Kterou zdravotní pojišťovnu si vybrat?

ivaanka
20. bře 2013

Ahoj holky,

celý život jsem u VZP, manžel taky a naše dvě děti taky. Poslední dobou mi ale začínají lézt na nervy, pár ambulancí nás za poslední rok odmítlo s VZP ošetřit, teď mě dokonce žádal můj gynekolog, jestli bych to VZP nezvážila, tak začínám vážně přemýšlet nad změnou pojišťovny. Zvažujeme Revírní bratrskou. Zajímaly by mě Vaše názory a zkušenostmi s jednotlivými pojišťovnami.

betysek
20. bře 2013

Jsme celá rodina u VZP, nikdy jsem neměla problém, že by mě někde nechtěli ošetřit a ani mě nikdy žádný lékař ani nenaznačil, že by mě s VZP problém.......Moje mamka má ale Pojišťovnu ministerstva vnitra a je spokojená. Mají docela pěkné příspěvky na spoustu věcí....Spíš bych se možná zamyslela nad tím, proč ambulance nemá smlouvu s VZP, jakožto největší pojišťovnou...

j.kriv
20. bře 2013

My máme celá rodina Vozp a jsme maximálně spokojení, mají spoustu příspěvků pro dospělé a hlavně pro děti a nikdy nebyl problém s ošetřením. I na ORL, ketří neměli s nimi smlouvu ošetřili bez problémů s tím, že jim to vyúčtují, že s nimi nemají problém 😉

lucisek1984
20. bře 2013

já teda uvažuji o přestupu v pojišťovně Ministerstva vnitra-do 20 jsem byla u vzp,pak jsem kvůli začínajícím problémům u doktorů přešla v OZp,ale už jsem slyšela že taky moc dobře neplatí,tak přemýšlím nad změnou,táta je u ZPmv a je spokojený,tak uvidím

werunka21
20. bře 2013

My máme oborovou, ale pro děti ani dospělé nic moc. Využila jsem snad jen balíček v těhu a pro novorozeně 1500,-. No a pak prevenci na znamínka. Ale jinak nic. Manžel je u nich spoustu let a domů mu chodí každý rok formulář na proplacení 500kč v lékárně. Ale nám nic. Je u nich snad, co zdrav.pojišť.existují. Taky uvažuju o změně.

ivaanka
autor
20. bře 2013

@betysek Já jsem právě problémy nikdy neměla, až tento rok. Poprvé na ortopedii, ale doktor byl trochu alternativní cvok, tam jsem to neřešila.
Podruhé ale u manžela, který měl ledvinový záchvat a odmítli ho ošetřit ve velké urologické ambulanci v Ostravě. No a co se týče mého gynekologa, ten je úplná špička, obrovská ambulance, první v republice zavedl ambulantní sterilizaci, první ambulantní odstranění polypů, není to rozhodně žádný tragéd, ordinující v nějaké špeluňce. On mě ale neodmítá ošetřit, jen mi říkal, že bych mu přestupem udělala velkou radost. Takže předpokládám problémy s placením nebo tak něco.

Jinak všem moc zatím díky za odpovědi.

kimuska
20. bře 2013

Taky jsem byla u VZP, přešla jsem k Metal-Alianz - spokojenost největší, moc dlouho mi, ale nevydržela, přišla refundace a teď jsem nedobrovolně u České průmyslové, nějaké balíčky do 1500kč tam mají, ale zatím sem nevyužila. Mamka je stále u VZP a docela dost lékařů už ji odmítlo, protože zřejmě VZP neplatí nebo musí dlouho čekat 😉

j.a.n.i
20. bře 2013

@betysek Třeba protože VZP usoudí, že má v dané oblasti dostatek lékařů a tudíž smlouvu neuzavře... jinak řečeno lékaři nedal si úplatek, smlouva nebude 😒

j.a.n.i
20. bře 2013

@ivaanka my máme OZP už mnoho let a zatím jsem žádný problém neměla, i jsem vyčerpala celkem dost přes jejich programy 🙂

veronikaka
20. bře 2013

@ivaanka
@j.a.n.i Se stejným dotazem se na mě obrátil taky můj gynekolog. Taky mám jednoho z hodně navštěvovaných a důvod je ten, že VZP dává doktorům pokuty za nadměrné využívání např.odběrů (když můj gynekolog mě přemlouval, tak zrovna dostal 150 000 Kč pokutu-pochopila jsem od něj, že to není první). Taky mě doktor donutil k přestupu a vybrala jsem si Ministerstvo vnitra. Jako s takovou pojišťovnou jsem spokojená, ale například manžel pracuje jako OSVČ a docela často s nima něco vyřizuju (roční vyučtování, platby pojištění). U VZP na pobočce profesionální přístup a maximální informace a znalosti u Ministerstva v nitra sedí na pobočce 2 telata, s kterýma se neustále o něčem dohaduju - nemám ráda, když někam jdu s dotazem a já jako laik toho vím víc než oni. Ale pravděpodobně je to o lidech. U ministerstva jsem čerpala taky několik příspěvků a vždy do cca.14 dnů jsem měla peníze na účtě. Až na ty 2 tety 😀 si na ministerstvo nemůžu stěžovat.

copa
20. bře 2013

@ivaanka taky jsem byla dlouho u VZP, moje zubařka mi také několikrát naznačila, jestli bych VZP nechtěla změnit
to že je VZP největší nic nevypovídá o jejích kvalitách, lidi jsou u ní jen "ze setrvačnosti", a jestli někdo kvůli VZP odmítne ošetřit... no i když je pojišťovna "největší", nic to nevypovídá i její platební morálce 😒
přešli jsme k VOZP a maximální psokojenost, plno příspěvků, u kterých by se mi u VZP ani nesnilo; dokonce jsem to za loňský rok prošvihla a žádost o příspěvka dala teprve 31.1. na poštu, i když tou dobou měly být už fyzicky u nich na pobočce a stejně příspěvky proplatili 😉 a když u VOZP byla ještě jen samotná dcera a na kojenecké plavání příspívají jen, když je tam pojštěn i zákonný zástupce, tak volali, že by mi to rádi proplatili, jestli u nich není někdo jiný z příbuzenstva - děda, babička, tetička..., že je to jedno, že to nemusí být vyloženě rodič 😉

speedygon
20. bře 2013

já a dcerka jsme u VZP a jediný problém byl na logopedii, kam jsem s ní chtěla...mají pro VZP už stop stav, ale to není problém dr...jsou holt limity od pojišťoven...přítel je u ZPMV a problémy taky nemá....ZPMV má i nějaké výhody, zatím je nevyužil...já u VZP výhody teda nenašla nebo už prostě nejsou...jen prostě je to největší pojišťovna, tak pochybuji, že narazím na dr, který s nimi nebude mít smlouvu

zuza01
20. bře 2013

Hlavně se podívejte, jestli má vybraná pojišťovna smlouvu s vaším doktorem, ať nemusíte měnit po pojišťovně i doktory. Pojišťovny mají na svých stránkách seznam smluvních lékařů. Jinak jsme utekli celá rodina od VZP, přešli jsme k Ministerstvu vnitra.

princess69
20. bře 2013

Jsem prakticky od narození u VZP a dcerka taky, nikdy jsme od nich neměli nějaké příspěvky nebo výhody.. Teď čekám druhé miminko tak jsem pojištovnu začala docela řešit a vlastně to za nás vyřešil můj muž, dostal kampaň pro VOZP a hned nás tam všechny 3 zaregistroval takže až se nám narodí miminko budeme u vojenské.. Mají super výhody, spoustu příspěvku na pobyty pro děti, plavani,cvičení,vitaminy apod.. Zavolala jsem kamarádkám co mají prcky takže jsme půl Brna u VOZP 😀

copa
20. bře 2013

jo ještě k našemu odchodu od VZP - když VZP zjistila, že jsme od ní přehlášení k VOZP, okamžitě poslala dopis, že VOZP používá klamané praktiky při náboru nových pojištěnců, že jestli jsme přešli "pod nátlakem" atd. tak že to ještě do tehdy a tehdy jde vrátit zpět k VZP - netuším, jak to že by to šlo, když všechny tehdy stanovené zákoné lhůty pro změnu pojišťovny už byly pasé 😝 😝

@princess69 koukala jsem, že se má mimčo narodit v létě, ale přechod k jiné pojišťovně je možný jen k 1.lednu, ne? 😨

lenicka07
20. bře 2013

Ahojky, já jsem u Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra a zrovna při poslední návštěvě u gyn. mě sestra říkala, ať jí rozhodně neměním - na VZP nadávala - např. neplatí některé ultrazvuky a monitory miminka na konci těhotenství. (ty které nejsou povinné). ZPMV je bez problémů proplácí. Takže zrovna za dva týdny jdu na monitor, který by mi VZP neproplatila, takže bych si ho musela uhradit sama, kdybych ho chtěla absolvovat.

princess69
21. bře 2013

@copa Ahojky, no jelikož nám to dělal můj muž tak já nemám problém mu nevěřit 😀 všechno co VOZP nabízí jsem viděla černé na bílem a jedině blázen by zůstával u VZP 😎 když má možnost právě téhle pojišťovny.. Ptala jsem se i na ten přechod tak máš pravdu je to k 1 lednu kvuli živnostníkům atd... ale i tak mi to nevadí těch pár měsíců to doklepem s VZP 😖

andelka
21. bře 2013

CPZP - není jediný problém, jsou po celé republice a mají dobrý bonus program i tu klasiku, využila jsem dost v těhotenství i pro děti.

copa
21. bře 2013

@princess69 to nebvylo nic proti VOZP nebo manželovi... taky jsme u VOZP a naprostá spokojenost 😉 jen jsem pochopila, že tam ještě teď nejste, ale než se v létě narodí mimčo ,tak že budete u jiný, můj manžel to totiž loni v červnu propásl, takže se přehlašovat bude až letos, tak mě jen zajímalo, že to jde i jindy než k 1.lednu 😉

gepe
21. bře 2013

@ivaanka 17 let OZP (207) , jako chcipak s drahymi leky minimalni ne-li zadne doplatky, dobre bonusove programy jak v ramci prevence, tak i lecby a to primarne u deti, ci kreditove programy. I ted v tehotenstvi spokojenost. Jsem u ni v rodine nejen ja a spokojenost, resp. nikdy me vubec nenepadlo menit pojistovnu.

princess69
21. bře 2013

@copa jéé to jste špatně pochopila 🙂 nemyslela jsem si že je to ve zlém 😀 Jen nesnáším všeobecnou, malá už byla 2x hospitalizována v dětské a měla pak léky které měli doplatek 900kč a to jen na měsíc a vzp to samozřejmě nehradila a ted jsem zjistila od kamarádky že právě Vojenská tohle proplácí (má holčičku taky se špatnou imunitou díky ATB) Takže jsem ráda že přecházíme, je hodně lidí kteří odchází od těchto giga nebo mini pojišťoven k pojišťovně která dá celé rodině mnohem víc 🙂 hlavně se mi líbí ty pobyty pro prcky kteří jsou často nemocní ne-li s chronickým onemocněním 🙂