Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

tammy6
27. črc 2015

@vilca
Kamarádce odešla zátka a porodila třetí den, ale jak tady píšou holky, je to opravdu individuální.
Mě osobně zátka neodešla, mě praskla přímo plodová voda a chvíli na to byl malej na světě.

katerinaha
13. lis 2015

Hlenová zátka mi odešla v pondělí, ve středu začala vytékat plodová voda a ve čtvrtek porod. Hlenová zátka měla konzistenci skoro jako žvýkačka, jen růžovo-čirá.

zirafka16
10. bře 2016

ahoj holky....dneska jsem 36+4tt...34+5tt jsem už jednou byla v porodnici pro slabé stahy a tak mi píchli kortikoidy na plíce miminku a na uklidnění kapačku....potom mě pustili domů...je možné že když jdu na wc tak sem tam mi odchází takový hlen.... 😀 jako když snopel... 😀 😀 😀 😀 ale jen úplně maličko...a to i když nemám stahy...ale posledních pár dnů mám bolesti v podbřišku a ne jako stahy ale jako při menzesu....drží se to i několik desítek minut....tak se ptám první radši vás ať nejedu zbytečně....

katerinaha
11. bře 2016

Ahoj Žirafko 16, jsem ted 35 tt a mám stejný problém, bělavý hustý výtok a bolesti v podbřišku. Doktorka na ultrazvuku viděla, že snížené hrdlo ještě nemám a neotvírám se, stěry vyšly také v pořádku, tak mě uklidnila, že je vše o.k. a na ty bolesti doporučila 3x2 tablety magneska denně a ležet s nohama ve zvýšené poloze. Do hodiny od magneska a po odpočinku většinou pobolívání v podbřišku přestane. Ten výtok určo hlenová zátka není, ta u mého prvního dítka vypadala jinak, jako narůžovělá čirá žvýkačka. Kámošky měly stejný problém s výtokem v těhotenství, nijak to neřešily, jen nosily slipové vložky, tot vše.

zirafka16
12. bře 2016

katerinaha....mě to až takový problém nedělá, že bych špinila a musela mít slipové vložky....mě ta bolest přejde i když si magnesko nevemu...právě mám jen strach kvůli toho že už jsme jednou v porodnici byli a teď mi říkala v nemocnici v poradně že čípek zkrácený a že jsem propustná na jeden prst...a prďolka už má hlavičku hodně dole...teda podle toho co mi říkali v nemocnici....tak doufám že vydržíme do termínu...a jestli se můžu zeptat kolik ti váží mimi teď v tom 35tt??my jsme měli odhadem 3kg...

katerinaha
13. bře 2016

tak to vypadá, podle všeho co píšeš že možná budeš rodit dřív 😉 Ale ve 35 tt už to není takový problém, dítko máš teda dost velké na 35 tt, 3 kg to je hodně. Dceru jsem rodila o tři týdny dřív, měla 2 a půl kila, 47 cm a vše v pořádku. Váhu druhého mimča ještě nevím, na kontrolu jdu zítra, před třemi týdny byl odhad 1800 gramů. Držím ti palce, at je mimčo v bříšku co nejdýl 😉

katerinaha
13. bře 2016

p.s. v tvém případě bych asi co nejvíc odpočívala v nakloněné poloze s nohama nahoře. Spávám tak už od 18.tt kdy jsem měla poprvé bolesti a stahy a příjde mi, že to dost pomáhá. Nebo když cítím, že mě malý začne hlavou hodně tlačit důle, nebo mi tvrdne břicho, tak si hned tak lehnu a za chvilku je to o.k. Zkus se poptat i doktorky.

kratkaanickaemail
30. dub 2016

Ahoj chci se optat, mám se bát? Teď jsem 28tt a odešel že mě takový hlen a píchá mě v pravém podbřišku. Mám se obávat že jde o příznak porodu? Nebo je to v těhotenství normální? Děkuji

lusesita25
30. čer 2016

Ahoj vsem. Musi byt hlenova zatka vylozene jen naruzovela nebo nahnedla?

katik23
6. srp 2016

Ahoj holky. Mam na vas otazku . Jsem ve 38tt miminko je otocene hlavickou dolu a minulý týden jsem byla na kontrole otevrena na 1cm.. Od rana mi odteka po kapkach neco jako voda , vzdicky kdyz se zvednu nebo ohnu .. ted jsem byla na male a na papiru byl ciry hlen.. bolesti zadne nemam. Myslite ze mam jed do porodnice ?? Díky za odpovedi pa 🙂

katherinne18
19. srp 2016

Ahoj holky, jste tu ještě některá? Dneska sem mela na kalhotkach takový hnědý "výtok" a pak i na vložce trochu... Teď zatím nic.. Muze to být hlenova zatka? Bolí me podbrisek jak při ms a dneska celkově mě bolí celý den při chůzi... Je ještě docela brzo ☹

mkaj
19. srp 2016

@katherinne18 Hlenová zátka je opravdu takový hlen, táhlý sopel. Je toho poměrně hodně a vycházelo to ze mě na 2x, v pátek a neděli. Barva je čirá, průhledná.

medinka13
1. zář 2016

Ahoj holky, už několikátý den mám na kalhotkách takový jakokdyž sopel - bílošedé barvy. Dr na kontrole nad tím jen mávnul rukou (jako bych ho obtěžovala), jen mi sdělil, že čípek na prst, hrdlo na špičku.. Že by to byla zátka? Už od včerejška je malá víc než aktivní, břicho bolí celé, o kříži a kyčlích radši ani nemluvím. Šílené tlaky na "spodní" kosti téměř bez přestávek.. Co myslíte?

luj89
25. čer 2017

@medinka13 ahoj, rada bych obnovila diskusi (at nemusim na to same tema zakladat novou). Uz asi 3. den ze me obcas vytece hustejsi hlen, dnes dokonce s trochou krve. Nicmene nevypada jako ten povestny ,,sopel,, jak o tom vsichni tady pisi 😀. Muze to byt zatka?

zuzana256
17. lis 2017

@snu dobry den chcem sa opytat ako ste mala nakonic ten porod prirodzeny alebo cisar moja kamaratka je uz pomali 39tt a este len ze je otvorena na spicku prsta

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru