Bonding - porodní radost, podělte se o zkušenosti

marunka85
6. led 2014

Ahoj všem. Ráda bych abyste se se mnou podělili o zkušenosti s bondingem, pokud je máte. Mám o něj velký zájem, chci pro svého prcka jen to nejlepší. Rodit budeme v dubnu, vybrali jsme si třebíčskou porodnici. Budu ráda za jakoukoliv reakci na toto téma. Předem velké díky 😉

lv
7. led 2014

je to radost ... a nejhezčí odměna po porodních bolestech.. u starší dcerky bylo mým prvním vjemem teplo, že je tak teploučká a heboučká /dokonce jsem se ptala, jestli nemá horečku/ a u mladší to, že strašně voní, zůstalo jí to doteď, je voňavá jak vanilka, cukrátko..
..jinak neměla jsem zcela ukázkový bonding, tedy bez separace od miminka, měla jsem poporodní komplikace, omdlívala jsem a dcerku měli na noc na novorozeneckém /starší/. U mladší jsme byly odděleny na vážení, kontrolu pediatra a šla ke mě podstatně dřív.

vespinka
7. led 2014

Podívej se na fb- Michaela Mrowetz, napsala o tom knihu, která mi moc pomohla!!!!

iva_kucerova
7. led 2014

pokud chcete bonding, neroďte v Chomutově🙂

marunka85
autor
7. led 2014

@vespinka Děkuji. Mám v plánu si jí koupit. Díky ní jsem se o bondingu dozvěděla 🙂

marunka85
autor
7. led 2014

@lv Děkuji mockrát. Všichni se mě už teď ptají, jestli se pojím porodu. Ale jak píšete Vy. Snažím se to vnímat tak, že to bude ta nejkrásnější odměna a brouček bude už mezi námi, takže se fakt těším, i když to může znít trochu divně a už mi bylo řečeno, že nevím, do čeho jdu. Ale co, však je to krásné když přichází nový život 🙂

ivis
7. led 2014

toto byly přesně mé myšlenky u porodu, každá bolest mě přibližovala k miminku a já už se tak těšila jak bude vypadat. Též pamatuji jak mi teplé tělíčko našeho muchlínka přistálo na břiše, doteď to je muchlací miminko 😉

oen
27. led 2014

taky přispěji svou trochou do mlýna. Bonding je úžasná věc! Jak píšete, je to odměna po těch bolestech. S teplým tělíčkem svého miminka v tu ránu zapomenete na to, co tomu předcházelo. Obě děti mi byly bezprostředně po narození dány do náruče a trávily se mnou v tomto láskyplném objetí 2 hodiny na porodním sále. Všechna měření, vážení atd. byly prováděny až po těch 2 hodinách v přítomností tatínka. Apgar skore bylo prováděno na mém břiše. A co nám bonding přinesl do budoucna? Se syny jsem jak kdyby na jedné vlně. 🙂
@marunka85 tvoje těšení zcela chápu 🙂, taky jsem se nemohla dočkat porodu a opravdu se na něho těšila i u druhého porodu. Takže to, že nevíš do čeho jdeš podle mě moc nehraje roli.

moniquegr
27. únor 2014

ahoj tak i ja ti napisu svou zkusenost 🙂 rodila jsem cca pred tydnem po prve 🙂 jak mala ze me vyjela 🙂 tak mi ji polozili na brisko bylo to nadherny byla tak teploucka ale ja byla ze vseho taksokovana ze jsem se strasne trepala ale silene tak mi ji museli sundat jinak bych ji asi setrasla🙂 ale ten prvni moment byl nadhernej takze za me urco ano 🙂

elastiq
27. bře 2014

Bonding je to nejkrásnější co může být a hlavně strašně příjemné pro miminko a jeho následnou adaptaci. Je super, že už i v některých porodnicích je možné bonding uskutečnit i po CS ( to je můj případ). Nikdy na tenhle okamžik nezapomenu - vůně, teplo a snahu miminka o přisátí k prsu! Doporučuji všemi dvaceti!!!! 😎

skavenka
1. dub 2014

Já sem malou porodila dali ji na mě a ani neplakala sem normálně měla strach co s ní je a až jí na mě začli utírat tak pak plakala,zkusila jsem jí dát prso tak se přisála a pak mi ji na chvilku vzali na zvážení a měření a pak byla jen u mě a u manžela a bylo to to nejkrásnější a už mám dvě děti,to první císařem a druhé přirozeně a když to půjde chci ještě jedno a chci znovu rodit,bylo to něco nádherného 🙂 dle mě to ani nebyla tak hrozná bolest 🙂

daniela1983
5. dub 2014

rodila som v Krnove a tam je bonding podporovany. rodila som na porodnej zidli a ani neviem ako Tobi sa ocitol v mojich rukach. tak som chvilu este s nim sedela, drzala som si ho v lone, kym nevysla placenta a nestrihol sa pupecnik. potom nam pomohli na porodne kreslo, kde uz sme sa zabaleni tulili cele dve hodiny. bolo to uzasne. ked som sa isla sprchovat dostal maleho na nahu hrud manzel. osetrovanie, vazenie a meranie prebehlo az po dvoch hodinach ked som si maleho sama odmiesla na novorodenecke kde ho vysetrili a potom som si ho uz odniesla do izby. bolo to uzasne. nadherne vonal, nebol vobec spinavy ani od krvi ani od mazku, dokonca nebol ani ruzovy a pomackany ako vacsina miminiek na fotkach byva. boli to rozhodne najlepsie dve hodiny v zivote

sinopea
5. čer 2017

chcela by som obnoviť diskusiu - stalo sa niekomu pri bondingu, že by miminko po pôrode vkuse len plakalo a kričalo a ani neotvorilo očká? Nekričalo len keď bolo prisaté, ale očičká malo vkuse zavreté poriadne ich otvorila až tak ďalší deň. Pôrod bol prirodzený a bez medikamentov.

g_m
5. čer 2017

@sinopea Nejsem odborník, ale když se vžiju do miminka a vylezu ze tmy až šera do zářivkami ozářeného pokoje, tak bych taky neotevírala 🙂 A ano, malá pořádně otevřela očička až tak druhý den.

sinopea
5. čer 2017

to znie rozumne :D ... ale zasa rodila som v noci a bolo tam šero v tej izbe, nezapináli tam žiadne svetlá - počas pôrodu bolo svetlo iba na chodbe a v tej izbe vôbec, po pôrode si už presne nepamätám či niečo viac zapli, ale zdá sa mi, že tam bolo to prítmie celý čas ... ja sa pýtam, len preto, že všade píšu ako sa to dieťa uprene pozerá na matku a že býva často aj kľudné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru