Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

kiki666666
10. lis 2015

Dobrý den, mám dotaz, jsem na PN od 26.8.15 a doteď mi nepřišla nemocenská, vše jsem si musela obvolat a vyřídit sama a konečně účetní z OSSZ včera dala na Českou národní banku pokyn k vyplacení. Dostala jsem se tím do krizové situace, protože bance prý vyřízení trvá do 10 dnů a mně již majitel nechce počkat s nájmem za 2 měsíce a nevím, jak to dopadne. Nerada bych skončila na ulici, jen proto, že jsem nemocná. Potřebuji proto radu, zda je možné to v bance nějak urychlit, aby poslali hned na můj účet do ČS, již nevím, kam se obrátit.
Děkuji.

belinkafoxik
28. kvě 2016

zdravim, jak se prosim, vypocitava narok na materskou? Prvni sml byla 26.3 do 29.9 a druha sml na hpp od 1.10 a do ted trva, jen jsem na nemocenske. Ta se pak k naroku na MD odecita? Diky moc

turnovacka
10. lis 2016

Dobrý den nevíte kdy chodí nemocenská děkuji

nikuska2106
21. lis 2016

tak teraz riešim to isté mám mesiac do porodu a žijeme iba z mojej nemocenskej 7 tisíc pretože priateľ platí alimenty na 2 deti a barák a všetky tieto poplatky a to čakáme pretože potrebujeme objednať nábytok pre miminko a musím všetko vyprať takže sa desím kedy to príde to máme žiť s lásky? :O no modlím sa aby to prišlo za 10 mesiac inak asi malú dáme neviem kam :( ak to príde za mesiac tak to neviem čo budeme robiť som úplne zúfalá...sú nejaké možnosti nejaký jednorázový príspevok alebo tak niečo? :O ja nechcem mať doma miminko bez vybavenia na ktoré sme šetrili cez pol roka :( :( :( :(

j.a.n.i
21. lis 2016

@nikuska2106 Upřímně řečeno, jaký jednorázový příspěvek bys chtěla, na vyplacení nemocenské mají 30 dnů od doručení podkladů, tedy v průběhu listopadu by měla přijít, pokud to zaměstnavatel poslal včas a správně. A pokud jste půl roku šetřili na vybavení, tak jaký je problém, máte na něj našetřeno, tak ho můžete koupit, ne?

nikuska2106
21. lis 2016

no kúpime ho a budeme žiť zo vzduchu ? do toho nám chodia jeho deti na víkendy a to tiež niečo stojí takže áno šetrily ( a nie veľa ako si asi myslíte :D) ale to zatiaľ objednať nemožeme ..takže tá neistota a čo a ako bude je hrozné ...taký je problém že prvoradé je aby sme mali na výdaje bez ktorých to nejde a neschopenku si posielám sama pretože šéf robí vkuse problémy to viete poslala som mu kontrolu pretože porušoval voči všetkým zamestnancom toľko zákonov a okrádal jak sa len dalo..ukrajinec si hold myslí že mu všetci budeme robiť otroky ....som typ čo sa proste ostatných zastane aj keď mi to mohlo byť jedno nastupovala som na rizikové a nejaký čas na to som mala koniec zmluvy... ...takže mi to komplikuje celú dobu :D včas to bolo určite posielám doporučene s sms na moj mobil...ináč je hromada variant na príspevky a jednorázové dávky atď atď ale normálny človek proste o tom nevie a tak to ani nerieši ...napríklad : http://www.penize.cz/davky-v-hmotne-nouzi/92941... nie každý to dostane ...vieme kto sa preferuje vo všetkom či tu alebo za hranicami :D ale ak človek nemá z čoho dať ani 2000 na stravu tak čo ? a prečo ? pretože je na rizikovom ...smutné ...keby som sedela roky na zadku tak nepoviem pol slová ....ale makám od kedy som vyšla zo strednej a bola som vždy odkázaná sama na seba a nikoho nič nezaujímalo ...pokial to pošlu do 30 dní tak to práve ešte bude ok aj keď už stresujem lebo mesiac do porodu krče už mám kto vie či to bude mesiac :D ale ak by som mala čakať 2 mesiace tak neviem ..to aby som predala orgány :D :D :D

nikuska2106
21. lis 2016

@belinkafoxik toto je asi najnovšie za 2016 : Kdy se na mateřskou dovolenou nastupuje?
Na mateřskou dovolenou můžete nastoupit 6 až 8 týdnů před termínem porodu. Pokud porodíte předčasně, náleží vám mateřská od dne nástupu na mateřskou do uplynutí 28 týdnů. Pokud však z mateřské vyčerpáte méně než šest týdnů z jiného důvodu, dostanete mateřskou až od porodu a bude vyplácena do uplynutí 22 týdnů. Případně 37 týdnů v případě narození dvou a více dětí.
Kdo má nárok na mateřskou podporu?
PPM vyplácí Správa sociálního zabezpečení. Nárok na ni máte, pokud jste v okamžiku nástupu na mateřkou dovolenou nemocensky pojištěny – jste zaměstnané nebo v ochranné lhůtě (trvá po 180 dnů od zániku nemocenského pojištění). Zároveň musíte být účastnicí nemocenského pojištění alespoň 270 dnů v uplynulých dvou letech před nástupem na mateřskou.

nikuska2106
21. lis 2016

@kiki666666 Ako to s vami dopadlo ? 🙂

paula42
4. led 2017

Poradite?Jsem zamestanec a poslala jsem doporucene na OSSZ listek na penize,ale nemam kopii je to problem?😕

lenicka2323
7. únor 2017

Zdravím holky,nevíte prosím někdo kolik může být ted přibližně nemocenská?Jsem těhotná a doktor mě už nechce nechat déle v práci a s nemocenskou nemam žádné zkušenosti. ☹

kamildanny
17. únor 2017

Dobry den damy,taky mam s prazskou ossz problemy.Marodim od 24.9.2016 a az do dnesniho dne mi prisla nemocenska 2248,-kc.Nevim jestli je to normalni,ale pripada mi,ze nas chcou nechat pojit hlady a bez domova.Jen podotykam,ze najem mam 5500,-takze jsem zadluzeny kam se podivam.

astyna
17. únor 2017

Mě vyplácela PPM pobočka v Trojské a bylo to jak hodinky, vždy přesně na den - 6. a když to připadlo na víkend, tak to přišlo dříve...

luciia1
19. únor 2017

Dobry den, tiez spadam pod PSSZ Trojska a je to katastrofa. Peniaze vyplacaju ako sa im chce. Je potrebne im stale volat, aby ste sa dostali k svojim peniazom. Teraz im uz nosim listek na penize priamo na Trojsku a aj tak cakam mesiac, vacsinou dva. Hlavne vec, ze sa ohanaju tym, ze pokial maju vsetky podklady posielaju peniaze do 5 dni, aj ked maju na to 30 dni. Je to fakt sila. Keby som nemala chapaveho majitela bytu, tak som uz niekde pod mostom.

myskakatka
18. bře 2017

Ahoj holky.zrovna v tydnu jsem resila take nemocenskou. Z hruzou jsem zjistila ze patrim pod prazskou CSSZ a uz je mi ted jasne proc mi jeste od ledna nic neprislo. Volala jsem na CSSZ v HK a tam mi ochotna pani rekla,ze v spadam pod Prahu a ze v te aplikaci nevidi,ze by muj zamestnavatel poslal podklady do CSSZ. Nedalo mi to a volala jsem do firmy. Tam mi nase personalistka oznamila ze jim to poslala vcas a ze uz to maji na CSSZ. ted ale komu verit. Je to silene byt 2 mesice bez prijmu. Kdy chodi nemocenska vam?

furyk
21. bře 2017

@myskakatka Ahoj! Těž čekám od ledna na nemocenskou (spadám pod ČSSZ Trojská) a je to děs. Nejdřív měli problém s papíry, když jsem dala vše do pořádku slíbili, že do 14 dnů budu mít peníze na účtu. A ono nic ...

myskakatka
22. bře 2017

Ahojky holky tak se mi po týdnu ozvala pani z ČSSZ a řekla, že mě to vyplati co nejdřív, ale že na to mají 30 dni. Tak jsem zvědavá kdy peníze přijdou. 10.4. to bude měsíc co tam dostali papíry :D

jane49
29. bře 2017

@myskakatka dobrý den, jsem na tom úplně stejně. Jsem na rizikovém těhotenství od ledna a za únor mi taky ještě nepřišla nemocenská a když jsem tam volala bylo mi řečeno že podklady dostaly 7.března a mají na to 30 dní. Tak by prý peníze možná mohly přijít do 7. dubna , když ne ať zavolám ☹ jsem z toho nešťastná ☹️

myskakatka
30. bře 2017

@jane49
dobrý den, já měla štěstí na milou paní a velmi ochotnou. Penize mi opravdu už přišli. Nečekala jsem,že ještě na úŕadech muže být někdo kdo dodrží co slíbil. 🙂 Věřím, že i vám příjdou brzo. ;) Ale popravdě jsem zvědavá na další měsíc :(

vmonty
17. dub 2017

Dobry den,jsem na rizikovem od 1.unora a je to katastrofa.Dodnes nemam ani korunu jak od OSSZ,tak od zamestnavatele.Aby toho nebylo malo,moje neschopenka,kterou odesilal ucetni meho zamestnavatele se po ceste ztratila a listky za unor a brezen tez,ipresto,ze jsem je osobne odesilala doporucene a oba dva byly prebrany,uz mam i konkretni jmena osob,ktere to prebraly,musela jsem k lekari,aby mi vystavil novou neschopenku,za ucetnim pro vymer a za zamestnavatelem pro razitko a podpis a ve finale si vse odvest 50 km na OSSZ,kde slibily,ze vse uspisi a uz je to 14 dnu a nic se nedeje...zvazuji stiznost,ale nevim,jestli to ma nejaky vyznam

marie100
24. dub 2017

Dobrý den,

jsem z Pardubického kraje a ND dostávám 1x měsíčně (13.2., 17.3, dnes 24.4. a pořád ještě nic). Také bych přivítala určitou pravidelnost - ok, pokud má soc. nárok na zpracování 30 dní, ať je tedy vyplácí k 29. nebo 30. daného měsíce, nebo max. do 7. daného měsíce...ale ať nastaví od počátku nějakou pravidelnost, abychom si všichni mohli nastavit termíny našich plateb...Co mě ale trápí více (díky Bohu máme doma 2 příjmy), je byrokratický systém ,,Lístků na peníze", který má být dle mých informací vystaven 3 dny před koncem měsíce. Nechápu, proč v dnešní, plně elektronické době, není možnost zasílání tohoto dokladu např. přes mail. Mám gynekologa 55 km vzdáleného (ano, kvůli kvalitnímu Dr. musím dojíždět takovou dálku - ale to je jiné téma) a pokud si nemůžu v té době naplánovat termín, tak musím pro lístek osobně - při rizikovém těhotenství (mám za sebou 3 potraty). Přinejhorším musím poprosit starší tetu, aby mi pro něj zašla a ta mi ho pak posílá doporučeně a ejhle pokud se tento termín láme s víkendem a doporučený dopis taky nechodí ze dne na den, tak už zase nadává má mzdová účetní v práci a o to se mi pak automaticky posune i výplata ND! Nechápu ale, v ČEM je takový problém, vždyť by se to dalo poměrně jednoduše vyřešit, jako asi hodně věcí ve státních systémech. Dělám v zaměstnání, kde každý problém musí být řešen okamžitým nápravným opatřením, nebo se musí vyřešit v co možná nejkratší době. Asi to bude tím, že pracuji pod zahraničním zaměstnavatelem, který řeší každé Eur nebo Kč a ne pod státní zprávou, kterou platíme ,,pouze" my pracující a takto se nám odvděčuje 🙂.

vmonty
24. dub 2017

@marie100 Dobry den,ja stale nemam ani korunu,kdyz jsem tam minuly tyden volala,tak opet velice "prijemna" pani mi oznamila,ze na to maji 30 dnu,ale ze jsem na neschopence od 1.2. a jsem bez prijmu a oni mi ty listky i neschopenku ztratili,tak to je vporadku...

marie100
24. dub 2017

@vmonty,

no hlavně, že paní na sociálce mají prdelku v teplíčku...

vmonty
25. dub 2017

@marie100 a svoje penizky na ucte jiste...

maskt
25. dub 2017

ahoj, mam dotaz. Nepřišla PN Praha. Pražačky kdy máte vyplatní termín PN? Mě to totiž jednou přišlo, 23.2, pak 28.3 - ale to jsem si myslela že tak pozdě protože jsem udělala chybu na listku na peníze a tak jsem jim posilala ještě jeden. No a tendle měsíc jsem ten lístek kontrolovala snad 5x a stale nic nepřišlo.
Nechci tam volat minulý měsíc telefonovaní mě stalo 600 kč, než mě spojili a stejně mi nic moc nepomohli.
Myslíte že je ještě nějaka naděje že mi PN přijde ještě tendle měsic?

Děkuji za odpovědi.

dzejnule
15. kvě 2017

Ahojte, já jsem byla na neschopence od 1.2. Od 17.4. jsem už na mateřské a jediné peníze, které mi přišly, byly za únor!!! Od té doby nic. Jen čekám a čekám a čekám. Do Prahy se dovolat je taky radost. Když už jsem se teda dovolala, paní mi sdělila to samé - na zpracování mají 30 dnů a to od doručení přísl. dokumentů. No, myslím dřív odrodím, než dostanu peníze za březen, duben, květen 😂 Opravdu se musím smát, protože jinak bych se zbláznila. Normální to není. Nedokážu si představit byt samoživitelka...!!!!

ly1987
7. črc 2017

Ahoj holky, za jak dlouho vám přišla PPM od CSSZ / V Praze? Měla jste to některá v pořádku vůbec? Jak jsem to tu pročítala, tak koukám nic moc. Je to měsíc, co to zaměstnavatel odeslal a zatím nemám žádné info... Přijde nejdřív nějaké potvrzení dopisem nebo už rovnou peníze na účet? Asi tam zavolám a zeptám se na to v pondělí a doufám, že to tam už mají zaevidované :-/

vaclav82
13. črc 2017

proč nekteři lide museji čekat na nemocenskou ipul roku než viplati davku proč posilaji všechno do prahi trojska gdibi si moje nevibehala ti papiri tak nema nic protože zamnestnavatel neposila listki na penize tam kam bi mnel a fakt to nasere gdiž z malou musite žit ze 4300kc

dzejnule
17. črc 2017

@achalteke Já na ni čekala víc jak dva měsíce. Byl to děs. A argumentovali tím, že na zpracování mají měsíc od doručení papírů..
Já ted pro změnu čekám na mateřskou za červen...taky stále nic, přitom minulý měsíc došla hned 8.6.