Zmena pochvy po porodu?

aponchie
9. črc 2009

Meli jste nekdo nejaky problem po porodu se spodkem?myslim treba ochable svalstvo, inkontinence, pokles delohy, pocity ruzne jine atd ?Ja treba dva tydny po porodu slysela tect vodu a curala nekontrolovatelne 😝 ted uz je to lepsi, ale zase tam dole mam pocit, ze mam otvor jak pro tanker..a to sem nebyla strizena. mam pocit, ze se to snad nikdy nestahne ci co 😅

dana19
9. črc 2009

aponchie to je úplně běžné že máš ochablé svalstvo močáku i pochvy,mě se ten močák upravil cca do měsíce a ta ochablá pochva do tří měsíců...musiš cvičit cviky na dno pánevní,že jakoby stahuješ pochvu...taky je dobrý když začneš se sexem,tím se to cvičí taky...a žádné problémy sem po porodu neměla,akorát sem měla asi 2krát nebo 3krát hodně silný krámy...a bolavý...ale měla sem stejné pocity jakt ty...jsem pul roku po porodu...

aponchie
autor
9. črc 2009

no ja mam i pocit ,ze mi kleslo neco vevnitr a jakoby chtelo vypadnout ..kdyz sem kukala zrcatkem bylo tam neco co tam predtim nebylo 😝

kacka.va
9. črc 2009

api: já si taky připadala, že tam mám vrata, ale vím, že jsem nějakou dobu taky "kapala", ale nevím, jak dlouho, jestli 3 měsíce??

aponchie
autor
9. črc 2009

jako moceni uz je lepsi to jo..sice jeste porad pokud curam nedokyzu ten proud zastavit ikdyz pciknu ukapne to by tak nevadilo spis ,ze se mi ten vchod do pochvy roztahl a neco se tlaci ven proste divnej pocit kdyz chodim..ted to je horsi pac uz nemam vlozku tak to nic nedrzi 😝 😝

dana19
9. črc 2009

aponchie mě se ven tedy nic netlačilo...však uvidiš co ti řekne doktorka na gyndě,po šestinedělí stejně pujdeš na kontrolu,ale určitě se ji na to zeptej...

aponchie
autor
9. črc 2009

dneska jdu sem zvedava..

dana19
9. črc 2009

aponcie jo tak pak pisni jak to dopadlo...a nemáš náhodou zkušenosti s šátkováním??a držím palečky,ať to nic není

aponchie
autor
9. črc 2009

dani dik ..a co potrebujes o satkovani?myslim,ze je tu i primo mistnost noseni deti 😎

dana19
9. črc 2009

apochie nemáš zač...no nepotřebuju celkem nic,psala sem tam a ozvy žádné...no jen jestli máš zkošenosti s šátkováním??ja sem si obědnala šátek šanami a jestli je dobrý??a ted v létě jestli v tom není moc horko ...

aponchie
autor
9. črc 2009

kukni na www.branakdetem...... 😎 😉

jirinkas
9. črc 2009

ahoj, já jsem 2 týdny po porodu a ty problémy mám hodně podobný 😒, i když se to pomalu lepší. Vojta mi dle doktora potrhal vevnitř vše co šlo, navíc jsem tam měla roztrhlý křečák, stříhali mi i hráz, protože to je cvalda - což je ale ten nejmenší problém. Těsně po porodu se ve mě jakoby všechno stáhlo, nedovedla jsem se uvolnit, když mě vevnitř šili, tak mě museli roztahovat železama, jinak by to nešlo a už se to táhlo. Na malou jsem šla až pod pohrůžkou cévky (tělo asi dostalo strach), a se stolicí problémy uplně šílený taky.... dostávala jsem čípky, sirup a až po několikanásobný dávce jsem na záchodě dostala křeč, kdy jsem stěží kontrolovala to, abych nespadla na zem, vyšlo ze mě při tom strašně krve a sraženin..... to se mi stalo 2x, podruhý mi to dokonce natrhlo šití. Nakonec jsme došli k tomu, že problémem jsou hemeroidy, měla jsem hroznej tlak na konečník sednout si nešlo a absolutně jsem nedovedla ovládat svěrač - naštěstí šly ven jen plyny.
Domu jsem odcházela po 6 dnech (malej měl žloutenku), s antibiotikama, nafasovala jsem v lékárně nějaký poševní čípky, faktu, rosalgin a prášky na bolest.
Naštěstí už se to každým dnem lepší, zkouším cviky na pánevní dno, no zatím to moc nejde, ale aspon se mi uvolnila to stáhnutí.....

aponchie
autor
9. črc 2009

tak sem zpet dle mudr prej v poho ..je to niz vsecko to je fakt a ta sliznice co je hned u vchodu se bud vstreba upadne nebo tam zustane tak mam cvicit a cekat tri mesice pak na kontrolu ..vzhledove mi to nevadi jen ten pocit ze mi neco z tama tlaci ven je hrozne 😲

dana19
10. črc 2009

aponchie tak vidiš,třeba se ti to ještě zatahne,není mi jasné jak to může upadnout?? 😅 tak už mi došel šátek a vše v pohodě...vázání super,sem ani nečekala že mi to tak pujde...

aponchie
autor
10. črc 2009

no me to povidej..jak to upadne to si neumim predstavit ale dostala sem cviky a mam poctive denne 300x cvicit a pre se vsadi,ze do trech mesicu budu v poho..byl moc milej jemnej ani to vysetreni nebolelo aby taky jo kdyz je to tam ted rozgajdane 😀

supr ,ze mas satek ja chci manducu,ale je silene draha 😝

nika251
10. črc 2009

Aponchie- neboj sa, ono sa to postupne upravi, skus nejake tie intimne cvicenia- mne pomohlo ze ked som isla na malu, snazila som sa zadrzat moc. Zo zaciatku to neslo ani za svet, postupne sa to zrovnavalo. Ked som to robila spociatku, tak som skoro plakala ako som sa snazila a nic z toho- curala som si veselo dalej. Potom to preslo same.
A aj zvysok sa da do poriadku, len sa snaz zapajat aj tie ostatne svaly tam dole. Neboj sa, bude to ok, len to chce trpezlivost 😉

aponchie
autor
10. črc 2009

nika dneska jsem to zkusila a kdyz zacnu curat tak hned ze startu to jde prerusit)coz ej velkejuspech)ale pak uprostred jak to ma silu to uz nedokazu..bojim s ejit po meste bez vlozky ,ze budu mit flek..tudle sems la a mela flicek a ani o tom probuh nevedela,ze sem si ucurla..no pakarna..nechci bejt jak moje babka co nosi plinky 😝

dana19
10. črc 2009

aponchie tak když to říká tak mu věř a ono to pujde..ale pro mě teda to byl docela šok po porodu že sem šla hned na wc,jak sem odrodila a ono si to teklo jak chtělo...porodní asistentka prej kam du,že mam odpočivat a čučela jak sem čilá... 😀

lienka79
10. črc 2009

ja uz tiez nebudem ,ako za mlada ☹ 😀
Tiez mi pride otvor jak pre buldozer..aj ekd maznel nic nevravel 🙄
niekedy mam trosku problem s inkontinenciou..ani neviem,ci to tak mam nazvat..Skratka, ked vela kycham 5-6x a mam plny mechur,tak mi par kvapiek utecie 🤐 a sitie citim dodnes...to ma maly 2r a aj si tam citim tu jazvu..bola som dost zasita...a nie je to dodnes ono...V tom vidim vyhodu cisarskeho 😀

eatygrenee
10. črc 2009

aponchie: my máme dnes konec 6 nedělí a mám stejné pocity co popisuješ ty. včera jsem byla na gyn. a doktorka mi řekla že je to normální, at posiluju svalstvo- když čuráš tak přestan a zase začni a tak.. 😉 Taky včera proběhl první sexík a musím říci že bezbolestně 😎 ale měla jsem spíš pocit, že jsem jakoby znecitlivělá, máte to někdo obdobně???

nika251
10. črc 2009

Aponchie- neboj sa, ono sa to da do poriadku. Pri kazdom curani cvic- narataj do desat a pusti. Bude to boliet ale ine neostava. Skus pozriet rozne cviky na inkontinenciu. Mne v porodnici poradili toto. Myslim si, ze je uplne normalne ze tam mas svaly take osvalene a da sa to do poriadku. A aj v priebehu dna ak si sadnes, snaz sa rozhybat svaly v posve, konecniku atd. Par cvikov vzdy ked si spomenies. A v ziadnom pripade nepanikar, nebude to trvale 😉 😉
Co sa tyka vchodu do posvy- no ja som aj teraz pred porodom jak panna - lekara vzdy upozornujem ze pozoooor, mala zena 😀
Dalo sa to dokopy behom sestonedelia,ale musim priznat ze ma aj dobre zasili- nebol problem. Prvy sex po porode bol az po 8tyzdnoch, aj to bolestivy trochu ale aj to sa dalo do poriadku. Teraz sa tesim zas na to ,,poprve,, po 😝 😀

aponchie
autor
10. črc 2009

ja sem pri tom sexu ani necitila ,z eve me neco je 😝

nika251
10. črc 2009

Aponchie 😀 - neboj, to sa zrovna. Tiez pekne pocvic a casom sa to do poriadku da. Necakaj zazrak tak skoro po porode. Dakedy to trva aj o dost dlhsie kym sa to vsetko pekne vrati nazad. Ale nie zbytocne sa hovori ze posva je moooc elasticka- tak sa na to spoliehajme ze je a ze nebude ako stara guma- ked sa raz vytaha uz taka ostane. Modlim sa, aby sa to aj u mna po porode dalo do poriadku bo som bola cely zivot zvyknuta na pipinku a nie pipinisko 😝 😀

dana19
11. črc 2009

aponchie ja to měla take tak že sem necítila že ve mě něco při sexu je...ale pak se to srovnalo,měla sem to takove necitlive...ted je to už v poho

aponchie
autor
11. črc 2009

presne tak..navic neco napravo vevnitr me stipe ne moc ale jakoby siti a pritom me zasivala na druhe strane a to jen natrzenej cipek ..ani nevim kde ten cipek pri sexu presne jako je?jestli mi ho tim sexovanim treba drazdi..dneska sem opet zadrzela moceni na wc v prubehu a vcera cele odpoledne ten pocit ze mi neco vypadne ven zmizel mela sem radost a dnes je tu zase..vcera sem necvicila pac mala skoro nespala a ja na to potrebuju klid..snazim se obcas u pc vtahovat ale neni to onco

pipet
11. črc 2009

Jéje... Myslím, že jsem to měla podobné - jakmile se mi chtělo čůrat, musela jsem hned, jinak loužička 😅 a procházky s kočárkem utrpení, myslela jsem, že mi upadne pipka, fakt nepříjemný pocit. Ale - všechno se spravilo, opravdu přísahám 😀 Už nevím kdy, ale tak dva, tři měsíce... Je super cvičit to pánevní dno - zatínat a povolovat svaly, jako když chceš přerušit čůrání. Dneska už úplně v pohodě, jenom občas cítím jizvu po nástřihu.

aponchie
autor
12. črc 2009

to je dobre ,ze se to upravuje..u nas provadime sex co se da a ja pri tom stahuju ty svaly v ramci cviceni ..to mi rkel i lekar..takze chlap ma radost ,z emam sex narizenej 😀

dana19
13. črc 2009

aponchie,čipek maš nahoře ,jak je vchod,tak cca 5cm vevnitř,jako takovej kolík...jasně že se při sexu dráždí,pač přes to jakoby přejíždí...hodně zdaru při cvičení

blka
3. zář 2009

Ahojte, jsem skoro 3 měsíce po porodu a do pochvy mám díru, jak vrata 😕 🤐 . Vevnitř ne, tam bych řekla jsem užší, než kdykoli předtím, ale ten vstup 😝 . Zatáhne se to někdy?

peta.cz
4. zář 2009

Asi jo, teda aspoň doufám, teď mrzí, že jsem to tam víc nestudovala než jsem zase otěhotněla, protože si nepamatuju, kdy to tam vypadalo tak nějak normálněji něž jak ty vrata...teď tam mám ovšem obr vrata 😀 tak snad se to dá brzy zase dopořádku...ale musím říct, že oproti prvnímu porodu se sexem žádný problém nebyl, šlo to v pohodě..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru