Šijeme látkove plienky, vložky, vlniaky, bio oblečko. Ako sa vám darí?

monikajan
6. jún 2010

Ahojte vsetci,
verim, ze mnohe latkarky (sucasne aj buduce) tato tema zaujme a potesi 😉 . Myslim, ze vela latkarok ma kupene hotove profi usite plienky a zaroven arzenal doplna svojimi dielkami. Ti nasi drobcekovia su taki chutni v plienkach made-in-mama. Alebo opacne? - tie home made plienocky (aj ked niekedy nie celkom 100%) su take chutne na nasich drobcekoch... 😵
Zopar postrehov o siti plienok, ci pleteni vlniakov sa objavuje v teme Latkove plienky moderne, ekologicke a zdrave, ale som presvedcena, ze toto je na samostatnu temu.
Mamiciek latkarok pribuda 🙂 (chvalabohu) a na Slovensku su zeny vynachadzave a sikovne a nase mamy nas naucili sit, takze mnohe z nas si nejake plienky usili same. Vymenme si skusenosti o strihoch, materialoch, pouziti .... - usetrime si navzajom omyly, ktore stoja cas, peniaze za material a hlavne chut do latkovania. Poznam aj take maminy, co skusili nieco usit, nevyslo to, nemali sa s kym poradit a nechali to tak. Alebo si mysleli, ze usit plienku je taka veda, ze sa do toho ani nepustili. Alebo nevedeli, z coho sit.

To znamena, ak mate hotove produkty (podarene aj nepodarene), odfotit a sup sem s nimi - plienky vsetkych strihov a druhov (viacvrstvove, nohavickove, kapsove, AIO) ,vkladacky, vlniaky (site aj pletene), pulky, flisove gate, oblecko na latkovky, latkove vlozky, prsne vlozky.. (a neviem, ci je to vsetko) . A ked nemate fotky, tak napiste, z coho ste sili, ako sa Vam to osvedcilo, co sa nepodarilo a preco a co sa podarilo ...

Latkovaniu zdar, sitiu z latky tiez zdar!

kveta007
24. apr 2014

@zuzkasim Tak jsem to hned zkusila a prošlo to. 🙂 Je to teda koupená nenažehlovací nášivka koníka, tak uvidím, jak bude držet, protože prošít to už moc nejde - je to hodně tuhý samo o sobě.
Pak přidávám dvě předvelikonoční trička - bohužel u mě neustále stejné chyby (zvlněný lem u krku,...) a zlepšení šití o proti před rokem moc vidět nejde, tak jako u některých z vás tady... Tak to honím alespoň na hezkých úpletech z Lille, kde každý spíš kouká na obrázky než na techniku provedení. 😀

kveta007
24. apr 2014

Ještě fotky... Akorát jsem řešila, jestli ty rybičky nejsou moc miminkovský či dokonce holčičí vzor, ale nakonec na 2,5 r. starém mláděti to není tak špatný.

zabza40
24. apr 2014

Holky kdo objednáváte u Gabr ,chci zalobovat za béžový jednolíc k ozubeným kolům ,chybí asi 1,5m do minima 🙂

macin73
24. apr 2014

@kveta007 jé, tyhle rybičky se mi moc líbily, ale nakonec jsem je nevzala... 😖

terezita
24. apr 2014

@zabza40 tak jsem ti ji dorovnala 😉

kveta007
24. apr 2014

@macin73 Při stříhání jsem měla víc štěstí než rozumu - koukla jsem letmo na vzor a řekla si, že ještě že jsou ty rybičky náhodně a nemusím hlídat, aby mi vzor vyšel souměrně na tričko a až jsem to vystřihla a odšpendlila, tak jsem zjistila, že tam ty rybičky tak náhodně vlastně nejsou... 😉
Jinak před tebou smekám ohledně té soft bundy. Já bych ji buď nepárala nebo pokuď ano, tak až tak po měsíci, až by mě přešel prvotní amok. Stejně jsem doteď nepochopila to "snadné" všití zipu - nejdřív přišiješ zip k softu a až potom přes to tu stuhu, aby se začistily případné nedokonalosti nebo to šiješ všechno najednou?

terezita
24. apr 2014

@kveta007 sijes vsechno naraz, si to tam prilepis stylefixem (nebo koresem..)

diapozitiv01
24. apr 2014

Opat nieco z mojej dnesnej sijacej dovolenky, tentokrat tricko so zapinanim na ramene, skusala som patent okolo krku zosivat na OL namiesto CL a celkom som sa pohrala s vypracovanim.
Este musim trosku rozsirit strih - lebo nam bandero bude vytrcat 🙂))

kveta007
24. apr 2014

@terezita Jo táák, tak to taky budu muset někdy zkusit, ale dřív jak napodzim to nevidím...

macin73
24. apr 2014

@kveta007 já jako trapný začátečník jsem nejdřív přišila zip k softu a teprve pak jsem našívala stuhu... ale třeba se časem dopracuji k dokonalé jednoduchosti ala @terezita 😀... a jinak díky... já jsem sice ve znamení Raka, ale dost často jsem tvrdohlavá jako Beran, takže dokud něco nedotáhnu do konce, není se mnou řeč 😝

betelgeuzz
24. apr 2014

Ještě poslední dotaz k těm stehům. Ten overlockový se používá přesně na co? Na sešití dvou látek a pak tam ještě zůstane přídavek? nebo se to sešívá až v kraji, aby tam žádný přídavek nezůstal?

saaralota
24. apr 2014

@sufik1 chystám se (už asi dva měsíce...) šít nánožník. Můžu se zeptat, co jsi dávala jako podšívku dospod? Nějaký šusťák, nebo něco jiného? Přemýšlím, co by bylo nejlepší...

anastazieb
24. apr 2014

@betelgeuzz používá se na sešití dvou látek na okraji, aby se ti ten přídavek nepáral (úplety se třeba nepářou, ale když bys šila něco z plátna, tak aby se ti netřepily nitě). Šije to právě podobně jako overlock-stroj, který ani jinak než na okraji šít neumí.

mooncaa
24. apr 2014

Holky, ten návod jak šít kulaté kapsy se mi moc líbí. To by mě vůbec nenapadlo a přitom je to tak jednoduché. Já se s tím vždy tak děsně patlala a pak ty kapsy byly každá trochu jinak.

sufik1
24. apr 2014

@saaralota kočárkovina - vatelín- normální podšívka jako pod sukni nebo do saka. Je fakt dobrá. Krásně klouže, což vespod potřebuješ a nešpiní se. A cenově je velice příjemná, kupovala jsem kolem 50,-/m?

saaralota
24. apr 2014

@sufik1 no to mě vůbec nenapadlo, to je super nápad. Možná tu najdu i nějaký použitelný zbytek... tak už mi nezbývá, než se do toho pustit... 🙂. Díky.

jitavlad
24. apr 2014

@palosek Já bych zase potřebovala, aby byly holky víc šatičkové, ale nemají ve mě dobrý příklad 🙂

petkasv
24. apr 2014

Tak dneska vám to sem nasázím 😀
aneb 😀 dnes je Jiřího 😀 a můj muž dostal žáby 😀, další lněné, rychlo výcvak 😀 a inovace triček a 3/4 😀

mooncaa
24. apr 2014

@petkasv Tak tento styl trička je krásně holčičkovej. Ty rukávy žabičkuješ nebo našíváš gumu? A na některých fotkách Ti Betuška jako z oka vypadla, jen brýle chybí, na těch ostatních je zase trošku jiná.

ucitelka70
24. apr 2014

Podarilo sa vyfotiť súpravu v akcii, tak hádžem foto...... celkom som spokojná, strih sedí OK, tak budú ešte zelené a oranž gate k tomu......

petkasv
24. apr 2014

@ucitelka70 to je krásný, mě přijde že hrozně vyrostl 🙂

@mooncaa díky, já z nich mám velikou radost 🙂 je to žabičkované 😀

zuzka72
24. apr 2014

Holky prosím poradili by jste mi, co je tohle za látku? http://cdni.condenast.co.uk/2000x3000/Shows/AW2...

petkasv
24. apr 2014

@zuzka72 to na tý sukni? Myslím, že je to stopro bavlna a novinka od Amy Butller aspoň myslím, že jsem to u ní v novinkách zahlédla 😉

bury
24. apr 2014

@petkasv - parádní nadílka 😵 ty 3/4 jsou fakt skvělý... no a tvoje břicho dokonalý 😀 😀

zabza40
24. apr 2014

@ucitelka70 souprava je super ,já nemám šedou moc ráda ,ale je praktická a tyhle barvičky jí skvěle oživily

zuzka72
24. apr 2014

@petkasv děkuji 🙂

endousek1
24. apr 2014

Holky, nevím, zda Vám ode mě přišly odpovědi, když jste se ozvaly na mtx, ale mám nějaký problém se sz. Do mailu mi přijde upozornění, že mi přišla sz, ale po přihlášení nikde není, takže prosím, kdo chtěl odkaz na tabulku, napište mi na mail a.vladykova u seznamu (snad to nevadí) a já Vám obratem zašlu odkaz.
Jinak už se něco vyprodalo, tak uzávěrka je zítra večer.

katka82
24. apr 2014

@petkasv teda ty jsi šicí maniak 😉 nádhera 😵 😵 😵 a Bětulka je ti na té jedné fotce fakt moooc podobná 😉
@ucitelka70 fíha ten už je velký 😲

elixia
24. apr 2014

Moje vytvory za posledne cca dva mesiace 😀 😀
prve tricko som sa pokusila olemovat na tretiny....ako tak sa to podarilo,ale vystrih bol obrovsky,musela som prerobit 😒
mencestraky s vreckom na boku (iba jednym, dve rovnake by som urcite neusila 😀 )
pyzamo a zabacia suprava, chyba este ciapka

a_lexa
24. apr 2014

@petkasv nádherné všechno, ale Bětky kalhoty tedy vedou 😵 😵 - jsi strašně šikovná.
@ucitelka70 souprava v akci vypadá úžasně. A na zelené a oranžové gatě se těším. 😵