Jak přesně vypadá hlenová zátka?

anavi
7. zář 2006

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat nějakých zkušenějších maminek, jak přesně vypadá hlenová zátka. Musí být s příměsí krve nebo to může být jen klasický průsvitný hlen. Děkuju za odpovědi.

geegee
7. zář 2006

ja som krv nemala...bolo to take spinenie hnedo-krvave-hlienove

sarah23
7. zář 2006

ahoj anavi, tak toto nám dnes napísala do fóra jedna budúca mamička, snáď ti to pomôže.

"Niekoľko dní pred pôrodom sa objavuje takzvané „znamenie“. To znamená, že sa rozpustí hlienová zátka, ktorá doteraz pevne uzatvárala otvor maternice. Ak je tento výtok ľahko krvavý alebo ružový, je väčšinou všetko v poriadku a pôrod spravidla nastane o niekoľko dní. Silne svetločervený výtok by mal byť podnetom na okamžité vyšetrenie, pretože by mohlo ísť o zriedkavo sa vyskytujúce uvoľnenie placenty."

ludkasasa
7. zář 2006

anavi , mne zátka praskla v nemocnici deň pred plánovaným cisararok a sestrička mi povedala , že rozdiel od plodovej vody je v tom ,že môže byť úplne číra a dokážeš udržať to až na WC - aspoň ja som to tak mala , lebo plodovú vodu napr. neurdžíš v sebe

anavi
autor
7. zář 2006

Holky, díky moc....
Já právě měla klasicky čirý hlen, tak jsem právě nevěděla, jestli to může být "ono". Ještě jednou díky....

raculka
7. zář 2006

anavi, tak to já se ráno probudila a měla jsem takové světlounce krvavé hleny,ale ani to nebylo nijak moc, tak jsem si říkala, že se porod asi za pár dní blíží
a ono se to během dne rozjelo natolik,že jsem večer porodila 😀
takže je to individuální,někomu ani hlen zátka odejít vůbec nemusí

tundika
8. zář 2006

Anavi, ja som u seba odchod hlien zatky vobec nepozorovala a to som uz bola otvorena na 3 cm.mala som len taky biely hlienovy vytok ako je v tehu bezny.az ked bol uz porod rozbehnuty, tak krvavy hlien tam bol.

barunka
8. zář 2006

ahoj. tak ja som tiež vôbec nepostrehla, že mi odišla zátka... ani výtok, ani nič iné... keď ma doviezli do nemocnice, bola som otvorená takmer na sedem prstov...

vilca
13. zář 2006

Ahoj, mám pocit, že mi zrovna dneska ráno odešla právě ta hlenová zátka (takový hnědý hlen). Nevíte někdo, za jak dlouho můžu očekávat porod? Jak dlouho pře porodem odchází hlenová zátka? Vím, že je to asi hodně individuální, ale jsem teď tak napnutá, že mě potěší odpovědi od těch z vás, které s tím mají nějakou zkušenost (buď to samy zažily nebo o tom někde slyšely...). Díky za odpovědi. 🙂

renca3
13. zář 2006

Vilca,
ako pises, je to individualne, ale ked ti to pomoze, mne odisla v sobotu rano a v nedelu vecer to zacalo.

ivana0107
13. zář 2006

mne odisla hlienova zátka rano 1.11. /hlien s primesou krvi/ a porodila som presne na termin 11.11.2005

kattum
13. zář 2006

Vilca, mne odisla hlenova zatka okolo 14hodiny, o polnoci v ten den odtiekla plodova voda a rano o 8 bol maly an svete. No je to individualne. Neboj, neplas sa, ja viem, uz mas termin, no babenko si pocka, ked pride cas. Mozno ho uz o par hodin budes mat v naruci. Kde budes rodit? Ja som rodila v Brne, na Obilnaku. Ja v brne i byvam (Napiseme si do IP)

frana
13. zář 2006

ahojte...tak mne ta hlenivita zatka uz asi odteka ale postupne ,pretoze dnes som bola uz na velkej potreba min .4 x....tak tera neviem ci to je zatka alebo,iba (prepacte za slovo)asi sracka 😅

expertka8
13. zář 2006

..frana..*S....u* si so zátkou nemôžeš pomýliť 😅

kattum
13. zář 2006

frana asi nei, ale to ze sa vyprazdnujes uz tiez znamena, ze to bude rychlo... aspon nebudes potrebovat klistir. Hlienova zatka je fakt hlien, gelovita hmota.

frana
13. zář 2006

kattum...dakujem,ason nebude klistir tak to,je dobbre 😀

vilca
14. zář 2006

😀 holky, s váma je sranda... 😀

kattum
14. zář 2006

vilca, frana, co tu este robite? Sup sup rodit! 🙂 🙂

danii
14. zář 2006

expertka - dobre som sa pobavila 😀 ale takto je to jasne a strucne povedane 😉

vilca
14. zář 2006

kattum: kdyby to záviselo jen na tom, jestli už chci nebo ne, tak už jsem dávno v porodnici nebo už z porodnice doma... ☹ Ale pracuju na tom, jak se dá 😉

danii
14. zář 2006

a ako sa citis? 🙂

frana
14. zář 2006

no mojej malickej sa akosi nechce ist na svet....a ja sa jej ani nedivim 😀 ale mono pride coskoro,aj ked do nemocnici na monitor mam ist az v nedela,ked to na mna do vtedy nepride,no len som zveda kedy sa mojej princeznicke uraci vyst uz vonku 😀

vilca
14. zář 2006

Tak to jsme na tom asi stejně. Já mám sice ještě do zítřka chvilku čas, ale nějak necítím nic, co by mohlo znamenat blížící se hodinu "H". Mám sice jakýsi průjem, ale to u mě není zas až tak vyjímečná událost, takže se pomalu smiřuju s tím, že to bude až příští týden (to mám druhý termín).

frana
14. zář 2006

ja som mal a ten druhy termin uz v auguste a teraz v utork som mala prvy.....ale tak stale nic...

vilca
15. zář 2006

Holky, je možný, že by mi ta hlenová zátka odešla "na etapy"? První část ve středu a dneska ze mě jde zase taková hnědá krev...

marie_m
15. zář 2006

vilco, mozny to je, mne odesla snad na ctyrikrat, naposledy ted utery nebo stredu tak cekam 🙂

vilca
15. zář 2006

Tak jo, kdo si počká, ten se dočká... Snad brzy... 😉

vilca
15. zář 2006

Holky, je normální, když ze mě jde fakt hnědá krev, spíš bez hlenu? Vypadá to jako menstruace poslední den. Volala jsem o radu kámošce a ona mi řekla, že by to měl být hlen, trošku zabarvený krví. Myslíte, že je to v pořádku, nebo mám raději zavolat do porodnice a poradit se s nimi? Zase nechci, aby řekli, že zbytečně plaším. Někde jsem četla, že teprve kdyby to byla opravdu sytě červená krev, tak by to signalizovalo problém. A taky je fakt, že to bylo silnější akorát ráno, teď už jen takový slabý nahnědlý výtok.

kattum
15. zář 2006

vilca, radsej zavolaj alebo chod k lekarovi, krv by to nemala byt.

vilca
16. zář 2006

kattum, byla jsem v porodnici, kde mě zkontrolovali (planej poplach ☹ ) a prý je to tak v pořádku, že starší hnědá a sražená krev nevadí, je to opravdu ta hlenová zátka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru