Samovolný potrat

luciekiki
15. bře 2016

Ahoj holky, tak bohužel už jsem zase ve snažilkách. Po vynechané MS jsem si udělala test a byl pozitivní, slabší čárka, za dva dny o něco silnější, začala jsem se těšit. Můj gynekolog měl zrovna dovolenou, tak jsem si říkala nevadí objednám se za týden v pondělí, to bych podle výpočtu měla být 6+5tt tak by mohlo být něco vidět. V sobotu navečer jsem měla na kalhotkách krev, jelikož jsem nevěděla zda je to normální jela jsem na pohotovost. Dr. po ultrazvuku řekl že tam žádné těhotenství nevidí a že by to mohlo být mimoděložní a že si mě nechají v nemocnici. Dávali mi pumbu na zastavení krvácení ale nepomohlo. Přišla normální ms :( Poležela jsem si v nemocnici 2 dny, druhý den ze mě šly krevní sraženiny a hodnota hcg 48, při nástupu 168, takže mi sdělili že bohužel, udělali vyšetření, naštěstí vše odešlo samo. Řekli mi že o další se můžeme snažit až za 4 měsíce, což mi přijde dost dlouhá doba :( máte to také někdo tak?

mrskato
15. bře 2016

Ahojky, je mi moc líto, že sis to také prožila, mě to zastihlo před asi půl rokem. Naštěstí si tělo také poradilo samo. Každopádně když jsem se ptala na gyndě, kdy můžeme začít znovu se snažením, tak mi bylo řečeno, že máme počkat jeden cyklus a pak klidně. Vyšlo nám to znovu za 4,5 měsíce. Měla jsem dost rozházený cyklus, pomohl mi na to kontryhel. Držím palce a drž se, přebolí to a věřím, že se brzy budete těšit znovu, akorát ten strach tě asi už nikdy neopustí.

luciekiki
autor
15. bře 2016

Děkuji moc 🙂 asi tím že to bylo opravdu na začátku, smířila jsem se s tím, jen ta dlouhá doba a čekání mě děsí. O tom kontryhelu jsem slyšela a asi ho také zkusím alespoň ty dva měsíce 🙂 díky za povzbuzení, snad to vyjde 🙂

lenbenn
15. bře 2016

Mela jsem zamlkly potrat. Šla na zákrok, počkala pět neděl, přišla MS a sotva skončila, už jsme se snažili a vyšlo hned na poprvé. Každý doktor řekne, že je lepší počkat....ale sami vědi, že nikdo čekat nedokáže 😉

janalub
15. bře 2016

Ahoj, já na tom byla minulý týden stejně. V úterý, to jsem byla na konci šestého týdne jsem začala slabě špinit, na večer už to byla tmavá krev, tak jsem šla na pohotovost. Na ultrazvuku taky nic vidět nebylo, tak mi vzali krev a ať si za dvě hodiny zavolám. Že by to mohlo být mimoděložní nebo taky, že se to nevyvýjelo, tak je to maličký a nic vidět není. A prostě se to teď pustilo. Hcg jsem měla 440. Doktor váhal jestli tam mám ještě přijít. Nic mě nebolelo, tak jsme se dohodli, že za dva dny přijdu opět na krev... Ve čtvrtek jsme musela čekat do výsledků nalačno, kdyby mě museli náhodou hospitalizovat, ale hodnota klesla na 420. Že jsem tedy normálně potratila a mám jít další týden na kontrolu ke své gynekoložce.... Včera jsem tam byla, ultrazvuk v pohodě, hcg mi vyšel 38, tak to vypadá "jen" na samovolný potrat. Ještě pujdu příštý pondělí na kontrolní odběr, aby se něco náhodou nezanedbalo... Doktroka mi řekla, že mám počkat na další menstruaci a pak se můžem začít opět snažit...

luciekiki
autor
15. bře 2016

Ahoj janalub to mě mrzí, dr v nemocnici mi říkala že je to teď hodně časté a že to je díky hodně citlivým testům, že dříve si ženy myslely že mají zpoždění, pak přišla ms a on to byl vlastně potrat, ale nikdo nic neřešil. Alespoň máme jistotu, že jsme ok a že za pár měsíců můžou být další // a o dost silnější. U mě tedy tohle byl první malinký důkaz že něco není ok když se druhá čárka nezesilovala. Ale nic mi nebylo. nic mě nebolelo tak jsem byla v pohodě :(

efijil
15. bře 2016

Ahojky holky, taky se k Vám přidávám. Prodělala jsem potrat v 11. tt. Nebyla jsem na revizi, dodrželi jsme šestinedělí, MS přišla po 33 dnech od potratu, kontrola u gynekologa dopadla OK, takže nic nebránilo tomu, snažit se dál a hned, což potvrdili i gynekolog. Po 11 měsících snažení se opět snažíme od znova. Už máme za sebou první cyklus... Doufám, že tentokrát to nebude tak dlouho trvat, nebo se z toho asi všeho.... Hodně štěstí Vám všem a především kupu SIL a ENERGIE 🙂

luciekiki
autor
15. bře 2016

Tak moc držím palce efijil 🙂 u mě je asi nejhorší to, že máme za rok svatbu, byla jsem šťastná že jsem otěhotněla skoro hned ( cca 4 měsíce snažení) a že mi to vyjde, ale nedá se nic dělat 🙂 snad to vyjde i na podruhé a nebudu rodit v termín svatby :D

efijil
15. bře 2016

Děkuji, i Tobě @luciekiki hodně štěstí. Ze svých vlastních zkušeností nemá cenu těhotenství plánovat, protože se to nedá.... Hodně štěstí 🙂

bajana
15. bře 2016

@luciekiki naopak odporucam snazit sa hned, ako vravi moja dr., deloha je ako pohnojena a lahko sa zadari znovu...u mna MA v 11tt, vycistila som sa sama a po dalsej MS znovu tehotna....uspesne 😉

janalub
15. bře 2016

Děkuju luciekiki, taky mě nic nebolelo. Ale asi to tak mělo být, lepší takhle ze začátku... Přeju hodně štěstí v dalším snaženísnažení a samé zdravé dětičky 🙂

luciekiki
autor
15. bře 2016

Díky také držím palce 🙂 aspoň že mám skvělého chlapa co mě podrží 🙂

janalub
15. bře 2016

To je důležitý, hlavně na to nebýt sama

marki00
15. bře 2016

Já měla zamlklé ve 20.týdnu a doktor říkal, že se můžeme snažit po 3 měsících. Brzy jdu na kontrolu po revizi, takže se ještě budu ptát, jak to teda je. Ale taky bych chtěla co nejdřív.

luciekiki
autor
15. bře 2016

Marki00 to je mi lito, ale jiste se nam to vsem.podaří a budeme mit krasna miminka. Me nejvic zaboli to kdyz vidim holky s velkym brichem a cigarem u huby nebo kdyz nekdo otehhotni po jednom nahodnem sexu 🙂 ale jsem optimista 🙂

evazchleva
15. bře 2016

Ahoj holky, ja byla podle posledni ms 1.3. 6+4, test vysel pozitivni. Jinak krome versi chuti na jidlo jsem na sobe nic nezpozorovala. Moje dr. byla na horach. V 7+0 jsme meli jit na sono, den po + na testu jsem zacala krvacet. Na pohotovosti na sonu nebylo nic videt, hcg 7, nebylo o cem diskutovat...A vsechno to s ms odeslo. Ted v sobotu jsem psala dr, jestli mame pouzivat kondom, a pry nemame. V pa jdu na kontrolu, doufam, ze bude vse ok a co nejdriv se zadari nam i vsem zde v diskuzi 😉.

luciekiki
autor
16. bře 2016

evazchleva - držím palce 🙂

luciekiki
autor
17. bře 2016

Ještě jsem zapoimněla napsat, ze duvodem potratu mohlo byt i muj rh negativni faktor a u přítele pozitivní. Dostala jsem po potratu injekci tak snad by se to nemělo opakovat. Neříkám ze to bylla

luciekiki
autor
17. bře 2016

Pardon pisu z mobilu * neříkám ze to byla příčina ale mohlo to mit na potrat vliv, co myslite vy?

kasparka1
17. bře 2016

holky , ja dneska 5tt 😔 😔 😔 😔 v pondeli jsem mela jit na potvrzeni , ale test slabl a slabl a ja vedela, ze je neco spatne. Tak jdu v pondeli jen na prohlidku ☹

kasparka1
17. bře 2016

@luciekiki a proc az za 4 mesice ? to je straslive predlouha doba ☹ drzim pesti aby jsme se vsechny z toho co nejrychleji vzpamatovaly a dalsi mimi aby se udrzelo.

luciekiki
autor
17. bře 2016

@kasparka1 to me.mrzi :( taky nevim proc za 4 mesice. Je mi d

luciekiki
autor
17. bře 2016

@kasparka1 to me.mrzi :( taky nevim proc za 4 mesice. Je mi dobre, nic me neboli uz jsem přestala i krvacet. 30.4. Jdu na kontrolu tak se na to jeste zeptam

marki00
17. bře 2016

@luciekiki taky mam rh-, ale myslim, ze to na to nema moc vliv. Hodne znamych ma rh- a vsechno v pohode.

luciekiki
autor
17. bře 2016

@marki00 jasne 🙂 každopádně injekci uz mi pichli tak by melo byt vse ok 🙂

lenbenn
17. bře 2016

Urcite bude. Taky jsem minus a u me to bohuzel vliv melo...Tak jsem dostala anti - D a uplne v pohode.... 😉

marki00
17. bře 2016

@luciekiki mne taky, tak snad to uz vyjde.🙂

trubka23
24. bře 2016

Ahoj holky, já měla poslední ms 5. 2. pak přišel pozitivní test. Tu radost vám nemusím ani popisovat!!!! Jsem po laparoskopii (endometrióza, PCO, myomy) a po několika letech snažení. Minulý týden mi řekli, že to není OK. Hodnota HCG byla už jen 152, nechali mě tak, jestli se sama vyčistím. A povedlo se. Včera jsem byla na kontrole a HCG 6,9. UTZ jen malilinkatá skvrnka "něčeho". Dr říkal, ať to nechám dočistit a pak se hlavně nenervovat a můžeme se snažit hned - ale žeprý to máme chvíli nechat přírodě, nebrat žádné hormony, nelámat to přes koleno, spíš si opravdu užívat. Jsem šťastná, že jsem zvládla samovolný potrat, protože operací mám za sebou v poslední době už hodně. Na víc je žeprý dobré, když si tělo samo projde celým procesem (pokud to samozřejmě jde, kdybych dostala horečky nebo opravdu silně krvácela, tak bych na zákrok musela). Probrečela jsem celý víkend, ale teď si říkám, že pořád lepší za včasu. A četla jsem tolik diskusí od holek, že se jim po potratu brzy podařilo otěhotně úspěšně znovu. A to mě drží nad vodou. Já v to prostě věřím. Holky, určitě to příště vyjde. Vyšlo to ostatním, proč ne nám????

martisek11
24. bře 2016

Ahojte, tak já jsem 2měs.po revizi a doktor v nemocnici mi taky řekl, že můžeme hned se snažit už po 1.menses, ale já jsem raději počkala 2 měsíce, at se tělo vyčistí a už na to hupsnem 😉 myslím, že ten měsíc neuškodí počkat..jinak každý doktor říká něco jiného, můj doktor i řekl 6 měs. čekat,a le podle mě tento názor už je dávno přežitek..záleží jak se kdo cítí a pokud je vše ok, proč nezačít dřív..a u samovolného potratu jsem hodně četl,a že se stčí čekat mín, stačí 1 menses, tak nevím proč čekat 4 měs..

evazchleva
24. bře 2016

My to počítáme tak, že potrat byl ten menses, po kterém znovu začínáme 🙂.

luciekiki
autor
24. bře 2016

Holky moc diky za nazory. Je.mi.opravdu fajn takze vydrzim do stredy na kontrolu a pak se zacneme zase snazit, snad to klapne 🙂