Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

miracko
6. říj 2007

Ahoj, budem rodiť v Žiline, väčšina kámošiek ma nahováralo na Martin ale boli aj zástancovia ZA pôrodnice, tak som sa nakoniec rozhodla pre ZA aj z dôvodu že do MT by ma asi ťažko niekto prišiel pozrieť keďže je to dosť od ruky a v žilinskej nemocnici to už mám predsa len trochu obzreté aj z monitorov a aj lekárov som už obkukla a povzbudzujem sa tým že bude so mnou môj manžel tak sa hádam budú správať normálne - to sa skôr bojím že sa nenormálne budem správať ja 😀

biba12
8. říj 2007

Mne ziadna zatka neodisla, ziadna´krv, ziadny hlien, ani soplik. Vodu mi pustili az v nemocke po 4 hodinach kontakcii.

miracko
17. říj 2007

no ahojte, tak čo som sa pýtala na tie akože soplíky to trvalo tak dva dni a užaj somletela, ono to potom amkosi zredlo, až zo mna vysplechovalo ale ze plodova voda to nebola, ked sa v tom objavila krv letela som do nemocnice a za dlhych 21 hodin uz som mala krásne chlpciatko v náručí...51cm 3710g malý Mirko, nie je nič krajšie aj tá bolesť zato stojí... 🙂 🙂 🙂

georgine
21. pro 2007

holky.. poradte kdyz jsem otevrená tak uz zátk aodešla,nebo odejde později.. Mám porád hleny, nekdy vodnatý a nekdy hustý zlutý, nebo bezový.. díky

denousek
21. pro 2007

georgi to bych taky rada vedela....ja jsem je mela tak pre 2 tydnama ale jen kdyz jsem se treba vytrela a ted zase ALE JEN SEM TAM A FAKT MALINKO...a ty uz si otevrena??nerikej...a na kolik??no ja doufam ze si to ted vojtisek schova az po svatkach...

hellosona
21. pro 2007

georgine: ja uz sa tiez zacinam otvarat, ale zatka este neodisla... ta asi odide az s plodovkou, nie? neviem...

denousek
21. pro 2007

no nekomu zatka odejde i 3 tydny pred porodem a nekomu az na sale...

romana27
21. pro 2007

georgino já taky měla takový žlutý hlen, myslela jsem, že mám nějakej zánět a chtěla to na kontrole říct, ale už jsem to nestihla 😀

georgine
21. pro 2007

romco neblázni.. já uz si taky pomalu myslela ze mám zánet.. tak jsem to chtela rict doktorovi - jenomže jsem na to zapomela. 😅

deny otevrená jsem teprve na 1prst. takze zádny poplach..

u Ondry me neodesla zátka, to si teda ¨jako nepamatuji, taky jsem mela furt nejaký výtik a pak uz jsem byla hospitalizovaná a rozjel se porod, zátku jsem teda nespozorovala, a vodu mi taky píchli.. 😖 takže fakt nevim jestli to poznám.

berynka
22. pro 2007

Ahoj, já si pamatuji, že ze mne začal odcházet čirý hlen po jedné radikálnější prohlídce u gynekologa. Ale bylo to tak 14 dní před samotným porodem.

janeette
22. pro 2007

no aj som bola ráno na prehliadke,kym som došla domov hlienová zátka vyšla(taky velký hlien a v tom trochu krvi) a nad ránom som porodila 😵

skaredka
22. pro 2007

mne odesla zatka kdyz jsem sla v noci na zachod, hned potom mi zacali kontrakce a 11 hodin po tom co mi odesla zatka se mala narodila

emjee
30. led 2008

funilieta • Dnes o 12:45
Ahojte skusenejsie maminy🙂 Chcela by som sa vas opytat, ako vyzera ta hlienova zatka, a kedy vam odisla. Ja mam termin na buduci tyzden, a dnes rano som mala taky biely vytok, ale bol dost silny, mohlo to byt ONO? nemam teraz ani bolesti ani dalej zo mna nic netecie. Tak neviem, asi je to len plany poplach. Ja som citala, vraj ta hlienova zatka ma byt krvavo zfarbena. Ake mate s tym skusenosti? Kedy po jej strate treba bezat do porodnice? Vdaka

martina21 • 36tt • Dnes o 13:12
ja tiez nemam zatial ziadnu skusenot ale citala som ze odtecenie hlienovej zatky este nic neznamena,pokial nekrvacas trvalejsie,spomen to v poradni ale do prodky az ked odtecie polodova voda, ja mam silny biely vytok tiez ale doky povedal ze je to normalne

zuzla2 • 1d • Dnes o 13:14
mne odisla v den porodu 🙂 je krvavo zafarbena ako tu uz bolo pisane...a mala bola o 12hodin na svete 😉

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 13:39
funilieta mne odisla na konci osmeho mesiaca a rodila som az o tri tyzdne u kazdej je to idividualne

zanetka82 • 2d • Dnes o 14:09
my odešla zatka v 18.hod večer a maly se narodil 3.45 rano. a byla zbarvena jak slaba menstruace

zulok
7. bře 2008

Ahojte, chcela by som sa spytat, vcera so bola na kontrole, CS 6, vcera so trosku mala take bledoruzove , ako spinenie po vysetreni, ze to byva, to nic. Ale dnes zo mna siel taky hlienikk jemne nazltly, na toaletaku ho boli take kusky.. a teraz vecer uz nic. Hm mohla to byt zatka? Prosim o vas nazor, som prvorodicka a moje skusenosti su chabe. dakujeem.

jjaanca
8. bře 2008

Ahoj, na předporodním kursu PA říkala, že zátka může odejít když sedíme na záchodě a vůbec o tom nemusíme vědět, takže si s tím nemáme lámat hlavu. Já od té doby sice prohlížim obsah mísy, ale nějak moc to neřešim, možná už je pryč. 😉

shela
8. bře 2008

zulok...zatka to nebola..podla mna urcite nie... to citis ako nieco ako keby praskne a uz to ide.. mne to prasklo az po 13hodinach kontrakcii...bolo to krvave a take nieco ako sliz..a tiez je toho dost vela ..

sylvar
8. bře 2008

tak mě zátka odešla na prostěradlo ráno v 8 hod,ani jsem nic necítila, voda mi praskla v 22hod a druhý den v 5,20 se malá narodila...kontrakce veškeré nulové, až když mi dali v porodnici tabletku, tak přišly a bolely, jinak celý den v pohodě(po odchodu zátky)

nikitka26
10. bře 2008

já sí zase myslím, že to zátka byla, Zulok 😉 Může mít plno podob, někdy je hlenová, někdy vodnatá, s příměsí krve....
Já jí měla vodnatou, takže jsem si myslela, že mi praskla voda, což v porodce vyloučili Temešvárem (činidlo, kterým se poleje mokrá vložka, když se zbarví do modra, tak jde o plodovou vodu), ale po příjezdu domu, to ze mě vytékalo dál, k ránu jsem měla pěkně mokro, manžel mě táhnul do porodky skoro po smyku,jsem tam nechtěla, pač jsem si říkala, že budu za blbce po druhé 😀 a ona to napodruhé už plodovka byla 😀 Kontrakce ale žádné, takže druhý den ráno přišla na řadu vyvolávačka,na štěští jsem měla dobře připravené porodní cesty a malej byl na světě od první kontrakce za necelé tři hoďky 🙂

dzej
11. bře 2008

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, včera jsem byla v porodnici na kontrole a vše OK, ale večer ve mě něco vyteklo, takovej tmavší výtok, ale nezdálo se mi, že je to v tom krev a dneska ráno zase, takový špinění světlounce hnědé barvy..jinak mi nic není, nevíte co to je?? Mám zavolat do porodnice?

certica
11. bře 2008

dzej, to mozes mat aj spinenie po vysetreni (krcka)

zanetka82
11. bře 2008

ahoj Dzej klidně to muže byt i ta zatka 😉 a porod muže přijít dnes a nebo klidně za tyden 😉 .....ale kdyby ti to dělalo cely den tak bych do porodky radši zavolala 🙂 ;

dzej
11. bře 2008

já jsem právě četla i PA říkala, že by v tom měla být krev a to se mi nezdá... každopádně budu sledovat. Díky 😅

certica
11. bře 2008

vobec tam nemusi byt krv, aj ked zvykne. moze byt ta zatka kludne aj priesvitna, akoby gelovita...

babara
11. bře 2008

ja jsem zase slysela ze spineni je normalni, nemelo by to byt znameni k porodu, muze to byt po vysetreni a nekdo to ma v tehu bezne, ale nevim no, radeji bud v pozoru 😕

timietinka
17. bře 2008

AHOJTE!! Dnes - v pondelok som bola na kontrole, pretoze vo stvrtok rano mi vysla hlienova zatka a tuto noc som mala zvlastne ale velmi silne bolesti - 2 hodiny a v oblasti uplne celeho brucha aj krizov. Ked som to povedala doktorovi, ze by sa na mna kukol, ci som sa nahodou nezacala otvarat alebo nemam nejaky novy nalez, tak ma iba vysmial, ze som urcite prvykrat tehotna 😠 😠 ... Vraj sa odidenim hlienovej zatky termin porodu nemeni 😅

Hlienova zatka sa da nazvat vdaka jej vyzoru: ZELATINOVY CHUMAC HLIENU = priehladna velka kvapka hlienu

emjee
5. kvě 2008

evina313 • Dnes o 08:14
Ahojte, dnes som 37 + 0 a asi 3 dni mam hlienový hnedý výtok.Nie vela, hlavne ked sa po cikaní utriem. Myslela som si si, že to odchadza hlienová zatka. Teraz neviem, vraj by mala byt krvavá, ale to je skor take hnede, ako ked sa zo mna vyplavoval hematom na zaciatku tehotenstva, teda skor také spinenie.Lekar ma može pozriet až zajtra, len sa bojim, či je to naozaj ta zatka. V piatok som sa po 2 týždnoch vratila z nemocnice pre tvrdnutie brucha a v sobotu toto. Už by som aj chcela porodit, lebo tieto obavy či je všetko v poriadku ma ubíjaju. Teda chcem sa vas opýtat, či vam tiež odchadza ta hlienova zatka / v prvom tehotenstve som nič take nespozorovala/ ako to prebieha, či to odišlo naraz, alebo niekolko dní, akej je farby...
dakujem

lucka0122 • 40tt • Dnes o 08:22
evina a nebola si na konrole lebo ja to mavam po komntrole

evina313 • Dnes o 08:57
lucka0122 - v podstate som aj bola, v piatok rano ma pred prepustenim z nemocnice pozerali, ale zacalo to v sobotu a zatial to trva. Nie je toho vela, len 2 - 3 x za den, ale aj tak ma to znepokojuje. Myslim si, že to bude asi ta hlienova zatka, uvidim zajtra, čo mi povie lekar

loss • 40tt • Dnes o 10:31
evina ja to mam uz 2tyzdne v kuse nie je to nic vazne keby sa to zmenilo na krvavy vytok chod do nemocky ale inak je to OK
mne sa to aj zmenilo ale po vysetreni mi povedali ze mi len praskla cievka v krcku

xstelinka • 36tt • Dnes o 12:49
ahojte,
je mozne, ze odide hlienova zatka a zena si to nevsimne? Teda naposledy ked som bola u gynekologa, vravel, ze mam makky krcok(cevix 2cm) a otvorena som na spicku prsta. To ze sa zacinam otvarat, znamena, ze mi uz odisla??
Neviete?

dididi30
5. kvě 2008

no ja som si ju vsimla v podobe so zmesou krvy, inak som pri prvom tehu mala vytoky a aj teraz mamam, takze je to take, ja neviem, mozno si to nevsimnem do kedy tam nebude krv ale aj tak sa k tomu musia dostavit bolesti, takze je to take vselijake...

angienka
7. kvě 2008

Ahoooj zienky...
Taaak asi je to tu,len si niesom ista,ci je to ono-normalne som sa zlakla,ale videla som ze to nieje cira krv ae prave ako taky hlien ale sfarbeny akoby do hnedasta...
Ja om myslela ze to bude z toho,ze som bola na prehliadke a gyndarka ma vysetrovala tak ze jej na rukavici ostala az krv 😠 al teraz je tam toho viac-ja neviem myslela som ze to ma odtiect ako plodovka-ze vo vacsom mnozstve-toto je len take zaspinenie,myslite ze je to ono???

lylyna
7. kvě 2008

ahojte, ja mám výtok celé tehotenstvo taký biely, čo je normálne, ale od večera mám ružový a dnes je taký hnedkastý, tak ma to zaskočilo, ak mi to neprejde, pojdem k doktorovi pre istotu.

xstelinka
7. kvě 2008

angienka, ja som dnes bola v poradni na vysetreni, cely den bol ok, ale teraz ako som isla na wc, mam na nohavickach taky vytok, alebo hlien, tmavocervenohnedej farby. Teraz neviem ci mam utekat na pohotovost alebo co? ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru