Hnisá mi šití po porodu, máte zkušenost?

banny1986
23. bře 2014

Ahoj maminky,
zdá se mi že mi hnisá šití po porodu, nebyla jsem nastřižená :-/ ruplo mi to samo, takže šití dost.
Na vložce mám jakoby žlutý výtok, maličkato - pak samozřejmě klasicky krev.
Jsem 10dní po porodu. Rána je citlivá ale už nebolí při sednutí atd.
Rána vypadá čistě nezarudle - po dlouhém přemáhání jsem se podívala, abych viděla jestli to mám zarudlé - nemám.
Máte někdo zkušenost?
Mazaly jste něčím?

speedygon
23. bře 2014

Nemazat, jen větrat hodně, častěji sprchovat a opatrně ale důkladně potom vysušit...ale nemusí to být hnis, ale očistky...jsi teprve pár dní po porodu a rána nebolí. Já měla něco podobného, výtok dosti zapáchal, ale na kontrole v porodnici mi dr(stejná, co mě rodila) řekla, že to není hnis, ale očistky....

laurital
23. bře 2014

Presne jak pise @speedygon , oplachovat vodou, maximalne obcas omyt Lactacydem, vetrat a doplnila bych jeste pouzivat bavlnene pradlo a neparfemovane vlozky, pokud mozno z nebeleneho materialu.

banny1986
autor
23. bře 2014

Jasný očistky mám, ale na vložce je jasně poznat očistky (spíš vpředu na vložce) a ten asi hnis (spíš na konci vložky) zatím se mi zdá rána klidná.. Používám vložky určené přímo po porodu, a ještě mám i vložky z porodky, zatím jsem nepoužila žádné klasické menstruační, právě kvůl stehum..

banny1986
autor
23. bře 2014

@laurital oplachuju vlažnou vodou, několikrát denně i po wc, lactacyd taky mám, ale použiju tak 3x denně, v porodce mi dr řekl, že to mám střídat s čistou vodou..
Kalhotky používám ty jednorázové doma 🙂

speedygon
23. bře 2014

@banny1986 ale očistky mohou být i žluté, taky jsem to měla...a smrdělo to...proto jsem raději jela na kontrolu...pokud to jde, choď doma alespoň chíli každý den "naostro"....seď na něčem, co se případně může ušpinit(používala sem inkontinenční podložky)...kdyby to byl hnis, bolelo by to, rána by byla zarudlá....

banny1986
autor
23. bře 2014

Mě to nijak zvlášť nesmrdí. Jako krev no.. Díky zkusím, snad bude vše OK 🙂 kdyby něco radši zajedu na gyndu, ale zatím vyzkouším vaše rady 🙂

laurital
23. bře 2014

@banny1986 Mne ta rana trochu hnisala a doporucili mi oplach hypermanganem kvuli dezinfekci a lehkemu vysuseni.

bambulal1
23. bře 2014

Ahoj byla sem na tom stejne a mne pomohlo hodne mejt vodou třeba každú hodku a pak 3x do dna mazat dubovou kůrou za 3 dny sem byla OK.Ja sem byla na gynde dal mi lekárka mastičku,predepsala roselgin ale nic nepomohlo a pak sem se dočetla o dubovej kůre a hned se to zlepšilo 🙂

caboonek
23. bře 2014

@banny1986 já jsem to měla podobně, jakoby sekrece po šití v místě rány. Bolelo mě to. Opravdu nic než oplachovat a větrat nepomáhá. Už jsem po 6nedělí a vše ok.

elentari
23. bře 2014

ahoj, mě rupnul steh, docela to bolelo,... myslím, že na tyhle problémy je prakticky stejný postup - myla jsem studenou vodou, větrala a omývala se vývarem (studeným) z dubové kůry, popřípadě jsem si chvíli sedla do vývaru do lavoru. Doporučuju! 😉

katyxq
23. bře 2014

oplachovat několikrát denně studenou! vodou, pak jemné osušti a namzat Hemagelem (jen drahý, ale není ho potřeba moc a fakt funguje 🙂), a používat síťované kalhotky a porodnické vložky, protože je potřeba, aby jizva větrala

lrg
24. bře 2014

Já bych raději zajela do porodnice. 10 dnů po porodu mi ruply stehy i s tepnou a od tohoto zážitku jsem si jizvu každou hodinu pozorovala v zrcadle 🙂

nikomik
4. dub 2014

Ahoj potkalo mě něco podobného, Mudr. mi doporučila roztok Betadine roztok a ten naředit a oplachovat s ním ránu. Jelikož jsem byla šitá i vevnitř tak injekční stříkačku a oplachovat i vevnitř . Musím říct že to zafungovalo 🙂

truk1
19. zář 2017

Ahoj take me ruply stehy ale vnitrni me zustaly byla jsem na kontrole a rekly ze to zaroste samo take me to trochu zapacha a jsem 12dni po porodu a uz nekrvacim jen nakej zlutej vytok smradlavej mam dene si davat koupel mangan nebo jak se to rika a splichat sprejem smradlavim zelenym

lisianne
19. zář 2017

Doporučuji mycí gel Herbalon s dubovou kůrou. Dezinfikuje, hojí, stahuje ránu. Taky jsem si tím prošla.

monik111
19. zář 2017

Ja nebyla zahojena ani mesic po porodu. Hnisalo to,nehojilo a jeste ty stehy vyhnisaly driv,nez se to zacalo hojit. Hrozilo,ze se to bude muset presit...ale mudr mi doporucil vecer koupele v Rosalginu(je to urcene na vyplachy pochvy) Kazdy vecer,jsem si sedla do lavoru a zacalo se to hojit.
Tak vyzkousej...je to umorny,vim jak ti je. Tak snad pomuze😉

bamishop
19. zář 2017

@banny1986 to ale nemusi byt hnis. Hnis je to pokud rana zacina byt horka, zarudla, pokud neni, tak je to proste jen soucast hojeni. Hoji se ti sliznice, sliznice musi byt vlhka, mas tam asi uz udelanou jako by zatku fibrogenni nebo jak to nazvat, cast ji odchazi, nova se tvori dle potreby... Pokud nemas teploty, neni to horke, vic nez driv, necervena, tak to jen vetrej a nech at se to v klidu hoji.

banny1986
autor
19. zář 2017

@bamishop děkuji za odpověd, dotaz byl z roku 2014, nyní už mám další mimi a po porodu sem již opět zhojená 😀 děkuji

pavca1982
19. zář 2017

Dobová kůra nebo heřmánek...

bamishop
19. zář 2017

@banny1986 nojo, objevilo se to tu jako cerstva vec 😀

vrana80
19. zář 2017

Casto sprchovat a repik je super. Spravit repikovy caj a sadnut do toho😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru