Termín porodu podle ultrazvuku a menzesu se dost liší

mejviz
20. kvě 2007

Asi by měl být nejpřesnější ten termín podle ultrazvuku ale podle MS mi vychází hodně jinak. Holky co už jste rodily, jakou máte zkušenost jak je přesný ultrazvukový termín? 🙂

anatanka
20. kvě 2007

Ahoj, ja jsem na tom zrovna tak, to v tom ma clovek potom peknej gulas, co? Jeste kdyz vezmes v uvahu, ze se bere za normal, kdyz se mimisek dere na svet o 2 tydny driv nebo dyl, tak clovek aby potom pocital s terminem porodu skoro mesic a pul. Ja mam rozdil 3 tydny, ale pocitam s terminem podle UTZ. Jaky rozdil v tom mas ty? Holky, co znam, tak mely max. tyden.

macanet
20. kvě 2007

Tak já nevím, mě doktor říkal, že to budeme brát podle poslední menstruace, protože podle velikosti miminka na ultrazvuku se to nedá dost přesně určit, že některý děti jsou větší a některý menší a podle pohybů už vůbec, protože je to dost nepřesný, kdy vlastně maminka poprvé ucítí pohyby.Takže podle menstruace jsem měla termín porodu 9.7, podle pohybů 28.6 a podle ultrazvuku 1.7 takže pan doktor řekl, necháme termín 7.7 uděláme průměr a ono stejně vyleze, kdy bude chtít 😀

klararas
21. kvě 2007

Ahoj holky, já jsem na tom taky podobně. Podle PM mě vychází termín na 23.8. a podle prvního UTZ na 30.8. A když jsem byla ve 21tt na screeningu, tak se mi opět přiklonili k 23.8. a to se mě ještě pan primář ptal, jestli jsem před otěhotněním neměla rozházenou menstruaci. Samozřejmě, že jsem měla, jelikož jsme byla v září na dovolené mimo republiku. Na to mě odvětil, že mimčo je o 14dní větší než podle PM (tj. 9.8.) a je možné, že jsem měla ovulaci těsně před menstruací. A jelikož jsem měla holky malé (2550g a 2300g), tak to spíš vypadá kolem toho 9.8. Tak já taky sama nevím. 🙂

eva265
21. kvě 2007

Já to mám taky docela rozdílné. Podle PM mám termín 8.8., podle UZ v 8tt 19.8. a podle UZ ve 20tt 11.8. Osobně si myslím podle měření BT, že by termín měl být 19.8., ale když jsem se ptala sestřičky, podle kterého termínu si mám vypočítat odchod na mateřskou, tak mi řekla, ať beru 11.8. Moc se mi nechce, aby mi porod vyvolávali zbytečně dřív, ale jestli budou vedra jako loni, tak asi nakonec budu ráda za ten dřívější termín.

artikula
21. kvě 2007

Ahoj Mejviz,ja mela termin podle prvniho ultrazvuku(13.tt) 13.4.,mala se narodila 11.4.,dalsi jsem mela 17.4.Rika se, ze podle utz je nejpresnejsi, ale vubec to tak nemusi byt.Staci se podivat do dubnovek...nase deti se rodily jak chtely 😉

nasticka
21. kvě 2007

Ahoj, ja měla podle PM termín 22.6. a podle posledního screeningu mi ho posunuli na 30.6. , takže ten rozdíl tam zase není tak velký...podle pohybů to dr. vůbec neřešila, ona bere jako rozhodující termín dle ultrazvuku, ale já se snažím být připravená na to, že to opravdu může být i o ty 2 týdny dřív...a malá si to stejně udělá po svém 😀

morusa
21. kvě 2007

Ahojte holky, já měla termín podle PM i ultrazvuku 30.4. a malej se narodil 8.5. a to mi ještě doktor udělal ten den Hamiltona, takže jsme tomu pomohli, ale u prvorodiček je prý přenášení zcela normální.

petja
21. kvě 2007

Morusa moc gratuluji,teď jsem o tobě chvilku nevěděla,bylo mi jasné,že jsi v porodnici!!! Zvládla jsi to v pohodě kočko? Byli na tebe hodní? pa petja

mejviz
autor
21. kvě 2007

já mám ten rozdíl skoro 3 týdny MS a usg, tak nevím 🙂 počítám s tím ultrazvukovým protože jsem měla ms po antikoncepci dost nepravidelnou 😒

krizaci
21. kvě 2007

já mám rozdíl 2 týdny, ale ten ultrazvukový dříve. Pan doktor mi naměřil, že malý mělna uz ve 32 týdnu už 3 kg, tak uvidíme, kdy přijde na svět. Jinak podle pohybů by odpovídal ten ultrazvuk. 😉

klararas
21. kvě 2007

to krizaci: jéjky, ten človíček bude ale veliký 🙂 . Moc gratuluji

martinka24
21. kvě 2007

Já mám termín 1. června, což je za 10 dní a druhej mám 4.června, tak jsem zvědavá jak to dopadne...Měla jsem rizikové těhotenství a dr.říkal, že budu rodit zřejmě dřív a zatím nic...V 38.tt jsem si nechala na požádání malýho zvážit - orientačně podle utz. a měl 2700g - prý je to váha podle tabulek o týden nižší - tak doufám, že to za těch pár dní ještě dožene, protože prý přibírají nejrychleji na konci těhotenství....Ale taky jsem slyšela, že se orientační váha kolikrát lišila o hodně než ve skutečnosti...

jana.1
21. kvě 2007

docela vyčepávající a pěknou odpvěď napsala porodní bába v téhle jednostránkové diskuzi
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak vypočítávaj to podle MS (tu osobně nevím), podle početí (pohlavní styk) - to vím přesně a podle UZ. Zatím se mi shoduje termín podle pohlavního styku i UZ. Záleží i na kvalitě UZ. Ale to všechny víme. MS má každá jinak, nemusí být pravidelná, ovu samozřejmě taky ne nebo může být špatně odhadnutá, resp. naměřená - pokud si někdo měřil teplotu... Pohyby každá taky cítí jinak z X důvodů, takže to není ta pravá metoda.

Velká kniha o mateřství:

Musím upozornit na to, že není podstatná UZ velikost plodu těsně před porodem, nýbrž velikost plodu v 1. trimestru gravidity! Později již může mít vliv na velikost plodu genetická dispozice a tato velikost již není zásadní pro výpočet tzv. UZ stáří plodu.

"Termín početí je vždy vypočten hned při prní těhotenské kontrole a jedná se o 40 týdnů, resp. 10 lunárních měsíců od PM. Reálné stáří plodu je asi o 2 týdny menší.. bla bla.. Týden 39+0 až 39+6 je 40. týdnem těhotenství. V termínu 40+1 jste 1 den po termínu porodu, od 42+0 přenášíte. Každé těhotenství by mělo být do tohoto termínu ukončeno. Proto se indukce porodu zahajuje již v 41+5, či 41+6 týdnu. Podmínkou ale je, že se jedná o jednoznačné přenášení, tedy že uz stáří se shoduje se stářím vypočítaným podle PM.

Pokud je tedy například gravidita UZ od počátku o 2 týdny mladší než podle PM, nejedná se samozřejmě v týdnu 42+0 o přenášení a k této skutečnosti je nutno přihlédnout... "

belda
21. kvě 2007

ahoj maminy, tak pokud vás mohu uklidnit, rozdíly v termínech mohou být opravdu veliké.já měla rozdíl mezi uz term.por. a term.por.dle ms skoro 3 týdny(!).zkrátka jsem měla ovu až před mentruací(a i tu jsem měla nepravidelnou) a proto to prodlení.nejdůležitější je uz do 12.tt.(ten bych brala jako nejspolehlivější).potom každé mimi roste jinak a tudíž je jinak veliké.taky záleží na doktorovi, jak to umí s uz 🙂 a tak i když bylo mimčo dle uz malé na začátku těhotenství, ke konci těhotenství naopak odpovídalo o 3týdny staršímu mimču. 😎

f.nina
22. kvě 2007

Cauky mamci tak ja mam termin polde PM 13.cervna a podle UZ take 13.cervna,takze v tom nemam takovy gulas jako vy,ale myslim si ze miminko vykoukne na svet kdy se mu bude chtit a ne podle nejakeho predurcovani ne? 😉

martinka24
22. kvě 2007

Beldo, tak to jsi mě teda moc neuklidnila, měla bych to nejradši už za sebou, tak doufám, že ten rozdíl nebude tak velký 😒

f.nina
25. kvě 2007

martinka24:Tak jak se divam tak uz by jsi to mohla mit za sebou co?? 😉

sssssssss
25. kvě 2007

Ahoj maminy já mám termín 7.6. ale do porodnice jdu o dva dny dříve, nemohu přenášet, termín mám jen jeden nikdo mě druhý neřekl.A dokonce ani nevím jak velké mimi je ,to mě taky nikdo neřekl.Tak to bude asi překvápko.Začalo mě pěkně praskat břicho a pěkně to bolí a svědí,tak si přeji at už to příde.Mimi kope jak o závod asi to bude pěkná divoška.No jinak mě bolí snad už úplně všechno,v pipi mě už několikrát křuplo přes měsíc mě bolí tak že nemohu spát otáčení v posteli je horor.Poslíčky už dvakrát byli ale vždy jsem je rozchodila.Jednou moc neboleli ale podruhé to bylo horší 😲 .Od té doby nic 😅.¨No tak jsem si postěžovala a je mě lépe.Jinak přeji zdravá miminka pá pá 😀

klararas
25. kvě 2007

Holky, podle velikosti mimi na to taky nemůžete dát. Tabulka se dělá podle 3500g miminka. Náš Míša měl ve 26+1tt 1000g a to by měl mít něco mezi 700-750g. Hodně záleží na genetice. Tím myslím, jak jste byly velké vy a váš partner. Jinak už tady párkrát zaznělo, že mimčo si řekne samo, kdy půjde na svět a pokud se mu nebude chtít, tak pomůžou lékaři (alespoň by meli 🙂 ). Jinak hodně štěstíčka a hlavně ŽÁDNÉ NERVY

f.nina
25. kvě 2007

sssssss:Proc nemuzes prenaset???To by mne zajimalo? 😉

sssssssss
25. kvě 2007

f.nina Ahoj nemůžu přenášet protože si aplikuji fraxiparin jsou to injekce na ředění krve máme v rodině leidenskou mutaci to je špatná srážlivost krve.Jsem totiž už po sedmé těhotná a mám jen jedno dítě fakt jsem si užila.Pořád samé potraty.Tak si celé těhotenství píchám injekce do břicha ted už do boku aby mé mimčo ve mě přežilo.A tím pádem nemohu ani přenášet nevím tak mě to řekli v porodnici.pá je tu pěkná bouřka jana

jana.1
25. kvě 2007

já mám taky termín dle UZ ve 14. A 24. tt. shodný s termínem dle pohlavního styku. Mimi se může narodit různě, to je fakt. Ale od termínu porodu se odvíjí datum nástupu na mateřskou a kdo musí do práce, není na PN, ale tu práci nesnáší nebo tam prostě nemůže tam vydržet, tak chce asi mateřskou co nejdřív a šoupání termínu o dva týdny sem nebo tam ho pak naštve.
Záleží na pravidelnosti Ms, správném výpočtu ovu, kvalitě UZ, zkušenostech dr., který UZ dělá, na tom, jak je přístroj nastavený a dalších vlivech. Termín se určuje v prvním trimestru, další UZ slouží pro kontrolu vývoje apod. a váha a rozměry miminka a odhad termínu jsou zřejmě jen orientační. Pokud se váha odhadne poměrem rozměrů hlavičky, nožičky atd., tak samozřejmě nemusí být odhadnuta správně. Velikost mimi záleží dost na genech, něco může být zkresleno vodou apod.

sss: teda... vydrž! Nemáš to jednoduchý ani náhodou. Na to se nedá nic říct... Je to až nepředstavitelné. Ale moc ti přeju, ať všechno dobře dopadne a můžeš se radovat s dalšího děťátka. Jseš vážně statečná...

sssssssss
26. kvě 2007

Díky byla to muka ,vždycky jsem to obrečela.Když si vezmeš že jsem skoro každý rok těhotná,tak je to fakt síla.Jsem s toho unavená já vím že je to můj problém,ale já tu svoji holčičku tak moc chtěla,že bych pro ní udělala cokoliv.Měla jsem jí už opravdu na dosah byl to 25 týden měla jsem obrovské břicho valila jsem se do porodnice slzy jako hrachy,a říkala si já se snad na to šestinedělí nedostanu proč?v čem jsem k sakru tak jiná?Ale pak přišla výhra,donosila jsem chlapečka,krásného,zdravého a byla jsem na šestinedělí jaká to nádhera! 😀 Už jsem nebyla jiná byla jsem konečně mámou.Když byli malímu skoro 3 tak jsem otěhotněla a pžála si tu svou holčičku jenže v 17 týdnu ...bohužel.No neuběhlo tří měsíců( doktoři hubovali)a já dva proužky.A začala si píchat a ted jsem skoro týden před porodem své holčiny a mám o ní obrovský strach.čím víc se to blíží tak je strach větší.Konečně použiji ty staré-nové růžové oblečky. 😀

f.nina
26. kvě 2007

sssssss:Tak to je mi lito,a budu ti drzet palecky aby ti ti dopadlo dobre a mnela si krasnou holcicku,vsek jse uz jen parkrat vyspis a budes ji mit v naruci 😉

jana.1
26. kvě 2007

sssss: myslím, že si může spousta ženskejch říct, že řešej vlastně prkotiny. Co sis prožila je opravdu těžké. Kolik jsi toho musela vydržet a všechno s tím spojené, je nepředtavitelné a já si to ani představovat radši nechci. Je neuvěřitelné, co jsi dokázala překonat a jak trpělivá jsi byla. Muselo to hodně bolet. Samozřejmě, že teď máš strach. Ale daří se ti to, už jseš v termínu. Dočkáš se!
Moc ti držím palce, aby všechno proběhlo v pořádku a měla si v náručí miminko. 🙂 🙂 Dej pak vědět, pokud budeš mít čas. 😉 🙂

Mně bohatě stačily nervy v prvním trimesru a chci, aby miminko bylo v pořádku. Bojím se o něj jako asi i jiné těhule. Po porodu budu klidnější, ale pak se budu bát celý život..

dygab
30. kvě 2007

Ahoj, já mám termín podle menstruace 23.6., ale mimčo je hodně veliké, a tak to odle UTZ vypadá na 6.6. To je fakt velký rozsíl a ted zacinaji resit, cim to je. Tak uvidim, kdy vlastne porodim🙂

handulacek
31. kvě 2007

Ahojky, zatím těhotná nejsem, ale koukala jsem na netu na výpočet termínu porodu podle poslední menstruace. Najdete si první den poslední menstruace, k tomuto datu přičtete 7 dní, odečtete 3 měsíce a přičtete jeden rok = termín porodu. Takhle to vypadá složitě, ale je to lehoučké. Asi to nebude úplně přesné.

anatanka
14. čer 2007

Ja mam prvni termin porodu podle MS zrovna dneska, tak jsem na to zvedava 😝 Myslim, ze si jeste par dni pockame. Druhy termin podle UTZ mam az 4.7. Jsou to zmatky...

luckaa
16. čer 2007

Ahojky,já mám termín podle MS 13.6.,podle UZ ve 13.týdnu 23.6. no a po UZ ve 30.týdnu dokonce 27.5.,to se mému doktorovi nelíbilo,tak mě po týdnu poslal znova na UZ ve 30.týdnu,tam mi to jiný doktor naměřil na 8.6..takže se to dost liší a víceméně od konce května čekáme a stále nic.

anatanka
16. čer 2007

Mne podle UTZ urcoval doktor termin jen jednou a ani nevim, v jakem tydnu to bylo. Koukam {podle vic veci}, ze me asi pekne flakal... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru