Zvláštnosti v těhotenství

nonacek
10. črc 2015

Nastávající maminky mate v těhotenství zvláštní chutě?
Já jsem ze začátku moc chutě neměla...,ale jednoho dne jsem koupila synovi nafukovací bazén a vůně te gumy,mi začala strašne vonět ... Úplně mě nutilo k tomu bazénu čichat........
Přišla jsem si jako blázen.
A vždy když cítím podobnou "vůni,, mi úplně s tvrdne břicho a láká mě si privonit..
Nevím co to způsobuje ,už jsem o tom hodně četla...
Mate také nějake zvláštní chutě nebo cokoliv odlišujícího od normálu...?

janesafari
11. črc 2015

V prvním těhu sem byla závislá na pomerančích,kiwi a tak nějak na kyselém ovoci...Pomeranče sem denně zvládla po kilech...
U druhého sem ujížděla na pikatních a pálivých jídlech a omáčkách k jídlům...Taky sem po jedné mexické večeri za pár hodin jela rodit 😀 .......A i když sem sama byla předtím kuřačka,tak hned od začátku těhu mě šííleně vadil cigaretový kouř a vycítila sem to s člověka,ikdyž byl kouřit třeba před dvěma hodinama a nikdo nic necítil,jen já...A čerstvého kuřáka sem cítila na dálku...A ještě kafé...V práci předtím sem kávy zvládla i 10 denně vypít-někdy i víc (nesco ) a hned od začátku těhu mě bylo s kávy zle...A i doted sem ji pila velmi málo...
Ted se snažíme o třetí a začínám na sobě pocitovat změny-káva mě začala chutnat a občas mě přepadne šílená chut na ořechy-jakékoliv,ale musím si dát ořechy... Tak testovat chci během týdne-tak uvidím,zda mě překvapí // a zda ty chutě sou příznak nebo jaké budou do třetice 😅

nonacek
autor
11. črc 2015

@janesafari tak to jsou docela kladné chutě..
ale chudák já abych uspokojila své chutě bych snad musela sníst pneumatiku 😀

janesafari
11. črc 2015

@nonacek 😉 je zajímavé jaké zvláštní chutě dokáže člověk v těhu mít,že?
Mě ted překvapuje ta chut na kávu-už skoro tři roky sem neměla potřebu-dala sem si tak 2-3 za týden a ještě je ani nedopila...A ted po tak dlouhé době,mě tak honí mlsná-dám si i 3 kávy za den !
No tak je možné,že se uhnízdilo a už si to dělá nároky !!! 😅
Příznaků už mám víc,tak uvidím příští týden 😉

metallico_mondo
11. črc 2015

Já při prvním těhu byla.uchylná na vuni jaru jablecnyho 😀 a i bych ho nejradsi snedla. Bylo to hrozne peklo se ovladnout 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru