Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

kubesovaadelka
4. srp 2022

Díky bohu, mám první dítě (6mesicu), v dnešní době ani druhé nechci, ano jedno se říká že je pro strach, ale já se držím teorie pořádně zabezpečit jedno. Nevím, to je můj názor. Nepřeji nikomu, aby přišel o miminko, je to dar největší. Nevím jak bych reagovala, kdyby mi řekli doktoři, že ma být mé dítě Downik, nicméně, před těhotenstvím jsem pracovala jako pracovník v soc. službách s tělesně a mentálně postiženými a Downici jsou největší zlatíčka, mám je moc ráda, ano vypadají jak vypadají, mají přidružené nemoci, ale pokud sedne medikace a lidí s nimi zachází normálně a nedívá se na ně skrz prsty tak zjistí, jak jsou to úžasní a hlavně upřímní lidí. Pracovala jsem na to nejhorším oddělení, kde klienti jen leží, neotoci se nic, ale s chodakama jsem přišla do kontaktu v areálu a neměnila bych, neznám upřímnější lidí jako jsou oni, jsou nemocní, ano bezpochyby, mají své dny, které oproti nám neumí udržet na uzdě ale jinak, svoji práci miluji. Je to náročné, ale pro maminky, kterým to hrozí a nebojí se obětovat se takovým tvorům tleskam. Opravdu nevím, co bych dělala kdyby to řekli o mým dítěti, ale pracovat s nimi je radost ❤️❤️❤️

lentilkah
4. srp 2022

@purepoli Moc me to mrzi. Byla jsem ve stejne situaci- na screeningu riziko 1:4, pri konziliarnim utz po par dnech uz zhorseni stavu a riziko 1:2. Spatne bylo vsechno. Krev, extremne velke NT a celkovy otok, vady srdicka atd.
Odber klku uz byl jen formalita, geneticka se divila, ze jsem miminko vubec tak dlouho donosila a pry by bylo jen otazkou casu, kdy by to priroda vyresila sama.

danielka4u
4. srp 2022

@naomip jej moc gratuluji!!!!tak jsi se konečně dočkala po všech těch trápeních❤️Ze srdce ti to přeji a hlavně buďte oba moc zdraví a užívejte si.Strašlivě rychle to s těmi drobečky utíká😉❤️

naomip
5. srp 2022

@danielka4u moc moc dekuju ❤️ Ani nedokážu popsat, jak jsem šťastná. Nic na světě není víc, než mít zdrave dítě ❤️. Prala bych všem, které si prošly tou hroznou ztrátou, aby je na konci toho příběhu čekalo zdravé a šťastné miminko.

danielka4u
6. srp 2022

@naomip ano to je pravda,my co jsme si prošly takovými starostmi a problémy na vše potom nahlížíme úplně jinak než maminky,které otěhotněly bez problémů.Člověk si potom vše mnohem více užívá.Taky jsem doslova nasávala každou chvilku s mojí holčičkou❤️