Samovolný potrat bez revize, kdy se začít znovu snažit?

janca116
23. říj 2016

Ahoj holky. Jsem tu nová 🙂 takže budu ráda pokud mi některá z vás poradí, ať už z vlastní zkušenosti a nebo od jiných těhulek. 🙂 Vůbec nevím kde začít. S přítelem jsme už 6 let spolu a loni jsme se rozhodli, že by jsme si chtěli založit rodinku. Rok utekl jak voda a nám se zadařilo až tenhle měsíc. Bohužel po radosti přišel smutek, minulý týden ve čtvrtek jsem prožila samovolný potrat v 5tt, na revizi jsem naštěstí nemusela děloha se vyčistila sama. Chtěla bych se zeptat kdy se můžeme začít zase milovat a pokoušet se o další miminko? Na gynekologii mi doporučoval měsíc počkat a pak se zase snažit, ale přečetla jsem spoustu diskuzí kde maminky psali, že se do toho pustili hned po tom co přestali krvácet a hned ten měsíc otěhotněly a je všechno v pořádku. Já jsem krvácela cca 6 dní takže to odešlo jako zpožděná menstruace. Koupila jsem si teď Nosifol a začla jsem s jeho užíváním. Žádné jiné problémy u nás nejsou psychicky jsme to taky zvládli. Bolí to nás oba ale řekli jsme si co se mělo stát se stalo, lepší teď než v pozdějším stadiu. Holky moc děkuji za rady s přeji krásný den :-* 🙂

kocvarovas
23. říj 2016

Já jsem samovolně potratila v 8. týdnu. Moje paní doktorka mi doporučila počkat na dva cykly a pak začít se snažením.. Teď už máme dvě malý uličnice.. Držím pěstičky, ať vám to co nejdřív vyjde, ale asi bych ten měsíc počkala. Vím, že to čekání je pruda, ale řídila bych se radou lékaře..

janca116
autor
23. říj 2016

@kocvarovas Já jsem trochu na vážkách. Mně bylo řečeno, že o tom ani některé ženy nevědí a berou to tak že se jim opozdila menstruace. Říkala jsem si že bych tomu nechala volný průběh buď by se to stalo a nebo ne. Prý je po potratu tělo tvz. ,,pohnojene,, a je velká šance na otěhotnění . Milovali jste se hned co jsi přestala krvácet, nebo jste si dali nějakou pauzu ? 🙂

crown
23. říj 2016

@janca116 Já jsem při druhém potratu potratila taky v 5 týdnu a doktorka mi řekla,že nemusíme na nic čekat,že vše odešlo,děloha byla čistá,tak není problém.Ale stejně se pak povedlo znovu až po třech měsících. 😉

janca116
autor
23. říj 2016

@crown Takže nic neřešit a nechat to na přírodě. Ona si to stejně zařídí podle svého. 🙂 🙂 🙂 děkuji moc za odpověď

bachovy_esence_poradna
23. říj 2016

@janca116 přesně tak, pokud je potrat na začátku těhotenství, tak revize nebývá potřeba...
můžete podpořit tělo nebo psychiku/energii užíváním něčeho přírodního...
jinak bych ale dala tělu čas

držím palce 😉

hance89
23. říj 2016

@janca116 ja taky potratila tento měsíc byla jsem 5+5tt. V caru mi rekli, ze by jsme se dalsi pokus mohli zkusit další měsíc (jelikoz to bylo těhotenství po iui). Ale protoze to byl druhy potrat , tak me poslali na dalsi testy, takže iui se odložilo bůhví na kdy 🙂 ale abych se dostala k tomu co jsem chtela.
Hned jak jsem dokrvacela trvalo to 6dni Jako klasická menstruace, tak jsme se s pritelem na to vrhli :D s v skrytu duše doufam, ze když je jak se říká pohnojeno, ze by se snad mohlo zadarit 🙂

janca116
autor
23. říj 2016

@hance89 děkuji za odpověď a držím palečky aby to klaplo. 🙂 😉 tak my na to taky vlítneme 🙂 😀

jitka99
21. lis 2016

Ahoj, bohuzel mam velmi podobny pribeh jako ty. Minulou nedeli jsem zacala krvacet a v utery mi byl potvrzen samovolny potrat v 5tt. Krvacela jsem do patku, ted je mi uz dobre a jdeme se snazit bez cekani. Myslim, ze pokud nemas zadne bolesti a vse probehlo bez komplikaci, nema cenu cekat. Pokud budes mit ovulku, podle me to je znak toho, ze je telo pripraveno. Navic jak pises, po samovolnem potratu jsou pry zeny hodne plodne, tak snad se brzy zadari.

cibka
24. lis 2016

ahoj me se to stalo ted taky byla jsem asi 5+2 nejdřív jsem začala spinit a protože to bylo již po 3 šla jsem do nemocnice kde jsem byla asi 5 dní nakonec to odchází samo bez revize ale v papírech mám napsané klasické 6ti nedělí

janca116
autor
9. pro 2016

Ahoj holky děkuji za odpovědi a omlouvám se že jsem se neozvala dříve. První cyklus po potratu těhotenství nevyšlo i přes snažení. Uvidíme tenhle druhý, dnes (9.12) jsem to měla dostat tak jsem zvědavá. ☹ mám obavy ze to opět nevyšlo. Ale uvidíme necháme se překvapit :-/

veronikav31
10. pro 2016

Ahoj holky, zamlkým těhotenstvím jsem si nyní prošla po 5. z celkem 6ti těhotenství. Byla jsem po Ivf-Ket, MS jsem nečekala minulou sobotu, ale jelikož jsem měla pozitivní testy, tak jsem věděla, že těhotná jsem, v úterý jsem zašpinila, vše dobré, testy sílily, ve středu jsem šla jako samoplátce na krev na hcg-výsledek 64, šla jsem v pátek znovu, protože testy slábly-výsledek hcg 30, takže klesá. V úterý jdu ke své Dr., domluvím se s ní, že na revizi nepůjdu,dokud to nebude nutné-máme 11,5 měsíční dcerku, tak nechci být mimo domov...chci se začít hned snažit s clostilbegytem, pokud mě jej Dr. napíše, nechci čekat

ruzenkas
10. pro 2016

Ahoj, já potratila v 6tt a doktorka mi doporučovala min. 2 cykly počkat, nejlépe 3. Teď jsem na začátku čtvrtého cyklu a nesnažili jsme se. Nějak jsme na to oba neměli náladu. U nás to byl fakt zázrak, že jsem otěhotněla, protože se s manželem v posteli tak spíš míjíme, takže dalšímu těhotenství dávám tak půl roku min. ☹.

janca116
autor
11. pro 2016

Ahojda.Je to hrozné. Ale ikdyby se člověk na hlavu stavěl tak s tím nic nezmůže. Já mám zatím už druhý den zpoždění tak uvidíme. Test jsem si dneska dělala ale byl negativní. Ovulku jsem měla dyl tak je asi ještě brzy. Mně osobně doktor doporučil měsíc počkat ale neměla jsem žádné problémy tak jsme to neřešili a pustili se do toho, stejně to hned ten první měsíc nevyšlo.

jednoducho_maria
Odpověď byla odstraněná
Zobraz