Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

kazu
10. dub 2007

Moruso,ja nevim,zda mam byt rada 😅 . Co kdyz to ta hlenova zatka neni? Uz od So me boli v podbrisku jako pri MS a v Ne se k tomu pridalo toto. Jinak brisko mi prijde taky docela nahore. Dneska jsem si byla domluvit detskou doktorku a ta mi rekla,kde mam bricho? 😀 .
No tak uvidime,jsem sama zvedava co to je ci neni.
budu davat info 😀

morusa
10. dub 2007

Kazu: já myslím, že určitě to je hlenová zátka podle toho ,co popisuješ a bolest jako při MS jsou poslíčci, takže si myslím, že určitě budeš v dohledné době rodit.Neříkám ,že zítra, ale před termínem to stihneš určo.

kazu
10. dub 2007

Ahoj Slenko,diky 😉 . byla jsi v terminu nebo to prislo drive? Ja byla minuly tyden ve CT v poradne v porodnici a tam mi doktor rikal,ze jeste rodit nebudu-byla jsem otevrena jen 1cm. K tomu je maly KP,tak se tam treba hlemejzdi 😀 .
Jo a taky porad litam na WC(jako by se chtela vyprazdnit streva 😀 ).Bolelo Te taky u toho v podbrisku? A co kontrakce?ja doposud jeste zadnou nemela,pokud to nejak nesouvisi s bolesti v pobrisku jako pri MS ci tvrdnutim briska?
Ja si kontrakce predstavuji jako desne bolesti a brisko bude jakoby pulzovat-jake mam predtsvy??? 😀 😀

slenka
10. dub 2007

Mala sa narodila 9 dni skor ako mala termin. Kontrakcie som nemala ziadne
(aspon nie bolestive) az do stredy rana a to uz som bola davno v nemocnici. A na poslednej kontrole som bola 2 cm otvorena. A tiez som chodila par poslednych dni stale vyprazdnovat creva a ked mi praskla voda tak ma riadne prehnalo, ze klystyr by bol uplne zbytocny. Na bolesti v podbrusku si nespominam. A ked zacali tie ozaj bolestive kontrakcie, prestala som hrat hrdinku a dala si pichnut epidural. Povodne somho nechcela, ale vrelo ho odporucam. Zvysok porodu som si uzivala - samozrejme nie doslovne 🙂

lucqa
10. dub 2007

Ahojte, ja mam tiez jednu otazku na tie skusenejsie. Na poslednej kontrole ma dr. vysetrovala, a ked som sla hned od nej na WC, tak som krvacala takou jasno cervenou krvou. Zlakla som sa, tak som utekala naspat za nou a ona, ze to je z toho vysetrenia, a ze to krvacanie bude trvat asi do vecera a ta krv postupne stmavne. Vecer som uz mala len taku hnedu krv ako posledny den MS a este dalsie 3 dni som trosinku spinila. Mohla to byt uz zatka, alebo to bolo sposobene len tym vysetrenim? To vysetrenie bolo dost bolestive, ako keby mi "roztahovala krc". TP mam za 2 tyzdne a zatial sa necitim, ze by to mohlo prist skor.

kazu
11. dub 2007

Slenko a Moruso diky! 😉
No zatim jsem stale 2v1,ale zitra jdu na kontrolu,tak to vse doktorovi reknu a myslim,ze i z monitoru by to mohli poznat,ne?

papaya
11. dub 2007

Kazu ty jsi u toho doktorka ještě nebyla? 😅 A nevolala si mu alespoň?

kazu
11. dub 2007

Lucgo,slysela jsem,ze po vystreni nekdo krvaci. Ja sama moc radit nemohu,protoze se sama ptam,ale hlenova zatka je spise hlen,ktery muze byt zbarveny dohneda. Naprosto te chapu,ja si taky tim nejsem jista,zda to je ci neni. No uvidis,kdybys rodila,tak jsi v lespim terminu nez ja 😒

lucqa
11. dub 2007

kazu, dnes som bola tiez na vysetreni a uz som nekrvacala a to mi dr. vravela, ze sa dotkla prstom hlavicky, ze sa pomaly zacinam otvarat, a ze to vysetrenie uz moze aj boliet. Ale dnes bolo to vysetrenie uz menej bolestive ako minule, tak teraz uz vobec neviem co je co a ci mam cakat aj hlienovu zatku 😨

kazu
11. dub 2007

Papaya,jeste jsem nebyla 😒.Mam strach a nechci byt plasan. Jdu tam zitra,tak uvidime. Rikam si,cervena krev netece,zelena voda taky,maly se nejak hybe,tak sand je vse OK.
Ja jsem v Ne volala do porodnice a tam mi rekli,ze pokud jeste nemam pravidelne stahy,tak jezdit nemam.
Lucqa-nekdo ani nepozna,ze mu odesla. je to proste individualni. Hlavni je,ze jsi v poradku a mimi snad taky! 🙂

lucqa
11. dub 2007

ja si zacinam mysliet, ze to bola ona minuly tyzden, kedze dnes uz bolo to vysetrenie bez krvacania 🙂 A maly kopka a kopka, mam pocit akoby som zhltla akvabelu 😀

morusa
11. dub 2007

Holky, já vám tak ty zátky závidím 😀 Já zatím nemám jedinej náznak, že bych měla rodit. 😠

kazu
11. dub 2007

Moru,
nezoufej!,ja ti poslu treba 10zatek do pivka! 😀 a to bude vykon,protoze ja pivo vubec nepiju a manzel taky ne. Budu je schanet jen a jen pro Tebe! 😅
Treba se ani nenadejes a najednou to vsechno vypukne. Myslim,ze je to nejlepsi varianta.

morusa
11. dub 2007

Kazu, tak jestli je to takhle, tak já otevřu pár lahváčů a budu taky happy 😀

lucqa
11. dub 2007

morusa mozno Ti ju spusti dr. pri vysetreni. Ja keby som vedela, ze budem po vysetreni tak krvacat, tak si zoberiem vlozku. A este k tomu som sla hned z poradne na hematologiu na 3 hodiny si sadnut a len som trpla, kedy po mne ostane krvavy flak na stolicke 😨

morusa
12. dub 2007

Lucqa: já jsem právě skončila u svého doktora a příští týden jdu poprvé do porodnice, tak uvidíme, ale trošku pochybuju, že by mi udělali bez zeptání ten hmat.

lucqa
12. dub 2007

morusa, tak to co som si este vcera myslela, ze bola hlienova zatka, a ze mi ju dr. uvolnila bola hlupost. Dnes rano mi zatka odisla, a uvolnila mi ju dobra rada od dr., ze sa mi ma manzelik venovat, lebo to pomaha pri otvarani, ze to vsetko zmakne 🙂
Ja som vcera dr. poveala, ze ma maly tlaci, a ze by som aj bola rada, keby to prislo skor, az vtedy mi povedala, ze ak budu priaznive podmienky (zrejme, ze otvaranie pomaly a v poriadku pokracuje), ze tomu pomoze. Ale to mi povedala az vcera 13 dni pred TP.

morusa
12. dub 2007

Lucqa: tak to máš super, to by mohlo přijít brzo. 😉 Já taky plánuju tomu s přítelem pomoct, ale ono to bohužel ne na každého zabírá. 😒

lucqa
12. dub 2007

Ja by som bola rada, keby to prislo aj zajtra. Napriek tomu, ze sa u mna len sem tam prejavuje "cestovna horucka", tak som v takej povznesenej nalade, ziadna nervozita z porodu. A vcera som sa dozvedela, ze v porodnici, ktoru mam vybratu sa maluje a nerodi 😅 Teda rodia len zmluvne, ale beriem to uz ako srandu, ze ja sa budem trapit a niekde nado mnou bude stat ujo maliar na rebriku a licit stenu 😀

morusa
12. dub 2007

lucqa: tak to ti budu držet palce, aby to fakt přišlo brzo. Jedné kamarádce se spustil porod hned ten den, další za tři dny, holt každý tělo je jiný.

lucqa
12. dub 2007

no veru, som zvedava kedy to pride 🙂 Uz chcem mat maleho v naruci 🙂

verunnecka
12. dub 2007

ahoj,holky za chvílu si budete říkat nedávno byl ještě v bříšku.já si to taky teď říkám:o).mě odešla zátka 2 dny před porodem(takovej hlen jakoby).a s tím sexem je to fakt u každé jiný.já jsem si tím akorát přivodila bolesti v podbříšku,takže jsem strávila noc v porodnici ale nic,rodila jsem 3 dny po propuštení.držím palce holky,hodně síly a štěstí.

kazu
12. dub 2007

Ahojky,
tak Vas jeste vsechny zdravim. Mam potvrzene,ze to teda byla hlenova zatka a do 14 dnu bych mela porodit. No jsem zvedava,protoze od odpoledne mam kontrakce. Nevim,zda tto jsou ci nejsou poslicky,ale fakt nic moc ☹ .

morusa
12. dub 2007

Kazu: a po kolika minutách je máš? kontrakce bys měla poznat, ty jsou daleko silnější než poslíčci..

kazu
12. dub 2007

Jenze ja posicky pred tim nemela 😖 . Uz jsem si dvakrat napustila vanu a teda nijak zazracne to nepomohlo. Jinak jsem je mela asi po 5min,ale ted se to trosku zlepsilo,tak to jsou vazne jen posicci. Dokonce mam z toho i teplotu. Spat nemohu,protoze se bolesti budim.

majka07
13. dub 2007

Krásné ráno:o)

Kazu, asi su na tom podobně, před chvílí su volala doktorovi, mám narůžovělý hlenitý výtok, už včera večer, pak pohoda a dneska ráno zase, řekl mi, že to vypadá na dozrávání porodních cest, kdyby se objevila krev a nebo špinění, mám zajet na kontrolu. Bolí mě občas bříško, ale ne nijak drasticky, prostě tak normál, tak jsem zvědavá co z toho vyleze 😉

morusa
13. dub 2007

Kazu:tak jak jsi na tom?????? Já chci taky zááááááááááááátkuuuuuuuuuuuu 😀

slevik
13. dub 2007

Ahojky, tak Kazu už má mimíska u sebe 😎 Dnes ve 3:31 se narodil Tomášek (3080g) 😵

ilonap
14. dub 2007

Holky, ta hlenová zátka musí být vždy krvavá? Já měla dneska něco jako špunt, ale tuhé průhledné. Bojím,bojím.

morusa
14. dub 2007

Slevik: díky za info, tak to to měla rychlé, snad se tady pak ukáže, velké gratulace. Ilonap: jestli to bylo hlenovité, tak by to mohla být ona. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru