Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

sisulik
5. črc 2007

ja som tyzden pred porodom zacala kazdy den pit pol litra vyvaru zo skorice a do tyzdna som porodila...kamaratka ktora mi to poradila to tiez pila pri oboch detoch a v oboch pripadoch do tyzdna porodila...neviem ci to ma naozaj na to nejaky vplyv alebo to bola len nahoda... 😀

macanet
5. črc 2007

HMMTAK DOBRÝ, JÁ JÍM SLIZ, TEDA TEĎ V PORODCE TEDA NE A DÁVÁM SI DO TOHO SKOŘICI A HŘEBÍČEK.DÁVKU MALINÍKU JSME ZVÝŠILA NA TŘI PŮL LITRY DENNĚ A DŘEPÍM TADY 😠

sisulik
5. črc 2007

co je to sliz? 😅

macanet
5. črc 2007

JÉÉ SLIZ ZE LNĚNÝHO SEMÍNKA, MÁ POMÁHAT OTEVÍRAT PORODNÍ CESTY, MĚ JE ASI ZAVÍRÁ 😀 DO KASTROLKU SE DÁ LŽÍCE LNĚNÝHO SEMÍNKA, ZALEJE SE VODOU, PAK SE TO SVAŘÍ A NECHÁ VYCHLADNOUT, MŮŽE SE PŘIDAT CUKR, NEBO MED , SKOŘICE A HŘEBÍČEK 😉

sisulik
5. črc 2007

dakujem macanet...asi mi niekto sedi na vedeni 😀 ale neboj, porodit urcite porodis...ci sa uz otvoris alebo nie...ja som pri prvom tehu bola otvorena na 1cm uz 5-6 tyzdnov pred terminom..nakoniec som rodila tyzden po termine, na vyvolavacku 😀 ...tento krat som bola uzavreta, akoby ma tam niekto zlepil...az v den terminu som bola na 1cm. a o 2 dni na to som porodila (bez vyvolavacky)...no prislo to samo... 😅

macanet
5. črc 2007

NOO TAK DÍKY, TO JSEM TEDA ZVĚDAVÁ 😀

sisulik
5. črc 2007

maca 😀

permar
11. črc 2007

Ahoj holky,dnes jsem už devátý den po termínu,poslíčky mám,ale to je tak všechno.Zítra mám jít na zátěžový test a do konce týdne vyvolávačka,pokud se to nerozjede.A ted,proč sem píšu,dneska jsem objevila na kalhotkách takové špinění,jako ke konci menstruace ale je to bez hlenu.Co to může být?Jeli by jste na kontrolu?

johanda
11. črc 2007

Permar, jestli je to čistá krev, tak do porodnice raději aspoń zavolej. Ale řekla bych, že už asi rodíš 🙂

lucianka
15. zář 2007

Holky, poraďte - může být hlenová zátka jen nažloutlá? Není narůžovělá ani s příměsí krve. Dneska ráno ze mě odešel velký kus nažloutlého hlenu, tak přemýšlím, jestli to byla zátka nebo ne.
Díky za odpovědi. 🙂

adamka
15. zář 2007

luciana,klidně to může být hlenová zátka,mě taky odešla nejdřív to bylo ráno když jsem se sprchovala takov´ý lehce žlutohnědý hlen, pak žlutý hlen s troškou světlé krvé a odpoledné té krve bylo trochu víc,ale pořád s hlenem.

lajla
24. zář 2007

Ahoj holky, chci se zeptat..v patek mi dr provedl hamiltonův hmat, vecer mi odesla hlenova zatka..ale od te doby vicemene porad spinim, je to hlen s krvi..dneska i trochu vice. je to normalni? poslicci jsou skoro kazdy den, dneska me boli bricho jako pri ms a v bedrech, obcas tvrdne bricho, kontrakce zatim ne..mely jste neco podobneho? za jak dlouho jste rodily? termin jsem mela vcera, tak bych uz rada jela 😉

marinka
24. zář 2007

luci, určitě může být zátka nažloutlá, mně odešla včera a byla přesně taková - žádná krev apod., jen větší množství žlutého hlenu..

poupe
24. zář 2007

Lajlo to co popisujes to bylo u me taky,prislo to na me ve 2 odpoledne(bolesti jako pri menstruaci a odchod hlenove zatky),v noci jsem se uz vubec nevyspala a v pet rano jsem byla v porodnici.

lajla
24. zář 2007

poupe u me uz to je treti den, tak porad doufam, ze se to konecne rozbehne a ono furt nic 😝 ach jo 😝 male se asi u me libi
jinak ted nemam bolesti zadne, dokonce i ty menstruacni presly, tak asi zase nic 😝

valhali
25. zář 2007

caute,tak mne tiez pri menstruacnych bolestiach odchadza zatka uz asi 4 den a nic 😒 Vypadavaju zo mna doslova hnedo-ruzove kusy.

bibinka
2. říj 2007

čaute, ja som 11 dní po pôrode a hlienová zátka mi odišla v deň pôrodu potom, čo som vstala ráno z postele. to už som mala rozbehnuté kontrakcie čo 3 min. 😀

ladydi
4. říj 2007

Ahojte, mě odešla hlenovka na 3x a největší kus byl v pondělí, ve středu mi dr. udělal Hamiltona a ještě ve středu mě chytly kontrakce a ve čtvrtek ráno se malá narodila 😉 Mimochodem zátku jsem měla čirý hlen s místy bílým nádechem, krev tam řádná nebyla. 😉

terrezka
5. říj 2007

holky chápu to teda dobře, že ta zátka může odcházet na etapy? mě totiž odchází už asi od rána a pořád jako ne v kuse teda, ale prostě průběžně asi no, je taková narůžovělá a před chvílí tam byla i trošišiličku krve, ale fakt malinko... je to normální že jo?

bybi
5. říj 2007

Mne zacala zatka odchadzat az s kontrakciami 🙂 A bola tmava hneda. A bolo to postupne, nie nejaka kopa hlienu naraz 🙂

kristynaw
5. říj 2007

ahoj holky,necetla jsem celou diskusi...
zatka ale muze odchazet po castech,me odchazi uz od asi 30tt(ale ja jsem extrem)
to co popisuje terrezka je 99procent zatka...
jinak, taky se muzete kouknout na jeden obrazek,jak to vypada,kdyz to vypadne cely a ne po castech,ale je to pekne nechutne.....tak jen,kdo to chce videt,napiste mi do IP

jinak, ztkja muze odejit a porod nemusi nastat az do sesti tydnu treba,rikam,me odesla kolem 30tt a jsem porad 2v1 ,ale ja jsem trochu jiny pripad...
ale jedne holcine odesla v 34tt a porodila v40tt

kristynaw
5. říj 2007

jo,a taky ne vzdycky to musi byt krvave...

terrezka
5. říj 2007

kristy - no to si mě teda nepotěšila 😀 doufám, že porodím dřív jak za šest týdnů 😀 😀 ale moc díky za info, jsem klidná, že je to normální že odchází postupně

kristynaw
5. říj 2007

terrezko,u tebe to bude asi driv,ono to muze odejit a porod nastat do 24 hodin,a nebo do 6 tydnu,samozrejme, u tebe to bude treba tech 24 hodin, nebo 3 dny,nebo tak🙂

terrezka
5. říj 2007

no já už jsem si dneska prostě řekla, že už to přestávám řešit a je mi jedno kdy mimi přijde, že už na to nemám sílu a raději si budu šetřit tu fyzickou 😔 ale snad máš pravdu teda.

kristynaw
5. říj 2007

terrezko,dokud nezacnes krvacet jako kdyz mas MS tak jsi ok a je to pravdepodobne zatka,otvirani cipku,atd

kristynaw
5. říj 2007

ale uz jsi 41tt tak by to mohlo byt brzo...kdy te budou kdyztak vyvolavat?

miracko
5. říj 2007

Ahpjte baby,
aj ja chcem vedieť ako to vyzerá lebo dnes som celý deň úplne mokrá (a neviem či to už je plodová voda???) aj keď lekár mi povedal že tá by mi tiekla dole nohami ale keď idem na WC a utriem sa stále mám na papieri zvláštny hlien, sorry za prirovnanie ale vyzerá to ako žltkastý soplík - je to už ono??? A za ako dlho nastáva pôrod???Myslím po odídení tej zátky??? Please help, lebo ja sa tak bojím že prídem neskoro alebo že sa niečo zlé stane...už som na konci 39tt 😕

kristynaw
5. říj 2007

ten zluty soplik mam taky...
to je pry normalni,zvlast ke konci...
zatka jsou ruzne kousky...
ale u kazdho vypada jinak...
jinak,za jak dlouho po odchodu muzes porodit jsem psala v prispevcich predtim
a niceho se neboj,uz jsi na konci 39tt..takze do porodnice az odtrece voda-opotece porad,ne jen neco na papire, a nebo pri pravidelnych kontrakcich

lante
5. říj 2007

Miracko: Ja mám taký "soplík" už asi 6týždňov, takže to asi nebude ono 😅
Moja mama mi dokonca vravela, že jej proste rovno začali bolesti, vôbec žiadna zátka jej neodišla, dokonca aj plodovku jej museli praskať v nemocnici (pri oboch pôrodoch). Miracko, kde budeš rodiť??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru