere 😉

forensica
autor
15. led 2008

jovi- urcite...ona taky OVU nemusi byt pokazde 😉

jovi
15. led 2008

forensica: to je taky pravda 🙂

sylvka
15. led 2008

Ahoj snažilky,s kontryhelem mám nejlepší zkušenosti 😉 Upravil mi MS,po měsíci pití jsem dostala MS celkem na termín a druhý měsíc mám dvě čárky,což je zázrak 🙂

luccii
15. led 2008

kontryhel tez piju uz dva mesice a mozna diky nemu a kapickam jerabu ptaciho jsem ted mela po 1. v zivote prirozenou MS! 🙂

forensica
autor
15. led 2008

Gratuluji sylvko!! A tobe taky Luccii 😉

puzzi
15. led 2008

Ahoj holky, četla jsem někde, že se má kontryhel pít jen do ovu? Je to tak? A nevíte proč?

kay
15. led 2008

puzzi, to jsem nikde nečetla,kontryhel působí dobže na růst sliznice, tak je možné žeto bylo myšleno hlavně do ovu, aby narostla.. Jinak když piješ sáčkový, máš dělat potřech týdnech týdenní pauzu, aby nepřestal účinkovat.. 🙂

puzzi
15. led 2008

Kay, díky 😉. Já jsem to četla na jedné diskuzi na rodině a i někde jinde. Ale asi nemůže škodit pít to i po ovulaci, jdu do toho. Piju sypaný, ale dík za tip s týdenní pauzou, zní to logicky, tak to tak budu dělat.