Po revizi, před menzesem špiním. Mám šanci otěhotnět?

ajuskab
6. pro 2008

holky chtěla bych se zeptat, zda měl někdo tento problém a otěhotněl
já jsem po revizi 6/08, takže půl roku a od té doby vždy několik dní před menstruací špiním
tento měsíc mi nasadila lékařka duphaston 1tbl ale vůbec to nepomohlo a špinila jsem 9 dní před ms :( jsem z toho hrozně smutná, o miminko se znova snažíme již 4 měsíce a pořád nic, tak chci slyšet vaše názory, jestli mám vůbec šanci otěhotnět :( děkuju

renat2
6. pro 2008

Ahoj, mám podobný problém, i když za jinách okolností. Před měsícem jsem vysadila antikoncepsi a čekala jsem na ms, ta mi přišla přesně v den, jako když jsem brala antikoncepci, ale asi 4 dny předtím jdem špinila, nic moc, fakt hodně malinko. Tím, že jsem vysadila tomu teď nějak nepřisuzuji velkou váhu, počkám ještě jeden cyklus a uvidím. k doktorce zatím nepůjdu, Piji kontryhel a asi zakoupím Femigard (holky si to tady dost vychvalují), a počkám, jeslti se to samo dá do pořádku...Každopádně o mimi ce chceme snažit od února, tak jsem zvědavá.

Myslím si, že nijak veliká tragédie to není (pokud to samozřejmě není nějak fyzyologicky opodstatněné), a že to otěhotnění nezabrání (snad!!!). Přeji ti, aby se to brzy ustálilo a ty si pod srdíčkem měla co nejdřív miminko.

Doktorka ti na to nic neřekla?? jen dala prášky?

plechajda
6. pro 2008

ahoj,

ja byla na revizi 2/07 do te doby byla MS pravidelna jak hodinky...a zasla lehce zadny spineni proste normalne se rozjela...ovsem po revizi jsem zacla nejdriv tak 3 dny spinit a pak se MS teprve rozejela....otehotnet se mi povedlo 4mesic po tom, co jsme se zacli snazit :o) cili po revizi 3 mesice klid a pak hup na to....

ajusko neboj, nejspis kazdy telo se vyrovnava malicko jinak a nektere delsi dobu,hlavu vzhuru ja jsem jeden z mnoha prikladu ze to jde 😉

katka82
6. pro 2008

Ahoj holky 🙂 v květnu jsem vysadila HAK a kromě asi jedné výjimky jsem před každou ms špinila tak 3-4dny 😉 takže Ajuskab neměj strach 😉 miminko si tě najde 🙂 přeju hodně štěstí

ajuskab
autor
6. pro 2008

ahojky, no řekla, že to je nejspíš nízkou hladinou progesteronu a že ten duphaston by mi měl pomoct, možná potřebuju silnější dávku, ale spíš mii přišlo,že to bylo ještě horší, tak jsem z toho zmatená, hrozně moc holek s tím má potíže co čtu a taky nemůžou otěhotnět, tak by mě zajíímalo, jestli je někdo, kdo i s tímto problémem otěhotněl, přece jenom přestávám doufat, že se to spraví, když už je to půl roku :(

renat2
6. pro 2008

Katka: ač to možná teď vyzní blbě, jsem ráda, že mámněkdo podobný problém...po vysazení (viz můj příspěvek). Řešila si to nějak?

katka82
6. pro 2008

Renat2 neřešila jsem to 😅 řekla jsem si že když se nám mimi nepodaří do konce roku dojdu si k Dr. 😉 zkoušela jsem taky kontryhel ale neměla jsem po něm ovulku tak jsem ho přestala pít 😅 no a pak se nejednou zadařilo 😀

renat2
6. pro 2008

Katu: děkuji, jej ta to asi kontryhel zas schovám...

katka82
6. pro 2008

Reni no tak to fungovalo u mě,ale u tebe to může třeba pomoci 😉 i když lepší jsou míchané ženské čaje než samotná jedna bylinka 🙂 držím palečky ať se brzy zadaří 😉

renat2
6. pro 2008

děkuji mockrát, a vám ať to všechno dobře dopadne a těhotenství je bez sebemenšího problému🙂

katka82
6. pro 2008

Reni 🙂 děkuju moc 😉

ajuskab
autor
6. pro 2008

plechajdo strašně moc děkuju za uklidnění, kdyby tu byl smajlík kytička, tak ti ho pošlu 😉 hrozně si mě uklidnila a katko82 taky, fakt díky, já už tu zase stresuju, že to nepůjde, asi ten duphaston vysadím, když mi nepomáhá a spíš to zhoršuje, jste zlatý a ještě jednou děkuju že jste se všechny ozvaly 🙂

fifinka31
6. pro 2008

Ahoj Ajuskab,mrkni do debaty -špinění-tam je nekolik holek co oteho aji pri spineni.Ale ono to spineni muze mit vice duvodu.Opravdu to muze byt nizkym progest.a tim padem to muze branit v otehu.Ty leky co beres by meli ale hladinu pr.zvysit.
Ja mam se spinenim taky uz dlouho problemy,vzdy tak 4-5dni pred MS spino,zkusila sem vsemozne.ASz kdyz jsem zacla pit tinkturu z Drnku Obecneho,tak se mi to vse nejak srovnalo ve mne,a PMS mam minimalni,zadne bolesti prsou,ovulka se posunila ze 10dc na 14dc,a minule sem spinila uz jen 1 den pred MS.Ale k mimi nam to este nepomohlo 😒 Uz se snazime pres 1,5 roku.Jsem ted po 1 IUI.tak cekam co bude...
Tak hodne stesti.

plechajda
6. pro 2008

Aju 😉

ajuskab
autor
6. pro 2008

fifinko děkuju, mrknu, no já jsem se o malýho snažila 3roky ale měla jsem zase opačný problém, ms jednou za dva měsíce a pod. no a to mi duphaston k miminku opravdu pomohl, ale v kombinaci se cvičením paní mojžíšové a právě tomu cvičení dávám hodně, chci to zkusit znova, taky nějaký bylinky a tak, prostě se do toho budu muset zase ponořit, protože někdo to tak bohužel má a miminko si musí vybojovat :(
přeju vám všem krásný at už těhulkování, krásná zdravá miminka, nebo snažení s výsledkem

alcatko.j
6. pro 2008

Ajusko, ja jsme mela od 16 naprosto pravidelnou ms a bez spineni, pak nejaka HA, kdy byla menstruace rizena HA, tajtze taky pravidelna, pak jsem vysadila, opet pravidlena, zadny problem, otehotnela jsem..ale letos v lete jsem otehotnela a nasledne jsme musela na revizi a od te doby to byla, jeste trosku je, katastrofa...
kvuli ochrane(jinou nepouzivame) si merim bazalni teplotu, takze presne vim, kdy ovuluju a od te revize vzdy tak 3 dny po ovuoaci spinim..teda spinila jsem, tak dva dny, pak nic, pak zas dva dny a pak zas nic a pak jsem treba 3 dny pred ms zase zacala spinit a pak ms..bylo to na budku, hlavne me to dost vylekalo, pac toto dle meho neni normalni, zalozila jsme tady na to i diskuzi, treba ji najdu, hledala jsem jak strelena vsude mozne na netu..zasla jsem za lekarkou, ktera mne prohlidla a ze vse okej 😕
Nicmene ja jsme si na netu a tak svude mozne zjistila, ze je nekolik duvodu, proc se toto spineneni muze dit..jedna je to stres, nebo taky spatna fce zluteho teliska a jeste cosi, to ted uz si nepamattuju 😅
kazdopadne ja jsem si nasadila kontryhel.caj a pak jsme se jeste dva mesice proklinala 😅 pac na me to pusobilo strasne....jeste vice jsem zacala spinit a jetse vic se mi to dokurvilo 😅 Tak jsem opet kontryhel vysadila a koupila jsme si v lekarne vitamin B6, jeden mesic jsme ho zobala a ted tuk tuk, uz nespinim, az cca 14 dni po ovulaci zacnu spinit a po par hodinach dostanu ms...

Pokud se spini mimo cyklus treba par dni po ovulaci, tak by se to nejak resit melo, pokud je to ale treba par dni pred zacatkem ms, tak si myslim, ze to neni problem, pac ja kdyz otehotnela s Nelinkou, tak jsme to mivavala tak, ze jsem 3 dny spinila a pak az prisla ms...

ajuskab
autor
6. pro 2008

alcatko děkuji moc, já se cpu kyselinou listovou (B9) a b komplexem, tak tam si myslím, že by problém být neměl ale jedno mě uklidnuje, že moje tchýně mi kdysi říkala, že má před ms špinění a to má tři děti plus dva chtěné potraty, prostě otěhotněla jen se o trencle otřela 😝 tak si říkám, že tomu nechám volný průběh a budu to brát jako antikoncepci, moc si mimušáčka přejem, ale musím být vděčná za adámka a říkat si, že až to bude mít být, přijde i druhé dětátko, snad to zvládnu 😔 děkuju a papa jsi hodná a přeju ti, at už se ty problémy nevrátí a vše je tak jak si přeješ

ajuskab
autor
6. pro 2008

díky za ty odkazy, pyridoxin v b komplexu neni, takže zítra ho pořídím, právě mám ms tak do sebe začnu valit vitamínečky a ascorutin mám doma od těhotenství, tak díkes a at se daří

ajuskab
autor
8. pro 2008

poradíte mi ještě některá? 🙂