Jak dál po mimoděložním těhotenství? Otěhotnět hned?

machulca
11. kvě 2012

Ahoj holky, prosím o radu, před patnácti dny mi byl laparoskopicky odstraněn pravý vejcovod z důvodu mimoděložního těhotenství. Žádné komplikace nebyly, druhý vejcovod je prý v pořádku. Menstruaci jsem dostala třetí den po zákroku. Dnes jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se máme snažit otěhotnět hned, aby se nestihly případně vytvořit srůsty i na druhém vejcovodu, sportovat můžu prý taky hned... Většinou se píše, že se s dalším snažením má počkat 3 měsíce..Nemáte někdo podobnou zkušenost? Děkuji a přeji hezký víkend.

klarrka
12. kvě 2012

Ahojky, já jsem měla mimoděložní těhu v srpnu a snažit jsme se mohli až od února po lednovém vyšetření - hysteroskopii.

sefova
12. kvě 2012

@machulca - ahoj, já prodělala laparku levého vejcovodu v půli února, ms mi dorazila 4 dny po zákroku (nedělali mi revizi dělohy, což tobě asi taky ne) můj operatér mi řekl, že můžeme hned po další ms. můj gyndr mi to nakonec taky posvětil, no a teď trochu pozitivního, zadařilo se hned první měsíc...je pravda, že jsem věděla, že ovu bude na té dobré straně, jinak bych asi ještě jeden měsíc počkala, ale takhle... 🙂
dle včerejšího utz jsme 6+4 😉
držím palce, ať se zase brzo dočkáš //

maudn
12. kvě 2012

ahojík, taky to mám za sebou, jestli chceš napiš do osobní pošty a můžem pokecat. Jinak já jsem brala 2 měsíce antikoncepci,aby se mi zahojili ložiska endometriozy a pak jsem se začala snažit, zadařilo se mi až po návrazu z lázních téměř po roce, na které máš po operaci nárok a opravdu pomáhají, vzhledem k tomu, že operace je zásah do těla, bych počkala,ale ne dlouho třeba 2-3 měsíce max, aby se tělo zregenerovalo

augustka
12. kvě 2012

Ahojka, já teda tu zkušenost nemám, ale co jsem byla v lázních, tak tam byly holky po tomto zákroku. Měly je plně hrazené, neuvažuješ nad nima? Já bych teda s těhu počkala, alespoň nějaký ten měsíc.

xanyx
13. kvě 2012

Ahoj, já jsem po laparoskopii levého vejcovodu ještě ani ne měsíc. Menstruaci jsem dostala 2. den po operaci, teda jestli to bylo ono 🙂 krvácela jsem jen 2 dny. Doktor mi řekl, že máme počkat minimálně 3 měsíce. Dýl bych asi ani nečekala. To koukám, že mám nárok na lázně. Nikdo se o nich nezmínil. Ale já bych stejně nejela, protože mám malou dcerku. Už jen pobyt v nemocnici byl pro mě utrpením, protože to bylo poprvé, co jsem nebyla s ní.

dmitrip1
22. črc 2012

Ahoj..v breznu jsem vysadila antikoncepci a 3.dubna jsem zjistila ze jsem tehu.Bohuzel se jednalo o mimodelozni tehu- oboustrane.18.4jsem potratila s naslednou revizi delohy.23.4.jsem pak zacala krvacet do bricha a prodelala jsem laparoskopii.Protoze se u nas doktori nesetkali s oboustranym mimodeloz.tehu.volili odstraneni z obou vejcovodu,tim ze to z nich vytlacili,myslim tomu rikali vytubovali.jinak bych prisla o vejcovody oba.Nasledne mi pak adi mesic kontrolovali hladinu hcg v krvii aby meli jistotu,ze tam uz nic neporoste.Prece jen jsem mela mimi v deloze a pak v kazdem vejcovodu.Doktrori se zhodli,ze mam pockat alespon 3mesice s cim souhlasil i muj gynekolog.ted je to tedy 1.mesic co se snazime.a snad nam to vyjde stejne brzy jako v tom breznu.

suzanna123
30. srp 2012

Ahoj, mně taky doktor řekl 3 měsíce čekat

silvi34
22. lis 2012

Ahojte, rada by som vás povzbudila. V lednu mi diagnostikovali mimodelozne, nasledovala laparoskopia a odstranenie praveho vejcovodu, ..beznadej, plac, vsetkym som si presla...po 3 mesacnej pauze sa mi podarilo otehotniet...teraz koncom ledna cakame dievcatko 🙂 drzim vam palce, aby sa i vám podarilo uspesne otehotniet...

lucik011
19. črc 2013

Ahoj holky, jsem po mimoděložním těhotenství a teď 16. července jsem měla dostat 3 menstruaci a pak jsme se zase chtěli snažit o miminko, ale už jsou to 3 dny a já ještě menzes nedostala. Vím, že je to docela krátká doba a zpoždění být může, ale i tak jsem dost vystresovaná. Myslíte si, že by to byl hodně velký problém kdybych byla těhotná, ikdyž jsem neprošla 3 menstruací? Děkuji

andry74
3. zář 2013

ahojky, já jsem po mimoděložním dva týdny. Mně doktor řekl čekat 4 až 6 měsíců. Revize dělohy se nedělala. Odstraněn pravý vejcovod. .Co se mi zdá zbytečně dlouho. Jak tak čtu tak tři měsíce počkám taky a pak to zkusíme znovu. Jdu se objednat na průchodnost levého vejcovodu. Mám obavy aby jsem nedopadla znovu tak 😢

kellymk
9. dub 2015

Ahoj holky, šly jste po mimoděložním těhotenství a následném odstranění vejcovodu, na kontrolu toho druhého zbývajícího vejcovodu?

martinahost
9. dub 2015

Ahojky taky jsem prodělala mimodeložní tehotenství, delali mi i revizi delohy a presne po dvou letech od laparky se nám narodí druhá holčička. Jinak bylo nám doporučeno jak v nemocnici tak od gynekoložky počkat 6 mesícu, nebyl s tím problém protože miminko jsme neplánovali..... A začali jsme ho plánovat a snažit se po roce a něco a na druhý pokus se zadarilo. 🙂

mendy84
4. říj 2016

@xanyx Ahoj já sem byla na tom zákroku 14.9.2016 taky mi vzali levej vejcovod ale menstruaci do dneska sem ešte nedostala nevim čim to je

wolanka
11. říj 2016

Ahoj holky, ráda bych vás všechny povzbudila... 🙂 bohužel i mě se to stalo a ten průběh nebyl vůbec ideální. Nejdřív si doktor myslel dle ultrazvuku a vyšetření, že se jedná o zamlklý těhotenství a protože jsem krvácela, tak mě poslal na vyčištění dělohy - 8.ledna 2016. Následná kontrola 12.ledna odběrem krve ale zjistila, že stále "problém" přetrvává...že to těhotenství někde je...bylo mi jasný, že je všechno špatně, doktoři byli dost vážný a dost mě děsili :-O ...paradoxně, nic mě nebolelo, žádný křeče..nic. Hned, co mi oznámili výsledky, tak mě rovnou hospitalizovali, s tím, že riziko bylo opravdu veliké a ani pro věci domů mě nepustili...a druhý den hned ráno se konala operace. Diagnóza: mimoděložní těhotenství, celý levý vejcovod pryč. Pan primář mi druhý den řekl, že vše proběhlo normálně, že druhý vejcovod vypadá průchodný a že nebrání nic tomu, abych měla do roka prcka na světě. V tu chvíli vám to připadá úplně absurdní a všechny, co jste si tím prošly, víte, jaký psycho to je...brekot, strach, obavy, beznaděj, lítost... a jestli to vůbec půjde, a taky, aby se to neopakovalo atd...do toho, ještě fakt, že to bylo moje první těhotenství v 32 letech ☹
A výsledek? mám dva týdny do termínu porodu 🙂 jsem zdravá, miminko taky, všechno probíhalo úplně skvěle... 🙂 Když si to holky spočítáte, tak je to tak, že jsem otěhotněla asi tak 2 týdny po operaci...k neuvěření, to mi řekla i moje doktorka...a mimochodem, nestihla jsem ani menstruaci 😀
Drželi jsem se jednoduché rady pana primáře: mějte se s partnerem rádi a nechte to na přírodě 🙂
Takže vám všem držím holky palce... 🙂 vím, přesně jaké to je, co prožíváte..

ester_ka
18. říj 2016

@mendy84 ahoj, už jsi menses dostala, nebo se to musí nějak řešit?

mendy84
19. říj 2016

@ester_ka Ahoj jo dostala 14.10 🙂

ester_ka
19. říj 2016

@mendy84 tak to je fajn, taky jí čekám a nemůžu ser dočkat🙂

mendy84
19. říj 2016

@ester_ka A jak je to dlouho co si po zákroku taky ty braly vejcovod nebo co se ty stalo ?

ester_ka
20. říj 2016

@mendy84 10 dní, a dnes přišla🙂

mendy84
20. říj 2016

@ester_ka Tak to je fajn co se ty vůbec stalo ?

veruf
12. lis 2016

Ahoj holky, prosim o radu pred 6 lety jsem prodelala take mimodelozni a prisla o pravy vejcovod. Ted se snazim s pritelem o miminko zatim tedy teprve druhy mesic, ale zajimalo by me jestli se da nejak zjistit, kdy mam ovulaci na tom levem vejcovodu?

lea212
12. lis 2016

Ahoj, loni jsem prodělala laparoskopii z duvodu mimodelozniho tehotenstvi a odstraneni praveho vejcovodu. Zjistilo se, ze za to mohla endometrioza, takze mi byla nasazena hormonalni lecba (4 mesice) a o otehotneni jsme se mohli snazit az potom. Dnes jsem ve 24. týdnu, takže neklesej na mysli 🙂

lea212
12. lis 2016

@lea212 jo jinak sex jsme mohli mit az po 6 tydnech - jako sestinedeli, hlavne z duvodu mozneho vzniku infekce.....

ester_ka
12. lis 2016

@veruf ahoj, z kterého vaječníku máš ovulaci Ti zjistí gynekolog ultrazvukem, když k němu přijdeš v době ovulace, pozná, který vaječník se chystá...

veruf
13. lis 2016

@ester_ka dekuji za radu 😉

mendy84
13. lis 2016

Ahoj chtela Sem se zeptat po zakroku Sem dostala mc za mesic 14.10 Ale tet listopadu Sem to dostala uz 10.11 nevim proc tak brzy zacatkem se mi delalo spatne k zvraceni boleni bricha delala sem si test a byl negativni tak nevim No :(

lea212
13. lis 2016

@mendy84 ja myslim, ze na tom neni nic divného, holt cyklus je rozhozeny. Holt hormony jsou hormony. Určitě to nic nebude.

kellymk
1. pro 2016

Ahoj holky, jak to tady tak čtu, tak dobré zprávy, že se daří těhotnět i s jedním vejcovodem... Já jsem už 2 roky po odstranění levého vejcovodu po mimoděložním. Bohužel se nám nedaří, ale je to nejspíš tím, že skoro nemenstruuji. Brala jsem na srovnání hormony - Duphaston - 2 cykly jsem to dostala slabě, ale pravidelně a teď už je to zase 3tí měsíc bez menstruace ☹
Nemátě někdo taky takové zkušenosti? Přeci jen, když není menstruace, těžko tam probíhá ovulace :-/

lea212
1. pro 2016

@kellymk holky hodně doporučují Gynex, tak zkus 🙂

askim2016
10. led 2017

Ahoj holky, prodělala jsem lapo po mimoděložní teh, pravý vejcodov odstraněn ale pozad cítím bolest na levý strane, je to normálně?
Kontrolu u O.G mám až za týden.
Stálo se to nikomu?
Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru