Je možné, abych potrácela jen holčičky?

milca111
16. lis 2014

holky mám otázku,který mi dost leží v hlavě. Už dvakrát jsem potratila,jednou v 9 tydnu a jednou v 11 týdnu těhotenství,nikdy jsem pohlaví samozřejmě neznala,ale teď co to bylo naposledy jsem tušila,že to bude holčička.Už dva chlapce mám doma a těhotenství bylo vždy naprosto v pořádku a hned od začátku mi bylo zle. Při těch dvou zamlklých těhu to také bylo vždy stejné.Nikdy mi zle vůbec nebylo. Teď jsem těhotná znovu a zase mi není zle a podle toho,že jsem se s manželem milovali 4 dny před ovulací a přesto jsem otěhotněla,tak sázím,že to zas je pravděpodobné na holčičku. Strašně se bojím,že až půjdu za 14 dní k dr tam mi řekne špatné zprávy.
Stalo se některé,že buď jí dr řekl,že opravdu potrácí jen určité pohlaví?

lucinella
16. lis 2014

Ano, jeden z názorů lékařů, kterým jsem prošla rukama byl ten, že možná potrácím chlapce. Mám za sebou 3 potraty - zamlklá těhotenství, ted jsem opět těhotná, na konci 7. týdne podle menses a opět to nevypadá moc slibně.

Takže tento názor o potrácení jednoho pohlaví už jsem slyšela.

dora13
16. lis 2014

@milca111 Mozna je to nahoda, ale v rodine jedne me zname se zadne zene v nekolika generacich nepodarilo donosit chlapecka -- a bohuzel se nejednalo o rane potraty, ale o druhy trimestr 😒 Takze to mozne asi je ☹ Kazdopadne drzim palce, aby bylo vsechno v poradku!

petane
16. lis 2014

Toto je opravdu možné. Znám paní, která může mít jen holčičky. Myslím, že je to nějaký gen, kvůli kterému druhé pohlaví potrácí.

pisisvori
16. lis 2014

@milca111 nektere nemoci maji takzvane pohlavne vazanou dedicnost. to znamena,ze jsou spojene s chromozomem x nebo y. Vetsinou to proto byva spis potraceni kluku,kteri maji XY,protoze holky maji XX a kdyz jedno X treba od maminky nemocne,tak druhe od tatky je zdrave a nemoc se nemusi projevit.je to hodne zjednodusene,snad pujde pochopit. a taky je dokazane,ze kluci uz v brisku mene vydrzi😉. Ale urcitn to muze byl i opacne a problem byt u holek. mam taky kolem sebe ari 3 holky co 3x potrat pak vse ok a holka, 2x potrat a pak vse ok a zase holka.

p3tulkaa
16. lis 2014

Já už také slyšela, že to možné je, známá se modlila, aby po dvou potratech (chlapcích) měla holčičku, problém byl v manželovi, a pak holčičku donosila 🙂

majvik
16. lis 2014

znám jednu paní co měla chlapečky postižené a holčičku v pořádku. Prý to bylo nějak v genetice, Byli ale silně věřící, takže přestože o dětech věděli že budou postižené, nechali si je. Teď mají tři postižené kluky a jednu zdravou holčičku...Ale to snad nebude Váš případ🙂 Věř a ono to dobře dopadne🙂

elvira
16. lis 2014

Možné to je... ovšem to, že těhotenství probíhá jinak než u předešlých chlapců, nemusí znamenat, že čekám holčičku...
Kamarádka byla ve druhém těhotenství přesvědčená, že čeká holčičku - úplně jiné příznaky než poprvé, prostě všechno jinak...a má druhého kluka.

nonacek
16. lis 2014

@lucinella holky držím vam palce ✌
@milca111

veruska007
16. lis 2014

Taky si myslím, že je to možné. Ale zázraky se dějí.

hancazivocich
16. lis 2014

příklad, jo? já čekala holčičku a problindila jsem komplet celé těhu - zvracela jsem i den před porodem, ke konci jsem už téměř nic nejedla, chutě na sladký, ovoce, poslední dva měsíce živá jen z pomela - dodnes ho nemůžu ani vidět.
Kamarádka rok přede mnou čekala taky holčičku, absolutně bez nevolností, masožrout hadr, zkrásněla...
Takže neřídila bych se tím, jestli je ti zle, nebo ne..Já vím, mně se to řekne, že?

puncinka
16. lis 2014

Moje spolupracovnice je ten pripad, kdy udrzi jen kluky, o holky vzdy prisla, takze ano, mozne to bohuzel take je.

milca111
autor
16. lis 2014

no holky tak to jste mě moc nepotěšily ☹(( já mám vážně tušení,že je zas něco špatně ☹((

@hancazivocich jj je mi jasné,že každá to těhu prožíváme jinak,ale mě je divné to,že dvě těhu s klukama absolutně stejné a dvě zamlklé taky stejné ☹ tak jasně,může to být i tím,že se třeba miminko nevyvíjelo jak má a proto ty příznaky jiné,tak třeba to s pohlavím nemělo nic společného,ale já se teď tak neuvěřitelně bojím,že se mi chce brečet už jen při té představě. 😢 😢 😢
No právě můj strach asi vyplívá z toho,že moje sestra jako dítě zemřela na vrozenou srdeční vadu a když jsem si o tom četla,tak na to trpí převážně dívky ☹ Jenže si zase říkám,že ona se tenkrát taky narodila,tak že by se asi i moje holčička narodila,byť by byla nemocná ☹ ale to mě děsí ještě víc,protože ta vada dodnes nelze léčit a pacienti se nedožívají více jak 50 let 😢 😢 ach jo ☹((( No co člověku zbývá ... nic ☹ musím počkat na první kontrolu a doufat,že vše budu ok a tentokrát to bude moje vysněná holčička

milca111
autor
16. lis 2014

@lucinella tak pokud by jste chtěli děvčátko tak zkuste opravdu ten sex délé před tou ovulací,kdyby to ani tentokráte nevyšlo.To je opravdu velmi pravděpodobné,že by to holčička byla a pak teprve bych si řekla,že to asi nebude tím pohlavím. Jinak držím moc palečky,aby bylo vše v pořádku tentokrát.
Nikdy lékaře nenapadlo udělat test na chromozomy jestli by se jejich teorie potvrdila???

pivonka2
16. lis 2014

@milca111 jestli zjistíš, že něco takového existuje,budu ráda za info. Tchýně takhle potratila asi třikrát, jednou v 8.měsíci a ty další nevím kdy. Má dva syny. Doktoři jí řekli, že nedonosí holčičku. To bylo před cca 35 lety. Prosila jsem jí, ať se zeptá na gyndě, ale nic jí neřekli. Zajímá mě to hlavně proto, že mám dceru a pokud je to něco v genech, může být manžel přenášeč. Chci malou ušetřit trápení a chtěla bych, aby pak o případném problému včas věděla...
Držím palce, ať ti to dobře dopadne a holčičky se dočkáš 🙂

blondynka400
16. lis 2014

@milca111 bohužel to možné je... 😒 Ono to nemusí být jenom problém na straně ženy, ale i muže a jeho spermií... Dle nevolností bych to neporovnávala, vnitřní pocit je ale horší.... Přeji ti ať se pleteš a není to tvůj případ a vše dobře dopadne.

ninikry
16. lis 2014

@milca111 ten "blbej pocit" muze pochazet z predeslych spatnych zkusenosti, drzim pesti at je mimosek ok

helcenka
16. lis 2014

@milca111 - možný to určitě je, jsou dědičné choroby vázané na pohlaví. V okolí mám známého, který může mít jen zdravé chlapce, pokud se ženou otěhotní a ona čeká holčičku, tak ji buď potratí nebo se narodí nemocná - se svou první ženou měl 1 zdravého syna, holčičku potratila a pak se svou druhou ženou má 2 zdravé syny jednu holčičku v pokročilém stupni těhotenství potratila a druhá se jim narodila nemocná a zemřela. Je nositelem nějaké ho genu, co to způsobuje, ale přesně nevím, o co jde.
Častěji jsem to tedy slyšela o chlapcích - že žena může mít jen holčičky a chlapce potrácí, také žena může být nositelkou genu, který to způsobuje...
Držím moc palce, ať to dopadne dobře.

lucinella
17. lis 2014

@milca111 Žádný takový test mi nikdo nedělal, tedy pokud vím. Ale je pravda, že už jsem těch testů prošla tolik, že už se v tom pomalu ale jistě ztrácím. Já spíše přemýšlím, jak dlouho má smysl to zkoušet, abych zbytečně netrápila a nezatěžovala svou psychiku i tělo. Už jsem z těch potratů taková utahaná, víš? Otěhotním vždy bez potíží, tak si říkám, že bych tomu, kdyby to teď neklaplo, ještě dva tři pokusy dala.

Zajímá mě názor ostatních žen a dívek tady, tak kdybys/ste měla některá podobnou zkušenost, popř. nějaký tip, budu ráda za jakýkoliv vzkaz. Předem děkuji.

milca111
autor
17. lis 2014

@lucinella a ty máš nějaké děti????
holky tak nevím,ale mám dnes fest nervy,musím projet tu diskuse a snad mě najaké uklidní,ale spíš pochybuji ☹(( tak v pátek pěkná čárka na těhu testu a dnes jsem už čekala na tu dálnici a test téměř negativní ☹((( kdybych tu druhou čárku nehledala pomalu lupou tak tam nic nevidím ☹(( je to ale test jiné značky,sice stejná citlivost,ale prostě jiný a i ve čtvrtek jsem na něm měla jen neviditelnou čárku a na mamatestu z předešlého dne tam byla lepší čárka jak na tady tom ☹ ale vypadá to,že možní i mimi zase odchází ☹((( chce se mi brečet ☹(((

lucinella
17. lis 2014

@milca111 Bohužel žádné nemám, proto mě to mrzí o to víc. Představa, že třeba nikdy žádné mít nebudu, je opravdu smutná. Obdivuju tě, že máš nervy si dělat stále testy. Já čekám na další prohlídku a do té doby nic podnikat nebudu. Mě by to šíleně stresovalo. V kolikátém jsi týdnu? U lékaře si ještě nebyla předpokládám z toho, co píšeš. Fakt bych na tvém místě nestresovala.

svoba
17. lis 2014

Známá takhle dvakrát potratila (pozdě, pohlav se vědělo) chlapečka. První měla holčičku. Bez problému. A nakonec se jim to podařilo. Má dnes holku a kluka.

milca111
autor
17. lis 2014

@lucinella no tak to bych být tebou nepřestávala a stále se snažila.Vím,je to těžké a stresující,ale věřím tomu,že jednou se podařit musí.
U dr jsem ještě nebyla, vím to teprve od čtvrtku,že čekáme miminko. No ráda bych se na testy vykašlala a asi to i udělám,jen jsem chtěla prostě to manželovi říct až bude opravdu krásná čárka která nelze přehlídnout a to nevím,zda tedy přijde ☹((
Podle netu bych měla být asi začátek 5 týdne nebo konec 4? ani nevím,dívala jsem se někdy ten minulý týden a byla jsem údajně 3+3

milca111
autor
17. lis 2014

tak 4+2 bych měla být podle netové kalkulačky a vzhledem k tomu že ovulace byla 14DC tak to asi i sedí

lucinella
17. lis 2014

@milca111 Tak to je ještě brzy k nervování, ne? Myslím si, že v tuto chvíli můžeš být naprosto klidná a oddávat se nové naději a víře, že vše dobře dopadne. Alespoň já vždycky zůstávám naprosto klidná do 7. týdne, než mě rozhodí prohlídka na UTZ ☹

Co se týká TT, tak ty mi vždycky vychází pozitivní až tak na konci pátého týdne. Do té doby je tam jen duch.

lucinella
17. lis 2014

@milca111 Děkuju za povzbuzení, moc to pro mě znamená. Zkusím promluvit s lékaři, vážně a na rovinu, ať mi řeknou, zda to má ještě smysl nebo ne, abych se popř. začala ve svém životě soustředit na něco jiného.

regresa
17. lis 2014

@lucinella @milca111 a nechavali jste si s partnerem udelat geneticky testy? Jako oba dva? Ty testy jsou sice drazsi, ale rozhodne bych do nich investovala, kdyz se musite loucit s vysnenym miminkem (a ne jen jednou)...
taky byva problem s leidenskou mutaci - ale to by taky zjistily ty testy. Ja jsem to vedela dopredu, ze mam protrombinovou mutaci (vyssi srazlivost krve, vyssi riziko trombozy v tehotenstvi - musim si redit krev do konce sestinedeli), zjistilo se to nahodne po mamciny nehode. Ale ted znam spoustu maminek, co diky ty vyssi srazlivosti krve potraceli. A tyhle konkretni testy ti muze udelat i gynekolog...je to jne zkumavka krve

lucinella
17. lis 2014

@regresa Já ano, genetiku mám v pořádku, ani leidenskou mutaci, ani fibrozu, nic nemam. Hematologické vyšetření taky naprosto v pořádku. Partnera mám nového, jsem s tímto těhotná poprvé, tak asi nemá smysl ho zatím hnát na genetiku.

lucinella
17. lis 2014

@regresa Ještě k těm testům genetiky, mně je udělali zadarmo, nic po mně nechtěli. Prý jsem plně indikovaná pro takové testování, tak to hradí pojišťovna. Jediné co si připlácím je lázeňská léčba a na to nedám dopustit a všem vřele doporučuji. Velmi pomůže při hojení sliznice po kyretážích. Kontaktní krvácení a podobné nepříjemné problémy mně vždy po pár týdnech v lázních přešly. Slatinné tampony jsou výborná procedura pro ženský pochroumaný spodek 🙂

regresa
17. lis 2014

@lucinella tak to je fajn, ze ti ty testy udelali a jeste zadarmo. Ono nekdy se clovek musi hodne dozadovat, aby se neco delo. A pak se vsichni divi, kdyz se opravdu deje ☹ na testech se ale zkus domluvit i s partnerem - je to jen krev, ne? Nebo ty ze slin? Kazdopadne chapu, ze. nekterym lidem se do toho nechce, protozenechteji vededt, ze neco neni v poradku a jeste u nich...ale na druhou stranu: nahoda je blbec a muze to byt treba jen prkotina

milca111
autor
17. lis 2014

No me doktor řekl,ze pokud by se to opakovalo jeste jednou tak nas taky pošle na ty genetické testy